Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ПИТАТА ГОМНАРКА ЗА НАСТАНИТЕ ОД 27.04 НАГОЛЕМО ПОЧНА ДА СЕ МЕСИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,658
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Живаљевиќ тврди дека целта на крвавиот четврток била ликвидација на Заев

[Image: cirilica-01.jpg?m=1465325753]

Живаљевиќ тврди дека во моментот на нападот врз македонскиот премиер Зоран Заев тој не бил физички присутен.

12.09.2017
Советникот во српската Амбасада во Скопје и офицер на Безбедносно-информативната агенција (БИА), Горан Живаљевиќ синоќа во интервју за српската телевизија „Хепи“ изјави дека аферата, која е поврзана со неговото име во врска со насилствата во македонскиот Парламент на 27 април, е „режирана“, со цел да се сврти вниманието од вистинските провокатори и насилници.
Живаљевиќ тврди дека во моментот на нападот врз македонскиот премиер Зоран Заев тој не бил физички присутен.
- Во тој момент протестите траеја 57 дена. Кобната ноќ седев дома, не следев ниту телевизија и не знаев што се случува надвор. Во 18,30 часот ме побара нашата амбасадорка Дубравка Дивљаќ Томиќ и ми кажа дека народот влегува во Собрание. Веднаш го информирав Белград за немирите. Значи од 18,30 до 19 часот нападот врз пратениците го следев од дома. Читав многу наслови во медиумите дека сум ги предводел насилниците, но повторувам тоа може многу лесно да се провери, објаснува Живаљевиќ.
Според него, во 19 часот добил повик од Белград, во кој му било најавено дека судирите ќе се зголемат од страна на навивачки групи од Србија, и оти треба да ги лоцирам и спречам, но и да ги информирам македонските власти.
- Во тој момент се сетив дека имам фотографии од некои криминалци од Србија, кои можеби ќе ми помогнат во препознавањето и заминав во Амбасадата, на што губам уште половина час. Пред Собранието стигнав околу 20 часот. Се вртев наоколу, сликав неколку фотографии и одлучив да го информирам советникот за безбедност на македонскиот претседател, господинот Синиша Алексовски, за можниот напад од страна на српски навивачки групи. Во Собранието влегов во 20,20 часот, а тепањето на Зоран Заев и неговите пратеници се случило во 18:45, тврди српскиот разузнавач.
Во прилог на своето тврдење, дека се одвлекува вниманието од вистинските насилници, во интервјуто за српската телевизија Живаљевиќ го споменал присуството на Игор Југ, поддржувач на Хрватските ослободителни сили (ХОС), кој според него, „можеби имал и оружје“.
Живаљевиќ во интервјуто за емисијата „Кирилица“ додава дека Југ не бил уапсен, ниту пак маскираните тепачи, но според одредени информации „Југ требало да го ликвидира Заев“.
Разузнавачот истакна дека медиумите со вмешувањето на неговото име во инцидентот се обиделе да докажат дека тој раководел со нападот и дека е руски шпион,
- Требаше да се најде моја поврзаност со руските служби. Всушност, јас никогаш не сум бил во контакт со некој Русин. Се дружев со претставници на сите главни разузнавачки служби, но никогаш со Русите, тврди Живаљевиќ.
Тој потенцира дека „Србија сака добри односи со Македонија, која е важна за регионот, бидејќи во неа се вкрстуваат многу интереси - бугарски, српски, албански, руски, американски“.
- Кога Македонија прогласи независност таа се судри со три проблеми - проблемот за името со Грција, за идентитетот со Бугарија и за црквата со Србија. Сите се тоа православни држави, а Македонија се наоѓа меѓу нив како „тројански коњ“, бидејќи ако Грција, Бугарија и Србија се нејзини непријатели, тогаш останува само Албанците да и бидат пријатели, изјави Живаљевиќ за српската телевизија „Хепи
12-09-2017, 11:25 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,658
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#213-09-2017, 01:32 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,658
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:Znaci ne znam do kaj ce odi ova!?
Vcera na televizija "Happy" vo emisijata "Kirilica" , agentot na BIA Goran Zivaljevic se obide da se ispere so mene i svoeto prisustvo vo Sobranieto na 27 - IV, da go prikaze kako nesto sosema normalno, pravejki me mene platen ubiec....
Deneska sum glavna vest na site televizii i portali, kako "COVEKOT KOJ TREBASE DA GO UBIE ZAEV".
Pa druze Zivaljevicu , da ti postavam nekolku prasanja kako laik!
Ako sum sakal nekogo da ubijam, zosto ne sum go ubil?
Koj mozese da me spreci?
Mozev so race da udavam nekoj ako sakav, tamu bevme 200 na 1!!
Drugo nesto, ako sum profesionalen ubiec, zosto ne nosev maska?
Kelav covek od nad 100kg. so dolga brada, so tetovirani race i vo maica na HOS bev samo jas, znaci sekoj cekor mnogu lesno mozese da mi se sledi i mi e snimen od kamerite!
Taka li se odi koga sakas da ubies nekoj?
Objasni mi ti, posto si profesionalen shpiun, a pravis vakvi propusti koga profiliras eden "platen ubiec"!?
Druze Zivaljevicu, dali nekoj ce najmi profi ubiec koj taka oblecen javno ce odi da ubie pretsedatel na politicka partija?
Kade e tuka zdraviot razum!?
Zar tolku site gi potcenuvas i im ja navreduvas inteligencijata i zdraviot razum!?
Jas li treba da bidam zrtveno jagne u ovaa situacija!?
Retardirano zrtveno jagne so uste po retardirani nalogodavci, neli taka ispadja!?
Epa druze Gorane, jas ne sum nitu platen ubiec, a ne sum ni retardiran, a ne e retardirana nitu javnosta na koja ova i go plasiras!!!
Moze ne sme ucele skoli za agenti, ama sme go gledale site "Enemy of the State" so Will Smith i Gene Hackman, prikazna koja sakas sega ti so tvoite drugarcinja da ni ja prodades vo Makedonija!
(Koj ne go gledal obavezno da go gleda i ce svati sto sakam da kazam)
Proveri ja malku mojata biografija, dali e toa biografija na profi ubiec!?
Zar nekoj za ubistvo od ovoj stepen ce najmi covek kako mene?
Covek koj site go poznavaat i koj e kako pojava tolku markanten, a pritoa voopsto i nema biografija na platen ubiec!?
Jas imam 47god. ce se cuese do sega da imam ubieno nekoj, neli!?
Mozam samo edno da ti kazam druze Zivaljevicu!!!
PRE DILETANTSKI OD AGENT OD TVOJ KALIBAR I SO STAZ KAKO TVOJOT!!!
Ako sakas da go zataskas tvoeto prisustvo vo Sobranieto taa vecer, bidi po kreativen i povece vnimavaj na detali.
Odvracanje na vnimanieto od sebe so toa sto ce me nakabaetis mene, ne ti proadja!!!
Si odbral pogresen profil na licnost!!!
Site koi ja plasiraa ovaa laga vo vrska so mene, ce bidat dadeni na sud!!!

Игор Југ фб статус
13-09-2017, 01:15 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,658
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

[Image: 21740178_1432704900147264_87409705621060...e=5A1821E2]

Никој не се ни обиде да го дематира напишаното во мемето ниту пак да искоментира нешто. Па еве јас да напишам зошто го направив мемето во кое укажав дека Горан Живањевиќ прави ПИТА ГОМНАРКА!! Целта на Живаљевиќ беше да објасни дека Аца Антиќ oдносно „ИБАР“, „МАМА“, „СТРЕЛЕЦ“, „ВУЈКО“ не биле соработници на БеОград!! Живаљевиќ само објасни како е „фаслификувана “ едната службена белешка. Ама за Досиеата на четворицата врвни луѓе на ДУИ, одмолча , не кажа ниту дали се фаслификувани или не се фалсификат!! Можеби не слушнал за досиеата!!

Објаснувањето дека Аца Антиќ и дружината не биле СРПСКИ соработници треба да ни прати порака дека владата на Заев нема никакви врски со Србија, односно дека СДСМ веке не се просрпска партија!!
13-09-2017, 08:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,658
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

Quote:Злате Мирчевски
46 mins
Го искористја Игор Југ,па го обвинија дека тој бил човекот кој требал да го ликвидира Заев !? Ете така делува и работи УДБ-е. Му направија МПЗ, па го обвинија за обид за убиство.Ама УДБ-е не е УДБ-е ако на крај Игор Југ од обвинет на крај не ја сврти работата дека Игор Југ сепак бил јунак.Дека ако одат до крај со обвинувањата ќе ги поткаже,во даден момент,кога тие ќе се спасат ќе го спасуваат и аргатот.


Quote:Jordan Petrovski Злате , Жкваљевиќ „НИЧИМ ИЗАЗВАН“ ни објасни дека Аца Антиќ е фалсификат. Што имаше Аца Антиќ со наводниот обид Заев да биде ликвидиран па Живаљевиќ да ни објаснува дека некој си од БИА му местел лажен документ на Аца Антиќ! На кого 2011 година му одговараше објавувањето на досиеата „ИБАР“, „МАМА“, „ВУЈКО“, „СТРЕЛЕЦ“ ?? На ДПМНЕ или на СДСМ??
28 mins
13-09-2017, 11:59 PM
Reply