Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Фатени со гаќите доле- и босанскиот пуч финансиран од Сорос
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Американското воено лоби продолжува да си ги турка фигурките напред во подготовката на теренот за војна во Македонија, овојпат за конечно разградување. Откако преку рамковниот договор за вградување удбаши во власта потпишан во Пржино увалија неколку пргави играчи во структурата на нормална влада, сега е на ред втората фаза: легитимизација.
“Специјално“ обвинителство. “Технички“ министри. Кои се опкружуваат со сопствени партиски послушници. Има министер, ама е... технички. Има обвинтелство, ама има и специјално. Нивниот проблем е што немаат легитимитет. Воведени се вон секакви уставни рамки и со прескокнување на повеќе претходно донесени закони.
Амбасадорот Бејли и ракавот на американското воено лоби УСАИД одржаа семинар на тема правосудство пред некој ден. “Семинарот“ беше искористен токму за да додадат легитимност на нивното пијунче, октроираната обвинителка Јанева. Не е важно што е речено или заклучено на семинарот. Битно е во чие друштво е Јанева. Не е случајно што Јанева беше местена да се слика заедно со реномираната гостинка од Романија. Без да биде било кој друг во ниво друштво. На меѓународен семинар, под крилото на американски амбасадор, на светот му е презентирана Јанева, во некаква си службена позиција. На иста маса со функционери кои имаат и поголемо искуство и реноме од Јанева.
Настрана глупостите што Јанева ги истресе за претходни избори од минати години.
Како ќе изгледа легитимизирањето на Ременска? Спасојевиќ?
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
24-03-2016, 01:50 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Редовна власт и специјална власт во Македонија- јавното обвинителство гони едни, специјалното обвинителство ги пушта(Заев, Верушевски и др.). За реванш, специјалната полиција (на Спасојевиќ војничињата што ги ухлебуе у МВР) ги апси оние што ги разоткриле шемите на прогонетите од страна на редовното јавно обвинителство.
Удбашите сеуште се ложат на шемата за специјални судови. За да се заокружи нели паралелната власт во Македонија.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
04-04-2016, 09:27 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#3

Па што ќе се килават со нашето подземје, да ги регрутираат низ уцени или да ги поткупуваат со софри по кафани, СДСМ престана да се деранжира: отсега користи увозни демонстранти.
Очевидци на насилните демонстрации под закрилата на соросовите филијали кажуваат за најнасилните демонстранти дека се луѓе кои не разбираат ниеден од јазиците што се зборуваат во Македонија.
Или тоа е подарок од Нуланд, увозна војска која подоцна ќе рипне да ја пали Македонија...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
15-04-2016, 09:06 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

(15-04-2016, 09:06 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Па што ќе се килават со нашето подземје, да ги регрутираат низ уцени или да ги поткупуваат со софри по кафани, СДСМ престана да се деранжира: отсега користи увозни демонстранти.
Очевидци на насилните демонстрации под закрилата на соросовите филијали кажуваат за најнасилните демонстранти дека се луѓе кои не разбираат ниеден од јазиците што се зборуваат во Македонија.
Или тоа е подарок од Нуланд, увозна војска која подоцна ќе рипне да ја пали Македонија...Ти пратиле погрешна депеша Smajlito SmajlitoQuote:Професионалните демонстранти од СДСМ и СОРОС земаат пари за хулиганските сцени


[Image: dve-768x432-520x293.jpg]

Професионалните демонстранти  од СДСМ и СОРОС земаат пари за хулиганските сцени од протестите, за преку мрежата на СОРОС да се шират во светот и да предизвикаат меѓународна интервенција.

[Image: kanvas-520x317.png]

Јавноста во Македонија е добро запозната дека истите луѓе на Срџа Поповиќ од Канвас, истиот тим што го реализираа украинското сценарио, беа и тренери за протести во опозициските редови.
Ги обучуваа нивните членови заедно со навивачките групи како да протестираат и да направаат хаос и безредие.


[Image: plateni-protesti-520x169.jpg]


На овие соросови платеници народот не им е важен, важно е да има слики на девојки залепени со лицата до штитовите, лица со маски кои фрлаат молотови коктели и бакли, тоа се се’ платени лица кои земаат пари преку соросовите организации.
СДСМ плаќа чета професионални демонстранти. Ова е добро позната методологија на СДСМ во очајничките обиди да добијат помасовна поддршка на своите настани, во недостиг на поддршка од народот.[Image: ilieski-naum-priznanie.jpg]

Претседателот на СДММ Аеродром Благоја Петрушевски самиот признава дека за вакви намени како протести кои треба да се прикажат како независни, пари „има колку сакаш”. Сумата од илјадарка по човек, плус за превоз, е за 300 денари пониска во споредба со она што СДСМ го плаќаше како дневница на своите професионални демостранти за време на кампот пред влада.
15-04-2016, 10:28 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#5

Гледаш како има народ шо си признава, еве и Јордан сега ќе признае колку лапа шо симпатише онлајн (по наредба)...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-04-2016, 07:33 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#6

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
18-04-2016, 05:05 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#7

Ајмо Јордан звиждаљке! Руке горе!
Не е за чудење вандалското однесување на демонстрантите. Тие и онака не се од Македонија. Тоа што е уништено не е нивно, по протестите си заминуваат надвор од Македонија.
Гарантиран минималец за демонстрант, како што има за работниците. Некои илјада денари од ден. Така, кога Телма или Геро ќе фатат да се пењават дека протестите биле масовни, лесно ќе се пресмета колку всушност ги чини тој уличен театар. Автентичност? Е тоа е минато свршено време.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
20-04-2016, 04:17 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#8

Беше “ајмо звиждаљке“ сега “ајмо камење“. На Јордан другарите го каменувале гланц- новиот воз неодамна пуштен во употреба, кај кумановската населба Черкези. Би ставил и линк до веста, ама удбашите не кликаат линкови освен ако не им стигне налог од Централата...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
21-04-2016, 04:16 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#9

ПЛатените демонстранти и нивните увезени церемонијал-мајстори (од Белград, а богами и шире) не ги тангираат членовите на локалново удбашко кружоче. Тие отрпнале на наредби шо доаѓаат од Белград, тоа им е нормално.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
22-04-2016, 01:17 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#10

Здружението на професионални демонстранти “Демолирам“ пардон “Протестирам“ во десетиот ден на своите улични театри собра група демонстранти во вредност од цирка $1000 за да го чисто онака продолжи духот на театарот на улица.
Претходните уличарски дефилеа завршуваа со фрлање боја врз, од нивните београдски инструктори, претходно определени цели како зградата на владата, Порта Македонија и спомениците во Жена Парк.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
22-04-2016, 07:34 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#11

За “Демолирам“ и градинката е легитимна цел- унакажана скопска градинка со глупите пароли на платените демонстранти.
Унакажана фасада на скопска градинка- ама знам дека удбаши не кликаат на линкови без налог од це-ка
Ова се на Јордан борците за слобода и демократија. Со нив, и со Јордан, нити слобода има нити демократија.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
27-04-2016, 05:16 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#12

Груевски најави специјална мерка која комотно ги опфаќа сите “граѓански“ организации и активисти загрижени за градење граѓанско општество:
НАЗАД НА СЕЛО! КАЈШТО ПРИПАЃААТ!
На сметка на државата, сите што ќе решат да си се вратат кајшто им е местото, сите граѓани од ултимативен ред шо демолираат додека парадираат низ градовите (како јасен знак дека калта сеуште им се нема исушено на опинците), ќе им биде обезбедена куќа и нива, како што е и редот за луѓе од село. Ионака во граѓанските организации нема ниту еден граѓанин, само зрели кандидати за враќање во трлата и шталите оти за низ град очигледно не се.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-04-2016, 07:47 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#13

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-04-2016, 07:54 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#14

Фино, по име и презиме и дела- раскринкани ороводците на пучот во Македонија:

Quote: Антони Леополд Колие од Велика Британија, инаку, дел од ненаследната британска аристократија, кои со кралски указ стануваат новопечени лордови. Како таков типов има титула лорд Монктон. Инаку, бил шеф на базата на МИ 6 во Виена и база на нашиве несреќници изнајмени како егзекутори на пучот, чиј водач е Зоран Заев. Заштитникот на Верушевски, Заев, но и нивната банда, работел со лажен идентитет на советник при британската амбасада во Австрија од 2011 до 2015 година по што е пензиониран ,,дипломат“, ама нормално не и како специјалец, задолжен за операции на Балканот и во Северна Африка. Зошто ни се битни датите кога почнува комуникацијата на Верушевски со помошниците, односно со Зоран Заев, кој по неколку иницијални најави за бомбите неколкупати го одлагаше нападот со објаснување дека СДСМ ќе одлучел кога е вистинското време. Шипинки! Се чекала командата од лордот. А тој, ,,дипломатот“ Антони Леополд, темелно го подготвувал теренот во Македонија за да ја почне операцијава. Уште од 2014 година. Согласно со мапата на настани во Македонија во 2014, поврзани со акциите на МВР и ДБК, изгледа дека доста бил загрижен од неколкуте ултрауспешни акции на македонските специјалци кои му го нарушувале планот за изведба. За увид во теренот одблизу човеков доаѓа во посета на Скопје и Приштина на 20 јануари 2014 година. Ова совршено се вклопува во времето на комуникацијата на нашите домашни шпиони и укажува на насоките за работа што ги добиле. Лордот Монктон е интересна фаца со уште позгодна биографија. Тој заедно со својот американски колега од ЦИА, чија регионална база исто така е во Виена, учествува во уште три познати операции на Балканот и во Либија. Тандем „динамична двојка“. Бетмен и Робин за изведување преврати и револуции. Младичот од ЦИА се вика Дејвид Блејк и е шеф на одделот на ЦИА за Југоисточна Европа, односно Балканот. Но тој својата официјална позиција ја крие зад звањето директор на УСАИД за Балканот.

Атентат на Коштуница


Еве ги имињата на нивните досегашни потфати за „демократизација“, слобода и правна држава, кои ни се длабоко вкоренети во сеќавањето. Лордот Монктон бил во Белград на 5 октомври кога револуционерите од „демократски“ отпор, предводени од подоцна ликвидираниот Зоран Ѓинѓиќ, изведуваа пуч врз Слободан Милошевиќ. Случајно Британецот бил исклучително близок со Влаимир Поповиќ - Беба, инаку задолжен за безбедноста на Ѓинѓиќ. Во тој период, во тандемот американско-британски специјалци, наместо Блејк, главен за Балканот бил Џон Нејбор. Нејбор по убиството на Ѓинѓиќ бидува уапсен, односно провален, па на негово место за шеф на ЦИА за регионот доаѓа Блејк. Обајцата и денес имаат контрола врз разузнавачките служби на Србија: ДБ, ДБК и ВБ. Оваа двојка, но под раководство на британскиот тим за специјални операции, односно под раководство на лордот Монктон, ја изведува операцијата ,,Бандит“ под чие кодно име се крие атентатот врз Воислав Коштуница, претседател на СРЈ, кој, за среќа, заврши неуспешно на 15 јули 2002 година во Сараево. Атентатот бил испланиран како убиство со снајпер.
За на содржината на овој текст да му дадеме и малку сочност, односно да ги обоиме црнилата што ни ги изведуваат вакви специјални убијци со помош на регрутирани домашни предавници и купени активистички, експертски и медиумски „спонзоруши“, еве и дел од комуникацијата на двојкава - чадорот од Виена, снимена на 7 август во 2002 година, веднаш по неуспехот на атентатот.
Монктон: Не разбирам зошто не успеа операцијата. Беа избрани најдоверливите луѓе.
Блејк: Изгледа потфрли логистиката. Едноставно, на муслиманите не може да им се верува.
Монктон: Кој од сараевските оперативци беше инволвиран?
Блејк: Нашите доверливи луѓе.
Монктон: Беше ли одреден само еден снајперист или имаше и тим за покривање?
Блејк: Еден беше. Но нашиот тим од Загреб треба да го покрие за секој случај. Не знам каде згрешија.
Монктон: Кој ја обезбедуваше целта?
Блејк: БИА досега го чува претседателот Коштуница. Но Крга и Томиќ беа под постојана присмотра. Пред Педи Ешдаун да се сретне со Стипе Месиќ, Коштуница и претседателството на БиХ, под присмотра ги ставивме и авторитетите на БИА...
Ете сега знаете како се одвиваат валканите работи на државите што извезуваат демократија во државите што сакаат да ги претворат во свои колонии. Колку за потсетување, овие две братски служби тесно соработуваа во сите медитеранските држави, на Блискиот и на Средниот исток, во Латинска Америка, каде што дојде до промена на властите преку револуции, преврати и граѓански војни. А конкретно МИ 6, САС и останатите специјални служби ексклузивно ги работат балканските држави, Ирак, Пакистан и Либија. Шеф на службата е сер Ричард Диерлав. И на крајот едно предупредување: Во ненадејна посета (како во Турција кога почна Таксим-револуцијата како еколошки протест) во Сараево пристигна шефот на ЦИА, Џон Бренен. Што метеоролошки кажано означува почеток на балканското торнадо.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-04-2016, 11:15 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#15

И Јордан се има фаќано на вакви ора. И сеуште ги игра.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
29-04-2016, 01:02 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#16

Ајмо звиждаљке без трошка креативност копира едни те исти театарски истапи од Украина и во Македонија: држење огледала пред полицискиот кордон задолжен да ги брани зградите од вандалите е само еден пример.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
29-04-2016, 02:45 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#17

Американското разузнавање бара кленови, исклучително од албанска националност, заради заострување на шарената контрареволуција по велигденските празници. Избраните кандидати ќе бидат испраќани да бидат живи мети на снајперисти, разместени по покриви на згради на маршрутата на некој иден протест на “Демолирам/Протестирам“. Ќе биде употребена боева муниција, така да нивното преживување ќе биде потполно опционо. Алтернативно ќе им биде понудено да бидат јатаци на идните увезени паравоени одреди од Косово. Исплата: нивните семејства ќе живеат во Илирида, новата федерална единица на идна федерална Македонија.
Или тоа Бејли навистина мисли дека од сите градови и гратчиња во Македонија, Дебар има онолкава горешта потреба за објаснување на американскиот изборен систем?! Па и тоа од амбасадорот... лично?!  Iconwaveea9
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
29-04-2016, 09:13 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#18

Фали ме усто да не те затворам- од под чадорот на лорд Монктон, Ендру Бирн ја фали Катица Јанева во ни повеќе ни помалку- “Фајненшал Тајмс“.
Јордан е овластен да објави- Катица да ти била македонската Бијонсе
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-04-2016, 01:53 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#19

Нема дно што ќе остане непробиено од вандалите на Сорос- вандализирана родната куќа на Христо Узунов во Охрид.
ИНаку Јордан се колне дека е вмро-вец ама полна му уста фалби за соросовите активисити. Он нив навистина си ги обича... па дури и кога се вандализира родна куќа на македонски востаници од Илинден. Што нели ако си до толку вмро-вец би требало тоа да ти биде светиња.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-04-2016, 10:00 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#20

Делото на Викиликс го следат и други- на интернетов осамна список агенти на британската разузнавачка агенција МИ6. Во листата за источно-јадранските земји (така МИ6 ги класифицирал земјите од бивша Југославија) фигурираат неколку познати имиња, на пр. на пр.... Ирена Ѓузелова:
Quote:List of MI6 Officers Worldwide (Eastern Adriatic Countries)
[b]Bold names (29) are new, not listed among the 276 previously named
David William Ashley[/b]: dob 1968; 02 Belgrade.

Nicholas John Barnes: dob 1972; 02 Tirana, 04 London.
Peter John William Black: dob 1946; 77 Kuwait, 80 Amman, 87 Dhaka, 96 Skopje, 00 London.
Timothy Gavin Bradley: dob 1959; 86 Kuwait, 96 Belgrade, 99 London.
Julian Nicholas Braithwaite: dob 1968; 95 Zagreb, 96 Belgrade, 02 Sarajevo, 04 Washington.
Stephen John Allan Brooking: dob 1964; 89 Peking, 94 Sarajevo, 98 Bangkok, 02 Kabul, 04 London.
George Benedict Joseph Pascal Busby: dob 1960; 89 Bonn, 92 Belgrade, 00 Vienna, 04 London.
Robert Pius Campbell: dob 1957; 84 Nairobi, 86 Belgrade, 92 Helsinki, 94 Skopje, 01 Bangkok, 03 Moscow.
Timothy David Clifton: dob 1960; 88 Luanda, 93 Belgrade.
Geoffrey Thomas Grey Collier: dob 1968; 93 Belgrade, 97 Dakar, 02 Ankara.
Anthony Campbell Crombie: dob 1956; 87 Havana, 94 Belgrade, 99 Moscow, 03 London.
James Anthony Dancer: dob 1975; 01 Belgrade.
Stephen Shane Evans: dob 1954; 98 Zagreb, 01 London. [Stephen Nicholas Evans previously named.]
Thomas Daniel Fearn: dob 1962; 92 Budapest, 01 Sarajevo.
Keith William Green: dob 1964; 92 Buenos Aires, 98 Sarajevo, 03 Santiago, 04 Baghdad.
Irena Guzelova: 01 Belgrade, 01 Skopje, 04 Sarajevo.
Julian John Robert Clive Harston: dob 1942; 73 Hanoi, 75 Blantyre, 82 Lisbon, 84 Harare, 91 Geneva, 04 Belgrade.
Martin Holifield: dob 1961; 86 Islamabad, 91 Kuwait, 97 Luanda, 02 Sarajevo, 03 London.
William Lester Jackson-Houlston: dob 1952; 80 Brussels, 82 Buenos Aires, 90 Belgrade, 99 Hague, 03 Berne.
Kate Knight-Sands: 00 Vienna, 04 Sarajevo.
Gareth Geoffrey Lungley: dob 1971; 97 Tehran, 02 Zagreb.
Julian Edmund Lyon: dob 1965; 99 Yerevan, 01 Belgrade.
Geraldine Mary McCooey: dob 1973; 98 Nicosia, 04 Sarajevo.
Anthony Leopold Colyer Monckton: dob 1960; 90 Geneva, 96 Zagreb, 98 Banja Luka, 01 Belgrade, 04 London. чадорот на Верушевски и воопшто на сите сегашни заговорници да се почне граѓанска војна во Македонија
John Matthew O'Callaghan: dob 1966; 92 Santiago, 98 Moscow, 03 Stockholm, 04 Belgrade.
Richard William Potter: dob 1960; 85 Riyadh, 90 Nicosia, 95 Sarajevo, 99 Skopje, 04 Amman.
Charles Michael Campbell Reeve: dob 1971; 99 Banja Luka, 01 Zagreb, 02 Skopje.
Janet Elizabeth Rogan: dob 1962; 89 Hong Kong, 91 Peking, 98 Sarajevo, 01 London.
Caroline Frances Slaymaker (nee Grigg): dob 1964; 86 Dusseldorf, 88 Khartoum, 92 Addis-Ababa, 97 Bratislava, 01 Belgrade.
Alistair Martin Sommerlad: dob 1965; 96 Lagos, 01 Sarajevo, 04 London.
Thomas Andrew Oliver Southern: dob 1975; 02 Skopje, 03 Sarajevo.
Nicholas Piers Turnbull: dob 1962; 04 Tirana.
Laurence Jeremy Whitehead: dob 1961; 87 Jakarta, 95 Vienna, 99 Tirana, 02 London.
Simon Jules Wilson: dob 1966; 91 Athens, 93 Zagreb, 99 New York, 02 Budapest.
Daniel John Workman: dob 1978; 03 Belgrade.
MI6 Officers - Her Majesty's Ambassadors
Jeremy John Durham Ashdown (Paddy Ashdown): dob 1941; 74 Geneva, 05 Sarajevo.
Robert William Barnett: dob 1954; 80 Kamakura, 81 Tokyo, 88 Bonn, 92 Dresden, 94 Sarajevo, 95 Bonn, 99 London.
Ian Cameron Cliff: dob 1952; 82 Khartoum, 90 New York, 96 Vienna, 01 Sarajevo.
Charles Graham Crawford: dob 1954; 81 Belgrade, 87 Cape Town, 93 Moscow, 96 Sarajevo, 01 Belgrade, 03 Warsaw.
Graham Stewart Hand: dob 1948; 82 Dakar, 87 Helsinki, 94 Lagos, 98 Sarajevo, 02 Algiers.
Bryan Hopkinson: dob 1956; 81 Kampala, 89 Lisbon, 95 Sarajevo.
Nicholas Robert Jarrold: dob 1946; 69 Hague, 72 Dakar, 79 Nairobi 89 Havana, 92 Brussels, 96 Riga, 00 Zagreb.
Richard Hugh Francis Jones: dob 1962; 86 Abu Dhabi, 94 Brussels, 03 Tirana.
David Maurice Landsman: dob 1963; 91 Athens, 97 Belgrade, 99 Banja Luka, 00 Belgrade, 01 Tirana, 03 London.
Hugh Roger Mortimer: dob 1949; 75 Rome, 78 Singapore, 83 New York, 91 Berlin, 97 Ankara, 01 Ljubljana.
Colin Andrew Munro: dob 1946; 71 Bonn, 73 Kuala Lumpur, 81 Bucharest, 87 East Berlin, 90 Frankfurt, 97 Zagreb, 01 Mostar, 03 Vienna.
John Charles Josslyn Ramsden: dob 1950; 76 Dakar, 79 Vienna, 80 Hanoi, 90 Berlin, 96 Geneva, 04 Zagreb.
Matthew John Rycroft: dob 1968; 90 Geneva, 91 Paris, 98 Washington, 05 Sarajevo.
Harcourt Andrew Pretorius Tesoriere: dob 1950; 76 Kabul, 79 Nairobi, 81 Abidjan, 87 Damascus, 96 Tirana, 98 Kabul, 02 Riga, 05 Algiers.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
30-04-2016, 10:13 PM
Reply