Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДАЛИ БОРЈАН КЕ ОДГОВОРИ НА МИРКА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,340
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:[Image: Mirka-Velinovska.png]За крај, да му се обратам на Борјан Јовановски, кој со се Насер Селмани во името на своите соросоидни фашисти ме препорачува на Јавното обвинителство за третман. Што ги мачиш луѓево бе, паразиту! Еве сама ќе одам да им се понудам да ме истретираат затворски. И на алтернативните ,,алфи“ на алтернативецот Спасовски ќе им се предадам за да не ги мачам да ме бараат ваму - таму. Будало една! Јас својот живот сум го испланирала одамна и знам како ќе го завршам по сопствен избор. Оти мене не ми беше татко Мето Јовановски кодошот. Мојот мене ме учеше дека животот не е само јадење и серење како што ти го живееш. Живееш се` додека постојат оние што ќе се сеќаваат на тебе. Затоа на вистинските луѓе им е поважен образот и угледот од биологијата. На тебе, серко, кој ќе се сети, освен кога ќе треба да ти плукне на името или да ти се помоча на гробот. Тоа е твоето наследство за твојот несреќен пород. Не заборавај, кога ти ќе отидеш во затвор за злосторство против народот, ќе нема еден кој ќе каже добра дума. Сега ли допрва кога часовникот ми отчукува за накај Бутел, ти ќе ме плашиш со зандана. За разлика од тебе, шкопен цвикатору, кој се криеш зад странски чадори и кој еден ден нема поминато како човек, јас се борам секогаш сама. Ти немаш човечки идентитет. Ни функционален патлак што би те направило макар навидум маж. Kако едноклеточен паразит се роди, како таков и ќе си умреш. И по мене сонцето ќе си грее, ама тебе ни до сега сонце те нема огреано оти си цел живот во гроб. Затоа јади си, сери си, фрлај поликолорни куртони, патувај онаму каде што мислиш дека макар на кратко ќе си најдеш идентитет што го немаш од кога си се родил, шопувај, троши си ги еврата што ти ги фрлаат како на корисен идиот за да ја пополниш сопствената ништожност, глуми слободен човек, иако си роб, разбира се, додека ти даваат робосопствениците и остави ги нив да ми се закануваат. Греота се бре да им го крадеш и задоволството.
14-05-2016, 12:16 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,340
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:Kire Naumov
Yesterday at 21:54 ·

Да, дааа.
Фино е да си го имаш сам испланирано животот. Посебно во зрели години. Сопругата на Милошевиќ, Мира Марковиќ, исто така си го имаше испланирано. Планираше цел живот да ги плаши своите поданици од клетите западњаци, да им продава патриотизам, а да им го краде лебот и да се насладува од нивната мака.
Пред крајот и Мира Марковиќ во нејзините прочуени дневници објавени во магазинот ’Дуга‘, ги постави основите за државното вознемирување и независните медиуми и нивните меѓународни спонзори. Упатувајќи неприкриени закани и кон опозицијата и кон независните медиуми таа пишуваше:
"Наскоро ќе се знае кој учествувал во финансирањето на некои медиуми во источноевропските земји. Тоа ќе покаже и кој бил финансиран, т.е. кој бил платен да биде петта колона во сопствената земја… Земајќи пари за да работат против својата сопствена земја, а за други, тие луѓе треба да мислат за своите потомци. Тие платеници и доушници, кои организираат демократски партии и независни медиуми за странски валути, наивно мислат дека вистината за нивните активности нема да го види светлото на денот. И наивно се надеваат дека ако ги задеси неволја, нивните финансиери ќе ги заштитат."
Ама плановите не испаѓаат секогаш. На крајот таквите си го пакуваат *патриотскиот* кеш прибран од народот, со себе ја собираат злобата и фрустрациите и завршуваат во некоја дупка во предградието на Москва.
Многу Мири има на овој ридест Балкан.
14-05-2016, 10:39 PM
Reply