Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 20 Vote(s) - 4.45 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Енциклопедија-Албанска Македонија
Author Message
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#4

(09-01-2010, 12:15 AM)dzandar Wrote: Sm_upset Pa dobro be! Sm_upsetSm_upset
Do k'd vishe s's ovija shiptari ke teramo ovakoj!!
Ima Makedonci u Malu Prespu i Srbi na Kosovo - oni dobivav li ovoliki prava? Glava_vo_zid

Единствена форма на опстојување на Македонија е сите нејзини граѓани да ја доживуваат неа како свој дом. Само така тие ке имаат интерес и желба да живеат во неа. Посебно, сега, кога ЕУ постои и нејзиниот вредностен систем. Секое друго разбирање или друга практика ке значи брзо пропаѓање на Македонија и нејзино распарчување.
09-01-2010, 11:41 AM
Reply


Messages In This Thread
RE: Енциклопедија-Албанска Македонија - by hristo - 09-01-2010, 11:41 AM