Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДНО НА МАКЕДОНСКОТО НОВИНАРСТВО
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,108
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:МЕГА СКАНДАЛ: Во Брисел врие по откритието дека Ван Хојте бил потплатен од СДСМ со 1.250.000 евра за рушење на медиумите!
[Image: van-30efe5asbb8g94u2djqark.jpg]февруари 5, 2016   iNFOMAX

Вo Брисел врие по откритието дека Ван Хојте бил потплатен од СДСМ за 1.250.000 евра. Засега нема сознанија за други инволвирани евро-дипломати. Се говори дека Ван Хојте сам ги лапнал парите.
Според исклучително добро информираниот новинар Миленко Неделковски, Питер Ван Хауте е потплатен од страна на СДСМ со сума од 1 милион и 250 илјади евра.

[Image: milenko-INFOMAKS-150x150.png]

Во изјава за Инфомакс, Миленко Неделковски открива: „Моите извори од водечките луѓе на десничарските партии во Франција тврдат дека против Ван Хојте веќе се води интерна истрага во рамките на институциите во Брисел. Неговите наредбодавци веќе знаат дека Ван Хојте е исплатен во кеш во едно мало туристичко градче во Грција на брегот на Јонското море. Делегацијата составена од Радмила Шеќеринска, нејзиниот сопруг Бобо Дајнерс, братот на Зоран Заев – Вице Заев и уште еден неидентификуван човек му исплатиле на Ван Хојте сума од 1.250.000 евра за услугите околу рушењето на медиумите во Македонија.“

[Image: vice_zaev_mala-150x150.jpg]
 
Заклучокот на врвот на СДСМ било дека немаат ниту една друга можност да се справат со реалните медиуми во Македонија. Заклучиле дека не можат да ги купат како тоа што го направиле со 24Вести, Алсат и Телма. Исто така, и покрај тоа што нуделе, новинарите како Латас, Миленко, Јанко, Цаци, Сарма не прифатиле да се продадат за ниту една цена, а им биле нудени по 200.000 евра. – вели Неделковски.
Затоа единствен начин им бил Ван Хојте кој првично барал еден-и-пол милион, но се испазариле за 1.250.000 – додава Неделковски.

[Image: Sekerinska-Dajners-150x150.jpg]

Овој криминал е документиран во Брисел. Сега се бара начин како од ова ЕУ и западната меѓународна заедница да се извлечат неповредени. Партијата на Ле Пен е една од најгласните во Брисел што бара расчистување на корупцијата.
 
INFOMAX
05-02-2016, 12:32 PM
Reply