Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
АКО Е ВИСТИНА, БОСТAНОТ НЕ Е ОБРАН НА ЗЕЛЕНО ТУКУ Е ОБРАН УШТЕ НЕПРОЦВЕТАН !!
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,292
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote: [Image: 12116006_1051827601505063_62846085386212...e=56ADF6BE] Ljupco Palevski added 7 new photos.
2 hrs · Edited ·

РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА Е РУСКА ПРЧИЈА

[Image: 12065594_1058835324137624_65532272487274...e=56CABF0B]

[Image: 12208304_1058835340804289_66698221402811...e=56C9799A]

[Image: 10482406_1058834157471074_2323131883548506892_o.jpg]

Неверојатно, страшно, големо и гнасно, а сето тоа се наоѓа на улица Теодосие Гологанов, онаа бе у комунизам што се викаше Иво Лола Рибар. А што е тоа толку драматично, за да се почне текстот вака, што е тоа 200 милиони долари во една рака во еден ден, да Ви пристигнат на сметка и без агенција за перење пари и НБРМ, сето тоа да го трансферирате во Европа, да го исперете од Бермуда, не гаќа, Бермуда остров и држава, да трансферирате во легален фонд и команија во срцето на Европа во Париз Франција.
Бидејќи мојот лидер ЗАЕВ, вика дека ако тепам по високи функционери на СДСМ тоа ти било како да тепаш по него лично, што е катастрофа од политика и однос, еве од вечерва ќе почнам да тепам и по него лично, а како, епа ќе види како. Пола година не забавља со Горде рекла ова, Горде и Ставревски си гугуткале вака или онака, Сашо онака бил брутален што е точно, многу е полош отколку што изгледа, ама го нема Орце, го нема БЦ како се договара со Сашо Мијалков, како СДСМ со години е држен со сила на мал гас, да еродира и сите да се смееме, само БЦ да не идел во затвор. Играта е поголема одколку што ЗАЕВ мисли, играта е Руска детиште незрело што лажеш членови на СДСМ, играта не е секако да го спасиш Бранко од падот на Дон Мијале и Коле Скрипта.
Токму затоа, драг мој мил ЗАЕВ и некој друг во државава ги има истите тие бомби без амбиција да биде премиер, политичар воопшто, немаш право, ама никако немаш право ти да правиш редакција и да го спасуваш Бранко најголемиот душман на СДСМ, немаш право да се договараш со Орце Камчев. СДСМ не е твој , запамти, нема шанси, БЦ да го спасиш. нема шанси А1 и муабетите на Дон Мијале и Црвенковски да ги сокриеш, голомеше те викаат старите структури, камарад ЗАЕВ, стари структури, тие што на почитуваниот твој чичко, ама стварно вреден човек, бизнис му дадоа, и империја со право направи. Епа сега голо меше, СДСМ не е тоа за што си учел, СДСМ не е добиен на локални избори, уште помалку наследен од БЦ баксузот.
Оваа приказна со Руската Прчија, или перална со кратенка БЈРМ е поччната далечната 2004 година, мочко еден, уште додека БЦ беше премиер, додека Стевче муња беше Министер за економија, уште додека Лазе Велковски кадрите што ги предлагаш на Бејли трчаа да свршат работа на Русите во Македонија. Токму затоа морам да ти пишам мочко еден појма немаш што е СДСМ, што е БЦ.
Вечерва, ке почнеш да учиш што е државник, вечерва ќе почнеш да размислуваш дека освен воајеризам и рекла казала, треба и на Русија да и се спротивставиш, ама и државава да ја поделиш, ама ти се стиска незнаеш од која врата да избегаш. Сето претходно напишано, ќе ти биде во сериал образложено, а онаа наркоманска Свиња Црвенковски нека ти објасни или уште подобро Радмила и мочконо Манчевски нека те заштитат од гневот на излажаните социјалдемократи, Орце Камчев нека те спаси.
ПЕРАЛНА РУСКА, НА ФРАТКОВ И КОМПАНИЈА
Искористени се фирми и структури на газдата на рудникот за олово и цинк САСА од Македонска Каменица, кој рудник на криминален начин, во 2004 година СДСМ го продаде на Руска групација која ја преставуваше во Мк Штерјо Наков, за неговиот директен претпоставен Руски банкар Бронштајн и еден куп, тогаш прозвани и искомпромитирани бизнисмени Малиновски, Леон Масе и слични потрчковци на Руската служба СВР (порано КГБ). Подоцна и Лук Оил се појави со директорот Куку, поранешен директор на агенција за приватизација на Молдавија. Руските слуги во Име и сметка на СДСМ тогаш беа: Наков Штерјо, Венцислав Арсовски, Стевче Јакимовски, Фатмир Бесими, Владо Бучковски, Бранко Црвенковски, а помошник или сведок на ова што го пишувам, Кире Наумов, надобудни омладинац со тетратки со акции и фирми за приватизации во кабинетот на Црвенковски. Каоо се тоа се случувало, не за друго туку да научи ЗАЕВ, ќе биде објаснето кон крајот на неделава, во меѓу време со мал прост бизнис мораме да се занимаваме не за друго за да ги преживеам сите прозвани Руски свињи во државава.
На Бермуди има фирма Линкс Метал Лимитед, Руска у комплет, контролор на сите Руски кешови во име и за сметка на Владимир Путин ги контролира ВИКТОР КОЛЕСНИКОВ, инаку Тони Димитриевски на Коле Скрипташ најдобриот другар и стручњак за банки и финансии многу добро го знае.
Тоа е фирмата која оваа 2015 година рефрлила неверојатни 900 милиони долари во Македонија, на гланц фирма од Македонија, гланц во смисол регистрирана оваа 2015 година.
Она што го започна СДСМ во 2004 година од БЦ, сега Орце, Коле Скрита и компанија само убаво го мултиплицираа и го надградија. Имено, без никаква контрола, мислам на Агенција за перење на пари, Богов светкавиот дилентант на позиција Гувернер на Народна банка, Русите си праат што сакаат и како сакаат. Во рок од 24 шаса стигаат 200 милиони на 29 Октомври 2015 година и во текот на утрешниот ден летаат во Париз Франција. Македонската фирма пак со име Линкс евроа дооел Скопје е регистрирана 10 Јули оваа 2015 година, токму за оваа намена, да ги испере последните 200 милиони долари од сите 900 што се испраа 2015, да да една милијарда само преку една банка за една година. Дали сега Ви е појасно зошто Коле Скрипташ не опна ембарго кон православноте браќа, кон братска Русија, камаради мои, зошто ЗАЕВ за ова нема бомби, можеби не праеле муабети по телефон, со пантомима се служеле година дена додека переле.
Креативноста и маскирањето е со 3-4 овластени лица, со полни овластувања кои сите до последен се странски државјани а ниту од нив не е Рус, нема везе со Фратков, оф леле какви дилетанти со многу пари, тоа е можно само во Македонија. На споменатата адреса постои адвокат со Име ГЕОРГИ ДИМИТРОВ можда нешто знае.
Оваа РУСКА пиздарија и гнасотија која го поврзува и владее со СДСМ и ДПМНЕ продолжува, а јас очекувам мојот лидер, да се огради од мене, нели јас штета правам на мојата партија, мочко еден, ти ќе кажуваш и дилови со Орце ќе правите.

Љупчо Палевски


[Image: 12193733_1058834167471073_75314511655009...e=56B3181F][Image: 12208616_1058834200804403_75505877915215...e=56BB62EA]
[Image: 12187830_1058834287471061_58186789136842...e=56BFCE6A]


[Image: 11050113_1058835267470963_10318818675427...e=56C2FE5A]
04-11-2015, 04:49 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,292
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:Ljupco Palevski
 

МАКЕДОНИЈА РУСКА ПРЧИЈА 2


[Image: 12185268_1059200657434424_7198646289422362251_o.jpg]

Денес рано по сабајле објавив докази за перење на 200 милиони долари во Македонија, од Бермуди преку Македонија, директ во инвестициски фондови во Франција, ЕУ.
Демант нема, за докажаното и пишаното, реакција на опозицијата нема, разбирливо или незнаат, не разбираат или пак не смеат да реагираат. Но проблемот е малку поголем, парите се перат во класична руска пералница но чии се парите кои треба да завршат како легални, тоа е големо прашање, но сепак јас тврдам дека се на Скрипташот, нај рускиот политичар во Македонија на сите времиња.
Конкретно, најодговорен во целава оваа докажана афера по хиерархија е Директорот на агенцијата за перење пари, потоа гувернерот на НБРМ Богов, Министерот Чавков а по износот и Љупчо Андоновски и на крајот легендата за финансии Коле Срипташ со неговиот минхаузен Ставревски како министер за финансии, поточно задолжување.
Пред да докажеме чии се овие пари, а ке докажам, треба да се дообјасни како функционира оваа направија:
1. Фирмата која ги плака парите во Македонија, Охридска банка, е фирма која се појавува и како газда на рудникот Саса. Рудник кој оваа година најмалку 4 пати е препродаден. (фиктивно) Lynx Metal Limited
2. Фирмата која ги прима парите во РМ е нова фирма регистрирана на 15 Јули оваа 2015 година Линкс Европа дооел Скопје, со оснивачки капитал од 5.000 евра.
3. Директори на Македонскава фирма (фантом) во централен регистер уредно заведени се следниве лица:
Џонатан Форрестер Ламб
Кристофер Кеитх Џејмс
Флориан Северин Хубертус Дакс
Стефан Пешке
Ова е сосема доволен доказ да се отвори истрага во УБК или во Агенцијата за перење пари, за да се утврди како е возможно за само 24 часа без никакви процедури да добиете девизен прилив од 200 милиони долари и веднаш да ги трансферирате во европски инвестициски фондови или воопшто како е можно вон процедура да се врши плаќање во странство на толкав износ.
Дополнително , доколку институциите кикснале, еве му шанса на Љупчо Андоновски како нов директор на УБК, да ги похапси нашиве функционери од ДМНЕ Тендерска кои дозволиле перење на 200 милиони долари точно пред една недела.
Во централниот регистер, управителиве на Македонскава фантомска фирма имаат и броеви на пасоши, имаат полномошници, адвокати кои до пред извесно време преговарале за купопродажба на ТТК банка за да можат вешто да го надградат перењето.
Камаради, драги, оние кои држите до себе, ова се парите на Скрипташот, фатени, документирани, додуше само дел, потребно е да се изврши притисок врз Тендерашкиве институции за да се почне со пленење и враќање назад кај народот. Се надевам дека Катица Јовановска има доволно докази на фејсбуков за да отвори истрага. Ова е тазе, ова се случио откако доби ингеренции, ова се испрани пари одкако Катица даде заклетва. Епа изволте еве го кешот на Тендерашите, само постапете.

[Image: 12108923_1059200684101088_20167738818262...e=56F71C33]

[Image: 12182408_1059200717434418_2787018552260091905_o.jpg]
Љупчо Палевски
05-11-2015, 12:15 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,292
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:Ljupco Palevski added 7 new photos.
2 hrs ·

Македонија е РУСКА ПРЧИЈА 3


[Image: 12191681_1059490130738810_84948253991666...e=56F7024C]
Без разлика што во Република Македонија е потполна штама во врска со случајот на перење на пари преку рудникот Саса од Каменица, јас продолжувам со презентирање на сите потребни докази за Катица Јанева. Мојата партија, на нај срамен можен начин ја игнорира оваа докажана перална, заради суетата на лидерот.
Епа дилетанти од сите партии и политики, мочковци и мочли со ПР функции, отворете Утрински Весник и прочитајте дека владата донела одлука и дала согласност да се продаде рудникот Саса токму на фирмата што вчера јас ви ја презентирав ЛИНКС ЕВРОПА дооел Скопје.
Конкретно, владата кркнала 7 или 10 милиони евра на име концесија, а Русите пропрале 200 милиони кеш од Бермуда и истиот како капитал од Македонија, која е во асоцијативен статус со ЕУ, како чист капитал го префрлиле за 24 часа во Париз Франција.
Трагедијата за СДСМ, за ДПМНЕ, за цела Македонија, е што сите 2 милиони робови ќутата, како не ви е срам СТОКО една, се ви е на тацна, еве ви презентирам и докази дека владата и Скрипташот учествуваат во перење пари. Се е направено минатиот четврток 29 и 30 Октомври 2015 година, а Заев вика дека сум имал фалс свифтови, не ви е срам Мочковци едни договорени.
05-11-2015, 09:35 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,292
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Quote:Ljupco Palevski
8 mins

Македонија е РУСКА ПРЧИЈА 4

[Image: 12189936_1060402280647595_69926448511713...e=56C2D3CF]

Добро вечер или утро драги камаради. Ова е последната сторија за една перална случена пред цели 10 дена, а веднаш документирана и објавена. Реакции, нема, нормално страшна е, но докази постојат и ќе постојат, а меѓународна има богами сериозна и голема, истрага де, без специјални, ладна и сериозна истрага.
Да почнеме со затварање на овој невиден меѓународен криминал во кој е вклучена и нашава бандистка елита од ДПМНЕ Тендерска.
Имено, Рудникот за олово и цинк од Македонска Каменица САСА е продаден во далечната 2004 година и заради објективност има вина и еден бандитски дел од СДСМ, продаден на Руски бизнисмени кои и до ден денешен се сопственици без разлика што само оваа 2015 година 4 пати е препродаден овој ист рудник за неверојатни износи, од 140/200 ,милиони долари секој пат при секоја продажба.
Во 2004 година на објавениот тендер за продажба најповолен понудувач е еден нашинец Блажо Тасев иселен од Македонија многу одамна, но животот му овозможил да спечали богатство со водење бизнис во Ново Место , Словенија. Инаку мислам дека е Радовишанец.
По добивањето, на решение или одлука за најповолен понудувач, по судската одлука и одборот на доверители дека токму тој е најповолниот понудувач , се вмешува политиката на чуден начин, се вмешува Рускиот интерсе и почнуваат сите глупости. За среќа на денешниот млад лидер на СДСМ Зоран Заев, како и во аферата со Телекомот, тој е чист, без хиотека во еден од поголемите криминали и грешки во бизнис историјата на Република Македонија.
Но, ноо, некои кадрови на СДСМ, кои за среќа на партијата денес не се членови, некои си направија и сопствени партии, ја одработија највалканата Руска бизнис операција.
Како, паеве како, нај брутално со потпис и печат на Република Македонија, одкако Блажо таев ја уплатил понудената цена и прифатена, околу 700.000 евра, тие како Министри за Економија даваат мислења и сугестии на нај законската приватизација да не се потпишува договорот за куопродажба затоа што Македонецот од Словенија имал валкани пари, затоа што тоа е валкана инвестиција. Сите докази и дописи како владини функционери од СДСМ , а тоа е легендата Стевче Јакимовски, денес лидер на Гром, Фатмир Бесими стручњак за се и сешто во ДУИ. Во прилог се нивните дописи каде брутално се мешаат вон закон, време и простор и успеваат да одработат за Руските криминални интереси во Република Македонија. Рускиот финансиер и банкар Бронштајн, на чело на Руските бандити, со домашниот јатак Штерјо Наков, а мислам дека и не е само јатак туку у резидент на Михаил Фратков (СВР), успеваат да спешат валкан капитал , за тие чистите да го купат рудникот САСА.
И штетата би била супер доколку Русите се задрзаа само на тоа.
Почнаа со копање и експкатација, нормално со искористување на само една неверојатно богата жица со олово и Цинк, (среброто и златотот никогаш не е евидентирано ниту пријавено), а останатие кои се серомашни жили со руда ги оставаат со што рудникот е за на век осакатен.
Во неколку години беа и најуспешна извозна компанија со стотици милиони долари извоз без никаков девизен прилив, сите пари остануваа надвор од Македонија, по Бермуди, и Доминикани. Но уште тогаш Руските кадри во ДПМНЕ Тендерска, далечната 2004 година беа ангажирани на вачните проекти во Македонија, па така Тони Димитриевски, некогашен директор на УЈП, близок пријател и другар на Коле Скрипта добил специјално полномошно да ги штити тие туѓи погубни интереси за нашатататковина од Виктор Колесников претставник на компанијата Хибискус Комодитис регистрирана на девствените острови. Полномошното е специјално овластување за ФЗЦ 11 Окромври воКуманово но и за проектот БОР во Србија. Коле Скрипташ и во опозиција си работеше за Путин и Русија, но тоа ниту тогаш никој не го приметуваше се се потценуваше. Токму таа површност не доведе до ова дереџе, Скрипташот потполно да не уништи и најоглемите Руски бандити во Македонија да ги донесе, со некои бивши бандити од СДСМ и ДУИ, а богами во ДУИ уште се влијателни, јебига ДУИ е бетон не се менува.
Инаку по доаѓањето на власт на ДПМНЕ Тендерска, веднаш се вклучуваат Ставрески и компанија за финансиски логистики, се вработуваат како менаџери баџанаци на Љупчо Тодоровски Радник, а замислете кој е адвокатот на оваа банда Руска од САСА Македонска Каменица. Епа камаради мои директор на оваа Руска банда е адвокатот Никола Додевски, адвокатот на ЃАВОЛОТ, на Скрипташот, оној истиот што го тужеше Зоран Заев за клевета околу Македонска банка лоповлукот.
Освен прозваниве бандити кои учествуваат во најмасовното перење на пари во Македонскава историја, вклучен е и гувернерот Богов кој оваа година има издадено огромен број на дозволи за задолжување во странство, без никаков критериум, вон закон и процедура. . Инаку како да се разбере, фактот дека фирма Линкс Европа дооел Скопје регистрирана во Јули месец оваа година 2015, со капитал од 5.000 евра ќе доние кредит од 200 милиони долари валкани пари од Бермуди или Доминикана или некои љумфер острови, а со тој ист кредит ќе го купи рудникот но плаќа надвор од Македонија, плаќа, чисти испрани стотици милиони пк Франции, Летонии, германии, во зависност каде Русите сакаат испрани пари, по Европскиве држави. Адвокат кој му прави друштво на адвокатот Додовски е адвокат од Скопје Георги Димитров, а Линкс Европа доеле има 4 одговорнилица, фантоми кои имаат погрешни податоци за место на живеење и држави.
За крак, Коле Скрипташ има донесено пред неколку недели и одлука со која Владата и тој баксузот Коле, се согласни оваа индијанска фирма со 4 фантоми од директори да станат нови сопственици на Рудникот Саса од Македонска каменица, а уште притоа се фалат дека наплатиле концесија од 7 милиони долари. Сето тоа го објавија во Утрински весник, незнаејќи дека ги чекам и последната грешка да ја направат и сега вратата од идризово им ја затварам, на Коле Скрипта и веселата дружина.
Госпон Коле Скрипта, Палчо тоа што ти вети и го оствари, сите докази се кај мене, ФБИ истрага ти отвори, затоа штоовој пат ДПМНЕ не ти помага влезен си во меѓународен криминал над којимаат надлежност и УСА и Франција и Летонија. Нека ти е наздравје, ова е казната од Палчо што од мојата татковина Руска прчија направи, глупак еден неписмен. За 1 година само преку Охридска банка имаш испарно 920 милиони долари, Коле Скрипто, не се прај Франкфурт, нема да стигнеш кандидат за чувар на врата во ДПМНЕ да бидеш идната година, а не со политика да се бавиш.

[Image: 12187860_1060402323980924_24354383971253...e=56B484B5]

[Image: 12189897_1060402413980915_22617127705913...e=56F71195]

[Image: 11224744_1060402463980910_915827004781652442_o.jpg]

[Image: 12189033_1060402507314239_71070045316405...e=56B04B17]
08-11-2015, 02:58 AM
Reply