Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 2.71 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Јордан Хаџи Константинов-Џинот
Author Message
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#61

Факти ? Вие ни Ф од Факти не знаете како изгледа.Што правиме со текстот,прво беше блеф,па фалсификат.Марш во Бан на протести оди ве тртат.Глуп бугар.
02-05-2010, 10:31 PM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#62

(02-05-2010, 09:11 PM)Път Wrote:
(02-05-2010, 08:45 PM)raspberry Wrote: Натанаил не беше ли от македония?

Даааа бе, од Македонија бил. Епа сега е јасно како ден дека и тој е Македонец Icon_lol Само Македонец на Македонец може да му биде толку голем враг.


Добро, значи еден помалку.

Ајде да видиме за К’нчов на Хаџи Николов. Дали тој е истиот овој К’нчов?

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%B...0%BE%D0%B2
Явно Иван Михайлов доста те раздразни ...
За какво точно говориш,че не ми стана ясно? Razmisluva
А ако си говорим за неизвестни факти има една троица от македония за която никъде не съм срещнала нещо написано или споменато в македония

Георги Димитров Измирлиев - Македончето е български революционер и общественик. По време на Априлското въстание (1876) е помощник на апостола Стефан Стамболов и военен ръководител в I (Търновски) революционен окръг.
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B...0%B5%D0%B2

Димитър Николов - Общи (наричан още Димитър Дяковчанина, Димитър Македонски, Димитър Николич, Димитър Косовеца и др.) е български революционер и интернационалист от Косово. Самият той се определя по следния начин: "Мене ме викат Димитър Общий Македонски, българин от Дяково, Македония.”
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B...1%89%D0%B8

цар Константин Тих Асен от Скопие
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%B...0%B5%D0%BD

на знам може би само аз не съм ги срещала ,а ги има някъде споменати ....
02-05-2010, 10:47 PM
Reply
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15
#63

(02-05-2010, 10:47 PM)raspberry Wrote: на знам може би само аз не съм ги срещала ,а ги има някъде споменати ....

Афионот сега ке ти изкара некой шумадински "оригинал" и ке ги видишPos
Којшто има очи ќе види.
Којшто има уши ќе чуе.
Којшто ја љуби вистината ќе разбере.
02-05-2010, 10:54 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#64

Ма јок глупак еден тоа од Бан ти е.Кој ви е крив се што ви забранват,па затоа појма немате.
како некој пички пишите само ние сме македонци ама од македонија а во срце бугари.преку ... ми е од такви идиоти што не знат ништо.Со вас дискусија??????Кога ќе научите нешто а не како некој дебили ви кажале од Бан 3 работи и само тоа на секоја тема го пишите.А да и кога немате муабет клавате слики за уште поглупави да сте
02-05-2010, 10:59 PM
Reply
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15
#65

(02-05-2010, 10:59 PM)афион Wrote: Ма јок глупак еден тоа од Бан ти е.Кој ви е крив се што ви забранват,па затоа појма немате.
како некој пички пишите само ние сме македонци ама од македонија а во срце бугари.преку ... ми е од такви идиоти што не знат ништо.Со вас дискусија??????Кога ќе научите нешто а не како некој дебили ви кажале од Бан 3 работи и само тоа на секоја тема го пишите.А да и кога немате муабет клавате слики за уште поглупави да сте

Напротив ти неможеш да дебатираш...почнуваш со А и после не сакаш да кажеш Б Sepotsmeva И за врховистите почна....Път ти се включи да ти каже дека не си во право...аз ти дадох интервю дека историк от Вардаро го кажува ясно и точно....ти па си знаеш твоята немам докази али тврдамSmiley-happy068

П.С. Да те питам приятелски оти неможам да ти поставам диагноза още: На кои от тие во клипот си:


Којшто има очи ќе види.
Којшто има уши ќе чуе.
Којшто ја љуби вистината ќе разбере.
(This post was last modified: 02-05-2010, 11:07 PM by Pirinec-Vrhovist.)
02-05-2010, 11:06 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#66

Имам се пробано моментално ебавам бугарки,тоа ми е најдобра роба што ја имам пробано.И тоа за твоја информација сега сум во Софија,во еден Хотел кај Плиска.Ги растурам овие бугарките за 50 евра.Ако си маж повели дојди ќе платам и за тебе една бугарка.
02-05-2010, 11:13 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8
#67

(02-05-2010, 10:59 PM)афион Wrote: Ма јок глупак еден тоа од Бан ти е.Кој ви е крив се што ви забранват,па затоа појма немате.
како некој пички пишите само ние сме македонци ама од македонија а во срце бугари.преку ... ми е од такви идиоти што не знат ништо.Со вас дискусија??????Кога ќе научите нешто а не како некој дебили ви кажале од Бан 3 работи и само тоа на секоја тема го пишите.А да и кога немате муабет клавате слики за уште поглупави да сте

Афончо темата е за Јордан Хаџи Константинов-Џинот во Цариградски весник човекат си писал черно на бело дека е бугарин и се подписал -ФАКТ . Сега ако ти имаш некой друк доказ каде се е писал за македонец да го видим ке го дебатираме .... Аколи ке трештиш глупости и общи приказки бегай от темата коя си пуснал и гелдам дека веке май стана пишман Icon_wink
http://www.promacedonia.org/bugarash/pre...hinot.html
[Image: dzhinot4.jpg]
02-05-2010, 11:14 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#68

02-05-2010, 11:15 PM
Reply
demmian
Unregistered

 
#69

(02-05-2010, 11:13 PM)афион Wrote: Имам се пробано моментално ебавам бугарки,тоа ми е најдобра роба што ја имам пробано.И тоа за твоја информација сега сум во Софија,во еден Хотел кај Плиска.Ги растурам овие бугарките за 50 евра.Ако си маж повели дојди ќе платам и за тебе една бугарка.

Еден братски совет:не се спуштај на нивно ниво,чувај си го достоинството!

Тие се ништо друго,освен бугари,и ке пробаат на секаков можен начин да те извадат од такт.

Не им дозволувај,не се спуштај на нивно ниво!
02-05-2010, 11:17 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#70

Далеку од тоа.Оваа им е само пример како тие разговарат со нас.Нема македонци вие сте срби,Ману ви ги пере мозоците.Ако напишат еден пост кој е историски би им одговорил.А да ме прашва на каква дрога сум мислам дека соодветно треба да се врати.

Го бараа текстот на книгата,и сега наместо да дебатираат за него тие објаснуваат кој се бугари.
(This post was last modified: 02-05-2010, 11:20 PM by афион.)
02-05-2010, 11:19 PM
Reply
demmian
Unregistered

 
#71

(02-05-2010, 11:19 PM)афион Wrote: Далеку од тоа.Оваа им е само пример како тие разговарат со нас.Нема македонци вие сте срби,Ману ви ги пере мозоците.Ако напишат еден пост кој е историски би им одговорил.А да ме прашва на каква дрога сум мислам дека соодветно треба да се врати.

Го бараа текстот на книгата,и сега наместо да дебатираат за него тие објаснуваат кој се бугари.

Ќе станеш имун на бугарските глупости со тек на време.

Тие цел живот тоа си го знаат тоа си го баат.

Ама не е крај на светот.

Свесен си самиот колку им се обрнува на бугарите внимание во Македонија.Дури ич.
02-05-2010, 11:21 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8
#72

(02-05-2010, 11:19 PM)афион Wrote: Далеку од тоа.Оваа им е само пример како тие разговарат со нас.Нема македонци вие сте срби,Ману ви ги пере мозоците.Ако напишат еден пост кој е историски би им одговорил.А да ме прашва на каква дрога сум мислам дека соодветно треба да се врати.

Го бараа текстот на книгата,и сега наместо да дебатираат за него тие објаснуваат кој се бугари.

Нема вкава работа бе брат ние ви кажуваме деката сте бугари не сърби само дека сте сърбомани има разлика ...ове е майтап сега 21 век всеки се вела како си сака !

Сега погледни що си писал на постот си под сликите со текстот !

"Значи да ви објаснам јас Џинот го сметам за Македонец,а оваа е само показател какви беа времињата."


Ние дебатираме относно що си писал ,за текстот ти писах дай слика от оригинала да го видим не от македонска книга писана после 1945г.

и во краиот да ти кажам Jaс у дома си имам една македнко коя си е ебам кога сакам оти жема ми е исто рагана во Пиринска Македония ...на глупави ставове со глупави дебати Da_ne_si_lud
02-05-2010, 11:36 PM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#73

(02-05-2010, 11:19 PM)афион Wrote: Далеку од тоа.Оваа им е само пример како тие разговарат со нас.Нема македонци вие сте срби,Ману ви ги пере мозоците.Ако напишат еден пост кој е историски би им одговорил.А да ме прашва на каква дрога сум мислам дека соодветно треба да се врати.

Го бараа текстот на книгата,и сега наместо да дебатираат за него тие објаснуваат кој се бугари.

Куку да ви подсетя , че тия които ги псувате са си македонци, само аз и каснакоски не сме от тоя форум Sepotsmeva
Както и да е повечето мнения от днес трябва и се надявам да се изтрият тъй като нямат абсолютно нищо общо с историята ....

Колкото до книгата аз питах дали го има някъде оригинала защото ако вие подхождате с недоверие към някоя бългрска книга аз пък имам известни предубеждения към вашите освен ако няма факсимилета разбира се...
02-05-2010, 11:38 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#74

Оригиналот е кај Гаврило Поповиќ.
02-05-2010, 11:44 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8
#75

(02-05-2010, 11:44 PM)афион Wrote: Оригиналот е кај Гаврило Поповиќ.

о.к. нема проблем намери слики ако можеш и ние да ги видим.текстот го прочетохме и на мене лично ми стна интересен може и да е автентичен .Ама немой да кажеш дека е ове факт ако не си видел оригиналот...Jaс ти пратих слики на оргиналите на Царигратски весник кой са во архивите не бугарски превод от некоя бугарска книга или учебник...дано сега ме разбереш .
А относно Јордан Хаџи Константинов-Џинот не проблем дека си го имате како македонски просветител Jас съм свестен дека е роден во Велеско ма не треба и да се знае дека се самоопределил како българин и дека има докази.
03-05-2010, 12:01 AM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#76

Дај те ми го целиот весник „Македонска Лоза„ и правиме смена,а дотогаш вие барајте си го овој а јас ќе барам онаа мене што ми треба.Кога ќе сватите дека овој текст на Џинот е оригнален Бан ќе ве искара.
03-05-2010, 12:07 AM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8
#77

(03-05-2010, 12:07 AM)афион Wrote: Дај те ми го целиот весник „Македонска Лоза„ и правиме смена,а дотогаш вие барајте си го овој а јас ќе барам онаа мене што ми треба.Кога ќе сватите дека овој текст на Џинот е оригнален Бан ќе ве искара.

Ке рабераме кога видим оригиналот ,до сега нищо не си доказал ..е па и да е вистана овой текст що докажува ????...каде пише джинот дека е македонец ?
03-05-2010, 12:47 AM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#78

И в това писание за Джинот има нещо недоизказано. Афионе?
[Image: dzinotprlicev.jpg]
(This post was last modified: 28-05-2010, 03:29 PM by Kasnakovski.)
28-05-2010, 03:28 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#79

Da de vo se ima nesto nedoiskazano,ama neli jas lazev deka ima vakvo nesto.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
28-05-2010, 05:36 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18
#80

Не да лъжеш, ама и криеш това, с което разполагаш.

Дай още нещо!
28-05-2010, 05:51 PM
Reply