Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 3.42 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство?
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

Повторно јове КекеновскиQuote:В десно - се потесно!


Во овој контекст, негативно дејствува и неартикулираното извикување од бината дека „Тука е ВМРО“, а пред бината во најголем број се пребеганите социјалдемократи на гурбет (читај печалба) во ДПМНЕ, донесените Роми на Амди, Турците на Хасипи, Власите на Костов, целата постава (5-6 луѓе) на ДОМ и, види богати, Л. Поповска. Демек, сите на број, арно ама ги нема вмровците!

Зошто Љубчо? Токму поради сменетиот но современ и умерен начин на водење политика. Се е на место во неговиот говор и настап. Нема за што да му се фатите! Нема навреди и лични дискредитации, напротив јасна визија и конкретни предлози. Обвинувањата за деидеологизација на партијата, нејзина србизација, посегнување по медиумите, запирање на иселувањето, враќање на демократијата, скршнување од евроинтеграциските процеси... се оружје од кое силно пука Георгиевски. За среќа, многу е блиску времето кога тој беше премиер, па народот ги памети убавите животни моменти додека не отпочна конфликтот. Се живееше некако подобро. И затоа тој пак е тука, повторно да се живее убаво. Овој пат убаво ребрендиран и спакуван во европски костум (со американски дизајн) од глава до петици. А Западот и нашите граѓаните знаат да го ценат сето тоа. Доколку не задоцнеше со повторното враќање на политичката сцена, ситуација можеби ќе беше многу поинаква и поизвесна.
Целиот текст
28-05-2011, 04:35 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27

(28-05-2011, 03:46 PM)acko Wrote: Христо, ти за Љубчо си на овие избори? Icon_razz

Ne jas sum za lubco no na ovie izbori nema shansa.na slednite formira vllada so rufi osmani.No i jas sum na mislenje kako razurnuvac deka rada e vo momentot so zadaca da ja provetri politickata klima vo makedonija.Ali pederot ako ne stigne na vllast javniot obvinitell vo shtutgart go ceka na dollg ispoved.Menduh e kockar i ima mentori germanci zaedno so brat lube. toj koga ke vide tesno ke se povlece zaedno so brat lube.Ako ne se povlecat i dvajcata ke otidnat vo drushtvo kaj ramusha, karaxhic i mladic.Vo sosedstvo marksistite od sever veqe se vo shishe.Prv ke pukne fatmir limaj posle se na red xhavit haliti i emrush xhemaili.Dodeka hashim thaci koga ke go pocisti terenot ke mu naredat da se povlece ot politika vo penzija i da ne mu se sllusha gllasot.Srbija veqe igra americki roken roll.Na red se kosovo i makedonija i toa mnogu brzo.Vo 2012 misllam ke se vleze so nova situacia

28-05-2011, 04:42 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27

(28-05-2011, 04:35 PM)ЈорданПетровски Wrote: Повторно јове КекеновскиQuote:В десно - се потесно!


Во овој контекст, негативно дејствува и неартикулираното извикување од бината дека „Тука е ВМРО“, а пред бината во најголем број се пребеганите социјалдемократи на гурбет (читај печалба) во ДПМНЕ, донесените Роми на Амди, Турците на Хасипи, Власите на Костов, целата постава (5-6 луѓе) на ДОМ и, види богати, Л. Поповска. Демек, сите на број, арно ама ги нема вмровците!

Зошто Љубчо? Токму поради сменетиот но современ и умерен начин на водење политика. Се е на место во неговиот говор и настап. Нема за што да му се фатите! Нема навреди и лични дискредитации, напротив јасна визија и конкретни предлози. Обвинувањата за деидеологизација на партијата, нејзина србизација, посегнување по медиумите, запирање на иселувањето, враќање на демократијата, скршнување од евроинтеграциските процеси... се оружје од кое силно пука Георгиевски. За среќа, многу е блиску времето кога тој беше премиер, па народот ги памети убавите животни моменти додека не отпочна конфликтот. Се живееше некако подобро. И затоа тој пак е тука, повторно да се живее убаво. Овој пат убаво ребрендиран и спакуван во европски костум (со американски дизајн) од глава до петици. А Западот и нашите граѓаните знаат да го ценат сето тоа. Доколку не задоцнеше со повторното враќање на политичката сцена, ситуација можеби ќе беше многу поинаква и поизвесна.
Целиот текст

Gospodine jordane jas gi gledam rabotite so allbanski oci.Nekoj ke me optuzhi so sigurnost deka eve stara prikazna allbanecot so bugarceto veqe ja spremat podellbata na makedonija.No toa se kako da kazham glluposti so koi nekoj ne saka da i pogledne na vistinata vo ocite.Vo ovoj moment vashiot narod e vo najgolema dilema da ne kazham se vrti kako muva bez gllava.Vo po llosha pozicija nikogash ne ste bille a toa e strategija na grckite cigani traj vo vreme dodeka ne gi naterash da se ubivat eden so drug.I im uspeva vo zamisllata.Makedoncite se veqe vo dve grupi patrioti i izdajnici.Makedoncite se vo vojna so allbancite vo momentot.Makedonskiot hristianin e vo vojna so muslimanite (dodeka eden dell se makedonci so muslimanska vera barem taka vie gi smetate).
I shto e pointeresno ubivanjata bea praksa medju allbancite puka pishtoli i kallshnikovi. deneska toa go pravat vmro i sdsm.Znaci Makedoncite.Lupce kako moderiran politicar gi smiruva strastite medju samite makedonci (toa go pravi vistinski patriota)
Na svojot narod mu vetuva demokratska slloboda.Pat kon eu i nato.Pomiruvanje so sogradjanite allbanci.Pomiruvanje so site muslimani.Znaci so eden zbor lubce nudi tolerancija i progres.A toa ne e Karakteristika na infiltrirani strani agenti.Mojot gllas go ima za drugite allbanci ne znam

28-05-2011, 05:00 PM
Reply
montehristo Online
Неверан Тома
*****

Posts: 1,490
Joined: Aug 2010
Reputation: 30

(28-05-2011, 05:00 PM)sokoli Wrote:
(28-05-2011, 04:35 PM)ЈорданПетровски Wrote: Повторно јове КекеновскиQuote:В десно - се потесно!


Во овој контекст, негативно дејствува и неартикулираното извикување од бината дека „Тука е ВМРО“, а пред бината во најголем број се пребеганите социјалдемократи на гурбет (читај печалба) во ДПМНЕ, донесените Роми на Амди, Турците на Хасипи, Власите на Костов, целата постава (5-6 луѓе) на ДОМ и, види богати, Л. Поповска. Демек, сите на број, арно ама ги нема вмровците!

Зошто Љубчо? Токму поради сменетиот но современ и умерен начин на водење политика. Се е на место во неговиот говор и настап. Нема за што да му се фатите! Нема навреди и лични дискредитации, напротив јасна визија и конкретни предлози. Обвинувањата за деидеологизација на партијата, нејзина србизација, посегнување по медиумите, запирање на иселувањето, враќање на демократијата, скршнување од евроинтеграциските процеси... се оружје од кое силно пука Георгиевски. За среќа, многу е блиску времето кога тој беше премиер, па народот ги памети убавите животни моменти додека не отпочна конфликтот. Се живееше некако подобро. И затоа тој пак е тука, повторно да се живее убаво. Овој пат убаво ребрендиран и спакуван во европски костум (со американски дизајн) од глава до петици. А Западот и нашите граѓаните знаат да го ценат сето тоа. Доколку не задоцнеше со повторното враќање на политичката сцена, ситуација можеби ќе беше многу поинаква и поизвесна.
Целиот текст

Gospodine jordane jas gi gledam rabotite so allbanski oci.Nekoj ke me optuzhi so sigurnost deka eve stara prikazna allbanecot so bugarceto veqe ja spremat podellbata na makedonija.No toa se kako da kazham glluposti so koi nekoj ne saka da i pogledne na vistinata vo ocite.Vo ovoj moment vashiot narod e vo najgolema dilema da ne kazham se vrti kako muva bez gllava.Vo po llosha pozicija nikogash ne ste bille a toa e strategija na grckite cigani traj vo vreme dodeka ne gi naterash da se ubivat eden so drug.I im uspeva vo zamisllata.Makedoncite se veqe vo dve grupi patrioti i izdajnici.Makedoncite se vo vojna so allbancite vo momentot.Makedonskiot hristianin e vo vojna so muslimanite (dodeka eden dell se makedonci so muslimanska vera barem taka vie gi smetate).
I shto e pointeresno ubivanjata bea praksa medju allbancite puka pishtoli i kallshnikovi. deneska toa go pravat vmro i sdsm.Znaci Makedoncite.Lupce kako moderiran politicar gi smiruva strastite medju samite makedonci (toa go pravi vistinski patriota)
Na svojot narod mu vetuva demokratska slloboda.Pat kon eu i nato.Pomiruvanje so sogradjanite allbanci.Pomiruvanje so site muslimani.Znaci so eden zbor lubce nudi tolerancija i progres.A toa ne e Karakteristika na infiltrirani strani agenti.Mojot gllas go ima za drugite allbanci ne znam

Соколи, верувам си прошол низ ова па мислам дека ќе разбереш.
Оној кој се изгорел од супата, дува и на ладно млеко.
Но, сета оваа понуда која ја има во Македонија од политичарите е понуда на УДБа.
За жал во право си кога велиш за поделбата,но, само кога некому му дојде ножот до коска само тогаш доаѓа до освестување.
За жал, ножот изгледа уште не дошол до таму.
Немој да ме разбереш погрешно, никому не посакувам да му биде полошо, но не верувам дека некој ќе се свести што му се случува и колкава цена треба да плати за се ова без да му влезе ножот до таму.
Сите се лежерни, се прават дека не знаат што им се случува, едни се пацифизирани со страв од глад, други страв од сила, други од губење работа.
Сите знаат, ама не веруваат дека овие политичари се способни до толку лошотија да им нанесат, знаат ама не веруваат, не им веруваат на своите очи, а срцето им знае, им знае срцето дека нема ништо добро од овие што се нудат, ама тоа ти е.
Се додека не се дојде до дното.
Се додека не ја изгубат верата во овие криминалци, и почнат да имаат малку повеќе доверба во себе си.
Сега што се случува, има фамилии каде родителите не зборуваат со децата поради политичарите, повеќе им веруваат на политичарите отколку на своите деца, се колкнат во Грујо и во Бранко отколку во своите деца.
Слепотија, но што ќе правиш, никому не можеш со сила памет да му дадеш.
Но, сепак одговорноста за овој избор сепак паѓа на народот.
Јас никому нема да му дадам втора шанса кога е во прашање мојата и иднината на моето семејство.
Така да јас на овие избори гласот го задржувам за себе, ни момент не размислувам ни за Љубчо , ни за Бранко, да не зборувам за другите.

(This post was last modified: 28-05-2011, 05:57 PM by montehristo.)
28-05-2011, 05:51 PM
Reply
Solenik Offline
wiseman - мудрец
*****

Posts: 956
Joined: Jan 2010
Reputation: 23

(28-05-2011, 05:51 PM)montehristo Wrote: Соколи, верувам си прошол низ ова па мислам дека ќе разбереш.
Оној кој се изгорел од супата, дува и на ладно млеко.
Но, сета оваа понуда која ја има во Македонија од политичарите е понуда на УДБа.
За жал во право си кога велиш за поделбата,но, само кога некому му дојде ножот до коска само тогаш доаѓа до освестување.
За жал, ножот изгледа уште не дошол до таму.
Немој да ме разбереш погрешно, никому не посакувам да му биде полошо, но не верувам дека некој ќе се свести што му се случува и колкава цена треба да плати за се ова без да му влезе ножот до таму.
Сите се лежерни, се прават дека не знаат што им се случува, едни се пацифизирани со страв од глад, други страв од сила, други од губење работа.
Сите знаат, ама не веруваат дека овие политичари се способни до толку лошотија да им нанесат, знаат ама не веруваат, не им веруваат на своите очи, а срцето им знае, им знае срцето дека нема ништо добро од овие што се нудат, ама тоа ти е.
Се додека не се дојде до дното.
Се додека не ја изгубат верата во овие криминалци, и почнат да имаат малку повеќе доверба во себе си.
Сега што се случува, има фамилии каде родителите не зборуваат со децата поради политичарите, повеќе им веруваат на политичарите отколку на своите деца, се колкнат во Грујо и во Бранко отколку во своите деца.
Слепотија, но што ќе правиш, никому не можеш со сила памет да му дадеш.
Но, сепак одговорноста за овој избор сепак паѓа на народот.
Јас никому нема да му дадам втора шанса кога е во прашање мојата и иднината на моето семејство.
Така да јас на овие избори гласот го задржувам за себе, ни момент не размислувам ни за Љубчо , ни за Бранко, да не зборувам за другите.

BravoBravoBravoBravo349719oi4349719oi4

28-05-2011, 07:07 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

Vi blagodaram forumgii na podrska i na odobruvanja i prifakanja vo nasoka deka moeto pisuvanje pomaga da doznaeme sto ne ceka vo sledni 6 meseci , zatoa ne po moe najdobro e da premier bide RADA , ne zaradi nekoi licni pricini no poradi sevkupni dvizenja vo MAKEDONIJA i okolu nea.
Bez da objasnuvam i elaboriram samo ve upatuvam na fakt zas se vrati BRaNKO na celo na SDSM za da ja isturka RADA za premier , ta zar toj ne tragase za drug , ama sepak nekoj drug zastana pozadi RADA i dade taa i nikoj drug i taka ke bide.
Ovde ne se raboti za politicka opredelba itn raboti se dvizat mnogu brgu , site aktiviranja na trikovi kako na ona PODELBA NA KOSOVO a potoa BUM frapiranje i paraliziranje na obicen narod so informacija deka RATKO MLADIC e uapsen vo SRBIJA sto kazuvat.

Site minati godini RM e koristena kako logistika i teren za teski gluposti vo koja nasi igraa glavna uloga vo malska petstava ama dojde krajot

Kade slusnavme stav na LATAS MIRKA NEDELKO na VLADO POPOVSKI od VMRO-DPMNE ili na FRCKO od SDSM a trebase

Site tie kako i mnogumina drugi linearno rasporedeni po VLADA na RM bea za upotreba na CETNICKI scenarija ama ete konecno i SAMA SRBIJA ne odi nataka a zamisli koj e na celo na MWR u SRBIJA vnuk na MILOSEVIC znaci eve brale vie serevte poveli pocisti i taka bi neli ??????

Zatoa USA odluci RADA da e na celo na VLADA koja ke e postabilna nego GRUJO da ima i 85 pratenika sam pa nema da ja bide pak BRANKO ke e tranzicija i problem MC MALKA

E pa sea ako ima um vo MAKEDONIJA a toa e najveke od sam GRUJA BRANE a gledam deka lekcija dobiena u BUGARIJA ha ha ha (u SRBIJI brale )plese i LJUBCE pa se obiduvat zdruzeno GRUJA i BRANKO da go protnat baj LJUBCE kako pro AMRIKANSKI oti nim ne im ode a so RADA ne se sigurni i znaat sto gi cekat i aj eve mu pa na VMROVEC niven vojvoda BUGARIN ama LJUBCE ej

I sea da e narod klen aj biva ama vaka ne ja biva , e tuka e rabota ovie pridoivki od kotle i negova upornost i opstojnost i energija sto ja donese vo eter vo MAKEDONIJA pokrenaa tektonski pomestuvanja ta malku ke e JANKO BABACEV i druzi da glumat patrioti i disidenti na kratko , za detektiranja na vakva artierija kako na kotle ke treba da znae UDRUGA UDBA I KOS rasposlana po SDSM=DPMNE =NP=DUI=DPA =site na kupce ke treba minimum 5 do 10 godini stady uf AMERIKA a plus i rabota a se toa cini na godisnoo nivo svoi licni pari minimum 85.000 dolari a nema garant deka ke te bide i ke opstanes e toa SLUZBITE u MAKEDONIJA ne go kontat da se mora da se zarabote i to kvalitetno minimum 10 rabotni efektni casa na den 6 do 7 dena vo nedela sekoja godina i mesec

E tuka e kotle nad SLUZBITE zatoa srekeni izbori i RADA za PREMIER , znaci reseno e MAKEDONIJA mora da odi vo EU i NATO kako sto SRBIJA eve veke denes e poblisku od nas a zastto

E toa ke vidime do kaj ke odi potoa RADA, lomovi slomovi ama sepak LATAS ZINGO MIRKA NEDELKO BOJO AMDI STOJMENOV kako LJUBCE LJUBE FILIP i komplet DPMNE plus SDSM gi ceka STERS STEST

E pa toa e CORBICA
28-05-2011, 07:35 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

(28-05-2011, 07:44 AM)hristo Wrote:
(26-05-2011, 11:43 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Разурнувач, за лавината од Лиобчо и јас се согласувам, едноставно не се пропушта ниедно негово медиумско појавување а да не се цитира овде на котле, денес ќе тропне тој нешто на некое шоу- утре експресно тоа се коментира на котле, си има Лиобчо тука мал клуб обожаватели ај ти...
А за Лиобчовите “претскажувања“, снила баба просо, колку да се најде у муабет- Лиобчо познавачот...

Без нервозаStarceIconwaveea9
Icon_surprised Еј тоа со нервозата на Јордан требаше да му одговориш хехехе.---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-05-2011, 07:47 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

(27-05-2011, 12:01 AM)ЈорданПетровски Wrote:
(26-05-2011, 11:43 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Разурнувач, за лавината од Лиобчо и јас се согласувам, едноставно не се пропушта ниедно негово медиумско појавување а да не се цитира овде на котле, денес ќе тропне тој нешто на некое шоу- утре експресно тоа се коментира на котле, си има Лиобчо тука мал клуб обожаватели ај ти...
А за Лиобчовите “претскажувања“, снила баба просо, колку да се најде у муабет- Лиобчо познавачот...


Коњанику ако ги знаеш релациите од порано, посебно случувањата 1996/97 односно расколот, многу работи ке ти се појасни. Јове беше до пред некој ден најзакоравен Љупчов противник. Во една од последните колумни посветена на Љупчо тој се уште пишуваше за Љупчо како носител на бугарофилството. За неколку месеци ваков пресврт !!??? Се обидувам да ја најдам причината... Сега го чекам уште Диневски да го стори истото.


“Kлубот на обожаватели на Љупчо" ке го бараш на друго место. Тука пишуваат најжестоките противници на Љупчо, противници од времето кога сите му бацуваа рака. Такви останавме и до ден днеска. Ако нашиот, мојот обид да ја расветлам лагата за наводното бугарофилство кое било негувано од Љупчо додека бил председател на ВМРО ДПМНЕ ти делува како заштита на Љупчо длабоко се лажеш. Диневски и компанија од УДБа не пукаа со БУГАРОФИЛСТВОТО да го "убијат" Љупчо, целта им беше и се уште им е ВМРО.
Бугарофилството може не, ама пребеганите СДСМ-овци дефинитивно имаат повеќе шанси да го растурат ВМРО. За клубот лиобчовистички обожаватели, еве ги Јордане фатија да се кажуваат еден по еден. Но еве ќе се согласам дека не си еден од нив.
Универзитетскиот “професор“ Кекеновски внимателно ги забележал пребеганите СДСМ-овци во толпата пред бината за време на митинг на ВМРО. Само што “бегство“ е благ збор за да се опише одливот на членство од СДСМ, “масовен егзодус“ е вистинскиот опис. И тоа егзодус накај ВМРО-ДПМНЕ, видни членови од СДСМ, привилегирани уште од времето на СФРЈ сега се во ВМРО и види чудо- тие ПАК се видни членови и во новата партија. Егзодусот е барем тенденција што се забележува низ неколку градови низ Источна Македонија во кои СДСМ скоро редовно победувал на избори. Така да ако е тоа тенденција и во други краишта на земјата (а не гледам зошто не би било така) СДСМ со Бранко го обрал бостанот. Џабе блада разурнувач дека Рада ќе била премиер. Многу е можно изборните резултати да бидат поповолни за ВМРО-ДПМНЕ и од најоптимистичките “анкетни“ резултати на вмровските институти. Е сега дали тоа ќе смени нешто во државата откако истите луѓе кои дрпале за време СДСМ сега се во фотељи од ДПМНЕ, веројатно на сите нам ни е јасно...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-05-2011, 08:11 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

Џабе блада разурнувач дека Рада ќе била премиер. Многу е можно изборните резултати да бидат поповолни за ВМРО-ДПМНЕ и од најоптимистичките “анкетни“ резултати на вмровските институти. Е сега дали тоа ќе смени нешто во државата откако истите луѓе кои дрпале за време СДСМ сега се во фотељи од ДПМНЕ, веројатно на сите нам ни е јасно...

E tua si GRESKICA znaci jas sum u godini ama ne i deka sum vo sostojba da bladam PROSTAVAJ , znaci profesionalno i rabotno angaziran vo i od USA kompanija toa go potvrduvat ako bas si so tolkava goljama zelba toa i ke ti go potvrdam,kako sakas.Imas meil i IZVOLJAvAJ pituvaj tua sum 24 na den sedum dena u nedela

Edino ako ne si imam relaks so nekoja od 25 godini pa nagore tretman i tua fala dal gornio funkcioniram so arno a pak ako dadam cetvrtika od eden energi ooooooooooooo PUN pogodak

E sea okolu prebegnuvanja na nekoi bivsi SDSM t.e na potvrdi Ideoloski KOMUNJARSKI familii t.e na nivni decinja i vnucinja e se so cel da se prezeme i unisti VMRO a da si RAAT terat DPMNE
Tuka imas potvrda od pisuvanja na Jordan i plejada forumgii na KOTLE na sam LJUBCE ZMAJKO i na osnovaci i pripadnici na VMRO-PRAVDA i na fuziranje na VMRO i DPMNE


Toa pred nekoja godina se obide da ni go protne FILIP po zadatku deka e arno da gi gleda deca koi rditeli mavale i gagale i cepale plakati kako eden od KUMANOVO e pratenik na VMRO-DPMNE od KUMANOVO toa go pise FILIP po zadatku da ublazi revolt ama po ukazuvanje brzo na forum kotle koj e FILIP PETROVSKI i negovo intervju deka da bil PADBRANEC i se toa u JNA 1990-1991 i bil na ratiste ama sepak dovolno go istrenirale za da podocna stane prv OMLADINAC uf VMRO-DPMNE

E jebiga vreminja se promenija internet forumi mobilni i OP TRT gevezen zajc po FILIPCO ta go naritaja od VMRO-DPMNE tokmu onie koi zazemaja fotelji za koja FILIP i duzina ligi im tecat ama jebiga staces ode MILOSEVIC ode DRDE a ode i FILIPCO

E sea ako vidis i prates ke se zaprasas li Konjaniku Mracen kade se mnogu stikovi uf VMRO-DPMNE koi po gradove pravea rsum vo redovi na VMRO struktuirajki go DPMNE taka jako sto sea ke se srusi kako kula od karti ZASTO se trgnati gi nema na listi mnogu pratenici i ministri od doverba na NIKOLA demek

A NIKOLA zastiti si FAMILIJA i strpa si gi na DOBITNI mesta e tua moljam pomos od tebe jas vaka prasuvam te .
Znaci ako sledis vnimatelno i Jordan pisuva deka odel na razgovor so link od BRANKO , toa ti kazuva deka VMROVCI ne bladat oni razmisluvat ponapred podlaboko i predviduvat raboti minimum 5 godini a da imat poveke sloboda i malku troa zeleni banknoti evri dolare i franki eeeee ke da zemat vlast ponavreme ama se e proces MRACEN ete ide den se RAZDENIT i kaj i da i i ACKO konjo ke go javne

Jas ne bladam i sem nekoja kak RADA konji u mrak veke minava godini batali , poarno e vaka BILIJARD GOLFCE i taka
Znaci RADA e po 5 juni 2011 iako si na KONJ sepak od mrako ne si vo sostojba da vides soznaes ama ete ja go ja tua e kotle i si procital i taka nastavi

28-05-2011, 08:43 PM
Reply
Guest
Unregistered

 

Znachi po tvoe razurnuvac, tie novokomponirani vmrovci kje glasaat za sdsm t.e. Kontra sopstvenite fotelji I blagosostojba?! Osven ako na nekoj "magichen" nachin Rada ja naznachat za premier bez razlika na izbornite rezultati. Sdsmovci kako chlenovi na sdsm vekje nemaat shansi da se uvalat u fotelja.
Kje se slozhish verojatno deka VMRO-DPMNE se pretvora vo sdsm 2.0
28-05-2011, 08:59 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(28-05-2011, 07:47 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(28-05-2011, 07:44 AM)hristo Wrote:
(26-05-2011, 11:43 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Разурнувач, за лавината од Лиобчо и јас се согласувам, едноставно не се пропушта ниедно негово медиумско појавување а да не се цитира овде на котле, денес ќе тропне тој нешто на некое шоу- утре експресно тоа се коментира на котле, си има Лиобчо тука мал клуб обожаватели ај ти...
А за Лиобчовите “претскажувања“, снила баба просо, колку да се најде у муабет- Лиобчо познавачот...

Без нервозаStarceIconwaveea9
Icon_surprised Еј тоа со нервозата на Јордан требаше да му одговориш хехехе.Коњанику, Христо многу точно ти ја упати порката единствено можеби згреши со иконата на старец ама мислам дека таа не се однесува на тебе.

Ева пак ке пренесам дел од утрешното интеррвју на Љупчо:Quote:Љубчо Георгиевски за „Шпиц“: ВМРО-ДПМНЕ нека се радува ако освои 45 пратеници


[Image: za%20sajt.JPG]
Објавено: 27.05.2011

Запрашан дали не стравува дека ВМРО-ДПМНЕ неговата ваква изјава ќе ја оцени како предавничка, Георгиевски одговара:

- Јас можам да кажам дека најголемото предавство на идејата на ВМРО го направија токму тие што сега владеат со ДПМНЕ. Ако ова денешно ВМРО-ДПМНЕ идеолошки го компарираме со историското ВМРО, на Гоце Делчев или на она меѓу двете светски војни, јас можам да кажам дека ова ДПМНЕ денес е иронија, цинизам на идеологијата и на историјата на ВМРО. Ако оваа ДПМНЕ ја компарираме со идеологијата во раните деведесетти, кога ја формиравме ВМРО-ДПМНЕ, можам да кажам дека идеологијата на оваа ДПМНЕ би ја сместил некаде меѓу СК-Движење за Југославија и Партијата на Југословените. Тоа е предавството на идеологијата на ВМРО.Tоа е предавството на ВМРО ДПМНЕ.


Љупчо може приказните да им ги продава на неговите партиски војници и децата околу Грујо. Коњанику, многу е важно да кажеш нешто навреме. Сега не ми е интересно на мртвога германца нож да ваду". Сега се јуначат оние кои тогаш му бацуваа рака на Љупчо... Овие написи неможе да ги избише ниту Љупчо ниту они кои му бацуваа рака.Quote:ДАРАВЕЛСКИ НА РАКОВОДНИ МЕСТА ВО КУМАНОВО ПОСТАВУВАШЕ ЛУЃЕ КОИ НЕ МОЖЕА ДА ЈА “СМИСЛАТ” НЕЗАВИСНА МАКЕДОНИЈАФокус бр. 214 од 22.07.1999 година

Иако официјално не е член на ВМРО-ДПМНЕ Јордан, како стар активист, по изборите во 1998 година, со Даравелски доаѓја во конфликт и поради кадровската политика на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово која, како што вели тој, е под целосна контрола на Драган. Како што изјавува, многу луѓе кои се блиски со Драган Даравелски или се сега на раководни функции во Куманово порано не мозеле да го “смислат” не само ВМРО-ДПМНЕ, туку и опцијата за независна и самостојна Македонија и како такви, биле членови на партии со пројугословенска провиненцуја. Како пример возачот на Драган Дравелски, Томе, кој бил активен член на СК–Движење за Југославија се до вработувањето како негов личен возач. На камионот на “Козјак” каде што работел, носел јасно истакната југословенска тробојка. Исто и возачот на Томислав Стојановски, Миќо Маненски кој, според нашиот соговорник, некогаш се презивал Китиќ. Понатаму, Јордан Петровски тврди дека “проблематичен” е и началникот на УВР Куманово Таса Богдановски, кому схто Томислав Стојановски му е вујко иако не е по прва линија. Инаку, тој е машински инжинер, па така многумина во Куманово се прашуваат зошто, во еден многу ризишен момент и во едно од најризичните подрачја во земјата, на таа функција е поставен човек без никакво искуство во таа работа. Како пример за неподготвеност (нашиот соговорник се сомнева дека во прашање е само неподготвеност), ги наведува настаните пред американската амбасада во март годинава: “За време на анти–НАТО протестите пред американската амбасада во Скопје, на Таса му е јавено дека во Тутунски комбинат се подготвуваат за одење на митинг во Скопје. На таа информација Таса воопШто не реагираше.....Quote:РЕЈТИНГОТ НА ВМРО–ДПМНЕ ОПАДНА ПРЕД СЕ ЗАРАДИ КАДРОВСКАТА ПОЛИТИКА

Фокус бр. 216 од 06. август 1999г.

Целокупната состојба во ВМРО – ДПМНЕ, по победата на изборите во 1998 г. се влоши. Основна причина за тоа е крајно лошата кадровска селекција .... Непотизам, устоличување на поранешни робијаши во државни чиновници, силеџии и членови на комунистички и пројугословенски партии ....
(This post was last modified: 28-05-2011, 09:13 PM by ЈорданПетровски.)
28-05-2011, 09:11 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(28-05-2011, 03:46 PM)acko Wrote: Христо, ти за Љубчо си на овие избори? Icon_razz

Jas sum za RECHTA ( zborot) na Lj. Georgievski. Ne sum, momentalno, vo MK i ne mozam dolgo da odgovoram. Ovie denovi ke go objasnam mojot stav, kako i nuzhnata povrzanost pomegju rechta na lj. Georgievski so aktivnosta na KOTLE

28-05-2011, 09:43 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

Jordan , moras da prasas vo KANADA navreme deka pisuvanjata na kotle da gi zastitis kako AVTORSKI prava , navreme, ja go ja LJUBCE cita li cita kotle t.e sluzbite i go podmetnuvat pak vo oblanda da sega pak glasovi odat kaj NP

Znaci kvaka e zasto vo RM nemoze da se kaze revolt na clenovi i pripadnici na VMRO a da toa bide jako so tezina.Zasto dojdencite vo DPMNE so brzina na zvuk i svetlina tija koi ne znaat ni sto e VMRO dobivat na magicen nacin funkcii a luge koi se VMRO stradat i trpat

Zatoa sto Konjaniku nema SVETLINA a Konji kolku sakas , se toa zapocnalo i trae od LJUBCE

Znaci sto e toa koja e taa pricina i mok sto ne dozvoluva da clenstvo da se pocituva navreme ,nego ete ja go ja LJUBCE ke ni soopstuva eeeeeeeeeeeee toa ti e svetlina MRACEN KOTLE e se e zaradi kotle

Mnogu od facite u VMRO i segasni i bivsi skrisno go citat i strav u koski im idat e da mozea da go zabranat ama gabe se otide u eter se se znae


Guest odgovor da tokmu toa samo i samo novite dojdenite u DPMNE ke si glasat za DPMNE , toa i tie go znajat stos bese glasovi da odat kaj LJUBCE NP kaj LJUBE OM ili kaj FILIPCO DD

Oti imav soznanija na baza na spekulacii koi sluzbata gi proveruvala po mnogu clenovi na VMRO dali ke se realziira da forumgii na kotle pokrenat nesto da se nakotija so oj kogo poveke ke go napadne a se so cel da ne se dozvoli nov politicki subjekt


E sea ti mene eden odgovor sto stana so LJUBEN PAUNOVSKI otkako kaza toj deka togas parite ovaka onaka otisle na konto na FIRMI na ORKA SPORT a taa pak si CONSTRUIRA BOLNICA na cie otvaranje bea site zdruzno slozno a vo ime na NIKOLA bese BATE sto mi kazuvas i objasnuvas

Znaci NIKOLA moze da moli i bara 62 ama ako ima 42 toa e maksimum , no sepak DPMNE ke e opozicija a RADA ke e premier

Inaku mozno e da vlada ima i megu SDSM i DPMNe zavisi kolku i do kaj ke odi stiskanje na jajcata na mengeme od strana na USA

Jas toa go sledam na BALKANITE bidejki domasna KAEDA e vo rasturanje i taka odat rabotite

Moze da si muabetime vaka prasaj odgovori ama sepak daj da terame malku poasolno za da kazeme nesto pred 5 juni 2011 sto ne ceka potoa

Ako se moze i ako sme za , inace prifakam se AS SUM TUA
28-05-2011, 09:47 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(28-05-2011, 05:00 PM)sokoli Wrote: Gospodine jordane jas gi gledam rabotite so allbanski oci.Nekoj ke me optuzhi so sigurnost deka eve stara prikazna allbanecot so bugarceto veqe ja spremat podellbata na makedonija.No toa se kako da kazham glluposti so koi nekoj ne saka da i pogledne na vistinata vo ocite.Vo ovoj moment vashiot narod e vo najgolema dilema da ne kazham se vrti kako muva bez gllava.Vo po llosha pozicija nikogash ne ste bille a toa e strategija na grckite cigani traj vo vreme dodeka ne gi naterash da se ubivat eden so drug.I im uspeva vo zamisllata.Makedoncite se veqe vo dve grupi patrioti i izdajnici.Makedoncite se vo vojna so allbancite vo momentot.Makedonskiot hristianin e vo vojna so muslimanite (dodeka eden dell se makedonci so muslimanska vera barem taka vie gi smetate).
I shto e pointeresno ubivanjata bea praksa medju allbancite puka pishtoli i kallshnikovi. deneska toa go pravat vmro i sdsm.Znaci Makedoncite.Lupce kako moderiran politicar gi smiruva strastite medju samite makedonci (toa go pravi vistinski patriota)
Na svojot narod mu vetuva demokratska slloboda.Pat kon eu i nato.Pomiruvanje so sogradjanite allbanci.Pomiruvanje so site muslimani.Znaci so eden zbor lubce nudi tolerancija i progres.A toa ne e Karakteristika na infiltrirani strani agenti.Mojot gllas go ima za drugite allbanci ne znam


Соколи не е баш така како што велиш. Во промената на името е замката за поделба на Македонија. Промената на името ке доведе до судир кај Етничките Македонците, судир кој може да прерасне и во нешто посериозно. На сите соседи им одговара конфликт да има во Македонија и конфликтот да го започнат етничките Македонци. Дали конфликтот ке биде помеѓу самите Македонци или пак ке биде помеѓу Македонци и Албанци не ја менува суштината. Тој конфликт го посакуваат скоро сите освен ВИСТИНСКИТЕ МАКЕДОНЦИ. Во војна се прават СОЈУЗИ а после војна се КРОЈАТ ГРАНИЦИ.


28-05-2011, 09:53 PM
Reply
sokoli Offline
Senior Member
****

Posts: 620
Joined: Feb 2010
Reputation: 27

(28-05-2011, 09:53 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(28-05-2011, 05:00 PM)sokoli Wrote: Gospodine jordane jas gi gledam rabotite so allbanski oci.Nekoj ke me optuzhi so sigurnost deka eve stara prikazna allbanecot so bugarceto veqe ja spremat podellbata na makedonija.No toa se kako da kazham glluposti so koi nekoj ne saka da i pogledne na vistinata vo ocite.Vo ovoj moment vashiot narod e vo najgolema dilema da ne kazham se vrti kako muva bez gllava.Vo po llosha pozicija nikogash ne ste bille a toa e strategija na grckite cigani traj vo vreme dodeka ne gi naterash da se ubivat eden so drug.I im uspeva vo zamisllata.Makedoncite se veqe vo dve grupi patrioti i izdajnici.Makedoncite se vo vojna so allbancite vo momentot.Makedonskiot hristianin e vo vojna so muslimanite (dodeka eden dell se makedonci so muslimanska vera barem taka vie gi smetate).
I shto e pointeresno ubivanjata bea praksa medju allbancite puka pishtoli i kallshnikovi. deneska toa go pravat vmro i sdsm.Znaci Makedoncite.Lupce kako moderiran politicar gi smiruva strastite medju samite makedonci (toa go pravi vistinski patriota)
Na svojot narod mu vetuva demokratska slloboda.Pat kon eu i nato.Pomiruvanje so sogradjanite allbanci.Pomiruvanje so site muslimani.Znaci so eden zbor lubce nudi tolerancija i progres.A toa ne e Karakteristika na infiltrirani strani agenti.Mojot gllas go ima za drugite allbanci ne znam


Соколи не е баш така како што велиш. Во промената на името е замката за поделба на Македонија. Промената на името ке доведе до судир кај Етничките Македонците, судир кој може да прерасне и во нешто посериозно. На сите соседи им одговара конфликт да има во Македонија и конфликтот да го започнат етничките Македонци. Дали конфликтот ке биде помеѓу самите Македонци или пак ке биде помеѓу Македонци и Албанци не ја менува суштината. Тој конфликт го посакуваат скоро сите освен ВИСТИНСКИТЕ МАКЕДОНЦИ. Во војна се прават СОЈУЗИ а после војна се КРОЈАТ ГРАНИЦИ.

Cicko jordane toa vie ja imavte opasnosta od stvaranjeto na federacijata no pak ve spasi usa.Sega site ke skoknat na noze da se pobunat no toa e vistinata.Gruevic beshe povikan kaj babo i mu potegna ushite kako magare.Se vrati od tamu i najavi predvremeni izbori.Tocno i decidno dobi naredba.Nema da ima srpsko makedonska federacija.Ti ke se vratish i ke raspishesh predvremeni izbori.Inace grujevic so ali pedofilot ima da uzhiva mirni ushte dve godini.Posle dobieniot udar definitivno srbite sedna i se smirija i vednash go predadoa ratko mlladic.Znaci se povinija na pojakiot definitivno.Za medju etnicka vojna zaboravi cicko jordane.Ali pederot ne mozhe da zapocne nova vojna bideiki go ima izgubeno doverbata kaj allbancite.Vojna vo makedonija mozhe da zapocneme jas i edna malla grupa eks komandanti kako komandant xhaxhi rusi isto ne se mesha vo politika ne ima nas nekolku koi mozheme toa da go zapocneme problemot.No na nas cicko jordane jasno ni e staveno do znaenje podaleku porstite ot makedonija.Mie nemavme voopshto na pllan makedonija no sakavme da ja drmneme mallku grcija so nekolku ekspllozii.I tamu ni zabranija i ana definitivno se rasformira kako voena struktura.Babo ne dava vojna vo makedonija. toa e edno koe treba ednash za sekogash da se razbere.Novi granici vo ballkan nema da ima, dodeka rushenje na postoeckite granici mnogu e mozhno ako trgneme vo pravec na eu i nato.

28-05-2011, 11:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(28-05-2011, 11:49 PM)sokoli Wrote:
(28-05-2011, 09:53 PM)ЈорданПетровски Wrote: Соколи не е баш така како што велиш. Во промената на името е замката за поделба на Македонија. Промената на името ке доведе до судир кај Етничките Македонците, судир кој може да прерасне и во нешто посериозно. На сите соседи им одговара конфликт да има во Македонија и конфликтот да го започнат етничките Македонци. Дали конфликтот ке биде помеѓу самите Македонци или пак ке биде помеѓу Македонци и Албанци не ја менува суштината. Тој конфликт го посакуваат скоро сите освен ВИСТИНСКИТЕ МАКЕДОНЦИ. Во војна се прават СОЈУЗИ а после војна се КРОЈАТ ГРАНИЦИ.

Cicko jordane toa vie ja imavte opasnosta od stvaranjeto na federacijata no pak ve spasi usa.Sega site ke skoknat na noze da se pobunat no toa e vistinata.Gruevic beshe povikan kaj babo i mu potegna ushite kako magare.Se vrati od tamu i najavi predvremeni izbori.Tocno i decidno dobi naredba.Nema da ima srpsko makedonska federacija.Ti ke se vratish i ke raspishesh predvremeni izbori.Inace grujevic so ali pedofilot ima da uzhiva mirni ushte dve godini.Posle dobieniot udar definitivno srbite sedna i se smirija i vednash go predadoa ratko mlladic.Znaci se povinija na pojakiot definitivno.Za medju etnicka vojna zaboravi cicko jordane.Ali pederot ne mozhe da zapocne nova vojna bideiki go ima izgubeno doverbata kaj allbancite.Vojna vo makedonija mozhe da zapocneme jas i edna malla grupa eks komandanti kako komandant xhaxhi rusi isto ne se mesha vo politika ne ima nas nekolku koi mozheme toa da go zapocneme problemot.No na nas cicko jordane jasno ni e staveno do znaenje podaleku porstite ot makedonija.Mie nemavme voopshto na pllan makedonija no sakavme da ja drmneme mallku grcija so nekolku ekspllozii.I tamu ni zabranija i ana definitivno se rasformira kako voena struktura.Babo ne dava vojna vo makedonija. toa e edno koe treba ednash za sekogash da se razbere.Novi granici vo ballkan nema da ima, dodeka rushenje na postoeckite granici mnogu e mozhno ako trgneme vo pravec na eu i nato.


Првин да разјасниме една работа. Јас не реков дека Албанците во Македонија сакаат војна или дека тие ке прдизвикаат конфликт. На Албанците никако не им одговара тие да бидат ИНИЦИЈАТОРИ за било каков етнички конфликт на просторот на Македонија а се разбира и на Србија, прешевска долина.

Предавањето на Караџиќ е многу голема опасност за Македонија. Српските аргати во Македонија играа И ИГРААТ на "карта" Србија да појде пред Македонија во ЕУ и НАТО интеграциите.
Дали го слушна денеска што рекол Иванов во разговорот со Обама, ке парафразирам: Македонија веке дала согласност во Букурешт за името Република Македонија Скопје, Обама треба да ги притисне Грците.
Тука има само мала "нејаснотија" Грујовото а од пред некој ден и Бранковото инсистирање на референдум. Се надевам веке го наоѓаш објаснувањето за нејаснотијата.
Референдунот ке има неколку прашања. Меѓу кои ке биде и вториот дел од референдумското прашање од 91 година: "со право да стапи во иден сојуз на суверените држави на Југославија" ама со додавка: за да ги сочуваме името , идентитетот и јазикот.
29-05-2011, 12:12 AM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

JORDANE vidi vaka , siguren sum deka znaes sega veke poecko rabotite od pred 2000 i doaganje u KANADA , ama sepak sakas da vidis i nekoja demek nevozmozna varijanta ama taa e veke nepostoecka.

Jasno ti e deka i po apsenje na Ratko Mladic veke nema sansi za nekoja vojna i bilo sto bi go vodele Albanci i tie i bi go i zapocnale vo Makedonija sem ako ne e trik za moment da se rascisti i da se se docisti osobeno vo Albanski blok za sto e SRBIJA i nasi dole u MAKEDONIJA osobeno zainteresirani zas sega e veke vreme da se bide KUL i za AMERIKA

Zatoa strukturi od SRBIJA koi imaat dalecinsko u Makedonija i vo ALBANSKI del mozat da se zainteresirani poeksponirani i poprgavi poneposlsusni i nekotrolirani da se likvidirat vo nekoj vid na SUDIR koj pa ke e poen za SRBIJA i MAKEDONIJA , tie dve KAEDI se sega u polna parea

Znaci od poodamna pisuvav deka so stavanje baza od strana na SRBIJA vo presevska dolina so dozvola na BABO e veke se zavrseno

Srbija se zafati so rabota i so sebe nema da se kocka so MAKEDONIJA a mozno e i da ima obid i MAKEDONIJA da saka da ostavri vtor del od referendum da SRBIJA ne ne saka t.e da kaze NE odete si sami

Znaci sea e moment koj toa ke izvede takvi promeni u MAKEDONIJA jas tipuvam na RADA

Ti si pravel nekoja si anketa i za DPMNE i za SDSM e sea za SDSM malku si toleranten iako znaes deka oni ne sa kak ovija od DPMNE kaj nih nema vozmoznost za GRESKA

Se sekavas u vreme na Zaev deka DPMNE barase redukcija na ovlastuvanja na PRESEDATEL vo del na AMNESTIJA e toa ke se sluci ako dojde SDSM prvo ke go OGRANICAT GOLETA so vozmoznost za amnestija zakonska a potoa ne im trebat PRITVORI site ke sa PRITVORENI t.e naizgled nevini a onadeni iiiiiiiiihi kolku iskas i kak iskas e toa e SDSM


DPMNE sem LJUBCE nema snaga ni FILIPA ni DD da dovede a ne da APSE tamu sa BUNJOLA uf cuskite
29-05-2011, 04:01 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

Јас бев многу јасен и прецизем Албанците нема да бидат предизвикувачи на никаков инцидент кој би прераснал во етнички конфликт ниту во Мкедонија ниту во Србија.


(29-05-2011, 12:12 AM)ЈорданПетровски Wrote: Првин да разјасниме една работа. Јас не реков дека Албанците во Македонија сакаат војна или дека тие ке прдизвикаат конфликт. На Албанците никако не им одговара тие да бидат ИНИЦИЈАТОРИ за било каков етнички конфликт на просторот на Македонија а се разбира и на Србија, прешевска долина.

29-05-2011, 04:28 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1

(28-05-2011, 09:47 PM)razurnuvac Wrote: Znaci kvaka e zasto vo RM nemoze da se kaze revolt na clenovi i pripadnici na VMRO a da toa bide jako so tezina.Zasto dojdencite vo DPMNE so brzina na zvuk i svetlina tija koi ne znaat ni sto e VMRO dobivat na magicen nacin funkcii a luge koi se VMRO stradat i trpat
Znaci NIKOLA moze da moli i bara 62 ama ako ima 42 toa e maksimum , no sepak DPMNE ke e opozicija a RADA ke e premier

Inaku mozno e da vlada ima i megu SDSM i DPMNe zavisi kolku i do kaj ke odi stiskanje na jajcata na mengeme od strana na USA ...
Можеби “бладање“ беше пресилен збор, и ќе ми извиниш ако остана навреден ама ај објасни ја логиката откаде Рада премиер со онолку новокомпонирани ВМРО-вци. Има преминување на закоравени комуњарски фамилии (некои трета генерација како користат удопства од СФРЈ) во ВМРО-ДПМНЕ ама нема преминувања во обратна насока. Исто така тешко е да се замисли ВМРО-вци да гласаат против својата партија (од било кој стаж на членување).
Влада меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не е можна зашто на странските службици најмалку им одговара обединет македонски национален блок. Тоа се случи еднаш, во вонредна состојба, видовме како кој изигра тогаш и што се` се предаде и не верувам дека ќе се случи уште еднаш. Америка нема премногу да се препотува околу нашите сплеткарења делумно зашто има поважни работи на Балканот а делумно зашто Македонија се префрла под надлежност на германската службица (како западна разузнавачка агенција) која сега има за задача да се справува со влијанието на другите странски служби (Русија, Турција).

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
29-05-2011, 04:19 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36Quote:KОЈ Е ТОРЈАНСКИ КОЊ ВО ВМРО И ЈА ПРОДАДЕ ИДЕОЛОГИЈАТА НА ВМРОТојански коњ е тој што на изборите 2004 год кога требаше да ставиме крај на политиката на Бранко Црвенкоски го повика членството да гласа за него, е тогаш на тие избори имаше една партија која му направи скор да има бројка да може да победи, по смс пораки на Вмровците им праќаа пораки во 17 сатот излезете да гласат за да стане претседател, така да таа песна за крај на кариерата на Бранко Црвенкоски требаше да се пее во 2004 година а не сега. Предавникот во ВМРО ќе го познаете по тоа што направи чистка од сите стари Вмровци и еден по еден ги исчистија од редовите на ВМРО за да ги наполант таму со луѓе од СДСМ, ДА и да не набвројувам. Тие кога ќе се распаднат на 5 јуни ќе видите дека 80 ’% од нивните пратеници ќе одат во СДСМ, а 20 % кај нас затоа што така се чувствуваат. Ќе ги препознаете по тоа што се откажаа од црвената Вмровска боја и облекоа портокалови маици на нив. Пред една година е доведоа Македонија да се смее на словенските корени, на Св Климент, Св Наум и епископиите, и донесоа луѓето на славите да се караат кој е Словен а кој Антички Македонец. Ќе ги препознаете по тоа што е направија нај големата рејугослевиназција од вермето на Александар Караѓорѓевиќ. За каков патриотизам зборуваат а кога ќе ги погледнете нивните телевизии Сител и Канал 5 македонска песна не можеме да чуеме на тие телевизии. Македонски јазик на тие телевизии нема, тоа ли е идејата на ВМРО. Препознатливи се по тоа што 5 години со лустрацијата играат само да скријат кој во 20 години внатре во ВМРО работи , растура и ја унишптува идејата, внатре во нашите сопствени редови. Од деморкатска Македонија сакаат да направат тоталитарна идеја, поголемо предавство за десницата нема од тоа да донесеш тоталитаризам. И конечно кога зборуваме за предавство за ВМРОВСКАТА ИДЕЛОЛОГИЈА денес кога го гледам ДПМНЕ ако ги спроедиме идеолошки со ВМРО на Гоце ќе речам дека се историска иронија и цинизам, ако ги спроедиме со ВМРО ппомеѓу двете Светски војни тие се диверзија на Македонскиот народ, а со ВМРО од 90тите години тие се меѓу СК Движење за Југославија и Партија на Југословените , ете тоа е ДПМНЕ денес почитувани граѓани -Љубчо ГеоргиевскиАбре Љупчо, па ако направеа лустрација со сите нишани ти ке беше меѓу првите не за лустрирање туку за апсана.
31-05-2011, 03:34 AM
Reply