Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ТРИЧКОВСКИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,358
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Branko Trickovski
7 hrs ·

Злото не е дело на " збирштина индивидуи!"

Од Милошоски чувме дека вмро- дпмне бара исказите на нивните сведоци (Груевски, Ставревски, Јанкуловска) пред Анкетната комисија за прислушувањето, да бидат давани зад затворени врати "за да се дојде до вистината, а не да се прави театар!"
Шилегов имаше многу добра реплика во која убаво ги разобличи обидите на вмро да се класифицираат такви банални апашанати какви што се грабежот на плацевите на Водно или изборните далавери, но на крајот направи две крупни утки.
Прво, по кој знае кој пат ја изнесе лагата во која сдсм се труди да не убеди сите, имено, дека злото врз Македонија за кое сведочат материјалите од прислушувањето е дело на " збирштина од индивидуи", а не на вмро и на дпмне, односно на вмро-дпмне како организација на злосторничкиот потфат и, второ, дека сдсм ќе стори се тие сведочења да допрат до јавноста.
Тоа, ако разбирам добро, значи дека сдсм ќе се согласи да ги затвора седниците, а накнадно ќе ги прекршува правилата на кои ќе се согласи и ќе гледа да пушта дозирани верзии во јавноста.
Ако воопшто реши нешто да пушта.
Не сум сигурен дека добро сум ја разбрал ситуацијата, но ако е така како што јас сум ја разбрал, тогаш е тоа одвратно позиционирање не на вмро, туку на сдсм. Односно на двете партии!
Quote:Jordan Petrovski Дали не го разбирате текстот на Тричковски или и вие кои го одобрувате се слагате со тоа што го пишува.
Вината не била индивидуална, значи не се виновни Грујо, Ставре, Миле, Гордана, Сашо, ... туку виновно е ВМРО и ДПМНЕ ... виновни се сите оние дветристонити илјади члена на партијата.
Ако сите кои го одобрувате текстот се слагата е со ваа констатација на Тричковски Македонија никогаш па ни тогаш нема да стане држава.

24 mins
04-12-2015, 12:10 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,358
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Дојде време ВМРО од комуњари да го бранат ЕСДЕСОВЦИhttp://www.tubechop.com/watch/7427438
04-12-2015, 04:12 AM
Reply