Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОЈ ЛАЖЕ СЈО ИЛИ ЗАЕВ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Според некои информации СЈО побарало притвор и за координаторот на ДУИ!!


[img]<a href=[/img][Image: bobi_Ilievski_sjo_1.jpg]
[/url]


На 31.05.3017 година СЈО на барање на мандатарот Заев го издало следното „уверение“


Quote:[url=http://novatv.mk/author/novatv/]Нова ТВмај 31, 2017-9:31 pm

Во СЈО нема истрага за министрите од новиот владин состав

 

[Image: sobranie1-1-777x437.jpg]
Нема истрага ниту обвинение за ниту еден министер од новиот владин состав, велат од Специјалното јавно обвинбителство. Ова е одговорот на барањата што вчера СДСМ ги поднесе до СЈО во кои бараше одговор дали за некој од новите министри СЈО има обвинение или се води истрага, објави 24 вести.
Одговорите се веќе пратени во Собранието и според информациите од парламентарното мнозинство токму вечерва Заев се очекува да ги каже во завршното обраќање пред гласањето за новата Влада. Од СЈО велат дека не можат да откриваат дали за некого има предистражана постапка.
„Барањата од мандатарот Зоран Заев ги примивме вчера попладне.Одговорите се испратени во Собранието. Против никого од имињата што се наведени во списокот нема истрага ниту обвинение. Во однос на предистражните постапки, не смее да се даваат информации оти се тајни и тоа е така во секое обвинителство. И да се бараше таква информација, тоа нема да се соопшти, оти е тајност“. – велат од СЈО.
Лидерот на СДСМ и иден премиер Зоран Заев изјави дека барањата нема да бидат испратени и до Основното јавно обвинителство се додека во целото судство вклучително и во Основното јавно обвинителство како што рече не се направат реформи.


Еве го Заев каде на пратениците го покажува писмото од СЈО:


[Image: 19642393_1367993363235825_61862417891300...e=59E0DE1E]


Кој лаже СЈО или Заев?? Оваа несмее да остане необјаснето!!
29-06-2017, 07:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:[Image: 19029341_10212680802031147_4481334639191...e=5A105DF5]
Filip Marjanovic СЈО потврди дека нема лица инволвирани во криминал од кандидатите за министри, а не за пратеници.
LikeShow More Reactions
· Reply · 2 hrs

Quote:[Image: 19260262_1351077214976700_38832128006532...e=59CC1707]
Jordan Petrovski

Filip Marjanovic
ако ги наведов сите докази никој од вас бранителите на Заев немаше да реагира, тоа го знам од искуство. Пред година и кусур изнесов сериозни докази дека Заев на СЈО не предал сет на разговори со кој сет се отвора можност СЈО да поведе постапка против: Фрчковски, Верушевски, Богоевски, Аврамовски .... никој од бранителите на Заев не реагираше а за чудо не се огласи ни СЈО. Пред некој ден објавив дека поседувам доказ дека фондацијата СОРОС била соработник на УБК, повторно молк. Го направив овој увод за да работите станат појасни за онаа што ке го напишам сега и да ве натерам вас бранителите на Заев да не бегате од дискусија туку да приложите докази со кои ке го побиете онаа што го пишувам во оваа мое мислење. според тоа како е изнесена ситуацијата за координаторот на ДУИ за кој се бара притвор излегува украл некоја лубеница од нива па нема сооучесници од партијата на која и припаѓа. Само од ДПМНЕ краделе групно а овие од ДУИ биле неми сведители!! Колку што знам непријавување на криминал е кривично дело. Барем за тоа СЈО требела да подигне обиненија за министрите од ДУИ во владата на Груевски. Но има уште еден факт како е можно Заев, односно СДСМ да покренат обвинение против Бујар Османи а СЈО тие докази да не ги пронајде во прислушкуваните материјали кои и ги предал СДСМ односно Заев и СЈО да покрене обинение. Еве изјава на председателот на БЕСА во која говори за кривичната пријава која СДСМ ја поднел против Бујар Османи.
30-06-2017, 12:07 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

И Заев и СЈО лажат! СДСМ поднела кривични пријави. СЈО не ги нашло тие разговори или пак доказите кои ги понудил Заев не биле валидни. Па СЈО ниту повело истрага? Што е вистината

30-06-2017, 01:08 AM
Reply