Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Зошто Заев ги брка токму албанските гласови?
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Една многу јасна причина- налог од американското воено лоби претставено преку амбасадорската четворка во Македонија (САД, В. Британија, Германија и ЕУ “посматрачот“). Атентат врз политичката кариера на Али Ахмети. Чудовиштето ги јаде своите деца.
Не успеаја преку егзекуции да го натераат Ахмети и неговите команданти повторно да се грабнат за оружје. Ни преку бомби во дворот на седиштето на ДУИ. Запалени автомобили на ДУИ. Тоа на четворката не и` успеа ни откако уфрлија терористи од Косово во Диво Насеље (“ако неќеш ти, еве ке си увеземе паликуќи“). Ни преку постојани средби на Бејли со Ахмети. Ахмети не наседна на Геро и неговите конструкции за федерална Македонија, што всушност беше увертира во целиот понатамошен циркус со прислушуваните материјали, шарените окупатори, седенките во Пржино итн. итн. Ахмети не наседна, ама наседна Јордан на пример- Јордан е за федерална Македонија.
Целта на бркањето албански гласови на Заев е атентат врз кариерата на Али Ахмети кој реши да не постапи по депешата од американското воено лоби. Намерите на Заев се кријат зад некаква си математика дека со силен одѕив од албанското гласачко тело, гласови од сопственото партиско трло и полнење кутии со амин од амбасадорите ќе ги направи изборите неизвесни. Вистинската цел е Ахмети кој одби да ја повтори 2001-ва.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
25-11-2016, 02:20 AM
Reply