Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
БРАНКО ТРИЧКОВСКИ ВС Ј.ПЕТРОВСКИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,202
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


[Image: Tricho22e7.jpg]


Quote:Cvetkovski Igor

Ve molam DA NE SE OBRAJKATE SO IMETO VMRO NA OVA BADA TUKU UDBA DPMNE!
12 hrs · Like · 2

28-12-2014, 02:58 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,202
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Quote:Guro Keskec

Замислете , јас сум им бил на списокот...и тема на состанок на дупенковците...
12 hrs · Like · 2

Quote:Svetlana Jovanovska

Tricko za sto stanuva zbor?
12 hrs · Like · 1

Quote:Branko Trickovski

Неформални, притаени, вооружени формации! Јас прашувам, не тврдам и затоа барам одговор од највисоки инстанци!
12 hrs · Like · 7

Quote:Zan Aleksandra Rendevski

Čekor po čekor do fašizam!!! Zasega se Copy Cats do najsitni detali!!!
11 hrs · Edited · Like · 2

Quote:Branko Balalovski

Ke ni se fatat!
11 hrs · Like · 5

Quote:Cvetkovski Igor

MA NI TOA NE NI MOZAT
SI SE SMEAM I SE PRASUVAM ZNAT LI KOLKU CEKAT MALA PROMENA I KOLKU CEKAT RED NA NIV TOSKO NIV
11 hrs · Like

Quote:Tatjana Todorovska

ni se fatija,i za zal ne se trgaat
11 hrs · Like · 1

Quote:Sonja Janic

Procitav vo edna statija na novinarka koja "istrazuvala" prosjacenje, deka ja legitimiral OBEZBEDUVAC OD GRAD SKOPJE vo civil!! ???
11 hrs · Like · 1

Quote:Cvetkovski Igor

Eve GO NIVNIOT REZULTAT!
UBICI BILE OD SEKOGAS UDBASITE!

Големата сиромаштија и глад им одзеде едно дете - кумановско семејство очајно, им треба помош


11 hrs · Like

Quote:Jordan Petrovski

Целиот животен пат на Тричковски е плукање врз името ВМРО. За плукање врз името ВМРО се плаќало и се плаќа сеуште добро ама не од Македонци!!
11 hrs · Like · 1

Quote:Sonja Janic

Јордан, дали дедо ти бил ВМРО-вец или само пијаница?
11 hrs · Like · 4
28-12-2014, 02:59 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,202
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

Quote:Jordan Petrovski

Зар е битно што бил дедоми за фактот дека Тричковски ја користи секоја можност да плука по ВМРО а со тоа да сокрива дека до вчера левицата е виновна за сите несреќи кои им се случија на Македонците а денеска со плукањето по ВМРО да сокрива дека Груевски и неговата влада се комуњаришта од глава до петици.
11 hrs · Like

Quote:Branko Balalovski

Pa zar ne se za plukanje? Od koga postojat samo se kolat megu sebe. Koe fajde go videla Makedonija od tie ubijci.
11 hrs · Like · 4

Quote:Jordan Petrovski

Не би рекол дека во ВМРО имало колење и убивање зa функција. Убиства, ликвидации, подметнувања, лажни судски процеси,... само да се добере некој до функција, имот,... се специјалност на комуњарите.
11 hrs · Like

Quote:Vane Kocev

jordane dosta jadese gomna bre gnido ili si kounjarsko kopile pa tolku si frustriran
11 hrs · Like · 1

Quote:Jordan Petrovski

Кога ке немате аргументи ведаш си ги клавате гомната во уста и ги употребувате како заштита од вистината.
11 hrs · Like

Quote:Vane Kocev

more mars u pizdu mater bre supliva glava isperen mozok
11 hrs · Like · 1

Quote:Jordan Petrovski

Нема да ти репицирам и да те терам да го покажуваш твојот културолошки репертоар кој е на нивото од кое би се срамел секој разумен човек.
10 hrs · Like
28-12-2014, 03:11 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,202
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Quote:Zan Aleksandra Rendevski

Jordan, absolutno sekoj ima pravo na mislenje i na izbor. Eve na primer, ako ne se soglasuvate so razmisluvanjeto i pisuvanjeto na Trickovski, absolutno vi preporacuvam da si sledite vasi istomislenici od tipot na Milenko, Pandov, Latas, Mirka i ostanatite a ne da nastojuvate da nametnuvate vasi mislenja. Pofino od ova ne mozam i da sakam .
10 hrs · Like · 1

Quote:Ivan Spirovski

Види Јордане! Сакале ние, или не, вмро е дел од нашата историја. За жал. Само, те молам, провери си, во твоето сеќавање од историјата, во која битка вмровците учествувале, која голема победа за Македонија извојувале. Освен, што ги пикале наивните и простодушни Македонци во оган, за да загинат и да се сотрат, за туѓи интереси. Исто, како и сега, што ја сотираат Македонија, преку стимулирање на иселување на младите луѓе. А, да. Секогаш биле добри во организирање на убиства и ликвидации на своите сонароднници, а особено добри биле во пукање во грб. Се разбира, за туѓи интереси и центри на моќ.
10 hrs · Like · 5

Quote:Jordan Petrovski

Мирка, Миленко, Латас се производ на ист систем на кој е производ и Тричковски.
Еве го меото мислење за Мирка:

Jordan Petrovski Кога Мирка ке се најде на местото кое го заслужила, Идризово или Бардовци, со незиното 24 годишно работење против Самостојна и Демократска Македонија тогаш ке знаеме дека Македонија е на вистински пат да стане Самостојна и Демократска држава.

пс. се разбира не сама да биде таму, туку со целата булумента која ја придружува во овие 24 години.
Like · Reply · 1 · 36 mins

пс. Вашaтa препорака, дискусија само со соистомисленици, прејасно укажува на вашето поимање на демократија и е во колизија со онаа за што наводно се залагате, гледам сте учествувале на протестите на стидентите, а тоа е да се слушнат сите мислења. Да се дозволи да нема цензура на мислење.
Затоа за доброто на студентите и нивната битка за право да го кажат нивниот збор не им помагајте, бидејки вашите поимања на демократија е само промена на Курто со Мурто а од деморатија пак ке нема ништо.
10 hrs · Like

Quote:Zan Aleksandra RendevskI

Ovde ne stanuva zbor za diskusija od vasa strana tuku nametnuvanje na mislenje...inaku nemam absolutno nikakvi problemi da si go iskazete vaseto mislenje.
10 hrs · Like

Quote:Zan Aleksandra Rendevski

I da, Trickovski ne mozam i da sakam da go sporeduvam so pogore spomenatite i od taa pricina ne gi sledam a uste pomalce gi komentiram. Istoto i vam vi go preporacuvam ako vi e tesko za varenje.
10 hrs · Like

Quote:Jordan Petrovski

Да не ја одвелувам дискусијата од битното, Иване еве ви линк каде можете да се приклучите во дискусија за тоа што било и како било, за убиствата, пукањата во грб...

https://www.facebook.com/gjorg.../posts/...4854691454...
10 hrs · Like

Quote:Jordan Petrovski

На самостоен, самомислечки и умен човек, само вистината може да му наметне да го промени мислењето така да ако онаа што го пишувам не е вистина никој нема да го прифати, нема наметнување. Затоа јас ги читам сите, бидејки оние што сејат лаги, за жал со такви е покриен 99% од македонскиот информативен простор само укажуваат колку многу е болно македонското општество, колку многу треба да се инсистира на дискусија, да се истрпат навредите, плуканиците од оние кои се плашат од новото, од вистината која ке излезе од тие дискусии.
10 hrs · Like

Quote:Batadjango Dzango

Епа писмото друже Тричко:
"...Време е да го мобилизираме целокупното наше членство,сите наши партиски структури и поединци,се до последниот човек во нашите месни комитети.
Време е да ја започнеме последната битка со остатокот од транзицијата и нејзините политичари."
10 hrs · Like
28-12-2014, 03:12 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,202
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

Quote:Jordan Petrovski

Стефан Видиков, точно го лоцирал проблемот. На Македонија и треба РЕВОЛУЦИЈА НА УМОТ. Со таа револуција треба да се сруши умот на менталниот комунист и да стане ум на слободен човек. Човек кој подеднакво ке ги осудува злата на дваесетиот век комунизмот и фашизмот. Самто така се станува демократ, само така се руши комунистичкиот менталитет кој е всадуван 70 години, само така ке се натера власта да бид слуга на народот.

СТУДЕНСКИОТ ПЛЕНУМ ПРОМОВИРА РЕВОЛУЦИЈА НА УМОТ !!
9 hrs · Like · Remove Preview

Quote:Laze Schaarschmidt

aman be jordane na kogo mu objasnuvas na pijanici i paraziti pa oni samo da se votekot na dogadjai se prodavaat za edna rakija pa sega mozes da vidis vo koj rang e tricko kako so vane sto bi rekle nie vo brvenica cepisutarina ili na tetovski da im bide pojasno gomnojadaci pa zar ne gledas tebe te preporucuvaat da se obratis na janko milenko i mirka pa ini se beter od niv posebno vane
9 hrs · Like

Quote:Djika Pajani

Jordane be Jordane, neshto para si gi izmeshal rabotite. Za kakov komunizam zboruvash? Onaj bivshiot si ojde! Ovaj segashniot na najlosh nachin e sproveduvan od strukturite na Vlasta. Vo site zemji na svetot, bez iskluchok, posle 9 godini mizerno vladeenje se kritikuva Vlasta, ne se kritikuva opozicijata. Kaj nas se kritikuva opozicijata oti ja kritikuva Vlasta. Taa mizerija, toa nigde go nema vo svetot. A znaesh li zoshto? Zatoa shto e edinstvenata odbrana na Vlasta, no so toa taa ne mozji da gi zaslepi onie so sloboden um, saka da gi zaslepi onie od svoite redovi koi ushte veruvaat ili se prinudeni da veruvaat vo chuda koi nikogash nema da dojdat. Ovie vtorite se gjotolizjachite i nesposobnite chija egzistencija zavisi samo od gjotolizjenjeto na Vlasta. Ama i toa ke sekni ! Go chu li ona chupcheto pred Vladata vchera. E to i takvite kako nego ke mu go izvadat umot na ovie ti sho gi branish. Zatoa vreme ti e malku da raatisash i da gi svrtish ochite kon vistinite, ne kon lagite ! Nikojpat, ama nikojpat, lagata ne ja nadvladeala vistinata ! A Trichko ne e ich losho da pochnish tro po tro da go slushash choekot. Ko ke go slushnish obidi se bez ljutina i brzina tro da si rechish ''Chekaj be sho veli to choekot, zoshto vaka veli, sho maka go naterala''? Oti Tricho i site onie koi sakaat da go chitat, kako i site drugi kako nego a gi ima mnogu samo mozji ne se tolku jaki na jazikot, site tie, nie, onie drugite, se zjivo, nikakov air ne pulat od ova epten partizirana Vlada i drzjava, samo tie si go gledat airot i toa nenasitno. A i ti, sho air imash be od ova Vlada ? Odish so prazni djepovi ili so polni kolku od denes do utre, a tie, site djebovi mu se iskinaa od nenasitnost. Ako ne te aresvat moite zborovi rechi mi samo idi u tri pichke materine, i toa e se. Nemam namera da vleguvam vo debata(i). Imaj si ubava vecher Jordane !!!
8 hrs · Like · 2

Quote:Lidija Dimitrovska

A BE DECKO,vo vlasta se decata na komunizmot i sto da se kritikuva,a TRICKO SAMO NEKA TI odgovori koj go plaka.
8 hrs · Like

Quote:Goran Dimovski

SMRT ZA VMRO-DRŽAVEN NEPRIJATEL N*1
6 hrs · Like

Quote:Goran Dimovski

Jordan kopile smrdlivo vrhovističko!!!
6 hrs · Like

Quote:Ndm Profil

Branko Trickovski, очигледно си потпаднал под широкораспростанетата психологија која е наметната во јавноста дека секој е следен, прислушкуван или треба да биде ликвидиран. Кај ќе ни беше крајот како држава ако Македонија имаше капацитет да врши ликвидации или атентати, тоа во моментот го можат само држави на светската сцена во вистинска смисла на зборот, а Македонија вава-таква никаква не е е во тој круг. Така, да спиј слободно нема опасност некој да те ликвидира.
5 hrs · Like
28-12-2014, 03:13 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,202
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Quote:Lidija Dimitrovska

ne covekot znae se,samo javnosta ja trovi so pogresni dezinformacii.
5 hrs · Like

Quote:Jordan Petrovski

Djika, како може да си ојде комунизмот, оној бившиот како ти што велиш, кога комунистичките пропагандисти го држат информативниот простор во раце од "падот" на комунизмот до денеска. Тоа ново што излегува е пак од истот школо, Што можат да научат новинари за демократија од Милчин, Мирка, Панде... Како може да е ојден комунизмот а демократијата да ја донесат ОСУМИНАТА виски функционери на идеолошката полиција. Како може да е ојден комунизмот кога темелите на демократијата ги удираа ударните тупаници на комунизмот, титовисти и ревидирани Сталинисти: Глигоров, Кљусев, Мијалков, Наумов, Фрчко, Циле ....

Околу читањето, јас Тричко сум го прочитал одамна, сега само го читкарам и не само него туку и Ерола и Мирка и Крамарска и Геро ... целата "елита" од 1990 година. Ги читам за да видам дали барем се искачиле на првото скалило кое од безната на тоталитарниот комунистички систем води кон демократија. За жал тоа што го гледам е застрашувачко, тие копаат удолу, .. уште војуват против фашистите, уште сонуваат за револуции, кожени мантили, ... моќ да пресудуваат без суд ...

Прашање е дали ти читаш некој друг освен елитата на Пандета Колемишевски. Во таа елита влегуваа само морално подобни, комунисти директо испилени од Мркс, Ленин и Тито, инаку никогаш немаше да станат ни стражари во НИПот и во РТС а не новинари, уредници, водители!!

Малку појаснување околу тоа кого јас подржувам, ако си прочитал барем нешто од онаа што сум го напишал ке знаеш дека за мене нема никаква разлика помеѓу владењето на Грујо и владењето на Црвенковски или Заев ако околу него пак бидат истите оние кои беа околу Црвенковски.
Вие гледате разлика vo владеењето бидејки вашите места на цицката на власта ги зазедоа други и сега заради тоа е Грујо лош. Дел од вашите што поминаа кај Грујо, Мирка, Миленко, Латас, Ѕинго ..., велат дека Грујо бил супер, подобар немало, значи во прашање е само цицката која секогаш е полна со буџетски пари, млеко де.

пс. Тие што имаа можност да направат од Македонија демократска држава и тоа двапати еднаш 8 а другиот пат 4 години не сторија ништо, како да им дам подршка, како да се правам при ум без ум. Тоа е исто како да му дадам на волкот ново стадо по трет пат, бидејки преходните две стада ги испокал.
Вака белки ке се отрзни вистински народов па ке му стане јасно дека вината е во системот, оној кој велиш дека заминал и конечно ке стори се да замене а ке замине кога ке заминат менталните комунисти.
3 hrs · Like
28-12-2014, 03:14 AM
Reply