Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 1.71 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Се скарале Филип Петровски и Љубе Бошковси
Author Message
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,134
Joined: Dec 2009
Reputation: 17
#21

(03-06-2010, 06:44 PM)NACIONALIST Wrote:
(03-06-2010, 04:36 PM)basilius_2 Wrote: Spored intervjuto Filip Petrovski se obiduva da se prestavi kako politicar so Zapadno evropski mentalitet, no se obdiuva da ja izbegne 1997 i protestite so koi se proslavi, i sto se izvikuvase na tie protesti. Nikade Filip ne prezentira dokazi za tie somnitelni finansiranja na brat Ljube, tuku zasega vodi licna vojna so Brat Ljube i mislam dodeka Filip ne gi dokaze ili obznani tie somnitelni finansiranja ova e licna presmetka megu nego i brat Ljube.


Ti kogo narekuvas brat??? abe toj tteba besilkata da si ja stavi sega a ne brat da go narekuvas

Koga se vo prasanje ovie dvajca Filip i Ljube ni dvajcata ne gi podrzuvam.Spored mene i dvajcata se oportunisti, i dvajcata izmanipuliraa, se najadoa slatko , i se iskacija vo fotelji a narodot ostana gladen i siromav, i napravija po svetot da ne znaat kako losi luge.No ovdeka obvinuvanjata se mosne seriozni, i dosega Filip ne pokaza nitu eden dokaz so sto ke go potkrepi svoeto tvrdenje.
(This post was last modified: 04-06-2010, 10:53 PM by basilius_2.)
04-06-2010, 10:51 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23
#22

(04-06-2010, 10:51 PM)basilius_2 Wrote:
(03-06-2010, 06:44 PM)NACIONALIST Wrote:
(03-06-2010, 04:36 PM)basilius_2 Wrote: Spored intervjuto Filip Petrovski se obiduva da se prestavi kako politicar so Zapadno evropski mentalitet, no se obdiuva da ja izbegne 1997 i protestite so koi se proslavi, i sto se izvikuvase na tie protesti. Nikade Filip ne prezentira dokazi za tie somnitelni finansiranja na brat Ljube, tuku zasega vodi licna vojna so Brat Ljube i mislam dodeka Filip ne gi dokaze ili obznani tie somnitelni finansiranja ova e licna presmetka megu nego i brat Ljube.


Ti kogo narekuvas brat??? abe toj tteba besilkata da si ja stavi sega a ne brat da go narekuvas

Koga se vo prasanje ovie dvajca Filip i Ljube ni dvajcata ne gi podrzuvam.Spored mene i dvajcata se oportunisti, i dvajcata izmanipuliraa, se najadoa slatko , i se iskacija vo fotelji a narodot ostana gladen i siromav, i napravija po svetot da ne znaat kako losi luge.No ovdeka obvinuvanjata se mosne seriozni, i dosega Filip ne pokaza nitu eden dokaz so sto ke go potkrepi svoeto tvrdenje.

Де бре НАЦИОНАЛИСТ! Зарем не гледаш дека човеков се потшегнува!
05-06-2010, 12:53 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,682
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#23

Па, па, па уште едне ВМРО вац од "прв заврз" ву удри клоцу на Сестру Љубу....кој е луд а кој е збуњен а??? Даштоооооо!!!!!!


Quote:Уште еден удар за БошкоскиУште еден член на досегашното раководството на ОМ заминува од партијата, откако беше исклучен Филип Петровски. Поранешниот член на ДИК Александар Даштевски, кој до мајскиот конгрес на ОМ беше член на партиското претседателство, реши да раскрсти со Љубе Бошкоски. Даштевски вели дека веќе извесно време бил незадоволен поради состојбите во партијата, која пред конгресот се соочила со превирања што кулминирале со недемократскиот чин на исклучување на Петровски, спротивно на партискиот статут.

Една година по формирањето партијата на Бошкоски се соочува со опасност од расцеп, кој би можел да претставува вовед во нова фаза на дезинтегрирање на десницата. Тој процес стагнираше пред и по изборите во 2006 година, кога згаснаа дел од партиите што претходно се отцепија од ВМРО-ДПМНЕ, а нивните основачи се вратија во матичната партија. Упатените велат дека во моментов расцепкувањето на конзервативното политичко ткиво најмногу и' одговара на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, која се' уште ја одржува внатрешната кохезија, притоа кокетирајќи со популизмот и национализмот.

„За жал, интелектуалната струја во ОМ не успеа да го развласти фамилијарното крило. Ние се обидовме да донесеме нови, млади луѓе и интелектуалци во партијата, но тие сметаа дека со тоа ќе бидат загрозени нечии позиции. Сметаа дека е доволно што Бошкоски е популарен во селата, иако две третини од населението во државата живее во градовите“, ги објаснува Даштевски причините поради кои ја напушта партијата.

Според него, врвот на ОМ си пукал в нога исклучувајќи го Петровски, бидејќи со тоа се отворила внатрепартиска војна, место енергијата да се насочи во битка против премиерот Никола Груевски.

„Друго е прашањето за оправданоста на тој чин. ВМРО-ДПМНЕ, на пример, своевремено не го исклучи Љупчо Георгиевски од партијата, и покрај сериозните тензии меѓу него и Груевски. Кога Филип Петровски одлучи да го замрзне членството во ВМРО-ДПМНЕ, партијата не донесе одлука за негово исклучување. Каква е логиката да го стори тоа ОМ, која постои едвај една година“, наведува Даштевски.

Од ОМ, пак, посочуваат дека Даштевски не е исклучен од партиските редови, а дека досега не добиле официјално известување од него дека го прекинува членството. Сепак, од ОМ потенцираат дека очекувале ваков потег од Даштевски, со оглед на тоа што тој и Петровски влегле во пакет во партијата.

Петровски, кој премина во ОМ од ВМРО-ДПМНЕ, и Даштевски, кој таму замина од ВМРО-НП, велат дека се' уште е рано да се каже дали и каде би ја продолжиле својата политичка активност. Сепак, ако се имаат предвид нивните изјави дека десницата во Македонија треба сериозно да се организира за да му зададе удар на сегашното раководство на ВМРО-ДПМНЕ, не се исклучува можноста во догледно време на политичката сцена да се појави нов субјект. Засега нема попрецизни информации дали ќе има нови пребегнувања од ОМ, партијата која претендираше да и' ја врати ВМРО-ДПМНЕ на членството.

Наталија Ивчева Анева, претседателка на кадровската комисија на ОМ, оценува дека заминувањето на Даштевски е личен чин и оти таквите поединечни случаи, генерално, немаат влијание врз организацијата на партијата. (А.М.М.)


пс. нешто пак се собира старо друштво. Грујо, Грујо.......кажуваат имало много другарство на Срќко со твоите конзулчиња и амбасадорчиња...заборавaш Грујо, тие се деца на Филипа....тој им беше лидер и идол. Ти си им само председател -менлива функција....
08-06-2010, 10:55 PM
Reply
alexdgreat
Unregistered

 
#24

Abe tolku li vi e strav od bratot pa go plukate i sirite nevistini, kakvi haradinaj ne tresete gluposti i vie i filip, sega si ja ima grujo pcelata na kapata i ke vrti vnimanie od sebe kon drugi, na narednite izbrori e sam so amdi bajram, podem i se razbira povratnikot boris stojmenov so milenko kodoshot nedelkovski
09-06-2010, 10:39 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#25

"Brate vrati se se ti e oprosteno"

Ovde sedi likot na brat Ljube


Ima kako alva da se prodavaat maici i kapcinja.
Koj e za da se patentira pronajdokot.

Za sekoj slucaj
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
09-06-2010, 10:53 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,682
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#26

(08-06-2010, 10:55 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Па, па, па уште едне ВМРО вац од "прв заврз" ву удри клоцу на Сестру Љубу....кој е луд а кој е збуњен а??? Даштоооооо!!!!!!


пс. нешто пак се собира старо друштво. Грујо, Грујо.......кажуваат имало много другарство на Срќко со твоите конзулчиња и амбасадорчиња...заборавaш Грујо, тие се деца на Филипа....тој им беше лидер и идол. Ти си им само председател -менлива функција....Дали на Филипа и Дашто ке им се приклучи и нивниот духовен татко:[quote]

16 Тражи се
ТАБЛОИД


Attached Files
.pdf   Daravelski (Tabloid).pdf (Size: 569.75 KB / Downloads: 18)
(This post was last modified: 10-06-2010, 02:01 PM by ЈорданПетровски.)
10-06-2010, 01:57 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6
#27

Ke pricekam i sledniot broj da izleze na TABLOID , kade ke se kaze za toa koj mu e pomognal za DRZAVJANSTVO i koj go stiti , t.e koj e tvorec na TOME DALAVERA tatko na DRAGANA(koj e pobegnal u BEOGRAD)

Znaci toa e eden bivs direktor na FZC 11 OKTOMVRI i gradonacelnik na KUMANOVO predstedatel na PARTIJA POKRET za YUGOSLAVIJA kade se e vodeno pod IDEJNA i LOGISTICKA podrska na KOS

Denes vprocem e interesno da se nabljuduva DALAVERSKI toj KAFEGIJA i ljubitel na muzika koj moze da se kaze deka e najgolem kolekcioner na ORIGINALNA muzika na PROSTOR na nekogasna SRM

Toj silnik vo 1998 koj izdavase naredbi da se pretepuvat ljuge, da se reketirat odredeni biznismeni od KUMANOVO i RM , i da se postavi vo uloga na GLAVEN FINANSIER i IDEOLOG na VMRO-DPMNE so tendencija da go smeni i LJUBCO GEORGIEVSKI za kogo licno tatko TOME DALAVERSKi mu ima dadeno PREKAR LJUBCE SUPCE po KUMANOVSKI a onie od drugiot del na RM go vikaja LJUBCE GAZETO

Toj gospodin so tolku MOK SILA i EKONOMSKI neograniceni PARI denes od padot na VMRO-DPMNE vo 2002 otvora dosta dilemi , sto STOJKO bara u BEOGRADU zar nema IMOT i PARI da zivee u LONDON u EU i kaj i da ne , kade ke posaka od cto se boi DRAGAN , ako tolku arno e pravil za VMRO-DPMNE i za MAKEDONIJA

Mogu cudna situacija LJUBCE ne se pojavuva u javnost , ne smee da se seta slobodno sirum MAKEDONIJA , DOSTE e u BLGARIJA demek a moze i taja da e nekade na DORKOL kaj sto e roden GEJ RAMADANOVSKI , pljus lici na EPTEM BEOGRAGANKA

Se slusase deka ja onaduel DRAGAN da ja zdobie nejzina doverba i prodor u VRH na PARTIJA a , se e probil so eden razgovor pred sudir u VMRO-DPMNE so LJUBCE koga mu iznesuva plan i poraka deka ako go zeme DRAGANA u vrh DPMNE so LJUBCE dobiva

E pozadi se toa LOGISTICKI e stojal EDEN CARINIK RADE koj e bil postar na TAJA sekogas dobra i prijateljska SLUZBA KOS


DENES DRAGAN mozebi go cuvat 3 , ama i mladi MAKEDONCI se prosetaja i videja sveta i EU i RUSIJA i KINA a i SAD razbira se i osoznaja deka takvi DECKI ko DRAGANA zavrsuvat ko upotreben PREZERVATIV u GUBRE a nekogas se i IZBUSENI na POVEKE MESTA pa PROKISNJAVAT

DRAGAN i site tie od VMRO-DPMNE od 1998-2002 se sram za MAKEDONIJA , tie ne se MAKEDONCI , tie se isti kako i STOJAN MISEV na vremeto PREDAVNICI na MAKEDONIJA i na MAKEDONSKI narod . MAKEDONCI od SDSM i vo SDSM i od VMRO-DPMNE mora da gi opitvat i BRANKO i HARCO a i GRUJO so BRATCEDI kade se DRAGAN BEOGRAGANIN i site DALAVERI u VMRO-DPMNE

Mozebi i nih im e ist sefo pa taka prepelkat po prasanje na DALAVERSKI koj onaka podruglivo i potcenuvacki kazvase deka TOGASEN MINISTER za FINANCII ne e nadlezen za CARINA i deka ako zatreba ke ga smenu bre i ministra i PREMIERA BRE koj ve ONADUE po KUMANOVSKI onakoj socno se javuvase u TELIFON kaj MIn. za FINANCII koj demek vrsese ISTRAGA vo TKK za nezakonski izdadeni BANDEROLI za cigari koi se pravea u KUMANOVO

DEcko koj e po poteklo od KUAMNOVO a e u KANADA e rabotil u PLATEZNA KARTICKA , zaminal e so nekoj milion marki ama kazva deka i sefo e imal pljus po nekoi 5 do 10 pati

U KANADA se delumno otkupuva dava ogromni pari vo MAKEDONSKO IZRAELSKA organizacija DA JA BIDE MAKEDONIJA po sekoja cena , tuka se sobereni dosta MATERJALI za site ARNI MAKEDONCI koi sa KAMEN PRAVILI od VREME na TRANZICIJA i PRIVATIZACIJA i za vreme na EMBARGO

SE proba da mu se ukaze na NIKOLA deka samo so del od tie pari ke se STAVI na NOZE EKONOMSKI MAKEDONIJA gradejki i otvarajki gi site SLOBODNI ZONI i pruga BUGARIJA MAKEDONIJA ALBANIJA
I ke dojdese POLEKA ama od 2006 sigurno do sega ke se videse del od ARNI PROMENI koi ne samo sto bea PORTOKLAJ ama ke imaja i boja na ZELENI BANKNOTICKI , golem del od nezadovolni MLADI LJUGE od SDSM, ubedeni deka BRANKO po dogovor od BELGARAD samo mu pomaga na NIKOLA spremni se da pomognat da na IZBORI pobedi NIKOLA so sto ke si go zacistat svojot DVOR i na celo na SDSM ke dodje COVEK koj ke tera od BRANETA do GRUJOVO

SANSA GRUJO imase iako odvreme na vreme ke pokaze nesto sto zacuduva i demek vaka dava nadez sepak se se znae i nikoj veke u DALECINA ne go zema za OZBILNO

MAKEDONCI nadvor od MAKEDONIJA po EU i KANADA AVSTRALIJA AMERIKA imat trpenie da socekat da im mina merako na BRANKO ,LJUBCE i sea GRUJO zas koga ke zemet da rabotet Ljugeto od vie drzavi a tamu se nauceni i po 10 i 14 casa dnevno za drsutavata na ovie ke e TESKO

NEKA go DRAGANA neka si misli deka e on KUL ama vreme dela ne za nego ama za onie koi gi e FARBAL kako BAJ LJUBCE , mora da znae i SRBIJA u NATO brgu ke prihaja a togas na scena stapuvat PRAVILA od ZAPAD , ako mu e do SPAGETI treba da gi proba sega potoa ke vidat site kako e da si LOPUZA u DRZAVA koja e u EU i NATO kaj i da e 2014 ke e

DRAGAN ke e postar za nekoja godina a MAKEDONCI ke se pozreli za plus nekoja godina i se ke se poveke , zaradi idnina na site poarno e da se 78% posto od ukradeni pari vrnat u MAKEDONIJA i firmi kako se kupeni da se vrnat inace neka se priseti DRAGAN kak zavrsija negovi silnici koi mu bea udarna TUPANICA , da ne se sluci da tie 3 koi go demek stitat da go stavat u gepek kaj terba , jebiga SRBIJA e to

Da ste zivi i zdravi MAKEDONCI kaj i da ste kade i da go vidite i sretnete LJUBCE u MAKEDONIJA , nisto ne mu trebe edno PLUKANJE za da se IZMIE mu treba

INACE ama karakter se site vie nesco u stil demek LAVOVE , ma ne bre PIZDI od najodlen vid

DA ZIVEE MAKEDONIJA , po terk na RACAN bog da go prosti takov recept se sprema za SITE kao DRAGANA u MAKEDONIJA , veke ne se racuna na GRUJO od isti finansii se sponzorise UTVREDNO STOP
10-06-2010, 05:33 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#28

Во Македонија секогаш фалела полемика... Ретко кога се случува да имаме издржана полемика, најчесто се сведува на лични препукувања. Еве Филип Петровски по долго мислење и предимслување решил да му одговори на Маледонев...

Теории на заговор

Ако не се обединат лидерствата, може да се обедини граѓанството зад идејата за обединета опозициска десница, а во тоа нема теорија на заговор

Нашите новинари и колумнисти доколку не им одговориш кога ќе изнесат одредена теорија на заговор, главно, мислат дека се плашиш да одговориш или дека немаш што да кажеш на нивните тврдења. И можеби поради тоа секој си пишува што си сака, односно се' си минува. Не исклучувам дека одредени тези се пуштаат во јавноста за да се провери нивната резистентност, за да се тренира, за да се отупува и народот да стане маса, која може да прими се'. Секако, зад одредени теории стојат властите, државните органи, кои нив намерно ги пуштаат за да се дезавуира јавноста, односно да и' се одвлече вниманието кон сосема небитна насока. Па, така, карванот да си врви, без да се забележи вистинската суштина на нештата.

Никола Младенов од „Фокус“ неодамна објави една ноторна невистина. Наводно, сум се сретнал со Сашо Мијалков. И тоа беше издвоено во неговиот неделен коментар како поента. Се јавив да прашам зошто е објавена таква невистина, на што тој одговори дека средба – имало! Толку беше убеден во таквата средба што и мене ме убедуваше дека на неа сум учествувал. И тоа упорно. Проверив како се родил муабетот. И други луѓе ми потврдија дека некои припадници на МВР, задолжени за ширење приказни, приказната ја рашириле, колнејќи се во најмило дека се' е вистина! Се разбира дека не е вистина. Некој ќе рече - па што се правдаш ако не е вистина. На тоа одговарам дека ако сум се сретнал со Мијалков, немам намера да го кријам тоа. Јас сум слободен човек и ќе се среќавам со секој со кој ќе оценам дека треба да се сретнам. Па, сепак, вака изгледа заговорнички дека ние сме се сретнале и којзнае што сме разговарале.

Потврдено е дека народот сака теории на заговор, скришни работи. Сценарија каде што недостасуваат многу елементи за да може да си ги дополнува секој самиот според сопственото гледање на работите. Затоа секаде во светот ваквите теории секогаш добро поминуваат и добро го зголемуваат тиражот. Ми се чини дека и во овој случај се игра на истата шема. Ќе се каже штуро една дезинформација и се пушта натаму јавноста да ја надградува. Како што кажав на почетокот на овој текст, на оваа провокација не одговорив. Едно време се мислев да одговорам, дури и Младенов ме убедуваше да си пишам демант, но само во неговиот весник. Не одговорив.

Во меѓувреме се случија немилите настани во Обединети за Македонија. Апропо погоре наведеното, интересно е што пред да се објави шпекулацијата во неделникот, таа ми беше презентирана од еден член на раководството што беше задолжен по се' изгледа да ја рашири внатре за да ме дискредитира. Знаете, оној што е дискредитиран е принуден да молчи, да не коментира, да веднее глава затоа што е во наша милост и ние можеме да правиме со него што сакаме. Но, не помина сценариото. Инсистирав да се открие кој ја измислил приказната и се' по ред се дозна. Она што можеби народот не го знае е дека пред тоа бевме на Годишното собрание на бранителите, истиот ден. Еден извонредно силен настан, набиен со емоции - потсетување на воената година и судбините на македонските херои што сега се наоѓаат на маргините на општеството... Затоа беше погодно во оваа теорија да се спои дека по средбата со бранителите сум се видел со Мијалков. Каков ли заговор сум скроил!

Никако не им е јасно на некои вжештени глави, кои сакаат да се доберат до власт по секоја цена, но и на погоре споменатиот новинар, зошто се' уште сум директор во Библиотеката. Изгледа дека имам некој договор со Никола Груевски. Инаку сигурно ќе ме избркал досега. Притоа никако да сфатат дека во оваа држава има закони, судови и владеење на правото. Всушност, тоа е и дефиниција на секоја нормална држава. Имав притисоци од власта во Библиотеката, на што одоговорив дека нема да се менувам, дека ќе пишувам слободно и дека ќе критикувам тоа што мислам дека не е во ред во општеството. Па, и да бидам сменет насила. Зад мене стојат резултати, кои се проверливи, програма, која е исполнета и задоволни читатели. Повеќе од тоа и не е потребно. Ама зад мене стои и конкурс заедно со закон што кажуваат дека мандатот на избраниот кандидат трае 4 години. Крајот на мандатот е во септември оваа година. Просто! Нема некоја голема филозофија. Нема никаква теорија на заговор. На градоначалникот Трајановски му кажав дека ако сакаат да ме сменат, веднаш ќе си заминам, дека нема да правам никаков проблем, но дека заштита на правата ќе си ги барам на суд. Тоа го мислев тогаш и зад тоа стојам и сега. Нема потреба сосила да се држи ниту една позиција. Од позицијата треба да произлегува добрина и резултати за граѓаните, а во тоа сум повеќе од сигурен дека сум успеал.

Па, така, може и Младенов да дојде во библиотеката и да се увери за што зборувам и за што пишувам. Дури и „Фокус“ пишувал пофални стории за спасувањето на архивата на „Нова Македонија“... ама кога станува збор за воведник изгледа се' е дозволено и се' претходно се заборава. Се забораваат пријателските и приватни разговори. Мислам дека борбата за тираж не смее од нас да направи луѓе подготвени на се'. Мора да се има некоја долна граница. Лимит. Некоја морална вертикала.

Најновата теорија на заговор е дека со Љупчо Георгиевски сум конспирирал против Љубе Бошкоски. Леле, леле! Ова можеше да го смисли само мал и ограничен ум. Кој се плаши од големи поместувања. Затоа што се конформирал со очекуваната состојба дека ќе се дојде до позициичка од која ќе може на државни јасли да се живее, во коалиција со СДСМ. Се разбира дека со Георгиевски се сретнав. Беше тоа јавна средба. Забележена од медиумите. Се сретнав за да видам како стојат работите. Но, не сум се сретнал само со Георгиевски, туку и со многу други. Секој ден се среќавам. Без самоцензура. Мислам дека секој треба да е отворен за дискусии и за средби. Како ќе се гради разбирање ако луѓето не се среќаваат. Па, тоа е и суштината на политиката.

Не знам дали Георгиевски е договорен со Груевски. Она што сакам да знам е дали ќе се создадат услови да се обедини опозициската десница на чиста основа и кој би бил нејзин составен дел. Затоа што вака, како мали фракции (делови), нема да постигнат значителен резултат на избори. Повторувам, ако не се обединат лидерставата (закопани во ровови), може да се обедини граѓанството зад оваа идеја. Моите информации говорат дека ова е реално сценарио. Во него нема теорија на заговор, туку има потреба од нешто ново, кое ќе даде одговор на потребите на граѓаните, наместо на потребите на невработените партиски апаратчици.

14-06-2010, 07:18 PM
Reply
Bimba 964
Unregistered

 
#29

Многу интересни нешта ! Страшно е колку овие структури (или да речам „креатури“) на ВеМеРО-то си местат меѓу себе разноразни игрички и подметнувања, а всушност тоа е резултат на нивната забеганост. Кога за првпат го видов Љубе Бошковски (како директор на ДБ) со шеширчето на Табановци, се запрашав што и се случува на Македонија со ваквите ВеМеРО-вски структури. Фиќо подоцна стана конзул ( не во онаа детска игра „народна“, туку навистина - еден од највисоките претставници на државата во странство). Знаејќи го ЉуБчо Ѓ. од студентски денови и сета негова забеганост, донекаде и ги прифатив овие кадровски лудории, иако се работеше за државата и државноста. Ама не ми е јасно од каде исплива „фирерчето“ со целата забегана актуелна „беби-папа“ министерска багра.
Quo vadis Macedonia !
15-06-2010, 08:32 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#30

(15-06-2010, 08:32 AM)Bimba 964 Wrote: Многу интересни нешта ! Страшно е колку овие структури (или да речам „креатури“) на ВеМеРО-то си местат меѓу себе разноразни игрички и подметнувања, а всушност тоа е резултат на нивната забеганост. Кога за првпат го видов Љубе Бошковски (како директор на ДБ) со шеширчето на Табановци, се запрашав што и се случува на Македонија со ваквите ВеМеРО-вски структури. Фиќо подоцна стана конзул ( не во онаа детска игра „народна“, туку навистина - еден од највисоките претставници на државата во странство). Знаејќи го ЉуБчо Ѓ. од студентски денови и сета негова забеганост, донекаде и ги прифатив овие кадровски лудории, иако се работеше за државата и државноста. Ама не ми е јасно од каде исплива „фирерчето“ со целата забегана актуелна „беби-папа“ министерска багра.
Quo vadis Macedonia !


Of-topic

Добредојде на форумов Bimba 964.
15-06-2010, 08:42 AM
Reply