Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Во България има три Фестивала на македонската песна и ора
Author Message
NGruevskisakis Offline
Junior Member
**

Posts: 39
Joined: Dec 2014
Reputation: 0
#1

Во България има три Фестивала на македонската песна и ора.....най-стариот фестивал е "Пирин пее"...заключителниот концерт...само за прави македонци ....../ако му притемнее на некой,да си пусне малце Лепа Брена../край на цитатот....
(This post was last modified: 06-12-2014, 09:44 AM by NGruevskisakis.)
06-12-2014, 09:43 AM
Reply
хан Ацо Offline
Member
***

Posts: 72
Joined: Mar 2013
Reputation: 3
#2

Каде одиш бе,без тебе не е интересно на В. и М.Smajlito
(This post was last modified: 19-02-2015, 06:07 PM by хан Ацо.)
19-02-2015, 06:06 PM
Reply