Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Сами си признаваат- ЦИА вооружува исламисти во Сирија со саудиски пари
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Ако некој некогаш се сомневал во тврдењата на Путин и некои други државници, дека Америка вооружува исламисти во Сирија и директно е вмешана во потхранување на Исламската Држава, сомневања повеќе не треба да има: колумна во Њујорк Тајмс објаснува кој, како, зошто и тоа многу јасно.
Саудиската монархија истура пари преку ЦИА за соборување на Асад, освен Исламската Држава на платниот список се и дузина исламистички паравојски кои официјалните владини службеници низ западните земји ги нарекуваат бунтовници. Демек се бореле против диктаторот. За... демократија?!
Quote:The White House has embraced the covert financing from Saudi Arabia — and from Qatar, Jordan and Turkey...

Така да, кога напролет Македонија повторно ќе биде преплавена со бегалци, да знаеме кој ги изгонил.

Њујорк Тајмс- кој тоа ги храни сириските исламисти
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
23-01-2016, 08:00 PM
Reply