Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Заев ја турка Македонија кон граѓанска војна
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Осуетените протести на СДСМ пред Уставниот Суд требаше понатаму да продолжат со насилство, влегување на демонстрантите во судот и палење на зградата. Протестите требаше да бидат искра што ќе ја однесе Македонија во нова војна.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
19-03-2016, 07:45 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Не упаднаа во уставниот ама затоа им се оствари желбата и демолираа државна сопственост- канцеларијата на претседателот Иванов.
Во пауза меѓу две боеви гаѓања како дел од предвојничка обука, Кирацовски склепал колумна во “Дневник“ со доста описен наслов:
“Или Груевски или Македонија“
Да нема сомнеж! Да не би некој случајно се посомнева дека СДСМ нема да предизвика граѓанска војна!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
16-04-2016, 07:38 AM
Reply