Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 3.42 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Љубчо Георгиевски најави враќање или политичко самоубиство?
Author Message
Itar Pejo
Unregistered

 

(18-06-2010, 01:14 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Како можело преговорите да бидат тајни кога сите знаеа за тоа. Љупчо во интервјуто потврдува дека имало договор, значи имало преговори. Драган Богдановски потврдува дека имало договор и тој потврдува дека имало преговори. Јас го велам истото.
Но онаа што е најбитно Голубовски неможе да знае што се случувало во ВМРО ДПМНЕ после Велешкото езеро а преговорите помеѓу Љупчо, Гошев и андов се одвиваат во тој период. Затоа да му раскажам што се случи на ден Божиќ 1991 година, Љупчо, Гошев и Андов заминаа за Велес за да го добијат конечниот одговор од Владиката Михаил. Тој им дал согласност. Поголема група на активисти и пратеници беа собрани во градското собрание и го чекаа Љупчо да се врати. Тој дојде и рече дека имаат согласност. Но вечерта на седницата на ЦК СКМ ПДП договорот е отфрлен , но за тоа не беше известно ВМРО ДПМНЕ.
Голубовски не го интресираа преговорите и договорите тој врднаш тргна да собира потписи низ Македонија. Мислам дека веке утрета ден бил кај Дане Поповски и барал да му се потпишувааат луѓе за наводно да се врати во партијата. ШТо било измама. На тој начин собирал потписи за регистрација на партијата.


Оваа го напишал вашиот пријател Маркс:

(06-06-2010, 03:38 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(13-04-2010, 05:41 PM)idealist Wrote: Toa e delikatno prasanje, Marks (Marks za da se seti deka pisuva negov prijatel) znae, deka za potrebi na sluzbata vo nekoi situacii se izmisluvale i lazni psevdonimi (site sluzbi vo svetot, ako so toa mislat deka ja branat drzavata, a uste ako predmet na takva zamisla e nekoj od interes za makedonskiot nacionalizam i ekstremizam, vo toa vreme bilo opravdano), pa ke povtoram i nemu mu e poznato,
deka ima najmalku eden takov slucaj za lice koe e povikano po prijava na komercijalist na edna togas od najgolemite firmi,
da dade izjava kako svedok vo vrska so stopanski prekrsok, i poveke pati mu e barano da dava i strucno mislenje za opremata koja
bila predmet na stopanskiot prekrsok.

Во текстов твојот пријател МАРКС, Идеалисту го вели следново:

КАКО И ОБЕЛОДЕНУВАЊЕТО НА СКАНДАЛОЗНИТЕ (ДЕЗ) ИНФОРМАЦИИ ЗА "КОДОШКАТА" УЛОГА НА ВЛАДИМИР ГОЛУБОВСКИ ВО ВМРО ДПМНЕ И НЕГОВОТО ШУРУВАЊЕ СО ТРПЕНОВСКИ, БЕЛИЧАНЕЦ И СЛУЖБАТА ЗА ДРЖАВНА БЕЗБЕДНОСТ НА ШТЕТА НА СОПСТВЕНАТА ПАРТИЈА.


[Image: 14cgu43.jpg]

[Image: 33bfrtg.jpg]Гледам не си го видел па да ти помогнам за да ја разјасниме работава.

Icon_razz Прво да ти одговорам за собирањето на потписи Icon_razz)) Затоа веќе добронамерно ти укажав дека немаш информации, импровизираш и затоа погрешно изведуваш заклучоци!
За 10 потписи колку тогаш му требале на Голубовски тој не требало ни од зграда да излегува за да ја регистрира партијата !
За тоа толку.

Со ова другото кое навистина не сум го забележал, само го потврди твојот ментален профил Icon_razz))
Ти снема аргументи и нова тема, нов скен, ама пак гаф, или народски кажано утка !

Ова што си го закачил видно од изнесените наводи внатре е текст од 1991 година, значи во време на почетокот на првиот Парламент, дека се однесува на тоа време се гледа и од повикувањето на авторот на пратеничките прашања на Змејковски.

Тоа е времето кога Змејковски јавно се фали дека добива информации од бивши вработени од УДБА, демек тие му се доушници, јавноста слуша и за наводни тајни средби на кои тој од нив наводно добива доверливи документи, во просториите во кои сега е сместена Општина Аеродром.

Во таков амбиент Љубчо на прес го обвинува Голубовски за наводна соработка со службата.
Тоа се случува брзо по оставката на Голубовски дадена на одржаното нелегално Собрание на 15.12.1990 година.
Голубовски со контра-прес енергично демантира била каква основаност на изнесените тврдења, и експресно му поднесува кривична пријава за клевета.
Нешто покасно Љубчо и Змејковски, охрабрени затоа што министер за Правда е Ѓорѓи Наумов, овој истиот што сега сака да го праќа Љубчота во азтвор, излегуваат повторно со исти тврдења за што Голубовски и на двајцата им поднесува кривична пријава за клевета.

Судскиот епилог, Змејковски со пресуда се огласува за виновен, а Љубчо успева како премиер по 6 години избегнување да се појави на суд да го застаре делото.

За време на судскиот спор Собраниската комисијата за надзор врз работата на службата за државна безбедност со увид утврдила дека таков псевдоним кој му се припишувал на Голубовски постои, но со генералии на друго лице.

Таа информација е објавена во електронските и пишаните медиуми.

Неделникот “Старт“ истражувајќи го случајот, повикувајќи се на релевантни факти и докази, со сопствен коментар ја информира јавноста.

Јордане благодарам што ме предупреди дека овој текст е постиран на “Котле“ немаше да го забележам и ќе останеше без одговор.

Во прилог го постирам како скен.

[Image: 71551892.jpg]
[Image: 81365030.jpg]
[Image: 57054557.jpg]
[Image: 13360581.jpg]
18-06-2010, 03:14 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

Абре Пејо, текстот го пишувал Александар Диневски. Кои компири Љупчо, Змејко тужби пресуди. Овдека се работи за ТЕКСТ НА АЛЕКСАНДАР ДИНЕВСКИ.

Јас не снемувам аргументи и не бегам.


(18-06-2010, 01:14 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Како можело преговорите да бидат тајни кога сите знаеа за тоа. Љупчо во интервјуто потврдува дека имало договор, значи имало преговори. Драган Богдановски потврдува дека имало договор и тој потврдува дека имало преговори. Јас го велам истото.
Но онаа што е најбитно Голубовски неможе да знае што се случувало во ВМРО ДПМНЕ после Велешкото езеро а преговорите помеѓу Љупчо, Гошев и андов се одвиваат во тој период. Затоа да му раскажам што се случи на ден Божиќ 1991 година, Љупчо, Гошев и Андов заминаа за Велес за да го добијат конечниот одговор од Владиката Михаил. Тој им дал согласност. Поголема група на активисти и пратеници беа собрани во градското собрание и го чекаа Љупчо да се врати. Тој дојде и рече дека имаат согласност. Но вечерта на седницата на ЦК СКМ ПДП договорот е отфрлен , но за тоа не беше известно ВМРО ДПМНЕ.
Голубовски не го интресираа преговорите и договорите тој врднаш тргна да собира потписи низ Македонија. Мислам дека веке утрета ден бил кај Дане Поповски и барал да му се потпишувааат луѓе за наводно да се врати во партијата. ШТо било измама. На тој начин собирал потписи за регистрација на партијата.


Оваа го напишал вашиот пријател Маркс:

(06-06-2010, 03:38 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(13-04-2010, 05:41 PM)idealist Wrote: Toa e delikatno prasanje, Marks (Marks za da se seti deka pisuva negov prijatel) znae, deka za potrebi na sluzbata vo nekoi situacii se izmisluvale i lazni psevdonimi (site sluzbi vo svetot, ako so toa mislat deka ja branat drzavata, a uste ako predmet na takva zamisla e nekoj od interes za makedonskiot nacionalizam i ekstremizam, vo toa vreme bilo opravdano), pa ke povtoram i nemu mu e poznato,
deka ima najmalku eden takov slucaj za lice koe e povikano po prijava na komercijalist na edna togas od najgolemite firmi,
da dade izjava kako svedok vo vrska so stopanski prekrsok, i poveke pati mu e barano da dava i strucno mislenje za opremata koja
bila predmet na stopanskiot prekrsok.

Во текстов твојот пријател МАРКС, Идеалисту го вели следново:

КАКО И ОБЕЛОДЕНУВАЊЕТО НА СКАНДАЛОЗНИТЕ (ДЕЗ) ИНФОРМАЦИИ ЗА "КОДОШКАТА" УЛОГА НА ВЛАДИМИР ГОЛУБОВСКИ ВО ВМРО ДПМНЕ И НЕГОВОТО ШУРУВАЊЕ СО ТРПЕНОВСКИ, БЕЛИЧАНЕЦ И СЛУЖБАТА ЗА ДРЖАВНА БЕЗБЕДНОСТ НА ШТЕТА НА СОПСТВЕНАТА ПАРТИЈА.


[Image: 14cgu43.jpg]

[Image: 33bfrtg.jpg]Гледам не си го видел па да ти помогнам за да ја разјасниме работава.
18-06-2010, 03:24 AM
Reply
Itar Pejo
Unregistered

 

(18-06-2010, 03:14 AM)Itar Pejo Wrote:
(18-06-2010, 01:14 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Како можело преговорите да бидат тајни кога сите знаеа за тоа. Љупчо во интервјуто потврдува дека имало договор, значи имало преговори. Драган Богдановски потврдува дека имало договор и тој потврдува дека имало преговори. Јас го велам истото.
Но онаа што е најбитно Голубовски неможе да знае што се случувало во ВМРО ДПМНЕ после Велешкото езеро а преговорите помеѓу Љупчо, Гошев и андов се одвиваат во тој период. Затоа да му раскажам што се случи на ден Божиќ 1991 година, Љупчо, Гошев и Андов заминаа за Велес за да го добијат конечниот одговор од Владиката Михаил. Тој им дал согласност. Поголема група на активисти и пратеници беа собрани во градското собрание и го чекаа Љупчо да се врати. Тој дојде и рече дека имаат согласност. Но вечерта на седницата на ЦК СКМ ПДП договорот е отфрлен , но за тоа не беше известно ВМРО ДПМНЕ.
Голубовски не го интресираа преговорите и договорите тој врднаш тргна да собира потписи низ Македонија. Мислам дека веке утрета ден бил кај Дане Поповски и барал да му се потпишувааат луѓе за наводно да се врати во партијата. ШТо било измама. На тој начин собирал потписи за регистрација на партијата.


Оваа го напишал вашиот пријател Маркс:

(06-06-2010, 03:38 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(13-04-2010, 05:41 PM)idealist Wrote: Toa e delikatno prasanje, Marks (Marks za da se seti deka pisuva negov prijatel) znae, deka za potrebi na sluzbata vo nekoi situacii se izmisluvale i lazni psevdonimi (site sluzbi vo svetot, ako so toa mislat deka ja branat drzavata, a uste ako predmet na takva zamisla e nekoj od interes za makedonskiot nacionalizam i ekstremizam, vo toa vreme bilo opravdano), pa ke povtoram i nemu mu e poznato,
deka ima najmalku eden takov slucaj za lice koe e povikano po prijava na komercijalist na edna togas od najgolemite firmi,
da dade izjava kako svedok vo vrska so stopanski prekrsok, i poveke pati mu e barano da dava i strucno mislenje za opremata koja
bila predmet na stopanskiot prekrsok.

Во текстов твојот пријател МАРКС, Идеалисту го вели следново:

КАКО И ОБЕЛОДЕНУВАЊЕТО НА СКАНДАЛОЗНИТЕ (ДЕЗ) ИНФОРМАЦИИ ЗА "КОДОШКАТА" УЛОГА НА ВЛАДИМИР ГОЛУБОВСКИ ВО ВМРО ДПМНЕ И НЕГОВОТО ШУРУВАЊЕ СО ТРПЕНОВСКИ, БЕЛИЧАНЕЦ И СЛУЖБАТА ЗА ДРЖАВНА БЕЗБЕДНОСТ НА ШТЕТА НА СОПСТВЕНАТА ПАРТИЈА.


[Image: 14cgu43.jpg]

[Image: 33bfrtg.jpg]Гледам не си го видел па да ти помогнам за да ја разјасниме работава.

Icon_razz Прво да ти одговорам за собирањето на потписи Icon_razz)) Затоа веќе добронамерно ти укажав дека немаш информации, импровизираш и затоа погрешно изведуваш заклучоци!
За 10 потписи колку тогаш му требале на Голубовски тој не требало ни од зграда да излегува за да ја регистрира партијата !
За тоа толку.

Со ова другото кое навистина не сум го забележал, само го потврди твојот ментален профил Icon_razz))
Ти снема аргументи и нова тема, нов скен, ама пак гаф, или народски кажано утка !

Ова што си го закачил видно од изнесените наводи внатре е текст од 1991 година, значи во време на почетокот на првиот Парламент, дека се однесува на тоа време се гледа и од повикувањето на авторот на пратеничките прашања на Змејковски.

Тоа е времето кога Змејковски јавно се фали дека добива информации од бивши вработени од УДБА, демек тие му се доушници, јавноста слуша и за наводни тајни средби на кои тој од нив наводно добива доверливи документи, во просториите во кои сега е сместена Општина Аеродром.

Во таков амбиент Љубчо на прес го обвинува Голубовски за наводна соработка со службата.
Тоа се случува брзо по оставката на Голубовски дадена на одржаното нелегално Собрание на 15.12.1990 година.
Голубовски со контра-прес енергично демантира била каква основаност на изнесените тврдења, и експресно му поднесува кривична пријава за клевета.
Нешто покасно Љубчо и Змејковски, охрабрени затоа што министер за Правда е Ѓорѓи Наумов, овој истиот што сега сака да го праќа Љубчота во азтвор, излегуваат повторно со исти тврдења за што Голубовски и на двајцата им поднесува кривична пријава за клевета.

Судскиот епилог, Змејковски со пресуда се огласува за виновен, а Љубчо успева како премиер по 6 години избегнување да се појави на суд да го застаре делото.

За време на судскиот спор Собраниската комисијата за надзор врз работата на службата за државна безбедност со увид утврдила дека таков псевдоним кој му се припишувал на Голубовски постои, но со генералии на друго лице.

Таа информација е објавена во електронските и пишаните медиуми.

Неделникот “Старт“ истражувајќи го случајот, повикувајќи се на релевантни факти и докази, со сопствен коментар ја информира јавноста.

Јордане благодарам што ме предупреди дека овој текст е постиран на “Котле“ немаше да го забележам и ќе останеше без одговор.

Во прилог го постирам како скен.

[Image: 71551892.jpg]
[Image: 81365030.jpg]
[Image: 57054557.jpg]
[Image: 13360581.jpg]

Icon_razz)) на невидено почна да пишуваш, не виде ли дека ти одговорив !
18-06-2010, 03:34 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

Автор на ТЕКСТОТ во ГЛАС е АЛЕКСАНДАР ДИНЕВСКИ. За тој текст зборуваме. Да ве потсетам ако не паметите. Голубовски тужеше мисечини и новинар на ФОКУС за истата работа. Гледам и тој спор не го споменуваш.

пс.во текстот и Диневски зборува за контактите на Голубовски со членовите на Извршниот совет. Причина за која "поднесе" оставка.
(This post was last modified: 18-06-2010, 03:48 AM by ЈорданПетровски.)
18-06-2010, 03:47 AM
Reply
Itar Pejo
Unregistered

 

(18-06-2010, 03:47 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Автор на ТЕКСТОТ во ГЛАС е АЛЕКСАНДАР ДИНЕВСКИ. За тој текст зборуваме. Да ве потсетам ако не паметите. Голубовски тужеше мисечини и новинар на ФОКУС за истата работа. Гледам и тој спор не го споменуваш.

пс.во текстот и Диневски зборува за контактите на Голубовски со членовите на Извршниот совет. Причина за која "поднесе" оставка.

Icon_razz Да но тој ја сватил грешката во 1991 и не ја повторил повеќе, а другите кои ги “залетувале“ покасно барале спас во застарување. Дефинитивно демистифицирана е таа приказна од УДБА ...
Демитологизирани се и нејзините актери ...
Провокациите од ваков вид се многу провидни, за да некој наседнува. Тоа што си го имате меѓу вас ти и Александро расправете си го меѓу вас не барајте помош од страна ! Icon_wink
Да одиме на актуелните теми досадни им станавме на другите со ова Icon_wink
18-06-2010, 07:54 AM
Reply
Gjorgi Kastriot
Unregistered

 

(13-06-2010, 07:34 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: [quote='razurnuvac' pid='11235' dateline='1276449002']
Kolku prazno i ponizeno i povredeno se cuvstvuvam od vakvi informacii zaradi MAKEDONIJA i MAKEDONSKI NAROD , odgovor na site SRANJA od strana na LJUBCE se vo tie nekolku recenici na BORIS ZMAJKOVSKI deka LJUBCE ne e MEGU PRVI , zosto e ZMEJKOVSKI molcil , zosto , DALI SETO ova tvoe aktiviranje JORDANE da prikazes za VMRO-DPMNE od 1990 pa navaka so site ucesnici na FORUMOT , so pisanata elaboracija od strana na ALEKSANDAR DINEVSKI , kade jas ukazuvav deka gabe se vie kolete a ete kaza GORGIJA NAUMOV koj e i za kade e , sega nase e MAKEDONSKO da pobarame da NIKOLA GRUEVSKI sprovede tamu kaj mu e mesto a cicko vujce e ne bilo koj megutoa PRAVNIK i minister za PRAVDA u edna od VLADITE na RM i toa prva i ekspertska

(13-06-2010, 06:10 PM)razurnuvac Wrote: Znaci ova mora da e tocka i mesto od kade ke trgne energija za CISTENJE vo MAKEDONSKI REDOVI , odgovornost za ova ima i ZMEJKOVSKI i KSIO koi sa znaeli a sa mcile za se voa , edino e olesnitelna ako se stavat kako zastiteni svedoci pa iznesat i informacii koj gi e ucenuval da mcat dolgi site vie godini .


(13-06-2010, 06:10 PM)razurnuvac Wrote: Pocnuvajki so LJUBCE i cistejki so nego so BRANKO i BRANKOVITE ke e pesna lesna , a kazale su VMRO zakasnuva ama ne zabravuva , toa e dolg za site GODINI i VEKOVI natopena MAKEDONSKA ZEMJA so MAKEDONSKA KRV . LAGATA koja e dala eden los impuls na site minati 20 godini mora da se prekine , RASCISTUVAJKI so LJUBCO GEORGIEVSKI t.e pisuvajki vo ISTORIJATA na VMRO-DPMNE deka PRESEDATELOT LJUBCO GEORGIEVSKI e so LAGA bil PRESEDATEL i e docekal da bide PREMIER sluzejki se so ista taja laga se do denes PRETSTAVUVAJKI se kako nekoj cie mislenje i viduvanje e vazno i bitno mora da bide zapsiano kako kontinuitet deka SO LAGA E BIL PRESEDATEL LJUBCO GEORGIEVSKI za da znae i pameti MAKEDONIJA , na taja laga se nadovrzuvat site podocnezni lagi , deka e izberen KIRO za PRESEDATELJ na RM , kako i so laga bese smenet GOSEV a donesen so laga BRANKO


MAKEDONIJA i MAKEDONCITE mora cas poskoro da ja prekinat lagata i da se fokusirat na PRAVO I PRAVDINA i na VISTINATA vo koja ke gi nema licnosti kako LJUBCO ,BRANKO , KIRO , t.e ke im stoi se dosle i vladeele i kradele so LAGI od MAKEDONIJA i MAKEDONSKI NAROD

Разурнувач сите чесни патриоти вака размислуваат, истите дилеми прашања си ги поставуваат истите дилеми ги имаат! Ова е лудо време, ми се допаѓа што без трунка демагогија ти се ставовиве.
Народов е разочаран, но не е скршен, има трпение ама не бескрајно ...

За почеток треба во оваа од лоша полоша ситуација барем да кажеме кое зло е помало ! И да се тргнеме од летаргијата, зарем други ќе ни ги решаваат нашите проблеми !

Тешко е ама имаме шанси ...
18-06-2010, 11:17 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(18-06-2010, 07:54 AM)Itar Pejo Wrote: Icon_razz Да но тој ја сватил грешката во 1991 и не ја повторил повеќе, а другите кои ги “залетувале“ покасно барале спас во застарување. Дефинитивно демистифицирана е таа приказна од УДБА ...
Демитологизирани се и нејзините актери ...
Провокациите од ваков вид се многу провидни, за да некој наседнува. Тоа што си го имате меѓу вас ти и Александро расправете си го меѓу вас не барајте помош од страна ! Icon_wink
Да одиме на актуелните теми досадни им станавме на другите со ова Icon_winkQuote:Автор на ТЕКСТОТ во ГЛАС е АЛЕКСАНДАР ДИНЕВСКИ.


Во текстов Голубовски зборува дека го тужел Георгиевски за прв пат уште 1991 година. Тогаш е излезен и текстот на Диневски. Значи не се работело за повторување или неповторување.


[Image: 71551892.jpg]

Quote:Голубовски тужеше мисечини и новинар на ФОКУС за истата работа. Гледам и тој спор не го споменуваш.

Имаше или немаше судски процес со новинарот Теофил блажевски, ако имало како завршил ??

Quote:пс.во текстот и Диневски зборува за контактите на Голубовски со членовите на Извршниот совет. Причина за која "поднесе" оставка.

За ова нема демант ниту тужба за клевета.

пс. овдека нема никаква расправија помеѓу мене и Диневски.

ппс. Ѓорѓи Наумов по онаа што излегува денеска за него, неговото учество во судските процеси против "бомбашите" и поетот Јован Котевски ти ја руши тезата за неговата ВМРО вска припадност и причина за "неуспех" на тужбата.
18-06-2010, 12:00 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

Procitah sto poracuvas za ona sto go napisah za LJUBCE GEORGIEVSKI, zas on nose najgolemata odgovornost nekoj ke rece zas e najpovecko i KRADELO koga e doslo u 1998 do 2002

TOA e zatoa sto MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e e veruval na TIE 4 sveti bukvi VMRO

ZATOA mora i da se pocne so LJUBCE GEORGIEVSKI zaradi MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e


SE toa sto se slucuva sega dole e samo TRIK pak na SLUZBITE , da se se svede na LJUBCE GRUJO a da nam ni se sluce BRISENJE NA IME MAKEDONIJA REPUBLIKA i MAKEDONCI


NE moze PROGLEDAJA I MAKEDONCITE , igrata vo koja e vmesan ZMEJKO LJUBCO I GRUJO so zalog VMRO-DPMNE i MAKEDONIJA ime i identitet e vsusnost nekako dogovorena megu NIH pak preku SLUZBITE .

CUMU sega DUVANJE BALONI koga LJUBCE e POLITICKI MRTOVEC po se sto vidohme od nega do intervjua so VASKO EFTOV


TOA sa SLUZBITE konstatirale i sa dogovorile da PAK uste ednaska mora da se POTEPAT VMROvcite megu sebe

APEL do NIKOLA GRUEVSKI i do site MAKEDONCI u RM i kaj i da se OSTAVETE go LJUBCE i STORETE SE da NE SMEE da dobie JAVNOST negovoto kazuvanje T.E neka go neka GOVORE i neka LAE ama za SEBE , MAKEDONCITE neka go IGNORIRAT


ZASTO e slavil u KONTINENTAL ZAS ne e izlegol na ulica da go pogledat NEKOGASNI SOPARTIJCI i GRAGANI na MAKEDONIJA


TAKA da sekoe ponatamosno ESKALIRANJE ke znaci deka i NIKOLA GRUEVSKI e pobaral pomos od LJUBCE i BRANKO i KIRO da ne go ostavat sam , da se podeli VMRO-DPMNE so toa sto pak RAZOCARANITE ke se vranat kaj LJUBCE i se oslabi VMRO-DPMNE a so toa se pomogne na SEGASNIOT PRESEDATEL NIKOLA GRUEVSKI da IZGUBI na LEGALNI IZBORI i da se VRNE OBOZAVAN BRANKOTA koj znae da misli na IDNINA na DRZAVA i na OTKRADENI MILIJARDI so OLIGARSKI , t.e so DOMASNA AL KAEDA i TALIBANI nasi koi nemat ama bes ni trunka KRV MAKEDONSKA

TAKA da NIKOLA GRUEVSKI EDEN e veke IZBOROT za SEBE licno tebe , tvoeto semejstvo na site MAKEDONCI tamu u RM i kaj i da se , na site nas TAKVITE MAKEDONCI koi sakame da se vika RM i da se kazuvat MAKEDONCI od MAKEDONIJA ima eden pat NAPUSTANJE NA PREGOVORITE -PREKIN i pocnuvanje AKCIJA na prekin so LJUBCE ,BRANKO, i KIRO i site od tajfite koi se malu vo sporedba na MAKEDONIJA i MAKEDONCITE

p.s pozdravi go JANKO BACEV kako sto vo tekstot kazuva deka kodosot na VMROVCITE e zamenik direktor na DBK, taka postoi opcija taka da se kazat i mnogu drugi AKTUELNI GOLEMI FACI u VMRO-DPMNE ,u SDSM, u presedatelski KABINET ,po site partiii i sekade kaj se POLICIJA ,OBVINITELSTVO , SUSUTVO , FAKULTETI i vo site pori na OPSTESTVO nasi MAKEDONCI i na nasi BRAKA I PRIJATELI I SOSEDI vo MAKEDONIJA koi i da se
18-06-2010, 05:21 PM
Reply
Itar Pejo
Unregistered

 

(18-06-2010, 05:21 PM)razurnuvac Wrote: Procitah sto poracuvas za ona sto go napisah za LJUBCE GEORGIEVSKI, zas on nose najgolemata odgovornost nekoj ke rece zas e najpovecko i KRADELO koga e doslo u 1998 do 2002

TOA e zatoa sto MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e e veruval na TIE 4 sveti bukvi VMRO

ZATOA mora i da se pocne so LJUBCE GEORGIEVSKI zaradi MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e


SE toa sto se slucuva sega dole e samo TRIK pak na SLUZBITE , da se se svede na LJUBCE GRUJO a da nam ni se sluce BRISENJE NA IME MAKEDONIJA REPUBLIKA i MAKEDONCI


NE moze PROGLEDAJA I MAKEDONCITE , igrata vo koja e vmesan ZMEJKO LJUBCO I GRUJO so zalog VMRO-DPMNE i MAKEDONIJA ime i identitet e vsusnost nekako dogovorena megu NIH pak preku SLUZBITE .

CUMU sega DUVANJE BALONI koga LJUBCE e POLITICKI MRTOVEC po se sto vidohme od nega do intervjua so VASKO EFTOV


TOA sa SLUZBITE konstatirale i sa dogovorile da PAK uste ednaska mora da se POTEPAT VMROvcite megu sebe

APEL do NIKOLA GRUEVSKI i do site MAKEDONCI u RM i kaj i da se OSTAVETE go LJUBCE i STORETE SE da NE SMEE da dobie JAVNOST negovoto kazuvanje T.E neka go neka GOVORE i neka LAE ama za SEBE , MAKEDONCITE neka go IGNORIRAT


ZASTO e slavil u KONTINENTAL ZAS ne e izlegol na ulica da go pogledat NEKOGASNI SOPARTIJCI i GRAGANI na MAKEDONIJA


TAKA da sekoe ponatamosno ESKALIRANJE ke znaci deka i NIKOLA GRUEVSKI e pobaral pomos od LJUBCE i BRANKO i KIRO da ne go ostavat sam , da se podeli VMRO-DPMNE so toa sto pak RAZOCARANITE ke se vranat kaj LJUBCE i se oslabi VMRO-DPMNE a so toa se pomogne na SEGASNIOT PRESEDATEL NIKOLA GRUEVSKI da IZGUBI na LEGALNI IZBORI i da se VRNE OBOZAVAN BRANKOTA koj znae da misli na IDNINA na DRZAVA i na OTKRADENI MILIJARDI so OLIGARSKI , t.e so DOMASNA AL KAEDA i TALIBANI nasi koi nemat ama bes ni trunka KRV MAKEDONSKA

TAKA da NIKOLA GRUEVSKI EDEN e veke IZBOROT za SEBE licno tebe , tvoeto semejstvo na site MAKEDONCI tamu u RM i kaj i da se , na site nas TAKVITE MAKEDONCI koi sakame da se vika RM i da se kazuvat MAKEDONCI od MAKEDONIJA ima eden pat NAPUSTANJE NA PREGOVORITE -PREKIN i pocnuvanje AKCIJA na prekin so LJUBCE ,BRANKO, i KIRO i site od tajfite koi se malu vo sporedba na MAKEDONIJA i MAKEDONCITE

p.s pozdravi go JANKO BACEV kako sto vo tekstot kazuva deka kodosot na VMROVCITE e zamenik direktor na DBK, taka postoi opcija taka da se kazat i mnogu drugi AKTUELNI GOLEMI FACI u VMRO-DPMNE ,u SDSM, u presedatelski KABINET ,po site partiii i sekade kaj se POLICIJA ,OBVINITELSTVO , SUSUTVO , FAKULTETI i vo site pori na OPSTESTVO nasi MAKEDONCI i na nasi BRAKA I PRIJATELI I SOSEDI vo MAKEDONIJA koi i da se

TOA e zatoa sto MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e e veruval na TIE 4 sveti bukvi VMRO

ZATOA mora i da se pocne so LJUBCE GEORGIEVSKI zaradi MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e


SE toa sto se slucuva sega dole e samo TRIK pak na SLUZBITE , da se se svede na LJUBCE GRUJO a da nam ni se sluce BRISENJE NA IME MAKEDONIJA REPUBLIKA i MAKEDONCI


NE moze PROGLEDAJA I MAKEDONCITE , igrata vo koja e vmesan ZMEJKO LJUBCO I GRUJO so zalog VMRO-DPMNE i MAKEDONIJA ime i identitet e vsusnost nekako dogovorena megu NIH pak preku SLUZBITE .

CUMU sega DUVANJE BALONI koga LJUBCE e POLITICKI MRTOVEC po se sto vidohme od nega do intervjua so VASKO EFTOV


TOA sa SLUZBITE konstatirale i sa dogovorile da PAK uste ednaska mora da se POTEPAT VMROvcite megu sebe


Тоа е вистината !!!
Makedonija
19-06-2010, 10:04 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(19-06-2010, 10:04 AM)Itar Pejo Wrote:
(18-06-2010, 05:21 PM)razurnuvac Wrote: Procitah sto poracuvas za ona sto go napisah za LJUBCE GEORGIEVSKI, zas on nose najgolemata odgovornost nekoj ke rece zas e najpovecko i KRADELO koga e doslo u 1998 do 2002

TOA e zatoa sto MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e e veruval na TIE 4 sveti bukvi VMRO

ZATOA mora i da se pocne so LJUBCE GEORGIEVSKI zaradi MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e


SE toa sto se slucuva sega dole e samo TRIK pak na SLUZBITE , da se se svede na LJUBCE GRUJO a da nam ni se sluce BRISENJE NA IME MAKEDONIJA REPUBLIKA i MAKEDONCI


NE moze PROGLEDAJA I MAKEDONCITE , igrata vo koja e vmesan ZMEJKO LJUBCO I GRUJO so zalog VMRO-DPMNE i MAKEDONIJA ime i identitet e vsusnost nekako dogovorena megu NIH pak preku SLUZBITE .

CUMU sega DUVANJE BALONI koga LJUBCE e POLITICKI MRTOVEC po se sto vidohme od nega do intervjua so VASKO EFTOV


TOA sa SLUZBITE konstatirale i sa dogovorile da PAK uste ednaska mora da se POTEPAT VMROvcite megu sebe

APEL do NIKOLA GRUEVSKI i do site MAKEDONCI u RM i kaj i da se OSTAVETE go LJUBCE i STORETE SE da NE SMEE da dobie JAVNOST negovoto kazuvanje T.E neka go neka GOVORE i neka LAE ama za SEBE , MAKEDONCITE neka go IGNORIRAT


ZASTO e slavil u KONTINENTAL ZAS ne e izlegol na ulica da go pogledat NEKOGASNI SOPARTIJCI i GRAGANI na MAKEDONIJA


TAKA da sekoe ponatamosno ESKALIRANJE ke znaci deka i NIKOLA GRUEVSKI e pobaral pomos od LJUBCE i BRANKO i KIRO da ne go ostavat sam , da se podeli VMRO-DPMNE so toa sto pak RAZOCARANITE ke se vranat kaj LJUBCE i se oslabi VMRO-DPMNE a so toa se pomogne na SEGASNIOT PRESEDATEL NIKOLA GRUEVSKI da IZGUBI na LEGALNI IZBORI i da se VRNE OBOZAVAN BRANKOTA koj znae da misli na IDNINA na DRZAVA i na OTKRADENI MILIJARDI so OLIGARSKI , t.e so DOMASNA AL KAEDA i TALIBANI nasi koi nemat ama bes ni trunka KRV MAKEDONSKA

TAKA da NIKOLA GRUEVSKI EDEN e veke IZBOROT za SEBE licno tebe , tvoeto semejstvo na site MAKEDONCI tamu u RM i kaj i da se , na site nas TAKVITE MAKEDONCI koi sakame da se vika RM i da se kazuvat MAKEDONCI od MAKEDONIJA ima eden pat NAPUSTANJE NA PREGOVORITE -PREKIN i pocnuvanje AKCIJA na prekin so LJUBCE ,BRANKO, i KIRO i site od tajfite koi se malu vo sporedba na MAKEDONIJA i MAKEDONCITE

p.s pozdravi go JANKO BACEV kako sto vo tekstot kazuva deka kodosot na VMROVCITE e zamenik direktor na DBK, taka postoi opcija taka da se kazat i mnogu drugi AKTUELNI GOLEMI FACI u VMRO-DPMNE ,u SDSM, u presedatelski KABINET ,po site partiii i sekade kaj se POLICIJA ,OBVINITELSTVO , SUSUTVO , FAKULTETI i vo site pori na OPSTESTVO nasi MAKEDONCI i na nasi BRAKA I PRIJATELI I SOSEDI vo MAKEDONIJA koi i da se

TOA e zatoa sto MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e e veruval na TIE 4 sveti bukvi VMRO

ZATOA mora i da se pocne so LJUBCE GEORGIEVSKI zaradi MAKEDONECOT vo MAKEDONIJA i kaj i da e


SE toa sto se slucuva sega dole e samo TRIK pak na SLUZBITE , da se se svede na LJUBCE GRUJO a da nam ni se sluce BRISENJE NA IME MAKEDONIJA REPUBLIKA i MAKEDONCI


NE moze PROGLEDAJA I MAKEDONCITE , igrata vo koja e vmesan ZMEJKO LJUBCO I GRUJO so zalog VMRO-DPMNE i MAKEDONIJA ime i identitet e vsusnost nekako dogovorena megu NIH pak preku SLUZBITE .

CUMU sega DUVANJE BALONI koga LJUBCE e POLITICKI MRTOVEC po se sto vidohme od nega do intervjua so VASKO EFTOV


TOA sa SLUZBITE konstatirale i sa dogovorile da PAK uste ednaska mora da se POTEPAT VMROvcite megu sebe


Тоа е вистината !!!
Makedonija

Значи нашата надеж треба да биде Груевски со неговиот непопустлив став. Со него и неговата медијумска елита- Томиќ, Миленко, Латас, Велиновска, Јанко... Се проверени и потврден и Македонци и патриоти.Icon_lol Интересена е сегашната медијумска атака на Љубчо Георгиевски!? Што е опасноста од него, кога сега е ,нели , прогласен за Бугараш, криминалец, анти македонец и како ли не. Зошто сега потреба, да Љубчо, дефинитивно, се замолчи!? Дали заради неговите неслагања со Груесвски за иднината на МК? Дали затоа што јавно прозбори за рејугословенизација на МК под водството на Груевски. Значи, Латас, Томиќ и др. можат да зборуваат јавно за македонската иднина, ама, ете, Љубчо не смеел.Shok
19-06-2010, 02:54 PM
Reply
braniteli Offline
Member
***

Posts: 132
Joined: May 2010
Reputation: 3

Cicko Joco za da se bide KODOS ne mora da ima bilo koj zavedeno dosie za sorabotka na poranesnata SDB.
Dosieata na sorabotnicite na sluzbite za razuznuvanje i kontrarazuznuvanje na poranesnata JNA se vo Belgrad.
Vo devedesetite godini visoki sluzbenici na SDB i bezbednosnite sluzbi na ARM,vo isto vreme bile i sorabotnici na bezbednosnite sluzbi na JNA.
Ako ja znaat forumdziive aferata "SINA PTICA" (restoran vo blizina na Kocani ) sigurno uste togas razbrale deka i po deklariranata nezavisnost na Republika Makedonija (usvoen ustav itn.) imalo neposredna sorabotka na pogore posocenite sluzbi ( instalacii ).Treba da se znae deka vo zaednickata drzava ( Jugoslavija ) razuznavanjeto i kontrarazuznuvanje ( odnosno borba protiv "nadvoresniot" i "vnatresniot " neprijatel ) bile vo nadleznost na togasnata JNA.Sekoj diplomatski prestavnik,trgovski prestavnik i t.n. zadolznitelno podnesuval izvestai za odnesuvanjeto na drugite sluzbenici vo ambasadite i trgovskite prestavnistva.
So drugi zborovi bile sorabotnici na sluzbite.Zatoa vo Makedonija ne moze da bide sprovedena lustracija,i kakvo licemerie, zakon podnesuvaat onie koi treba da bidat lustrirani.Vo devedesetite godini na minatiot vek se slucuvase klasicna obrabotka na VMRO-DPMNE, negovite clenovi,simpatizeri i finansieri.
Vo 1998 godina, na vlast doaga VMRO-DPMNE,za minister vo MVR ( osven Pavle Trajanov ) se naznacuvaa "SARLATANI".
Klucno prasanje e zosto premierot vo 1999 godina (Ljubco Georgievski ) protiv site tie sorabotnici,nalogodavaci,javni obviniteli,pretsedateli na parlament i drzava,ne podnese krivicna prijava po sluzbena dolznost za krsenje na zakonite i ustavot na Republika Makedonija.
- So ustavot togas bese zabraneto prisluskuvanje na telefoni i drugi sredstva za kumunikacija.
- Ne postapuvanje na javniot obvinitel po indicii za krsenje na ustavot.
- Ne reagiranjeto na pretsedatelot na Sobranieto na R.M za
krsenjeto na so Ustav zagarantiranite prava na graganite
( dobival sekojdnevni izvestai od SDB za tekovnite slucuvanja) i izvestai na komisijata za kontrola nad rabotata na SDB za,aferite ( "Bugarski letoci ","Sina Ptica" i Duvlo )
- Podnesena krivicna prijava do javniot obvinitel od strana na VMRO-DPMNE za istite slucaevi vo 1993 god,so potpis na Ljubco Georgievski
- Krivicna prijava od Jordan Petrovski-Crni za nezakonska i antiustavna aktivnost na odgovorni lica vo MVR i DBK, sprovedena so prisluskuvanje na negovite telefonski razgovori,sledenje i t.n.
-Nezakonska i anti ustavna kontrola na telefonite na:
1. Dimitar Crnomarov
2. Dimitar Delevski
3. Vlado Mokrov
4. I na uste stotina drugi.
Koja e pricinata Ljubco Georgievski da ne prezeme aktivnosti po sluzbena dolznost kako premier na Vmrovska Vlada,ednas za sekogas da gi unisti srbo-komunistickite instalacii vo
REPUBLIKA MAKEDONIJA ?????????
19-06-2010, 03:54 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

PRICINATA za se sto se e slucuvalo u RM iako , se e izgledalo deka se moze megutoa site slucuvanja od 1990 pa do predvecerie na PARLAMENTARNI i PRESEDATELSKI izbori vo RM vo 1994 se vreme koga se KRSI t.e elegantno e kupen LJUBCO preku NAVODNO davanje na PARI za predizborna kampanja za tie PARLAMENTARNI izbori i se POTOA se do DENES.


ZNACI INSTALACIITE ne se sigurni deka LJUBCO i VMRO-DPMNE i pokraj se se POD KONTROLA

IAKO e imalo AFERI i SE i SESTO megutoa PRED IZBORIETO vo 1994 se vreme i tajming koga se e zarseno za do denes VLADEE HARMONIJA


ZNACI stiga redlog da se naprave MATEMATICKI presmetka kolku se MILIONI MARKI GERMANSKI POTREBNI za da se dobie PARLAMENT i PRESEDATEL

NAVODNO stigal aber deka nasinci ISELENICI ke gi donirat tie pari , a po nih ke odi koj drug ako ne RODEN za toa TOME-DALAVERA , e toa togas e moment koga se krsi VEKOVNO deka na VMROVCI prsti ne im se lepat ama GAVOL ne ore i ne kopa on so DALAVERSTINI se sluze


ODI TOME zema pari a tamu se tokmu tolku milioni GERMANSKI MARKI za da se pobede i pocnuva i se zavrsuva so DEMEK KRADENJE NA SDSM i na KIRO za PRESEDAtEL

I potoa VMRO-DPMNE igrae kak ke i svirne BEOGRAD kako sto e fakt za KIRO i SDSM do togas

DOAGA KICESKI KONGRES i tamu bum tras ZMEJKO go napaga TOME a DALAVERA vozvraka eeeeeeeee pa da ja na ZMEJKO mu dade 800.000 iljadi MARKI demek poznat ZMEJKO do togas so prekar SOFEROT se znae deka se e spremil da kupi KAMIONE za SPEDICIJA pod svoe ime ama za KORIST I INTTERES na MAKEDONIJA i togasni ISKRENI i SIROMASNI MAKEDONCI

I tuka demek se se resava u ODAJCE kade LJUBCE pomegu ZMEJKO LJUBCE I TOMCE i toa zasekogas

DENEES slusame deka ZMEJKO se e pridruzil na DALAVERI I LJUBCE i BRANKOVI oligarsi i toj e kupil FABRICE u PALANKA KRIVA ama FABRICE i se e pridal na DRUSTVO na POLUZIVI PREVARANTI pod prevez na VMRO-DPMNE

KAKO vo filmovi na KVENTIN TARANTINO vo tie migovi na GRANICA pomegu MAKEDONIA i BUGARIJA TOMCE e bil sam zemal e TASNA so tolku MLIONI MARKI GERMANSKI kolku e receno deka e potrebno za da se izori dobijat a nakaj doma e dobil uste nekolku pati po tolku


PRODOLZUVA ZA nekolku minuti
19-06-2010, 04:15 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(19-06-2010, 04:15 PM)razurnuvac Wrote: PRICINATA za se sto se e slucuvalo u RM iako , se e izgledalo deka se moze megutoa site slucuvanja od 1990 pa do predvecerie na PARLAMENTARNI i PRESEDATELSKI izbori vo RM vo 1994 se vreme koga se KRSI t.e elegantno e kupen LJUBCO preku NAVODNO davanje na PARI za predizborna kampanja za tie PARLAMENTARNI izbori i se POTOA se do DENES.


ZNACI INSTALACIITE ne se sigurni deka LJUBCO i VMRO-DPMNE i pokraj se se POD KONTROLA

IAKO e imalo AFERI i SE i SESTO megutoa PRED IZBORIETO vo 1994 se vreme i tajming koga se e zarseno za do denes VLADEE HARMONIJA


ZNACI stiga redlog da se naprave MATEMATICKI presmetka kolku se MILIONI MARKI GERMANSKI POTREBNI za da se dobie PARLAMENT i PRESEDATEL

NAVODNO stigal aber deka nasinci ISELENICI ke gi donirat tie pari , a po nih ke odi koj drug ako ne RODEN za toa TOME-DALAVERA , e toa togas e moment koga se krsi VEKOVNO deka na VMROVCI prsti ne im se lepat ama GAVOL ne ore i ne kopa on so DALAVERSTINI se sluze


ODI TOME zema pari a tamu se tokmu tolku milioni GERMANSKI MARKI za da se pobede i pocnuva i se zavrsuva so DEMEK KRADENJE NA SDSM i na KIRO za PRESEDAtEL

I potoa VMRO-DPMNE igrae kak ke i svirne BEOGRAD kako sto e fakt za KIRO i SDSM do togas

DOAGA KICESKI KONGRES i tamu bum tras ZMEJKO go napaga TOME a DALAVERA vozvraka eeeeeeeee pa da ja na ZMEJKO mu dade 800.000 iljadi MARKI demek poznat ZMEJKO do togas so prekar SOFEROT se znae deka se e spremil da kupi KAMIONE za SPEDICIJA pod svoe ime ama za KORIST I INTTERES na MAKEDONIJA i togasni ISKRENI i SIROMASNI MAKEDONCI

I tuka demek se se resava u ODAJCE kade LJUBCE pomegu ZMEJKO LJUBCE I TOMCE i toa zasekogas

DENEES slusame deka ZMEJKO se e pridruzil na DALAVERI I LJUBCE i BRANKOVI oligarsi i toj e kupil FABRICE u PALANKA KRIVA ama FABRICE i se e pridal na DRUSTVO na POLUZIVI PREVARANTI pod prevez na VMRO-DPMNE

KAKO vo filmovi na KVENTIN TARANTINO vo tie migovi na GRANICA pomegu MAKEDONIA i BUGARIJA TOMCE e bil sam zemal e TASNA so tolku MLIONI MARKI GERMANSKI kolku e receno deka e potrebno za da se izori dobijat a nakaj doma e dobil uste nekolku pati po tolku


PRODOLZUVA ZA nekolku minuti

Мислам дека еден дел од совеста на Љубчо не е докупена. Затоа таква атака на него. Крајното болдирано е потполно точно. Во Куманово има, сеуште, живи сведоци.Yea
19-06-2010, 05:20 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

E toa e kvaka kako toa e odluceno da se pari primat na MAKEDONSKO BUGARSKA granica demek , i kako e TOMCE covek od najdoverba na LJUBCE u toa vreme. TRAGAJKI i doagajki u kontakt so nasi ISELENICI ovde i so nekolkumina od nih koi se aktivno fkluceni u se DOLE iako na mene gledat u pocetok so VNIMANIE po razmena na PODATOCI i se sto i jas poseduvam a plus i NOSEJKI im FAKTI i se sto pobarat se stvori LINK na IZDRZANOST

STOJAM i kazuvam deka pari koi sa i zemani na granica MAKEDONIJA BUGARIJA se laz SPEKULACIJA .

KOJ mu gi e dal pari na TOME i od strana na BUGARSKA granica kako pretstavnik od DIJASPORA toj e znal kolku ima vnatre bez da otvori OTi e BIL od DOVERBA

ZASTO po tolku dadeni PARI MILIONI i rabota PORAZITELNA demek VMRO-DPMNE odlucilo da gi bojkotira izbori , PA ve molam ajde LOGIKA ako nekoj dal MILIONI kolku trebalo i koga e NAVIDUM se IZGUBENO toj preku site linkovi ke e USPEJAL da IZDEJSTVUVA ucestvo na VMRO-DPMNE u PARLAMENT e ama togas mnogu rano ke sa go ISKORISTILE LJUBCE ko PREZERVATIV , nemu mu e veteno VLAST koga za toa ke dojdi CAS

AKO sa nasinci dale milioni MARKI koi taka luzerski i navidum nezrelo sa gi SJEBALE TOMCE i TAJFA so se ZMAJKO i LJUBCE I DOSTE i taa KOMPANIJA

Zar tie isti taka ke sa prifatile mirno da se gledat , da mcat i da trpat a se e praveno za MAKEDONIJA za SONOT na SVOITE PREDCI , tamu u tugina daleko od doma , dolgi godini RABOTA i PECALKA zar nekoj taka naivno dava MILIONI da nekoj LUZER gi sjebe a odzivao se on na POVIK DALAVERCIC

Toa e prikaska za u STARAVINA ,PALIKURA , KRIVOGASTANI ama ne i za DETROIT ,BOSTON , CIKAGO i kaj i da se nasi MAKEDONCI

SE ke sa storile da BLAGAJNIK bide NIHNI BANKAR i tie sto gi nosat PARI i tia STO gi PRIMAT i tie sto gi delat otkako ke pocne KAMPANJA do deka zavrsi i potoa UREDEN FINANSOV IZVESTAJ so VLEZ IZLEZ i so site stavki tamo a ne so DALAVERSKI PRIKASKI ja davam moi PARE BRE ama e izdasan kako MAGARE kda pominue MOST neli RAZBIRA se

ZNACI PARI koi sa potroseni togas a od nih sa zemali LJUBCE(najgolemo trupce)ZMEJKO za da kupi kamioni za spedicija t.e denes FABRICE u PALANKA , a oti najodgovorna RABOTA e ZAVRSIL TOME nemu t.e na sin mu NAJPOVECKO plus besplaten prestoj u BEOGRADU

PO 2002 zosto u ek na hajki e prenesena informacija deka e NIKOLA GRUEVSKI veke EKSPRAT u SRBSKOJ VLADI za FINANSIE

KAKO toa HARI KOSTOV u kuloari ke mrci deka GRUJO e asalen FINANSIER i nemogale da najdat TRAGOVE na MILIONE ama ako nasle LJUBCE ke e BIL PRITVOREN glej kade sum secen MORI

PARI milioni marki sa od BEOGRADU preku firma od KUMANOVO a direktor e bil nekogasen GRADONACELNIK ama ne onoj koj e najden u 1999 ili 2000 ili 2001 u voda do gon od cevli ama se e UDAVIL ili e UCENUVAl deka ke prozbore a i toj e bil direktor u ista FABRIKA samo e sin na nekogasen SRBSKI gradonacelnik na KUMANOVO kako KUMOVI KUMASINI sa so DALAVERA , a e bil u MOSKVA i e eden od kljucni VRSKI megu MAKEDONIJA SRBIJA i MOSKVA na BRANKOTA i SDSM . KADE sa denes tie MILIONI MARKI koi NAVODNO so PROPAGANJE NA JUGOSLAVIJA propadnala i YUGOBANKA i deka sega MILIONI MARKI nad sto se u BEOGRAD

DALI tie MILIONI sa bile u DEPO na taja STOKOVNA koja podocna u BIZNIS POHOD ke j kupi KAFEGIJA inace SKOLOVAN na JEIL ili OKSFORD najverojatno DRAGAN DALAVERSKI pa lupuva se i po KUMANOVO i niz MAKEDONIJA i EMO OHRID i CELO KUMANOVO i togasna BANKA u KUMANOVO i zgrada na SOK u KUAMNOVO i CIGLANA i GRDEZNA firma i STOKOVNA KUCA u koja sa bile DINARI ili milioni MARKI toa znae TOMCE LJUBCE DRAGAN a i BRANKO i zatoa vladee HARMONIJA

TAA HARMONIJA e donela i denes NIKOLA GRUEVSKI u 2006 na celo na VMRO-DPMNE , negovo mrdanje ili drzenje na potvrd VMROVSKI pravec e DEMASKIRAN od doaganje do DENES osobeno so KADROVSKO ekipiranje a i po prasanje na DELUVANJE u VMRO-DPMNE i kako PREMIER na RM po sekoe KADROVSKO RESENIE .

STO e toa MAJSTORSKI napraveno ili od BRANKO ili od LJUBCE ili sega od NIKOLA za da ne moze da se seta SASMA dovede do KRAJ i da ima EPILOG

SETO aktiviranje na site ovie LAZGOVCI e zatoa sto MAKEDONCI doma i kaj i da se se poveke PRASUVAT i ZBORUVAT BLAGODARENIE na INTERNET i MOBILNI i fakt e edno soznanie ABE VIE POGOLEMI SRBI od CARAPANI sa BRE

ZNAEJKI i SLOBODNO govorejki MAKEDONCI dole u RM barat resenie , konstatirana e BOLESTA i SE NOSI ODLUKA za REZ


PA samo da kazam za HRISTO i ITAR PEJO deka jas BEH za GRUJO kako nacin da se DEFINITIVNO trgne od politicka scena LJUBCO ,BRANKO i siot toj sistem a sum rekol da potoa MAKEDONCI se spremat i za NIKOLA

DENES po se i site nastani EDINO RESENIE su KUKE u MOTIKE na MAKEDONSKI GRAGANI zdrzuno i slozno

EDEN cicica od forum mi veli u privatna PORAKA e da de DENES e DEMOKRATIJA i zatoa 20 godini ne moze da se izgradi eden AERODROM ili PAT BUGARIJA MAKEDONIJA ALBANIJA ili PRUGA

A kolku mladi NEZAPOSLENI ima a kolku SOCIJALNI SLUCAI ima a u KOMUNIZAM se napravi pruga BRCKO BANOVICI so LOPATI i KOPACI , e da denes e demokratija , tenderi , menderi , daj mu go na ti go vrati mi go a na NARODOT PODOLGO veke 20 godini


AKO MAKEDONCI doma so site gragani u RM sa reseni da postoi MAKEDONIJA i da e toa DRZAVA NEZAVSINA na SLOBODNI gragani resenie ima , KUKE i MOTIKE za SiTE tie koi dvaeset godini mamat i kradat i go OSIROMASUVAT MAKEDONEC a drugite gi OMRAZUVAT da ne ja sakat MAKEDONIJA

OSTANUVA resenie site tie zaedno so kuke i motike da gi PROTERAT TALIBANCITE NASI , od MAKEDONSKA AL KAEDA vo SPREGA i LOGISTIKA i vo SEKOJ POGLED od SRBIJA i od BEOGRAD i da SOZDADAT asolna DRZAVA dostojna za ZIVEACKA na SLOBODNI GRAGANI NA MAKEDONIJA

ZANCI na PARLAMENTARNI IZBORI koi sledat FER i SLOBODNO da sekoj si ja iskaze ZELBA i da se glasa za onoj koj e najaren za MAKEDONIJA iz a site gragani u MAKEDONIJA

VO slucaj na FALSIFIKAT i MAMENJE ne e resenie ni LJUBCO ni BRANKO nego KUKE i MOTIKE za SITE podednakvo PARTNERI sa.

ME prasuva eden NAS poznat ISELENIK od DETROIT pri doaganje na BRANKOTA u USA pred predvremeni LANSKI PARLAMENTARNI izbori go prasal , GOSPODINE CRVENKOVSKI imame soznanija oti vie i LJUBCE imate podednakvi AKCII i u OKTA i u TELEKOM a se spekulira do pred nekoe vreme deka vie .t.e INASTALACIITE uste od 1994 so isti PARI ve imat NALEPENO i VAS i LJUBCE


AKO ne e vistina elajte VIE i LJUBCE dojdete ovde pomegu nas se ke vi ovozmozime a da sme zivi i zdravi so GOSPOD napomos VASITE DECINJA ke docekame da se SENATORI ili KONGRESMENI u USA , pocnal BRANKO so demegogija ama STARCE iskusno pa odgovara ,e moj BRANKO i LJUBCE i site nalik na vas vie ste samo za u MAKEDONIJA oti NAROD na sila vladeeete so pomos na SRBIJA

INACE kako vas SEJTANI ovde u USA vaka pominuvat po sto BRANKO ne docekal VIDEO PREZENTACIJAKOGA MAKEDONECOT donel odluka SAM , MASKI , NEZAVISNA , a gi vidovme VMRO-DPMNE sa od REKORD do PELA ne povecko , LJUBCEVI sa saka jada u KONTINENTAL plus IZBEGLI DRDIK u BEOGRADU sa zenom ama ona ja za SDSM ke glasuva

DA pricekame u toj na SDSM do pokaze kolku se a i oni sa tuka nekade minus VLADO DIMOV u TURCIJA , a NUZNICI gomnivi ima po MAKEDONIJA potopete gi KUKE i MOTIKE i po NIH oti od nihna REA , GOMNIVIOT SMRAD kako OSVEZIVAC dojde


p.e citah ja PORTOKALOVA progarama na PRERODBENICI ama ne e od CEPENKOV i od KSENOVOB ZINZIF , e pa ima RAZDELOK , SE PRAKAT MLADI OBRAZUVANI BIZNISMENI od MAKEDONIJA po SVETA i toa u FIRMI PO , ama do denes iako PRODEFILOVAJA TASKOVIC , SAMAK , i MIZO samo MIZERIJa e USPEHA


EDNOSTAVNA e RABOTA , APELIRAN na SITE FORUMGII kade i da se USA, JUZNA AMERIKA , KANDA , AVSTRALIJA , EVROPA , AZIJA , KINA , da kacat SAJTOVE od firmi i da OBJASNAT kako se APLICIRA

DA pomogneme da NASI od MAKEDONIJA , bez razlika na ETNIKUM , VERA , POL , se razbira nezloupotrebuvajki se toa vo bilo koja cel , da iljadnici GRAGANI od MAKEDONIJA najdat rabota sirum sveta da pokazeme OTI site lazat i MAMAT

IMA RABOTA sirum sveta .NASINCI mora da znajat eden od jazici SPANSKI ITALIJANSKI GERMANSKI ANGLISKI TURSKI , za da izlezat nasi NAOGAJKI si ZIVEACKA i egzistencija i PROGLEDUVAJKI da ososnajat koj kako mami od 1990 do denes a po nekoi 5,10, godini se se toa dovede na svoe mesto kade koj e zasluzil

NA DOMASNI PREVARANTI koi ne znajat INTERNET da otvorat , da surfat , da catat, da mircat , da skajpat, a ne pak da APLICIRAT za RABOTA svoja ama TIE BEA PREMIERI MINISTRI takvi i pak se NADEVAT . DENESNIOT iako e delumno poasalen ama sepak ne NAPRAVI ama nisto od seta FAMA deka e FINANSIKI EKSPERAT a duri i BANKAR HARCO ne moze da go OTKRIE , ili deka se od ista SKOLA , BANKAR BROKER ta i DVETA pocnuvajki na B
19-06-2010, 05:39 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(19-06-2010, 03:54 PM)braniteli Wrote: ...Zatoa vo Makedonija ne moze da bide sprovedena lustracija,i kakvo licemerie, zakon podnesuvaat onie koi treba da bidat lustrirani.Vo devedesetite godini na minatiot vek se slucuvase klasicna obrabotka na VMRO-DPMNE, negovite clenovi,simpatizeri i finansieri.
Vo 1998 godina, na vlast doaga VMRO-DPMNE,za minister vo MVR ( osven Pavle Trajanov ) se naznacuvaa "SARLATANI".
Klucno prasanje e zosto premierot vo 1999 godina (Ljubco Georgievski ) protiv site tie sorabotnici,nalogodavaci,javni obviniteli,pretsedateli na parlament i drzava,ne podnese krivicna prijava po sluzbena dolznost za krsenje na zakonite i ustavot na Republika Makedonija.
- So ustavot togas bese zabraneto prisluskuvanje na telefoni i drugi sredstva za kumunikacija.
- Ne postapuvanje na javniot obvinitel po indicii za krsenje na ustavot.
- Ne reagiranjeto na pretsedatelot na Sobranieto na R.M za
krsenjeto na so Ustav zagarantiranite prava na graganite
( dobival sekojdnevni izvestai od SDB za tekovnite slucuvanja) i izvestai na komisijata za kontrola nad rabotata na SDB za,aferite ( "Bugarski letoci ","Sina Ptica" i Duvlo )
- Podnesena krivicna prijava do javniot obvinitel od strana na VMRO-DPMNE za istite slucaevi vo 1993 god,so potpis na Ljubco Georgievski
- Krivicna prijava od Jordan Petrovski-Crni za nezakonska i antiustavna aktivnost na odgovorni lica vo MVR i DBK, sprovedena so prisluskuvanje na negovite telefonski razgovori,sledenje i t.n.
-Nezakonska i anti ustavna kontrola na telefonite na:
1. Dimitar Crnomarov
2. Dimitar Delevski
3. Vlado Mokrov
4. I na uste stotina drugi.
Koja e pricinata Ljubco Georgievski da ne prezeme aktivnosti po sluzbena dolznost kako premier na Vmrovska Vlada,ednas za sekogas da gi unisti srbo-komunistickite instalacii vo
REPUBLIKA MAKEDONIJA ?????????


На сите твои прашања има само еден одговор. Затоа што Љупчо Георгиевски и самиот станал дел на тие структури.Quote:“ЗОШТО ГЛАСАВМЕ ЗА ВАС!?”

(Отворено писмо до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, господинот Љубчо Георгиевски)


Ви се обраќаме уште еднаш за да ве известиме за состојбите во ОК на ВМРО-ДПМНЕ, Куманово и за вкупните состојби во градот по попедата на парламентарните избори 1998 година. Ви се обраќаме свесни за ризикот дека оваа информација нема да допре до Вас. Првото јавување беше на 12 јануари 1999, кога темелно ги образложивме мотивате на петицијата потписана од 137 цленови.
Основата на незадоволството беше приватизацијата и узурпацијата на ОК на ВМРО-ДПМНЕ од страна на координаторот Драган Даравелски, монополизацијата на градската кадровска листа и преземањето на апсолутната власт во градот од страна на Драган Далаверски и неговиот татко Томислав Стојановски, актуелен потпретседател на собранието на РМ. Нашата предупредувачка информација за негативниот тренд на водење на партијата во Куманово и сите негативни импликации и реперкусии за градот како и за рејтингот на партијата беа дочекани “на нож” од страна на Драган Далаверски.
Со одлука на нелегитимна дисциплинска комисија формирана од редуциран ОК беа исклучени носителите на искажаното предупредување. Поради нелегитимноста на новоформираната дисциплинска комисија исклучителните членови не се жалеа до судот на Цеста туку, како стои во Статутот на партијата, туку до Изврсниот Комитет ( на 18. 01. 1999 год.) како и до Статутарната Комисија (на 25.01.1999). За жал досега и од двете партиски институции немаме добиено писмен одговор за нашиот статус.
Не Ви се јавивме порано поради разбирањето за Вашето ангажирање околу состојбите сврзани за Косово и бегалците. Сега тие состојби се на пат на нормализиранје и цениме дека сега ќе имате повеќе време и ќе можете да обрнете внимание на состојбите во партијата.
Кадровското екипирање во Куманово завши. Ефектите се повеќе од разочарувачки. Најголемиот дел од именуваните функционери не се членови на ВМРО-ДПМНЕ, (ако не се смета членувањето од есен 1998 година односно, по изборите). Повеке од нив немаат соодветна школска квалификација за функциите кои ги обавуваат. Некои од имаат судски досијеа (но, не за политички аранжман). Основен критериум за добивање функција беше и остана беспоговорната послушност кон координаторот Драган Даравелски.
Сега во ОК навистина постои цврста монолитност базирана на автократијата на координаторот. Од тој недемократски амбиент во ОК како и од градската кадровска листа единствено јавно се огради пратеникот на РМ Ненад Ристевски. Мораме да ве известиме најдобронамерно за сегашниот вонредно низок рејтинг на Партијата во Куманово. Оваа не е мотивирано од наше лично незадоволство, од проста причина што најголем дел од нас нема функционерски амбиции, туку само го гледа доброто на Партијата, а преку тоа и доброто на Македонија.
Затоа нашиот револт и незадоволство се големи. Мораме да Ви кажеме дека сме доведени во ситуација да се срамиме да се движиме по градот и да се среќаваме со членовите од Партијата и обичните граѓани поради невозможност да одговориме на нивното единствено прашање: “Па, добро што е ова, за тоа ли гласавме за вас”.
Ќе Ве молиме да обрнете повеќе внимание на состојбите во Куманово. Чујте ја и нашата страна. Претседаталските избори доаѓааат и немојте да се изненадите од можните резултати (барем во Куманово). Со овој чин на повторно јавување ја исполнивме нашата партиска И граѓанска должност. Се друго оставаме на Вас. Нашите можности се толкави, сметаме дека со ова нашата совест е чиста.

Со почит, во име на потпишаните на петицијата: Драган Јаневски, Ѓорѓи Бојаџиев, Јордан Наумов, Ангел Тасевски и Бранко Скендерски.
20-06-2010, 06:00 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

(19-06-2010, 04:15 PM)razurnuvac Wrote: KAKO vo filmovi na KVENTIN TARANTINO vo tie migovi na GRANICA pomegu MAKEDONIA i BUGARIJA TOMCE e bil sam zemal e TASNA so tolku MLIONI MARKI GERMANSKI kolku e receno deka e potrebno za da se izori dobijat a nakaj doma e dobil uste nekolku pati po tolku


PRODOLZUVA ZA nekolku minuti

Никакви пари не зел Томе на границата помеѓу Бугарија и Македонија.
Се работи за сосема нешто друго.
Во Загреб е уапсен синот на кумановецот КИКО опанчар заради наводна соработка со Српските служби. Семејството преку кумановски канали стапува во контакт со раководството на ВМРО ДПМНЕ и бара помош, од ВМРО ДПМНЕ го пракјаат Томе Стојановски со препораки во Загреб да помогне. По тоа синот е ослободен а Кико во знак на благодарност му дава на Томета десетина илјади марки како помош на кампањата на ВМРО ДПМНЕ за изборите 1994 година. Тие се парите за кои сега се зборува, тоа се куферчињата.....
20-06-2010, 06:23 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33

(20-06-2010, 06:23 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(19-06-2010, 04:15 PM)razurnuvac Wrote: KAKO vo filmovi na KVENTIN TARANTINO vo tie migovi na GRANICA pomegu MAKEDONIA i BUGARIJA TOMCE e bil sam zemal e TASNA so tolku MLIONI MARKI GERMANSKI kolku e receno deka e potrebno za da se izori dobijat a nakaj doma e dobil uste nekolku pati po tolku


PRODOLZUVA ZA nekolku minuti

Никакви пари не зел Томе на границата помеѓу Бугарија и Македонија.
Се работи за сосема нешто друго.
Во Загреб е уапсен синот на кумановецот КИКО опанчар заради наводна соработка со Српските служби. Семејството преку кумановски канали стапува во контакт со раководството на ВМРО ДПМНЕ и бара помош, од ВМРО ДПМНЕ го пракјаат Томе Стојановски со препораки во Загреб да помогне. По тоа синот е ослободен а Кико во знак на благодарност му дава на Томета десетина илјади марки како помош на кампањата на ВМРО ДПМНЕ за изборите 1994 година. Тие се парите за кои сега се зборува, тоа се куферчињата.....

Е, сега ме разочара. Што убаво прилегаше таа прикаска за 300.000 марки “ позајмени“ од Томе Далавера, а дадени од дијаспора за финансирање на изборитеIcon_lol
21-06-2010, 10:42 AM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

HRISTO , ajde da JORDAN PETROVSKI ni kaze kako bese taa 1994 vo PREDIZBORIE , oti on e bil licen finansier na PRESEDATELSKI KANDIDAT od VMRO-DPMNE LJUBISA GEORGIEVSKI nemora da iznasa brojki kolku e dal negovi pari ako ne saka razbira se a ako e na keif BUJRUM, znaci dali TOME DALAVERA e bil BLAGAJNIK za da dava pari za IZBORI za PRATENICI od redovi na VMRO-DPMNE ista taja 1994 KAKVA SLUCAJNOST bogati i davata FINANSIERA na VMRO-DPMNE pa bas od KUMANOVO.

AMA aj taka se naredilo , majka priroda i trikovi na MANDRAK , za koi JORDAN NE E ZNAL togas

Taka da po se sto se e slucuvalo na denovi na KAMPANJA , sigurno e da SITE kandidati na VMRO-DPMNE za PRATENICI a i sam PRESEDATELSKI KANDIADAT sigurno sa primetile deka SDSM i NIHNI KANDIDAT KIRO GLIGOROV se kade kade pred VMRO-DPMNE a mozebi i del od togasni kanidati na PARTIJA NA GOSEV sa imale pojaka kampanja

ZNACI zavrsuva IZBORI i se doaga do BOJKOT , doaga KICEVSKI KONGRES i tamu bum tras OCET sto se slucuva , se nadevam deka JORADAN E BIL na KONGRES u KICEVO i znae deka TOME e od GOVORNICA pred delegati kazal deka odredena SUMICKA MARKICKI sa dadeni na BORIS ZMEJKOVSKI so odredena cel. DALI LJUBCO PREKINUVA RASPRAVA i na PEGLANJE idat LJUBCO ZMEJKO,i TOME DALAVERA i covek koj e pretstavnik na DIJASPORA koj bara OCET , ako e bil tamu i JORDAN toa e uste pojak fakt i argument

KE prasam samo dali e imalo DONACIJA na SREDSTVA u DEVIZICKI togasni MARKICKI GERMANSKI ili DOLARE , so napomena da 1 marka e cinila 27 togasni konvertibilni denari MAKEDONSKI

ZNACI dali DIJASPORA preku tie KOMITETI od sekade niz sveta su dale PARI na VMRO-DPMNE za PARLAMENTARNI IZBORI u 1994

KAKO bas TOME DALAVERA e toj koj e daval PARI za se sto e trebalo togas na PARTIJA niz cela MAKEDONIJA za site PRATENICI

JORDAN go finansirase LJUBISA GEORGIEVSKI so tvoi pari , se razide so nego po ideoloski pricini ili po doznavanje deka e del od KOS , megutoa VRSKA na toj covek so LJUBCE , TOMCE a sega i so GRUJCE a ako uspee FILIP ili DRAGAN DALAVERIC iz BEOGRADA da stane PREMIER ete ti go pak LJUBISA u nekoja DRZAVNICKA uloga , sto e toa sto gi povrzuva i pomiruva i gi drze tie BRATJA zaedno a so tebe ne ode , a oni i ti posebno ne ste RADIJATORI ili topli BRAKA za nekoi od nih veke i toa ne e cudno i nevozmozno , TAKA da toa KUKANJE na LJUBCE deka samo ne cul oti e PEDER i ne e osnivac na VMRO-DPMNE vsusnost e apel do INSTALACII deka ete LJUBCE e spremen i toa da e ama pak da go klajat FACA da e u RM


ZNACI toa se moi PRASANJA , sto gi drze LJUBCE i TOMCE zaedno, a site drugi se vo razliciti vremenski periodi zaedno ama sem vecna LJUBOV i na LJUBCE i na TOMCE kon KONVERTIBILNI VALUTI koi gi dava SLUZBATA megu LJUBCE i ZMEJKO nema , edno da ti napomnam pri cepkanje malu doznavam deka ZMEJKO koga e bil na nekoja funkcija DRISLA , SPORTSKA SALA nikojpat ne e pomognal na nekoj koj e bil so nego i u arno i u loso a osobeno e imal obvrska kon ALEKSANDAR DINEVSKI ova samo kak informacija za sto karakter e ZMEJKO i deka se sto e pravil DINEVSKI so nego i za nego ne e vredno tolku kolku VREDI POZAJMICA NA TOMCE

ZNACI deka e odberena destinacija BUGARSKO MAKEDONSKO granica , koja ti kazuvas ne e bila ,jas sum ubeden deka ne e bila sem deka od taja strana KUFERCE il TORBICE ne e nosil nekoj "MAKEDONAC" iz OKRUGA ili nekoj IC iz SRBIJE

DA e takvo postojalo nadvor od SLUZBITE imale bi PRDIKANA i za TOMCE a toj LJUBCE edvam e cekal , te povikuvam da kazes dali e TOME DALAVERA kreator na LJUBCE SUPCE (ostanat del od MAKEDONIJA voskliknuva GAZETO , cumu TOME toa go e vmetnal uste togas e LJUBCE go zacesa ete duri sega) KOGA E TOA KAZANO preneseno na LJUBCE mesto nekoja posledica sledi pogolemo doverie taka da se ona sto ti go kaza za PARITE se naveduva SOMNENIE dali TOMCE e znal za LJUBCO S--- pa kako sto DRAGAN ja OPSUZUVAL sestra DOSTA u odae INTIME , toa celo vreme ne sa si go davale do den denesen LJUBCE I TOMCE , oti pari ne sa po tvoe a so toa OTPAGA i INSTALACII te oti isti delovi od instalacii sa i ZMEJKO pa duri i DOSTA po navoden sudir so LJUBCE u 2001 koga mu go LJUBCE klade na BRATA si LJUBETA

Pa sega seta mistika , ili ke ni PROZVUCUVA od nekade , MALA MALA MALA GRUPA P....(toplih bratica)
21-06-2010, 05:34 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,135
Joined: Mar 2010
Reputation: 36

Колку што знам, за изборите 1994 година од диаспората е влезена симболична сума на пари. Нешто под 10.000 долари.
Томе Стојановски не дал ниту една марка за финансирање на изборите 1994 година.
Еве тука можеш да прочиташ.(28-05-2010, 11:39 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: [Image: 10db9yo.jpg]

...Димковски Предраг - “ПЕПИ ДЕБЕЛ”,
кој незабележително ми стана нераздвоен придруж-
ник од 1991 па навака, немаше ден да не дојде во мојата
кафеана. Ми зборуваше да го вклучам и Драган
Даравелски во бизнисот, а на тој начин да го помогнеме
ВМРО на претстојните избори. Прифатив, бидејќи
мислев дека се чисти луѓе и така ќе се сочувам од
играта која ми се подготвува. Мислејќи дека се чесни и
симпатизери на ВМРО-ДПМНЕ, ценев дека со заедничките бизниси зделките ќе бидат посигурни, а на тој
начин и дел од профитот ќе можеме да го оставаме на
ВМРО. Но, не било така. Во почеток ни тргна бизнисот.
Верувајќи во нив, не сомневајќи се во ништо, ги воведов
во мојот бизнис. Ги запознав со сите моите деловни
пријатели. Така, за релативно кратко време ( околу
4 месеци) направивме обрт за околу 5.000.000 ДМ. За
тоа време, тие го запознаа целиот мој бизнис. Што работам,
со кого работам и како работам. После тој,
првичен успех, „колата тргна надолу“ . Се што започ-
навме, завршуваше неуспешно. Сите заеднички здел-
ки со нив, понатаму, беа погубни за мојот бизнис.
За париве споменати во текстовите подолу стана муабет на Конгресот во Кичево.


(07-06-2010, 12:49 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
Quote: ФОКУС бр 213 од 16. о7. 1999 гидина

"ОД БИВШИ РОБИЈАШИ И СИЛЕЏИИ, ДАРАВЕЛСКИ НАПРАВИ ДРЖАВНИ ЧИНОВНИЦИ"

.... “Бидејки Љубчо Георгиевски се плашеше во партијата да влезат готови пари, се договоривме, наместо тоа, јас да ги плаќам трошоците за предизборната кампања директно, без да влегуваат парите на партиската сметка”, продолжува Петровски. “Кога започнаа предизборните митинзи, Љубчо ми се јави и ми се пожали дека имаат проблем со готовина. Му ветив дека ке им префрлам дваесетина илјади германски марки, но бидејки и јас тогаш немав готовина кај мене, му реков дека ке треба да соберам и за некој ден ке им ги дадам. Тогаш имав должници во Србија, па Чедо ми предложи, за да не одам јас лично во Србија, мојот жовек таму тие пари да и ги даде на некоја госпоѓ а Живка во белградски “Генекс”, а тој со регуларните три отсто банкарска провизија ке ги префрли парите”.
Кога парите стигнале, за да не оди тој лично во Скопје, го замолил Чедо да ги земе парите и да му ги даде на Љупчо или на некого во партијата, за тековни трошоци. “Тогаш воопшто не прашував дали ги дал или не ги дал парите. Кога завршија изборите во 1994 година, кога сопругата на Љубчо, Снежана, се породи, појдов кај нив на повојница. Тогаш Љубчо ме праша дали парите кои им ги ветив, сум ги дал на Змејковски, бидејки како што бил информиран, тие никогаш не стигнале во партијата”. Сведочи од нашиот соговорник. “Инсистирав да се сретнам со Чедо Радомировиќ, но не успеав, а тој во меѓувреме се слушнал со Драган и со Томе и нив им рекол дека парите наводно му ги дал на Борис Змејковски, а дека тој парите не ги дал во партијата”....Quote:ФОКУС бр 216 ОД 06.08. 1999 гидина

"ДОСТА ДИМОВСКА РАБОТИ ПРОТИВ ВМРО-ДПМНЕ"

Секвенцата со 20-те илјади ДМ кои ги дадов на партијата за бензин за изборите 1994 г. е многу симптоматичен. Радомировиќ инсистираше тие пари да одат преку српската фирма “ГЕНЕКС”, иако се знаеше дека таа фирма и служи на КОС за финансирање трансакции.
[Image: 2nicsae.jpg]
(This post was last modified: 21-06-2010, 06:48 PM by ЈорданПетровски.)
21-06-2010, 06:45 PM
Reply
razurnuvac Offline
Senior Member
****

Posts: 376
Joined: Mar 2010
Reputation: 6

22. Jun 2010
16:57
Во „Житомел„ нов газда дели откази
Седумдесетина работници од „Житомел„, ќе останат без работа, откако добиле нов газда. Дваесетината возачи, кои се први на списокот за истерување денеска излегоа на протест во кругот на фабриката.

http://www.kumanovonews.com
23-06-2010, 04:06 PM
Reply