Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Руски бомби ја решија сириската криза што Америка ја создаде
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Во Сирија конечно дојде до разврска, дождот руски бомби ги принуди американските квислиншки паравојски да седнат на преговарачка маса и да се согласат на примирје.
Непобитен факт: без руските бомби во Сирија никогаш немаше да има мир.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
19-03-2016, 07:39 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#2

Војската на американската енклава Ирак го напаѓа Мосул- тешко им паѓа на американските творци на Исламската држава што ќе треба да го гледаат сопствениот монструм како се повлекува. Ирачките и сириските Курди бараат отворање втор фронт против ИД и напад на Рака, главниот глад на Исламската Држава. Одговор на барањето до американската влада за поддршка за втор фронт и поход врз Рака? Молк! Срчка ќе ги фати кога ќе ја снема ИД...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
07-11-2016, 03:40 AM
Reply