Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 12 Vote(s) - 2 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Велија Рамковски (клипчиња)
Author Message
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#1

Ова е најново
ПостаротоQuote:...37 милиона, а 15 милиона прикажале. Си мислев, како
можам јас, со своето знаење во печатенте медиуми, во однос на Германците?
Шанса немам. Не му е бизнис. Над 50 милиона во Србија минус. Првпат не знам која цена, евро, го продаваат весникот МПМ, односно ЊАЗ, во Хрватска. Во Црна Гора загуба. Германците ке прават загуба, Боже сачувај. Пералница на пари. Значи имаме карши себе групација на која не му е важен бизнисот и новинарството. А јас исклучиво го гледам како бизнис, новинарството. Што е Шпицот сега ке ви кажам. Тоа е викаат значи беспари. Се дава беспари. Јас го давам весникт на купувач. Знаете кога е купувач? Не кога ке го земе весникот,
да го купи. Кога ке го прелистува. За огласувачите. Со 5-6 илјади тираж нема шанса. Оној сто листа 5 илјади ке пролиста, еми еден посто дали ке убеди за да има продажба. Ако немаш тираж, немаш маркетинг. За да имаш маркетинг. Да имаш доволен број на читачи да може утре задутре да купи. Сега дојде да речеме Опел.
Кај нас реклама и во која телевизија идете? Во таа и таа. Ами ако имаш 3 илјади тираж, во која можност од тие 100 илјади пута четири читаат, колку ке му се јават? Ако имас 5 илјади, 20 пати помала вредност. Значи Време, Шпиц, Коха, А1. Бизнис стратегија... Јас како да кажам јас месечно дали ке згрмам. Тогаш бев нервозен заради потерницата да речам на оваа, не држи потерница, потерница беше во време за оваа, Петар Митева. Петра и Јорго. Јорго 91 година знам шверцер, со Гонгот. Знам јас што е Јорго. Не му држи бе потерница, не држи. Од тој аспект, да се мешам. Иначе .. ми е најсигурна гаранција дека ке заработам. Бизнис, пари профитабилност. Веке е профитабилна групацијата, иако е инвестицијата. Значи А1 седум години требаше да додавам .

(This post was last modified: 18-05-2010, 06:55 PM by acko.)
18-05-2010, 05:56 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

(18-05-2010, 05:56 PM)acko Wrote: Ова е најново
Транскриптот:

Quote:"јас да ви кажам како изгледа фирмава, ... а секој си знае па да си размислува. Јас ... интересна групација, маркетиншка групација. Значи коминтентот, оној што сака да се рекламира може да се пазари за А1, за Шпиц, за Време и сега Коха. Денес (телефон звони) ке ти се јавам. Денес е овој тираж, 120.000 е Шпиц, 43.000 е Време, 15.000 е Коха. 120 и 42, 165 и 15, 120, 160. Мислам дека до 200 ке иде. Заедно сите, со се неделниците, Дневник, Bест, Утрински, Вечер и идната Нова Македонија, повеке од 50 гарантирам дека ке немаат тираж. А1 над 80 посто ... , а оваа групација во печатарството минимум 70 посто. А трет нема. ... Во меѓувреме, значи 1.200 и нешто се кредити, нешто 500, 600 се трафики. Или тобако. Оваа работа ... Шанса нема... Второ, МПМ, или зошто е А1 ваква. Затоа што ни Канал 5, ни Сител не посматараат телевизиите како бизнис. Тие станаа а 4 години уз власта, уз секоја власт да крадат, и тоа е определба, така се определиле.

Што е МПМ? 15 милиона лани вкупен приход... Од 7 милиона евра, шанса нема да имаат појке приход. Продажбата на весниците 15 денари, тиражот им го убиваме, ... секој ден секоја реклама е ... за секој ден. Значи имаат 7 милиона, а 15 милиона викаат. 8 милиона. Пералница на пари. Си викам јас како можам јас, со своето знаење во печатенте медиуми, во однос на Германците? Шанса немам. Не му е бизнис. Над 50 милиона во Србија минус. Првпат не знам која цена, евро, весникот го продаваат МПМ, односно WAZ, во Хрватска. Во Црна Гора загуба. Германците ке прават загуба, Боже сачувај. Пералница на пари. Значи имаме карши себе групација на која не му е битен бизнисот и новинарството. А јас исклучиво го гледам како бизнис новинарството.

Што е Шпицот сега ке ви кажам. Тоа е викаат, зашто беспари. Му се дава беспари. Јас го давам весникот на купувач. Знаете кога е купувач? Не кога ке го земе весникот да го купи. Кога ке го прелистува. За огласувачите. Со 5-6 илјади тираж нема шанса. Оној што листа 5 илјади ке пролиста, еми од еден посто дали ке убеди за да има продажба. Ако немаш тираж, немаш маркетинг. За да имаш маркетинг, ако имаш доволен број на читажи за да може утре задутре да купи. Сега дојде да режеме Опел. Кај нас реклама и во која телевизија идете? Во таа и таа. Ами ако имас 3 илјади тираж, во која можност од тие 100 илјади пута четири читаат, колку ке му се јават? Ако имас 5 илјади, 20 пати помала вредност. Значи Време, Шпиц, Коха, А1. Бизнис стратегија...

Мешање во уредувачката, тикви. Ја месечно дали еднаш ке згрмам. Тогаш бев нервозен заради потерницата да речам на оваа, не држи потерница, потерница беше во време за оваа, Петар Митева. Петра и Јорго. Јорго 91 година знам шверцер, со Гонгот. Знам јас што е Јорго. Не држи бе потерница, не држи. Од тој аспект, да се мешам. Инаце .. ми е најсигурна гаранција дека ке заработам. Бизнис, пари профитабилност. Веке е профитабилна групацијата, ... инвестицијата. Значи А1 седум години требаше да додавам... Веке скоро две години, година и пол е Шпиц и еве тука на нула е. Со Нова Македонија, Минчо Јорданов му бара нешто на Груевски па ке го уценува со весникот... Груевски кој го носи, ... Груевски, еми се мењат само профитот е сигурен, а не дневно кој со кого групација. Па не сум добил покани од ниедна власт. Сем битка со власт. Сем докажување на снага на професионален нажин, ниту барав, сем инспекции сто сум добил.
Тие што работат, оваа групација... Нема место за итрина. ...
.
.
.
Не убедувам апсолутно никој. Никој. Секој за себе. Колку има, колку му дал Господ. Разбравте? Ако сака некој да ме праШа нешто?
.
.
.
Страшна е бројката од .. страшна е. Нема добиено. Не ви сугерирам. Нема итрина, нема овој оној.

А придонесите и договорите?

Да, веке од март, но поради .. новото од овој месец.

А старите придонеси?

Ке видам, не знам. Тоа во случајов ич не знам како ке го направиме. Али сеедно тој што ке оди во Нова Македонија или ваму, овој што ке остани може и ке добие и придонеси. Друго нешто?

Договорите се на една година што ке ги потпишуваме ?

Не знам, не знам... "Да објаснам некои работи, бидејки серијалот ке продолжи.
Во разговор на форумиве, стана муабет за газда Велија и еден соговорник ми кажа дека низ Скопје кружела аудио снимка за тоа како газда Велија, се заканувал на луге, прогласувал луге за криминалци и слично. Го замолив да ми ја прати. Јас ја качив на Youtube пред неколку месеци, потоа повторно ја качив неодамна. Како Миленко дознал за тој линк и го пуштил во емисија незнам но тука нема ништо спорно. Видеото беше достапно на сите. Во меѓувреме се консултирав со неколку луѓе кои работеле за газда Велија кои ми ја потврдија неговата желба да држи долги говори во кои обвинува секого за сенешто. Се спомнуваат плати, придонеси и заминување на новинари во Нова Македонија, така што е јасно дека снимката е направена во време кога се растураше весникот Време, тоа е јануари 2008 година.
Од снимкава се гледа како македонските медиуми ги бранат олигарсите од апсење и е најубав показател зошто Македонија тоне се подлабоково во криминал, корупција. Една од причините за појавување на КОТЛЕ лежи и во тоа што сакавме да дадеме мал придонес во борбата Македонија да стане држава каде законот ке биде еднаков за сите. Неможат и несмеат неки да не плаќаат данок и придонеси, во соработка со главното раководство на некогашна УЈП, кое потоа го бранат од апсење. Неможат да прават монополска полизција на телевизија и печатени медиуми да ја истиснат конкуренцијата. Ние обичните луѓе мора да најдеме начин да извршиме притисок врз власта од еднастрана но од другастрана преку вакви "медиуми" како што е КОТЛЕ да се избориме за вистината и да почнеме да градиме јавно мнение базирано врз демократски стандарди. Само така ке ги спречиме луѓето кои не влечат се подлабоко во хаосот па се подготвени да направат и војна во земјата за да продолжат да трпаат пари во хаосот кој го создаваат. Ова што ке го качам денеска повторно ке е дел, но е со полош квалитет, од истиот настан. Оваа снимка,докрај го осветлува ликот и делото на Геровски. Неговото сведоштво дека материјалот потекнува од прислушкување е само обид за манипулација. Сигурно и тој присуствувал на настанов и точно знае за што се работи и кој е изворот. Сето ова многу јасно зборува каков сој на човек е тој.

Quote:Бранко Героски

Курвини синови

Сакам директно да им се обратам на оние што ги прислушуваат моите разговори, а секако и на тие што ја објавија засега првата компилација од тајно снимени искази (претежно на Велија Рамковски, но и мои), со очигледна намера да не застрашат:
Одамна знам дека ме слушате и дека ме шпионирате. Само, мене ич не ми чуе за тоа, глупчовци едни, неизделкани! Се што сте чуле досега го пишува во моите колумни и го слушате на моите јавни настапи. Така ќе биде и во иднина. Затоа, слободно слушајте и понатаму, можеби нешто и ќе научите. Објавувајте ги записите преку вашите кретени во медиумите, мора луѓето нешто да заработат - кој пасош, кој женска, кој доза, кој некое евро…
Што друго може да се очекува од дунди како вас? Само навреди, пцости, анонимни закани, медиумски харанги. Веќе сте прочитани. Луѓето гледаат какви битанги во медиумите се ваши поддржувачи и се им е јасно. Со кого си, таков си.


Да бре Геровски луѓето гледаат. Ама благодарејки на КОТЛЕ и тие како котле КЕ ГИ ВИДАТ ТВОИТЕ ЛАГИ.
18-05-2010, 07:32 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#3

Денес имаше на Канал 5 од Миленко пофалба за котле.

Закон сме биле
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
18-05-2010, 08:22 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#4

JeeeJeeeJeee
(This post was last modified: 18-05-2010, 08:40 PM by mara-popara.)
18-05-2010, 08:39 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#5

(18-05-2010, 08:22 PM)афион Wrote: Денес имаше на Канал 5 од Миленко пофалба за котле.

Закон сме биле

Еј, ти до денес не знаеше дека сме закон?! Icon_razz

Туку ако прочита Миленко што сме пишувале за него, може да се покае...Sepotsmeva

18-05-2010, 08:46 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Eden prijatel mi go isprati ovoj komentar i me zamoli da go kacham na temava:

Quote:Snimkata predizvika dosta reakcii. Mesto da zboruvame za zloupotrebata na mediumskata koncentracija od strana na gazda Velija na televizii i pecateni mediumi so koi gi istisnuva drugite mediumi od pazarot, da razgovarame za toa deka gazda Velija gi napagja novinarite, im zgrmuva, zatoa sto pisuvale deka se uapsenite uapseni oligarsi i pisuvale protiv direktorkata na UJP koja mu pomagala na gazda Velija da ne plaka danok, nie se zanimavame so toa od kade e snimkata. Kolku narod ostana otpusten od OHIS? Toa e destabilizacija na drzavata, ti 5.000 luge da gi ispustis, dodeka da si ja privatiziras za sebe celata ogromna fabrika. Kolku luge se samoubija. I sega, gazda Velija ke go brani. Kako mozes ti da sproveduvas revizija na privatizacijata koga mediumite na gazda Velija prvi ripaat koga nekoj oligarh na Branko ke bide uapsen, deka toa bilo krsenje na prezumpcija na nevinost. Eve go Velija, slusajte go, kako on se odnesuva kon novinarite. Go znae on sto sverceriste e Jorgo, ama pak ke go brani preku vesnicite. Gero bese najglasen vo vikanje deka morala da se pocituva taa prezumpcija na nevinost koga se apsea oligarsite, a sega vi e jasno i zosto. I Petra. Site go znaat Velija deka ne plaka danoci. Eve, sega site znaat i kako i preku kogo. Koj mu gleda niz prsti. Go stitat na najvisoko nivo, da moze da prodolzi da krade.
No, vazna bila snimkata od kade e. I tuka uleta Pushikur Gero koj sega mu teknalo deka on demek razgovaral so Velija po telefon, i policijata gi snimila. Gero ne objasnuva kako e mozno toa na tri minuti snimka nitu ednas glasot da ne mu se cue. Kako toa Velija se obraka vo mnozina, objasnuva sto e toa Spicot, a Gero e urednik na Spic. Demek, treba da veruvame deka Velija na Gero mu objasnuva sto e Spicot? Ne, sega Gero sto taka se izleta deka bil prisluskuvan, ke mora da ja objasni slednava dopolneta snimka, na koja stanuva jasno deka ne se raboti za telefonski razgovor, tuku deka se raboti za eden od poznatite govori na gazda Velija pred negovite vraboteni, vo koi toj se pravi pameten, a site okolu nego gi pravi kriminalci. Ke vidit sega deka ne se raboti za skandal golemo uvo od nekakvo policisko prisluskuvanje, tuku deka se raboti za skandal dolg jazik i golema vilica. Gazda Velija aj sto krade, aj sto zatajuva danok, ama ne moze da izdrzi so toa da ne se pofali. Pameten covek so sto se srami, Velija se fali, i toa pred vrabotente. I toa pred vraboteni na koi ne im dava pari, im krati od pridonesi. Vraboteni koi site imaat diktafoni. Epa koj mu e kriv na gazda Velija koja zboruva raboti koi go kompromitiraat na otvoreno mesto, pred luge so diktafoni.
Snimkata e od 2008 godina, snimka napravena vo kancelarijata na vesnikot Vreme. Se slucuvalo i porano vrabotenite na Velija da mu gi snimaat negovite derenja po kancelarii i napadi na vikanje, i posle da se zezaat so nego, da go stavaat na internet. Ovaa snimka konkretno e napravena vo vreme koga na vrabotentie vo Vreme im puknuva film i resavaat kolektivn oda si odat, a Gazda Velija im se zakanuva deka nema da gi pusti da si odat, odnosno deka tie sto si odat ke ostanat bez plata i pridonesi. I plus, im objasnuva kako on go razbira novinarstvoto. . Se raboti za luge koi se skandalizirani od toa kako se odnesuva A1 televizija, kako pottiknuva vojna, kako sekoj den se posvetuva na vrakanje na Branko Crvenkovski na vlast, makar i po cena na vojna i pottiknuvanje megjuetnicka omraza i nasilstvo.

pozdrav do ekipata Kotle
18-05-2010, 08:53 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

Quote:Аудиоснимка на прислушуван разговор меѓу сопственикот на А1 телевизија Велија Рамковски и уредникот на „Шпиц“ Бранко Героски објави во петокот вечерта водителот Миленко Неделковски на Канал 5. На снимката, која најверојатно претставува синтетизиран и монтиран материјал од повеќе прислушувања, говори главно Рамковски, претежно за бизнис-плановите на својата телевизија и на дневните весници со кои таа непосредно соработува. Рамковски и Героски ја потврдија автентичноста на снимката, односно дека навистина станува збор за нивни искази. На засегнатите не им е познато кој и на каков начин го извршил неовластеното тонско снимање.
ИзворВелија Рамковски и Геровски знаат кога е направена снимката. Нивниот обид за манипулација мора да биде санкциониран. ЗНМ треба и мора да реагира. Оваа е тест и за нив, тест за нивната независтост.(18-05-2010, 08:53 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Snimkata e od 2008 godina, snimka napravena vo kancelarijata na vesnikot Vreme. Se slucuvalo i porano vrabotenite na Velija da mu gi snimaat negovite derenja po kancelarii i napadi na vikanje, i posle da se zezaat so nego, da go stavaat na internet. Ovaa snimka konkretno e napravena vo vreme koga na vrabotentie vo Vreme im puknuva film i resavaat kolektivn oda si odat, a Gazda Velija im se zakanuva deka nema da gi pusti da si odat, odnosno deka tie sto si odat ke ostanat bez plata i pridonesi. I plus, im objasnuva kako on go razbira novinarstvoto. . Se raboti za luge koi se skandalizirani od toa kako se odnesuva A1 televizija, kako pottiknuva vojna, kako sekoj den se posvetuva na vrakanje na Branko Crvenkovski na vlast, makar i po cena na vojna i pottiknuvanje megjuetnicka omraza i nasilstvo.

pozdrav do ekipata Kotle
19-05-2010, 01:35 PM
Reply
braniteli Offline
Member
***

Posts: 132
Joined: May 2010
Reputation: 3
#8

Cicko Joco,znaes li na kogo Grcite mu dadoa pari vo 1993 god.da pravi dneven vesnik?
Istoto se povtori i vo 2008 god.
Dali znaes deka tatkoto na "vesnikarot" bese nacalnik vo "instalaciite"?
KRUSATA POD KRUSA PAGA.
Edno vreme "tatkoto" bese podpretsedatel na partijata na "RON" odnosno
"idealist" so "Argentiska" krv.
19-05-2010, 05:54 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#9

Велија плука по поставувачите на клипот,дури до запад стигна неговата галама.

Меѓународната Федерација на Новинари со европско седиште во Брисел ги обвинува македонските власти за нивната „скандалозна немарност“ за безбедноста на новинарите во земјата.

ЕФН не разбира како е возможно институциите да не реагираат на настапите на водителот Миленко Неделковски во кои тој посочува свој список на предавници кои треба да бидат ликвидирани.

„Не само што го осудуваме однесувањето на господинот Неделковски, туку бараме властите по реакцијата од страна на Здружението на новинарите на Македонија да се уверат дека треба да се донесе праведна одлука бидејќи се работи за тотално непочитување на човековите права со неколку последователни изјави кои содржат говор на омраза и со кои повикува да се пресметаат со неистомислениците. Мислам дека станува збор за сериозни изјави за кои треба да се донесе правилна одлука“, вели Марк Грубер, директор за Европа во МФН.

ЕФН целосно застанува зад вчерашната осуда на ЗНМ и додава „дури да беше ова сатира или комедија немаше да биде смешно, властите имаат обврска да реагираат и да преземат сите законски мерки против ваквиот говор на омраза и повик за убиство и да ги заштитат физичкиот и моралниот интегритет на новинарите во Македонија“.

Соопштението ќе биде веднаш препратено во Советот на Европа и во директоратот за проширување на Европската Комисија каде се подготвува редовниот извештај за напредокот на Македонија, и е повеќе од веројатно дека ќе биде земено в предвид при пишувањето на овој круцијален документ.

Извори во ЕК за А1 порачуваат дека деградацијата на медиумските слободи во Македонија е загрижувачка и дека тоа ќе се рефлектира во нивниот извештај на есен.

Федерацијата ги повикува новинарите, владата, политичарите, газдите и граѓанскиот сектор под итно да седнат на заедничка маса и да ги решат проблемите преку дијалог. Неделковски во соопштенијата на ЗНМ и на МФН се третира како водител, а не новинар.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
19-05-2010, 06:44 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#10

За Миленко Неделковски не важат законите. Продолжува со навреди, закани, лекции од патриотизам па дури и добро однесување и естетика.

Шоуто ги премина сите граници на добро однесување, синоќа се обиде да убеди дека полицијата не му ја дала прислушуваната снимка туку ја зел сам од интернет, во едно од неговите сеопфатни истражувања.

„Последните години постои една работа која се вика интернет, а на интернет пак постои една друга работа која се вика Јутјуб. На Јутјуб може да се најде се и сешто. Ниту полиција снимала ниту некој ми дал диск“, рече Миленко Неделковски-водител.

Она што Неделковски не го спомна е дека на објавените материјали на Јутјуб постојат и датуми. Тој ја објави прислушуваната снимка на 14 мај, а на Јутјуб истата снимка е поставена дури три дена подоцна, на 17 мај.

Тоа значи дека Неделковски не можел да ја земе од Јутјуб, а обвинителството сепак треба да утврди од кој центар стигнуваат или кој му ги дава прислушуваните материјали.

Дали целта на ваквото презентирање на прислушувани материјали преку Миленко Неделковски е да се прати порака дека сечија приватност може да се најде пред очите на јавноста?

Бескрупулозноста на овој чин сугерира дека целиот систем може да западне во анархија доколку се утврди дека Неделковски во дослух со високи полициски структури има пристап до прислушувани разговори.

ачко тебе те имаше во кадар.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
19-05-2010, 06:45 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

(19-05-2010, 06:44 PM)афион Wrote: Велија плука по поставувачите на клипот,дури до запад стигна неговата галама.

Меѓународната Федерација на Новинари со европско седиште во Брисел ги обвинува македонските власти за нивната „скандалозна немарност“ за безбедноста на новинарите во земјата.

ЕФН не разбира како е возможно институциите да не реагираат на настапите на водителот Миленко Неделковски во кои тој посочува свој список на предавници кои треба да бидат ликвидирани.

„Не само што го осудуваме однесувањето на господинот Неделковски, туку бараме властите по реакцијата од страна на Здружението на новинарите на Македонија да се уверат дека треба да се донесе праведна одлука бидејќи се работи за тотално непочитување на човековите права со неколку последователни изјави кои содржат говор на омраза и со кои повикува да се пресметаат со неистомислениците. Мислам дека станува збор за сериозни изјави за кои треба да се донесе правилна одлука“, вели Марк Грубер, директор за Европа во МФН.

ЕФН целосно застанува зад вчерашната осуда на ЗНМ и додава „дури да беше ова сатира или комедија немаше да биде смешно, властите имаат обврска да реагираат и да преземат сите законски мерки против ваквиот говор на омраза и повик за убиство и да ги заштитат физичкиот и моралниот интегритет на новинарите во Македонија“.

Соопштението ќе биде веднаш препратено во Советот на Европа и во директоратот за проширување на Европската Комисија каде се подготвува редовниот извештај за напредокот на Македонија, и е повеќе од веројатно дека ќе биде земено в предвид при пишувањето на овој круцијален документ.

Извори во ЕК за А1 порачуваат дека деградацијата на медиумските слободи во Македонија е загрижувачка и дека тоа ќе се рефлектира во нивниот извештај на есен.

Федерацијата ги повикува новинарите, владата, политичарите, газдите и граѓанскиот сектор под итно да седнат на заедничка маса и да ги решат проблемите преку дијалог. Неделковски во соопштенијата на ЗНМ и на МФН се третира како водител, а не новинар.


Афионе во овој текст негледам никаде дека се споменува снимката и поставувачите. Во писмото на ЕФН се зборува за говор на омраза.
19-05-2010, 07:56 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#12

(19-05-2010, 06:45 PM)афион Wrote: За Миленко Неделковски не важат законите. Продолжува со навреди, закани, лекции од патриотизам па дури и добро однесување и естетика.

Шоуто ги премина сите граници на добро однесување, синоќа се обиде да убеди дека полицијата не му ја дала прислушуваната снимка туку ја зел сам од интернет, во едно од неговите сеопфатни истражувања.

„Последните години постои една работа која се вика интернет, а на интернет пак постои една друга работа која се вика Јутјуб. На Јутјуб може да се најде се и сешто. Ниту полиција снимала ниту некој ми дал диск“, рече Миленко Неделковски-водител.

Она што Неделковски не го спомна е дека на објавените материјали на Јутјуб постојат и датуми. Тој ја објави прислушуваната снимка на 14 мај, а на Јутјуб истата снимка е поставена дури три дена подоцна, на 17 мај.

Тоа значи дека Неделковски не можел да ја земе од Јутјуб, а обвинителството сепак треба да утврди од кој центар стигнуваат или кој му ги дава прислушуваните материјали.

Дали целта на ваквото презентирање на прислушувани материјали преку Миленко Неделковски е да се прати порака дека сечија приватност може да се најде пред очите на јавноста?

Бескрупулозноста на овој чин сугерира дека целиот систем може да западне во анархија доколку се утврди дека Неделковски во дослух со високи полициски структури има пристап до прислушувани разговори.

ачко тебе те имаше во кадар.


Афионе ние пд ГРУПАЦИЈАТА не сме од вчера. Би сакале МВР да поднесе кривична пријава за изјавите на Геровски и Предраг Петровиќ па на суд да ги презентираме доказите-снимките. Јас не се сокривам, кажувам ЈАВНО ДЕКА ТО МОЕ ДЕЛО. Еве да прочиташ и ти и Геровски и новинарот Петровиќ:


(18-05-2010, 07:32 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Да објаснам некои работи, бидејки серијалот ке продолжи.
Во разговор на форумиве, стана муабет за газда Велија и еден соговорник ми кажа дека низ Скопје кружела аудио снимка за тоа како газда Велија, се заканувал на луге, прогласувал луге за криминалци и слично. Го замолив да ми ја прати. Јас ја качив на Youtube пред неколку месеци, потоа повторно ја качив неодамна. Како Миленко дознал за тој линк и го пуштил во емисија незнам но тука нема ништо спорно. Видеото беше достапно на сите. Во меѓувреме се консултирав со неколку луѓе кои работеле за газда Велија кои ми ја потврдија неговата желба да држи долги говори во кои обвинува секого за сенешто. Се спомнуваат плати, придонеси и заминување на новинари во Нова Македонија, така што е јасно дека снимката е направена во време кога се растураше весникот Време, тоа е јануари 2008 година.
Од снимкава се гледа како македонските медиуми ги бранат олигарсите од апсење и е најубав показател зошто Македонија тоне се подлабоково во криминал, корупција. Една од причините за појавување на КОТЛЕ лежи и во тоа што сакавме да дадеме мал придонес во борбата Македонија да стане држава каде законот ке биде еднаков за сите. Неможат и несмеат неки да не плаќаат данок и придонеси, во соработка со главното раководство на некогашна УЈП, кое потоа го бранат од апсење. Неможат да прават монополска полизција на телевизија и печатени медиуми да ја истиснат конкуренцијата. Ние обичните луѓе мора да најдеме начин да извршиме притисок врз власта од еднастрана но од другастрана преку вакви "медиуми" како што е КОТЛЕ да се избориме за вистината и да почнеме да градиме јавно мнение базирано врз демократски стандарди. Само така ке ги спречиме луѓето кои не влечат се подлабоко во хаосот па се подготвени да направат и војна во земјата за да продолжат да трпаат пари во хаосот кој го создаваат. Ова што ке го качам денеска повторно ке е дел, но е со полош квалитет, од истиот настан. Оваа снимка,докрај го осветлува ликот и делото на Геровски. Неговото сведоштво дека материјалот потекнува од прислушкување е само обид за манипулација. Сигурно и тој присуствувал на настанов и точно знае за што се работи и кој е изворот. Сето ова многу јасно зборува каков сој на човек е тој.
19-05-2010, 08:04 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#13

Секој што има уши и два грама мозок може да утврди дека снимката не е од прислушуван телефонски разговор... За тие без два грама мозок прашање е дали треба да се мачиме и да им објаснуваме. Голем е бројот на тие кои што за црното велат дека е бело, за крушата дека е јаболко и сл... Велија изиграва будала за да се заштити самиот себе, Петровиќ и Героски изигруваат будали за да го заштитат газдата, во спротивно за нив ќе нема ’доприноси’, како што прети Велија во објавениот говор.

И каква е таа ’прислушувана снимка’, што е тоа, постоела снимка па некој ја прислушувал?! Може да има снимка од прислушуван телефонски разговор, но, веќе напишав, може, но само за тие без мозок.

И не ги мешајте овие снимки со препирањето меѓу А1 и Миленко и изјавите кои ги дава Миленко... Тоа се посебни работи.

Затоа време е да почне да се дискутира за тоа што има на тие снимки, а не да се пишуваат вакви безумни новинарски текстови... На крај, новинарите ќе си го изгубат својот интигритет, Велија и така го нема.

Quote:Извори во ЕК за А1 порачуваат дека деградацијата на медиумските слободи во Македонија е загрижувачка и дека тоа ќе се рефлектира во нивниот извештај на есен.

Во објавената снимка има признание од Велија за ’деградацијата на медиумската слобода’. Токму луѓето како Велија, Ѕинго, Стојменов, Керим, се виновни што имаме вакво новинарство и што постојано лошо котираме на тие листи за слободата на медиумите и слично.

Повеќето новинари само молчат, а за медиумска слобода зборуваат кога треба да се нападне оној од другата страна. Па имавме ’медиумски војни’ помеѓу газдите (Ѕинго, Велија и Керим), во кои колатерална штета беа новинарите и македонското новинарство.

(This post was last modified: 19-05-2010, 11:37 PM by acko.)
19-05-2010, 08:25 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#14

Crni pred da sudis i da pisis gluposti,vidi go videoto kade kako dokaz deka nestoto e postaveno na 17 a ne na 14 go zema acko.
Jas samo gledav vesti i vidov deka na videoto sto go dava A1 stoi povleceno acko.
E sega ako jas zgresiv sto go preduprediv dobronamerno acko togas ti imas golem problem.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
19-05-2010, 09:50 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#15

http://www.a1.com.mk/vesti/video.asp?Vid...tID=123343
Ajde crni ubavo vidi koj kogo potvlekuva.
Dobro be ne ti e stram na ovie godini mene da mi ja prefrlas topkata,i kako nekoe magare da lazes.Ajde ubavo vidi si ja greskata.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
19-05-2010, 09:53 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#16

Еве што сум напишал како одговор на твојоте постови:

(19-05-2010, 07:56 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Афионе во овој текст негледам никаде дека се споменува снимката и поставувачите. Во писмото на ЕФН се зборува за говор на омраза.

(19-05-2010, 08:04 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Афионе ние пд ГРУПАЦИЈАТА не сме од вчера. Би сакале МВР да поднесе кривична пријава за изјавите на Геровски и Предраг Петровиќ па на суд да ги презентираме доказите-снимките. Јас не се сокривам, кажувам ЈАВНО ДЕКА ТО МОЕ ДЕЛО. Еве да прочиташ и ти и Геровски и новинарот Петровиќ:

Ти ми одговараш вака:

(19-05-2010, 09:53 PM)афион Wrote: http://www.a1.com.mk/vesti/video.asp?Vid...tID=123343
Ajde crni ubavo vidi koj kogo potvlekuva.
Dobro be ne ti e stram na ovie godini mene da mi ja prefrlas topkata,i kako nekoe magare da lazes.Ajde ubavo vidi si ja greskata.

Каде виде дека на тебе ти ја префрлам топката:??????? Посочи !!!
Ке те замолам да дискутираш со мене без да ме навредуваш.


Да не си редовен посетител и активен член на форумов да кажам незнаеш ама па го пишуваш ова:


(19-05-2010, 09:50 PM)афион Wrote: Crni pred da sudis i da pisis gluposti,vidi go videoto kade kako dokaz deka nestoto e postaveno na 17 a ne na 14 go zema acko.
Jas samo gledav vesti i vidov deka na videoto sto go dava A1 stoi povleceno acko.
E sega ako jas zgresiv sto go preduprediv dobronamerno acko togas ti imas golem problem.
(16-05-2010, 09:40 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(15-05-2010, 07:11 PM)acko Wrote: Дали „Големото уво“ е повторно активирано?

„Големото уво“ повторно слуша. Водителот Миленко Неделковски синоќа во својата емисија емитуваше аудио снимка за кој тврди дека ја добил од негов колега. На снимката со шумови и не доволно јасно се слуша сопственикот на А1, Велија Рамковски.

Во снимката нема ништо спорно или ново, но отворена е дилема кој не прислушува и снима и дали зад оваа операција стои директно полицијата која единствено има ваква опрема?

„Еми 1% дали ќе убеди продажба. Ако немаш тираж, немаш маркетинг. Значи да имаш маркетинг, треба да имаш да имаш доволен број на читачи, да може утре, задутре да купи. Сега дојде да речеме Опел. Кај нас реклама и во која телевизија идете? Во таа и таа. Ами ако имаш 3000 тираж, во која можност од тие 100 илјади пута четири читаат, колку ќе му се јават? Ако имаш 5000, 20 пати помала вредност“, материјалот што беше емитуван.

Снимката упатува на заклучок дека некој прислушува. Доколку тоа е полицијата прашањето е дали имала судски налог? Доколку не е, тогаш треба да откријат кој се впуштил во нелегална активност и како Неделковски дошол до овој материјал?

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=123187


Бидејки КОТЛЕ е дел од оваа што се случува . Bие ке бидете први запознаени со вистнската приказна.
Прво и основно, не се работи за никакво ПОЛИЦИСКО ПРИСЛУШКУВАЊЕ.
Еве го транскриптот:


Quote:...37 милиона, а 15 милиона прикажале. Си мислев, како
можам јас, со своето знаење во печатенте медиуми, во однос на Германците?
Шанса немам. Не му е бизнис. Над 50 милиона во Србија минус. Првпат не знам која цена, евро, го продаваат весникот МПМ, односно ЊАЗ, во Хрватска. Во Црна Гора загуба. Германците ке прават загуба, Боже сачувај. Пералница на пари. Значи имаме карши себе групација на која не му е важен бизнисот и новинарството. А јас исклучиво го гледам како бизнис, новинарството. Што е Шпицот сега ке ви кажам. Тоа е викаат значи беспари. Се дава беспари. Јас го давам весникт на купувач. Знаете кога е купувач? Не кога ке го земе весникот,
да го купи. Кога ке го прелистува. За огласувачите. Со 5-6 илјади тираж нема шанса. Оној сто листа 5 илјади ке пролиста, еми еден посто дали ке убеди за да има продажба. Ако немаш тираж, немаш маркетинг. За да имаш маркетинг. Да имаш доволен број на читачи да може утре задутре да купи. Сега дојде да речеме Опел.
Кај нас реклама и во која телевизија идете? Во таа и таа. Ами ако имаш 3 илјади тираж, во која можност од тие 100 илјади пута четири читаат, колку ке му се јават? Ако имас 5 илјади, 20 пати помала вредност. Значи Време, Шпиц, Коха, А1. Бизнис стратегија... Јас како да кажам јас месечно дали ке згрмам. Тогаш бев нервозен заради потерницата да речам на оваа, не држи потерница, потерница беше во време за оваа, Петар Митева. Петра и Јорго. Јорго 91 година знам шверцер, со Гонгот. Знам јас што е Јорго. Не му држи бе потерница, не држи. Од тој аспект, да се мешам. Иначе .. ми е најсигурна гаранција дека ке заработам. Бизнис, пари профитабилност. Веке е профитабилна групацијата, иако е инвестицијата. Значи А1 седум години требаше да додавам .

Јас го качив на Youtube. Имаше некои технички проблеми и го симнав, денеска или утре повторно ке биде качен.

http://v5.tinypic.com/player.swf?file=2m2fl8x&s=5

Постот Афионе е од :16-05-2010 02:40 PM
20-05-2010, 12:51 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#17

(19-05-2010, 08:04 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Афионе ние пд ГРУПАЦИЈАТА не сме од вчера. Би сакале МВР да поднесе кривична пријава за изјавите на Геровски и Предраг Петровиќ па на суд да ги презентираме доказите-снимките. Јас не се сокривам, кажувам ЈАВНО ДЕКА ТО МОЕ ДЕЛО. Еве да прочиташ и ти и Геровски и новинарот Петровиќ:Да не е овој пост ке држи приказната на А1 која почнува 4.45

(20-05-2010, 12:51 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(16-05-2010, 09:40 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(15-05-2010, 07:11 PM)acko Wrote: Дали „Големото уво“ е повторно активирано?

„Големото уво“ повторно слуша. Водителот Миленко Неделковски синоќа во својата емисија емитуваше аудио снимка за кој тврди дека ја добил од негов колега. На снимката со шумови и не доволно јасно се слуша сопственикот на А1, Велија Рамковски.

Во снимката нема ништо спорно или ново, но отворена е дилема кој не прислушува и снима и дали зад оваа операција стои директно полицијата која единствено има ваква опрема?

„Еми 1% дали ќе убеди продажба. Ако немаш тираж, немаш маркетинг. Значи да имаш маркетинг, треба да имаш да имаш доволен број на читачи, да може утре, задутре да купи. Сега дојде да речеме Опел. Кај нас реклама и во која телевизија идете? Во таа и таа. Ами ако имаш 3000 тираж, во која можност од тие 100 илјади пута четири читаат, колку ќе му се јават? Ако имаш 5000, 20 пати помала вредност“, материјалот што беше емитуван.

Снимката упатува на заклучок дека некој прислушува. Доколку тоа е полицијата прашањето е дали имала судски налог? Доколку не е, тогаш треба да откријат кој се впуштил во нелегална активност и како Неделковски дошол до овој материјал?

http://www.a1.com.mk/vesti/default.aspx?VestID=123187

Бидејки КОТЛЕ е дел од оваа што се случува . Bие ке бидете први запознаени со вистнската приказна.
Прво и основно, не се работи за никакво ПОЛИЦИСКО ПРИСЛУШКУВАЊЕ.
Еве го транскриптот:


Quote:...37 милиона, а 15 милиона прикажале. Си мислев, како
можам јас, со своето знаење во печатенте медиуми, во однос на Германците?
Шанса немам. Не му е бизнис. Над 50 милиона во Србија минус. Првпат не знам која цена, евро, го продаваат весникот МПМ, односно ЊАЗ, во Хрватска. Во Црна Гора загуба. Германците ке прават загуба, Боже сачувај. Пералница на пари. Значи имаме карши себе групација на која не му е важен бизнисот и новинарството. А јас исклучиво го гледам како бизнис, новинарството. Што е Шпицот сега ке ви кажам. Тоа е викаат значи беспари. Се дава беспари. Јас го давам весникт на купувач. Знаете кога е купувач? Не кога ке го земе весникот,
да го купи. Кога ке го прелистува. За огласувачите. Со 5-6 илјади тираж нема шанса. Оној сто листа 5 илјади ке пролиста, еми еден посто дали ке убеди за да има продажба. Ако немаш тираж, немаш маркетинг. За да имаш маркетинг. Да имаш доволен број на читачи да може утре задутре да купи. Сега дојде да речеме Опел.
Кај нас реклама и во која телевизија идете? Во таа и таа. Ами ако имаш 3 илјади тираж, во која можност од тие 100 илјади пута четири читаат, колку ке му се јават? Ако имас 5 илјади, 20 пати помала вредност. Значи Време, Шпиц, Коха, А1. Бизнис стратегија... Јас како да кажам јас месечно дали ке згрмам. Тогаш бев нервозен заради потерницата да речам на оваа, не држи потерница, потерница беше во време за оваа, Петар Митева. Петра и Јорго. Јорго 91 година знам шверцер, со Гонгот. Знам јас што е Јорго. Не му држи бе потерница, не држи. Од тој аспект, да се мешам. Иначе .. ми е најсигурна гаранција дека ке заработам. Бизнис, пари профитабилност. Веке е профитабилна групацијата, иако е инвестицијата. Значи А1 седум години требаше да додавам .

Јас го качив на Youtube. Имаше некои технички проблеми и го симнав, денеска или утре повторно ке биде качен.

http://v5.tinypic.com/player.swf?file=2m2fl8x&s=5
Но да им предложам решение на оние кои тврдат дека се работи за полициска снимка. Нека поднесат тие кривична пријава, еве знаат кој ја поставил на ИНТЕРНЕТ снимката. Тоа сум јас: Јордан Петровски.
Во моментот кога ке ја поднесат пријавата јас сам ке ги доставам на судот мојата точна адреса и ЦЕЛИОТ снимен материјал.
20-05-2010, 01:41 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#18

Еве да прочиташ и ти и Геровски и новинарот Петровиќ:


Crni me klavas vo drustvo na nekakvi pederi i gnasi koj ne sakam ni da gi slusnam.Jas samo ti ja prenesov vesta od a1 koja ja gledase cela Makedonija,i ako vide ubavo tamu tie od a1 a ne jas (obicen smrtnik) davaaat slika od you tube kade dolu go posocuvaat acko1kotle.Jas samo toa sakav da vi kazam.

Ama ne e za cabe receno ubigo glasnikot.
Ponatamu nema sto da diskutirame se gleda deka razmisluvame kako dva razlicni sveta.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
20-05-2010, 08:03 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,934
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#19

(20-05-2010, 08:03 AM)афион Wrote: Еве да прочиташ и ти и Геровски и новинарот Петровиќ:


Crni me klavas vo drustvo na nekakvi pederi i gnasi koj ne sakam ni da gi slusnam.Jas samo ti ja prenesov vesta od a1 koja ja gledase cela Makedonija,i ako vide ubavo tamu tie od a1 a ne jas (obicen smrtnik) davaaat slika od you tube kade dolu go posocuvaat acko1kotle.Jas samo toa sakav da vi kazam.

Ama ne e za cabe receno ubigo glasnikot.
Ponatamu nema sto da diskutirame se gleda deka razmisluvame kako dva razlicni sveta.

Јас само те упатив да прочиташ и да видиш дека АУДИОСНИМКАТА пред да биде качена од Ацко на youtube е поставена на форумов . Кликини на линкот долу:

(20-05-2010, 12:51 AM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote:
(19-05-2010, 08:04 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Афионе ние пд ГРУПАЦИЈАТА не сме од вчера. Би сакале МВР да поднесе кривична пријава за изјавите на Геровски и Предраг Петровиќ па на суд да ги презентираме доказите-снимките. Јас не се сокривам, кажувам ЈАВНО ДЕКА ТО МОЕ ДЕЛО. Еве да прочиташ и ти и Геровски и новинарот Петровиќ:

Ти ми одговараш вака:

(19-05-2010, 09:53 PM)афион Wrote: http://www.a1.com.mk/vesti/video.asp?Vid...tID=123343
Ajde crni ubavo vidi koj kogo potvlekuva.
Dobro be ne ti e stram na ovie godini mene da mi ja prefrlas topkata,i kako nekoe magare da lazes.Ajde ubavo vidi si ja greskata.

Каде виде дека на тебе ти ја префрлам топката:??????? Посочи !!!
Ке те замолам да дискутираш со мене без да ме навредуваш.


Да не си редовен посетител и активен член на форумов да кажам незнаеш ама па го пишуваш ова:


(19-05-2010, 09:50 PM)афион Wrote: Crni pred da sudis i da pisis gluposti,vidi go videoto kade kako dokaz deka nestoto e postaveno na 17 a ne na 14 go zema acko.
Jas samo gledav vesti i vidov deka na videoto sto go dava A1 stoi povleceno acko.
E sega ako jas zgresiv sto go preduprediv dobronamerno acko togas ti imas golem problem.


(16-05-2010, 09:40 PM)ЈорданПетровски-ЦРНИ Wrote: Јас го качив на Youtube. Имаше некои технички проблеми и го симнав, денеска или утре повторно ке биде качен.

http://v5.tinypic.com/player.swf?file=2m2fl8x&s=5

Постот Афионе е од :16-05-2010 02:40 PM
(This post was last modified: 20-05-2010, 02:10 PM by ЈорданПетровски.)
20-05-2010, 02:07 PM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#20

Афион нема потреба од нервоза... Icon_razz

Прочитај ги последните постови во темата за Миленко и ќе видиш дека Јордан неможел да го закачи клипчето на youtube, а бидејќи имаше заинтересираност за клипчето, јас го симнав од tinypic.com (каде што веќе беше објаено) и го ставив на youtube за да биде полесно достапно. Никаде не велиме дека јас (acko1kotle) прв сум го објавил клипчето на нет, како што сакаат да изманипулираат од А1 (демек, го немало никаде, па за да се извади Миленко го ставил на youtube). За она клипче кое што е подолго не сум сигурен дали го имало пред тоа на нет, но краткото (тоа што Миленко го пуштил во емисија) го имаше.

Но целата ’шашма’ околу тоа дека ова е од полициско прислушување може да се реши ако се чуе говорот на Велија. Јас мислам дека и ти ќе се сложиш дека тоа не е телефонски разговор...

Време да почнат сите дискутираат за кажаното од Велија, а не да се прават лоши филмов во продукција на А1 (и така треба да се синхронизира новата епизода на Шехерезад, подобро за тоа да потрошат времеIcon_razz). На пример, многумина ме прашуваат што мислам за Миленко, но во ова Миленко не е битен. Тој е во судир со медиумите на Велија, нормално дека ќе го искористи разговорот, тоа е слично како јас да цитирам одредено интервју за да нападнам некого.

20-05-2010, 04:35 PM
Reply