Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СЕ РУШИ ЛИ ДОГОВОРОТ ОД ПРЖИНО ??
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Димитриев ги предложи Чавков и Спасов на местата на Спасовски и Ременски

Димитриев побарал изборот на новите министри да биде извршен на денешната седница на Собранието.

Плусинфо ● 15:44 18 мај 2016 ● Прочитано 1307


Претседателот на Владата за спроведување на изборите Емил Димитриев денеска до Собранието на Република Македонија ги достави оставките на министрите за внатрешни работи и труд и социјална политика Оливер Спасовски и Фросина Ташевска Ременски, како и на дополнителните заменици - министри од редовите на СДСМ.

Димитриев доставил нови предлози за министри и тоа Митко Чавков за внатрешни работи и Диме Спасов за труд и социјална политика.

Во дописот до Собранието Димитриев побарал изборот на новите министри за внатрешни и за труд и социјална политика да биде извршен на денешната 101. седница.

Пред изборот на министрите, Собранието треба да ги констатира оставките на Спасовски, Ременски и на дополнителните министри од редовите на СДСМ.

Спасовски и Ташевска Ременски, како и дополнителните заменици министри од редовите на СДСМ поднесоа оставки на 6 април оваа година.  

Груевски од една глупост влегува во друга. Тактика на купување на време ама тактика кој неможе да треа вечно.
18-05-2016, 03:29 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:Спасовски и Ременски веќе не се министри Објавено: 16:52, 18/05/2016 
[Image: sobranie-685x320.jpg]

Собранието ги констатираше условените оставки на Оливер Спасовски и Фросина Ременски и на замениците минитри кои доаѓаат од редовите на СДСМ, Кирацовски, Наумов и Николовски.
На нивно место доаѓаат поранешните министри од ВМРО-ДПМНЕ.
18-05-2016, 04:05 PM
Reply