Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ВМРО НАЈАВУВА БИТКА ЗА ВРАЌАЊЕ НА УГЛЕДОТ НА ПАРТИЈАТА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,215
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Stojce Trpevski
4 hrs ·

ПОРАКА ДО ВМРО.ОТВОРЕНО до Премиерот Емил Димитриев и до Премиерот во сенка - Никола Груевски:

Непочитувани,

1. Знам дека политички манир е да се оградите од насилството. И така ДА ЈА ОТФРЛИТЕ ОДГОВОРНОСТА за народниот гнев и “насилството“ што се случи во Собранието... ПРАШУВАМ:
КОЈ ГО ПОВИКА НАРОДОТ ДА СИ ЈА БРАНИ ДРЖАВАТА ???
Вие, за толку знаете, дека НАРОДОТ НЕ ПОСЕДУВА Полиција и Суд, дека поседува САМО СИЛА! Знаевте како ќе си ја брани Државата!
2. И сега, лицемерни и неодговорни политичари, ВАС ВЕ ПРАШУВАМ
ВИНОВЕН Е НАРОДОТ??? А вие, чисти како детска солза???
3. И сега, со сиот ум БАРАТЕ “НАСИЛНИЦИТЕ“ - ИЗВРШИТЕЛИ (претставници на Народот кој си ја бранеше Македонија) ДА ДОБИЈАТ ЗАТВОРСКИ КАЗНИ, а вие, ОРГАНИЗАТОРИТЕ И ИНСПИРАТОРИТЕ да си продолжите со “ѕидање“ на своите милиони евра???... Народот знае дека електронските пораки за излезност на протестите СЕ ВАШИ. Илјадниците пораки од Месните и Општински Комитети се материјален доказ... дечишта неодговорни!!! Ако веќе се повикувате на закон и правда, тогаш ВИЕ ЌЕ ОДГОВАРАТЕ ЗА ИНСПИРАЦИЈА И ОРГАНИЗАЦИЈА НА НАСИЛСТВОТО!!!...
А, НАРОДНИОТ СУД И НАРОДНАТА ПРАВДА ЌЕ ВЕ СТИГНЕ И ВАС!!!Bravo Bravo Bravo
(This post was last modified: 30-04-2017, 02:10 AM by ЈорданПетровски.)
30-04-2017, 02:08 AM
Reply