Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Патриот е денеска тој што ќе ја спаси македонската нација да не се иселува – Љубчо Ге
Author Message
NGruevskisakis Offline
Junior Member
**

Posts: 39
Joined: Dec 2014
Reputation: 0
#1

Патриот е денеска тој што ќе ја спаси македонската нација да не се иселува – Љубчо Георгиевски „.....http://vmro-np.org.mk/
08-12-2014, 02:59 PM
Reply
NGruevskisakis Offline
Junior Member
**

Posts: 39
Joined: Dec 2014
Reputation: 0
#2

Колумна на Претседателот на ВМРО-НП, г-дин Љубчо Георгиевски во дневниот весник “ФОКУС“ од Декември 2011 година
Објавено на 27/03/2009
Македонија АПОСТАТ

Читам и неможам да верувам! Циркузијадата продолжува. Пред црквата Св.Димитрија ќе биде поставен споменик и на Филип Втори Македонски. Најавено е оти ќе биде поголем од оној постоечкиот на Александар, претпоставувам затоа што е повозрасен (та нели му е татко) и се прашувам колкави ли ќе бидат паметниците на дедо му Аминта, па на прадедо му Пердика кога ќе им скимне и нив конечно да ги постават. И тоа не е се! Не очекува и бонус! Имено, кога ќе го поминеме Јустинијанскиот мост, ќе не дочека нова статуа на мајка му Олимпија, држејќи го малиот Александар в раце (цинизам наспроти христијанската икона за Мајка Богородица). Во исто време продолжува кампањаа трагајќи за нов идентитет на Македонците преку внезапно издавање книги, преку менување на содржината на постоечките учебници, преку снимање нови документарни програми во кои актерите не можат ни да ги прочитаат имињаа на нашите нови историски идоли. Да бевме современици на Фројд, на Јунг или на Адлер, безбели ќе пристигнеа на студиски престој во Македонија, така што ќе ја збогатеа психијатријата со нов термин (од типот “македонски комплекс“)http://vmro-np.org.mk/?cat=20
08-12-2014, 03:02 PM
Reply