Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СОРОСОИДИТЕ ПОЧНАА ДА СЕ КОДОШАТ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,656
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1
Quote:Branko Geroski
9 hrs ·

Во врска со објавената аудио-снимка меѓу Љубомир Фрчкоски и мене на Јутјуб и на порталот Инфомакс, сакам да го соопштам следново:
Прво, разговорот е автентичен, иако е пренесен нецелосно. Датира некаде од 2012-2013 година, кога јас сум во дневен "Фокус", па Фрчкоски се интересира за малото доцнење во исплатата на хонорарите за неговите колумни.
Тоа е време кога ДУИ бара, а потоа Груевски овозможува проширување на јазичните права на Албанците. Не знам дали Груевски тоа го сторил под мое влијание, под влијание на Фрчкоски или под влијание на спомнатиот Владо Поповски. Тој дел од приказната не ми е познат - треба да се праша Груевски.
Мојот став за ова прашање секогаш бил јасен и прецизен - се залагав и се залагам за проширување на службената употреба на албанскиот, како и на јазиците на другите етнички заедници.
Второ, очекувам новиот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски, да нареди спроведување на истрага за стореното кривично дело според член 151 став 1, 2 и 3. МВР треба да ме извести за резултатите од истрагата, за да гонам со приватна тужба.
Да го потсетам министерот Спасовски дека за време на неговото министерување во ресорот во техничката влада, врз мојата ќерка беше извршено слично кривично дело, со познати сторители. Наспроти моите обиди да ја истерам правдата, полицијага и обвинителството тогаш го забошотија случајот. Тогаш имав разбирање, бидејќи Спасовски и не беше вистински министер.
Ајде да видиме дали сега ќе биде поинаку.


Според Героски, Фрчковски одработувал за Груевски, бидејки Фрчковски му сугерира на Геросски да ја бутка приканата со текстови во дневниот ФОКУС!  Јас пред неколку месеци напишав текст: ЧИЈ ИГРАЧ Е ФРЧКОВСКИ НА СДСМ ИЛИ НА ГРУЕВСКИ??   Текстот  денеска со изјавата на Героски доби сериозна потврда!!
02-06-2017, 01:55 AM
Reply