Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОАЛИЦИИ !!
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,937
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Нова коалиција и продолжување на преговоритеПартиите на Павле Трајанов, Јове Кекеновски, Емил Анастасов и Горан Зафировски се здружија во „Коалиција за промени и правда“.
 
[Image: 134408.jpg]

08.05.2016 | 15:56
Некогашните коалиционери, сопартијци на Груевски, критикувајќи го делувањето на актуелната власт, обединети  нудат решенија за како што велат длабоки реформи. Сметаат дека прво  треба да се почне со формирање  на експертската влада и повлекување на помилувањето од Иванов. 
 
Новоформираната коалиција КПП ветува дека ќе се залага и за економска стабилност. Во програмата имале план за минимална плата од 300 евра, минимална пензија од 200 евра. 
 
Наспроти ентузијазмот и јавно упатените предлози на малите партии, лидерите на политичките фактори во земјава молчат. Во меѓувреме, далеку од јавноста течат билатерални средби со посредство на Бејли и Орав на кои се ставени на маса сите можни сценарија за следните избори.
Според партиите кои влегле во коалицијата и оваа коалиција ке ги брани интересите на левицата!!
08-05-2016, 08:04 PM
Reply