Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СВЕДОЧЕЊЕТО НА БОГОЈА ЃОРЕСКИ ВИСТИНА ИЛИ ЛАГА?
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

[Image: BlagojaDj9dab.jpg]

Приказната на Богоја Ѓорески, особено делот до смрта и преностот на посмртните останки на Драган Богдановски од Европа во Македонија е полна со дупки.


[Image: mzk-vtoro-23ef.jpg]

[Image: mzk-vtoro-dbd5.jpg]

Богоја не споменува ништо за скоро едногодишниот престој на Драган во Канада.
Неспоменува Богоја дали тој бил на закопот на Драган во Куманово.
Која е целта на снимателот па го споменува Јовица Станковски како човек кој помагал околу пренесувањето на посмртните останки на Драган неможам да одгатнам.
Ке биде интересно да се јави уште некој кој присуствувал на основањето на задграничниот комитет за Европа.
(This post was last modified: 06-12-2015, 04:14 AM by ЈорданПетровски.)
06-12-2015, 04:06 AM
Reply