Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЗА ИСТО ДЕЛО ВАНЧО МИХАЈЛОВ АНАТЕМИСАН, КОМУНИСТОТ ЛАЗО НАГРАДЕН
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,750
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:ЗА ИСТО ДЕЛО ВАНЧО МИХАЈЛОВ АНАТЕМИСАН, КОМУНИСТОТ ЛАЗО НАГРАДЕН Првиов скен е од книгата на Ванчо Михајлов, „МАКЕДОНИЈА ШВАЈЦАРИЈА НА БАЛКАНИТЕ“:
 
[Image: VM_NACIJA_1.jpg]
 
Вториов скен е изјава на висок член на Комунистичката Партија на Македононија, човек кој бил член на првата влада на Македонија, човек кој бил и член на сојузната влада како заменик министер. Човек кој никогаш не бил прогонуван за своите „пробугарски“ ставови за Сандански, Делчев, за националното освестување .. :
 
 
[Image: sokolov_L_jazik.jpg]
 
Се наметнува едно сериозно прашање, зошто Михајлов заради таквите изјави е прогласен за предавник а на комунистичкиот големец никој тоа не му го земал за зло, за чин на предавство ниту пак е прогласен за  предавник. Да не одам понатака со споредби помеѓу Др. Зоран Тодоровски и комунистот Катарџиев ...
(This post was last modified: 06-04-2017, 11:25 AM by ЈорданПетровски.)
06-04-2017, 11:20 AM
Reply