Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ИЦЕ БАБАН ВС ЈОРДАН ПЕТРОВСКИ-ЦРНИ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Повод за полемиката интервју на Бабан дадено за радиото на Ицо Најдовски од Австралија, поточно кометарите кои јас ги дадов за интервјуто.[Image: 28ssux4.jpg]
07-07-2014, 12:25 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

[Image: be9cif.jpg]
[Image: 65qza1.jpg]
07-07-2014, 12:40 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

[Image: 2mmcobn.jpg]

[Image: 1zovxwg.jpg]
07-07-2014, 12:53 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#4

Интересна дебата. Во Македонија недостасуваат вакви соочувања од кои може да се види вистината. Јас сум со Јордан спорел по многу прашања ( со Бабновски сум ја немал таа среќа Icon_razz ), но во овој дел од нивната дебата Јордан испаѓа какао победник. Додека Бабановски плука по него, му нанесува куп навреди, Јордан достоинствено му одговара со факти. Да се надеваме дека Бабановски ке ја продолжи дебатата, па така да чуеме од прва рака што се случувало во Македонија во тие преломни години.
07-07-2014, 08:17 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

[Image: ih0cn9.jpg]

[Image: w729tg.jpg]


[Image: 2q1cg7c.jpg]

[Image: 2r4341j.jpg]07-07-2014, 11:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

[Image: 161m2wi.jpg]

[Image: e6ojsj.jpg]

[Image: 1gr8kp.jpg][Image: 2lu82f6.jpg]
08-07-2014, 12:02 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

[Image: dqsoaq.jpg]


[Image: 51r5hf.jpg]
08-07-2014, 12:10 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

(07-07-2014, 08:17 PM)hristo Wrote: Интересна дебата. Во Македонија недостасуваат вакви соочувања од кои може да се види вистината. Јас сум со Јордан спорел по многу прашања ( со Бабновски сум ја немал таа среќа Icon_razz ), но во овој дел од нивната дебата Јордан испаѓа какао победник. Додека Бабановски плука по него, му нанесува куп навреди, Јордан достоинствено му одговара со факти. Да се надеваме дека Бабановски ке ја продолжи дебатата, па така да чуеме од прва рака што се случувало во Македонија во тие преломни години.Неверувам дека Бабановски ке ја продолжи дебатата со мене. Ги изневерив неговите очекувања, тој очекуваше да се спуштам на негово ниво, ниво каде што аргументи се навредите и лагите.
08-07-2014, 12:14 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

Бабан му одговорил на Тони ама на ѕидот на Тони. Се понадевал Бабанот дека јас тоа нема да го видам и ке му остане лагата неразголена


[Image: 20p20cg.jpg]

[Image: 51on4o.jpg]
08-07-2014, 01:19 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

[Image: 2krmmd.jpg]

[Image: mj7fc4.jpg]

[Image: 2qls5cj.jpg]
08-07-2014, 01:33 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

[Image: b6ovhk.jpg]


08-07-2014, 01:42 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#12

[Image: 2wd98u9.jpg]

[Image: 15f6ivd.jpg]
08-07-2014, 10:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#13

[Image: 2hnoson.jpg]


[Image: znlyxf.jpg]


08-07-2014, 11:04 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#14

Откако прикачив нови докази за тоа кого прогонувал Бабан, следото мислење со кое сакав да им одговорам на Игор и Тони неможев да го прикачам:


[Image: 23koo6q.jpg]
08-07-2014, 11:05 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#15


[Image: xpatz7.jpg]Дискусијата била избришана!!! Од кого незнам?? Mу пратив порака на Тони во која го замолив да ми одговорикој ја избришал дскусијата, Tони или Бабан. Одговор сеуште немам.
08-07-2014, 11:16 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,148
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#16

Дискусијата кај Тони ја избришал Бабан цела, бидејки тој ја отворил на ѕидот на Тони. На дискусијата која јас ја почнав на линкот на Тони, Бабан ги избришал неговите мислења. Потврда дека на секоја лага и се кратки нозете.
[Image: wt6sxz.jpg]
09-07-2014, 02:29 AM
Reply