Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
КОНЧИТА СО КОБАСИЦАТА И ВУЈЧЕ ДАРВИН
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:КОНЧИТА СО КОБАСИЦАТА И ВУЈЧЕ ДАРВИН


[Image: 333btar.jpg]
Ееееее, вујче Дарвин, куќо стара. Те виделе после овогодинешнава Евровизија си се превртувал во гробот и помислиле дека си несреќен зашто нешто наопаку ти тргнала еволуцијава на човештвото. Колку се глупи, вујче Дарвин! Како не сфаќаат дека се превртуваш од среќа. Ништо поточно не си кажал, жими тебе. Преживуваат најприлагодливите, а тие не мора да бидат и најсилни.
Диносаурусите се светол пример за тоа нешто. Денес можеш да ги сретнеш само на цртан филм. А бе земјата се тресела кога газеле по неа во периодот јура, ама џабе. Преживеале бубашвабите, ама они – јок! Слаб им бил штофот за студена клима.

[Image: 33yqsgn.jpg]

Вујче Дарвин, точно е и тоа кога рече дека човекот не потекнува од мајмун, туку од еден заеднички предок, наш и на мајмуните, само што не кажа кој е, па мораше да поминат, еве, дваикусур века за да дојдеме до одговорот на тоа прашање кое го остави отворено. Може не го знаеше одговорот, а може и го знаеше, ама не сакаше да го кажеш за да не ти ги стават мадињата во менгеме, кој те знае. Инквизиција е инквизиција. И тогаш и денес. И денес човек не знае како ќе помине на улица ако реши да напише колумна каква што пишувам јас во овој миг. Сега е позаебано да зборуваш на горливи теми, зашто ИНКВИЗИЦИЈАТА во време сегашно, не е ексклузива само на верските институции, туку и на безброј други групи и групички и сите тие глумат демократичност и отворен дијалог додека не им чепнеш во медот. Тогаш стануваат хиени. Пред две недели почувствував како е кога ме нападна Светата македонска православна инквизиција за стрипот што го пишувам во Фокус, а сега осеќам, ќе ме напупат и геј-инквизиторите за редовите што следуваат. Не им се плашам. Газов мој поминал многу искушенија.

Евровизијата како музички настан ја следам од дете. Тогаш повеќе навијачки, а во последниве петнаесет години чисто сеирџиски, кога веќе престана да биде музички настан, но затоа пак, отвора многу муабети кои и онака немаат врска со музика. Мислам дека последната голема ѕвезда која победи на Евровизија беше Тото Котуњо. После него, тој фестивал практично и не постои како музички спектакл на големи музички имиња, туку повеќе како панаѓур за таленти во травестија, педерастија и разни други алтернативни начини на сексуално изразување. Евровизијата е нешто како пазар за бело робје на кој се регрутираат новајлии за оргиите и сексуалните сатанистички обреди на современите европски потомци на Маркиз Де Сад. Таму, настраноста е хит, а не музиката и тоа не е случајно. Било кој културно-уметнички настан кога ќе се исполитизира до екстрем, станува настран, поточно, го отвора патот на настраноста и престанува да биде и културен и уметнички. А Евровизијата стана токму тоа. Забавна манифестација која стриктно и отворено ја промовира идеологијата на оној политичко-економски сојуз кој се нарекува ЕУ.

Со тој сојуз управуваат моќни лоби-групи на бескрупулозни банкари, хомосексуалци, педофили, ционисти, неонацисти, радикални исламисти, екстремни феминистки и уште што ти не. Сѐ во едно. Да се чудиш. И сите се невини, во бели раквици и насмевка од уво до уво. Мислиш на мравка не газат. Затоа и идеологијата која ја промовираат е таква. Однадвор безопасна и нежна, а суштински монструозна. Затоа честопати ќе ги чуете како проповедаат за политичка коректност кон ближниот свој, за максимална толеранција кон хомосексуалците, кон муслиманите, кон Јеховините Сведоци, кон жените, кон црните и жолтите. Ќе проповедаат до посер против секаква нивна дискриминација, ќе се закануваат и ќе ги казнуваат оние кои ги обвиниле дека ги дискриминаираат, а од друга страна уста не отвораат кога е во прашање сѐ поширокиот јаз помеѓу сиромашните и богатите и дискриминацијата од широк дијапазон на егзистенцијално загрозените групи. Кога тие групи протестираат на плоштадите ширум Европа против социјалните неправди и дискриминацијата со која се соочуваат, за нив, органите на редот на ЕУ имаат подготвено цел арсенал од водени топови, гумени куршуми, солзавци и лисици, оти да се бара социјална правда во денешно време е ерес. Затоа пак, за време на геј-парадите или на протестите на радикалните феминистички групи, истите тие органи на редот се ставени целосно во служба на организаторите и учесниците. Е, ним не смее ни влакно да им падне. Двојни аршини и двојни стандарди. Типично за ЕУ.

И после некој нека каже Европа е стара дама или ќе рече, Европа е курва. Курва и дама била некогаш. Денес Европа е геј. Геј во душата, геј во имиџот, геј во однесувањето, геј во културата. И сѐ што оди во прилог на тоа ГЕЈ за неа е политички коректно и мора да се заштити. Феминистките, радикалните верски и политички групи, нарко бандите, порографската индустрија, ланците за педофилија и малолетничка проституција. Сите тие се на платниот список на ЕУ. Систематски и темелно ја исполнуваат нејзината агенда. Тој политички сојуз може да се одржи само така. Со кротки, исплашени, дезориентирани поданици со релативизирана свест за вредностите и површен однос кон реалноста. Лудиот го прца збунетиот, тоа е голема народна мудрост. И сега некој ќе рече: Добро, и? Каква врска имаат гејовите, радикалните феминистки и бомбашите-самоубијци од Ал Каеда?

Сите тие, а особено геј-движењето се ставени во функција на една малтузијанска идеологија која има за цел драстично да го намали наталитетот на европско тло, разбивајќи го семејството како јадро на едно здраво општество. Само што војната е малку непопуларно средство за ретчење на населението, па сѐ повеќе се користат другите пософистицирани средства. Гејови и феминистки. А математиката е оваа: Колку е населението помалубројно, толку полесно се контролира. Проста малтузијанска математика. Згора на сѐ, уште ако населението е збунето, без јасна претстава за она што е добро, а што зло, што е убаво, а што кич, што е машко, а што женско, тогаш на таквото население комотно можеш да му ставиш оглав и да го однесеш на паша. Затоа многу се вложува во развивање на геј културата и свеста во Европа. Малку кој знае дека во прашање се огромни суми од кои се финансираат геј-организации, геј-паради, непорнографска и порнографска филмска геј-продукција, со тие пари се создаваат и музички и филмски геј-ѕвезди. Повеќето геј-здруженија дури не се ни свесни во каква педерска игра се вклучени кога добиваат пари за своите активности од разни фондации зад кои стојат моќни фаци од највисоките ЕУ-институции и банки, па наивно веруваат дека се борат за некакви права.

Неодамна во Норвешка се одржа детско-младински геј-фестивал, на кој, меѓу другите, имаше еден тинејџер од дванаесет години кој пееше една песна како живее со двајца татковци и како му е супер, па додека едниот вечерта го пегла за у школо, другиот го проверува дали ги научил уроците и дали ја напишал домашната задача. Луѓе да не го видев тоа со свои очи, немаше да верувам. Побарајте го линкот на интернет, не е тешко да го најдете. Нема таков кој може да ме убеди дека зад организацијата на тој фестивал се кријат луѓе со добри намери, па биле тие геј или не. Внимавајте, тоа го гледаат деца и неполнолетни младници со докрај неоформена свест и сексуалност. Што мислите, нема да се збунат кога ќе чујат дека некој нивни врсник живее со двајца татковци и многу му е супер!? Во најдобар случај, тие деца, утре можат да станат двоцевки, ако имаат среќа. Такво дете да го ставиш во темница меѓу сто путиња, куре ќе фати, ама не неговото. Гарантирам.

И после се шокираме кога на Евровизија секоја година ќе ни откријат некоја нова геј-ѕвезда. И тоа не е случајно. Се работи за маркетинг стратегија, со цел да се создаде потреба кај конзументот кон одреден производ. Она што на почеток изгледа шокантно, по некое време станува нормално, а за некој дури и потреба. Way of life! Само треба да се оди чекор по чекор. Ако треба и во сто чекори. Така, евровизиските идеолози почнаа од оној израелскион транвестит што победи пред десетина и повеќе години, па после него се редеа и други геј-јунаци ѓоа Дин из Босне, за цела таа парада на хомосексуалноста да кулминира со овогодинешниот настап и победата на Кончита Вурст, најновиот монструм, добро платен и пуштен од еугеничката лабораторија на ЕУ. Немаше таков меѓу нас на кој не му падна вилицата кога го виде. Ем со цицки, ем со брада. Топол брат со глас на кастрат. После разбрав дека и во неговата родна земја, на неговите земјаци им паднале вилиците кога разбрале дека ќе ги претставува на евросонгот. Најпознатиот австриски кабаре пејач и поранешен учесник на Евровизија искоментирал: Оној кој не знае дали е машко или женско, не му е местото на евровизискиот фестивал, туку во институција за ментални! Белорусија како учесник, со право побара од организаторот на евросонгот да ја исклучи Кончита од фестивалот, зашто оди во прајм-тајм кога ќе го следат и многу малолетници, но организаторот најбезобразно ѝ порача сама да се исклучи, наместо да бара исклучување за Кончита. Инаку, за ваша информација, нејзиното/неговото презиме Вурст (Wurst) на германски значи колбас, па така сите дечиња што го гледаа, а кои знаат германски, научија дека има и тетки со брада кои имаат колбас меѓу нозе, кој по потреба може да се грицка, зоба или да се апнува на секс. Пардон, на екс!

Имаше додуша и други земји кои реагираа негативно на Кончита-со-кобасицата, не само Белорусија. Италија, Хрватска и Србија зазедоа сличен став за она што се случува на Евровизија не само оваа година, туку и години зад нас, па одбија да учествуваат на таа парада на транџи и гејови. И Русите мрчеа нешто, ама Путин сепак ги натера да одат, за да не му извадат муабети дека е латентен геј, зашто мрази гејови. Само ние сме умрени да одиме на таа Евровизија. И запнуваме од петни жили да стигнеме до финале, ама не ни оди. Оваа година дури и спотот на нашата песна-претставничка го направивме малку геј. Саде полу-голи мажи во спотот. Уште да почнеа да се ашкаат меѓу себе. Се кладам дека во следните две години на Евровизија ќе ја пратиме Фифи или онаа Боки 13. А Фифи за да биде по шик и во стилот на Кончита-со-кобасицата, може да си додаде прекар Фифи Ла Суџук. Полека ни доаѓа памет во глава дека е ова епоха на гејови, во која ментално силните и вистински креативните индивидуи се во длабок офсајд, да не речам сенка, а врвовите се окупирани од добро прилагодливи, политички коректни групи во кои се штанцаат Кончити и Чикити, хиени со силиконски цицки и брада на лице, кои на чуден начин продолжија по патот на еволуцијата. Пред пет-шест години еден геј од ЕУ кој рабоеше во Македонија, малку цврцнат се пофали дека неговите топли браќа се имаат инсталирано во секоја влада на земјите во Европа и дека сите луѓе се геј од искона. Веројатно тука мислеше на оној наш и на мајмуните заеднички предок за кој збореше вујче Дарвин. Како тргнало, може да е во право, трнлив е патот на еволуцијата на човекот. Трнлив и полн со изненадувања. Само страв ми е од она homo sapiens, на крајот да не остане само homo, а патот да заврши како слепа уличка.

Сашо Тасевски

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа без дозвола од редакцијата на КОТЛЕ
14-05-2014, 02:21 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#2

Веројатно на дел од форумџиите нема да им се допадне најновата колумна на Сашо Тасевски. Научени на критики на актуелната власт, ова критика на ЕУ елитата ( банкари, индустријалци, креатори на јавно мислење...) од страна на Сашо тешко ке ја сварат. Не оди со нивниот претстава за вредностите на ЕУ. Се ова што го напиша Сашо Тасевски е дел од целите, програмите, тактиките и методите на Новиот Светски Поредок. Сашо свесно или несвесно ни го претстави светот во цела негова сложеност, па така напуштајки ја црно-белата ( лошо-добро) претстава на светот ни го отежна политичкиот избор- по кој пат да фатиме. Дали да бидеме дел од Новиот Светски Поредок или да фаќаме свој специфичен пат. Дали да не дупи Новиот Светски Поредок или да не дупи нашата политичка елита. Или тоа е едно исто само што ние не го препознаваме?
14-05-2014, 10:11 AM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#3

СВЕТОВЕН ЗАГОВОР! Пъкленият масонско еврейски план за унищожение на бялата раса чрез насилствено налагане на хомосексуализъм


...Дали не става въпрос за хора, които натрапчиво карат целият свят да живее според техните идиотски идеи? Не - става въпрос за нещо много по-сложно. Имаше един философ – Херберт Маркузе от Франкфуртската школа. Неговите идеи сега се въплъщават в света. А те бяха много прости. Маркузе е ревизионист-марскист. Несъгласието му с Маркс е само в една точка – че Маркс смята за революционна класа пролетариата (това се видя, че не е вярно), а според Маркузе истинската революционна класа са различните малцинства. Изолираните случаи – са истинският революционен елемент. Според Маркузе цялата патология трябва да бъде определена за норма, а цялата норма – за патология. „Едва тогава – пише Маркузе – най-после ще разрушим буржоазното общество“.

НЕ МОЖЕМ ДА НЕ ОТРАЗИМ И ПОСЛЕДНОТО БЕЗУМНО В ЯВЛЕНИЕ В ЛИЦЕТО НА ПОБЕДИТЕЛЯ ОТ ТАЗГОДИШНАТА НАДПРЕВАРА ЕВРОВИЗИЯ - БРАДАТА "МАЦКА" КОНЧИТА РАЗБИ ВСИЧКИ! КЪДЕ ОТИВАТ ИСТИНСКОТО ЖЕНСКО И МЪЖКО НАЧАЛО?
Тези активисти, които сега уж защитават правата на малцинствата – хомосексуалистите, феминистките и др. изобщо не се грижат за своите малцинства. Също като Ленин, те ги използват като инструмент за натиск и контрол върху обществото. И разбира се, причиняват на малцинствата много повече вреди и зло, отколкото на всички нас. В Америка жената на мой приятел преди 7 години основа движението „Жените на Америка срещу феминизма“. Започна с приятелки, а сега вече издават списание в тираж 2 милиона. Жените разбират, че феминизмът е срещу тях, той разрушава живота им, пречи им да изберат това, което им харесва, а не онова, което им натрапват разни активистки...) ...

http://bradva.bg/bg/article/article-8559#.U3Naj3aDppX
14-05-2014, 01:15 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Дискусија за колумната на ФБ на ѕидот на Петар Стојковиќ, мислaм дека е некој од водачите на едно од ЛГБТ здуженијата


[Image: 2gtuo8w.jpg]

Quote:Slagana Vujosevik Icon_frown

Yesterday at 07:42 · Like

Quote:Sasho Tasevski

Ne deka ne ve ocekuvav... Minatata nedela vaka mi se obratija od MPC za nesto drugo sto napisav... Oni dodusa i povikaa na linch... Vie ste na red. Za vas site se fini sto vi odat po gazot, taka? Ako ne vi odat, togas se mizerni. A sto se odnesuva do dnoto, mnogu cesto go dopiram, zasto pisuvam za nego.
Yesterday at 07:56 · Like · 2

Quote:Sasho Tasevski

I se nadevam nema da ti preci ako ova sto si go postiral na mojot zid, go izbrisam... Ne za drugo, mnogu sum osetliv u posledno vreme sto sekoj si dozvoluva na mojot profil da mi sugerira u koj pravec da mislam... Ti si gragjanski aktivist, bi trebalo da me razberes.
Yesterday at 08:10 · Like · 4

Quote:Solomonova Bojana

Колега, знам дека си современ, open minded али немој молимте да ме убедуваш мене, себе и останатите дека ова е ок! Што е многу, многу е! Thanks
Yesterday at 08:23 · Like · 2

Quote:Jovan Jovanovski

A zosto ednostavno ne gi ostavite lugjeto da si go ziveat svojot zivot i svojot flim? Ili ve zagrizuva deka vasite deca pomalku ili povekje vo idnina kje izgledaat kako Conchita zaradi toa shto go gledaat - mislam zavrsete so primitivizmot i gledajte si ja cergata koja ve zasega. Decata nema da vi bidat kako Conchita, ama kje bidat dobri sudii na tugji zivoti, ete kako kje im gi pomestite vrednostite. Sekoj ima pravo na zivot, izbor, lifestyle i svoe stanoviste za toa sto e normalno i moralno.
Yesterday at 09:01 · Like · 9
15-05-2014, 10:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

Quote:Petar Stojkovikj

Нема да реплицирам индивидуално на хомофобични или трансфобични коментари, а понајмалку планирам да се бавам со малограѓанштина. Немам време ниту енергија за тоа. Но затоа ќе ви препорачам одлична колумна на Goran Miletic на оваа тема.
http://www.womensalliance.mk/.../zoshto-gi-nervira...
Зошто ги нервира Кончита
http://www.womensalliance.mk
Пред повеќе од три децении, Оливер Мандиќ својата песна „Љуљај ме нежно“ (1978) ја докомплетираше со интересен спот во кој е облечен во женска гардероба. Не бев доволно возрасен за да се сеќавам на реакциите на јавноста или згрозувањето на тогашните пуританци во „среќниот социјализам“. Веројатно и т…
Yesterday at 09:04 · Like · 1

Неможам да го отворам линкот, од следнава причина:
Овој веб сајт е пријавен како штетен.
Ви препорачуваме да не ја посетите оваа веб страница.


[Image: 2zsvhgo.jpg]

Quote:Jovan Jovanovski Icon_razz
Yesterday at 09:06 · Like

Quote:Sasho Tasevski

Ja zaboravi fobijata od poinakvo mislenje, koja ja imas.
Yesterday at 09:11 · Like · 2

Quote:Ivana Dragsiqi

ah kakva slatka i malumna logika tasevski, alal vera
Yesterday at 09:20 · Like · 1

[quote]
15-05-2014, 10:54 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Quote:Gordana Trpcevska[/b]

Транвестијата е библиска тема.... долга коса, брада, хаљина... за да нема недоразбирања и забуни

[Image: 2csgtnm.jpg]
Yesterday at 09:28 · Like · 8

Quote:Velickovski Svetozar

[Image: 1185498_501371693281304_1429588658_n.jpg]
Yesterday at 09:33 · Like · 1

Quote:Velickovski Svetozar

Neka vi prosti ...
Yesterday at 09:34 · Like

Quote:Miki Miro Miki

se ama da sporedi so isus sramota sto nema da procitas uzas
Yesterday at 09:41 · Like · 2
15-05-2014, 10:56 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

Quote:Helena Roza

OK toa e stav na Sasho..negov stav nemam nisto protiv, edinstveno ne ja razbiram komparcijata so pornografija i pedofiliija i LGBT lugeto, i komparacijata so socijalnite nemiri na siromastite protiv bogatite, so aktivizmot na LGBT zdruzenijata??? LGBT lugeto se borat za svoite prava na zivot, pritoa ne odzemajki nisto prinudno od drugite luge..dodeka oie parzite sto cekaat drzavata da im dade stan, kola, socijalni pari..na tovar na nekoj sto raboti 24/7 za da si gi zaraboti psteno parite, apsolutno i samo baraat brcanje vo dzebot na moite, tvoite pari..bidejki drzavata za da dade treba da zeme od mene, tebe..nekogo...taka da apsolutno mislam deka malku ima preterano vo sporedbite.
Yesterday at 09:41 · Like · 3

Quote:Velickovski Svetozar

E Petar i site ostananti koi napravivte like na Isusovata slika...ve zalam...Za vasite pederski i travestitski gazovi ve boli ako ve navreduvaat...no koga gi navreduvate Hristijanite toa vi e taman ...grozotiii edni..nizaedni...
Yesterday at 10:31 · Edited · Unlike · 3

Quote:Velickovski Svetozar 'Umjetno stvoreni monstrum na Eurosongu'- Hrvatska s pravom odustala od ovog homo-karnevala?
Yesterday at 10:32 · Like · 1

Quote:Sasho Tasevski

Немам намера тука да објаснувам било што. Во текстот све пишуе. само на Хелена ќе и одговорам.... Сите тие групи Хелена, се финансирани од исти луѓе децении наназад. Причината за тоа ја наведов во текстот. Ниту имам нешто против педерите ниту сум имал. Напротив. Само не сакам кога некои дубиозни организации, многу моќни, се обидуваат да наметнат на сила вредности или начин на живот и да ги прикажат како најнормални. Најпосле, пред неколку месеци објавив роман во кој за првпат во македонската книжевност главниот лик е педер. Еден позитивен тип. By the way, нашиве гејови по ЛГБТ организациите, треба уште многу да поработат на својата толерантност и транспарентност. Ама за тоа ќе пишувам во следната колумна.
Yesterday at 10:47 · Unlike · 10

Quote:Valentin Tinko Mihajlovski

Saso te molam izrazuvaj se pokulturno najprvin, potoa ke te prasam a sto sme nie na balkanot kako drzava MK ili FYROM so sto potocno se gordees ti kako MK kako Skopjanec ili nz kazimi ti so shto se gordees ti pisav i vo inbox, i ke doznaes mnogu nesta od mene samo iskontaktiraj me
Yesterday at 13:47 · Like
15-05-2014, 10:57 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#8

Quote:Senkovska Katerina

Pocituvan Sasho Tasevski, se nadevam deka ke me ispocituvate i ke mi ja objasnite razlikata pomegu *gej* i *peder vo dusa*??? Odnapred vi blagodaram.
Yesterday at 14:05 · Like

Quote:Sasho Tasevski

Pocituvana Katerina, ti odgovoriv na prasanjeto vo inbox
Yesterday at 16:08 · Like

Quote:Васил Ангов

Saso, prodolzi, ova napisanoto ti e 100%tocno,pogotovo delot kade sto pisuvas deka seto ova e samo del od eden golem satanisticki proekt na vavilonskata kurva, koja gi ima site niv na platen spisok. Odlicno, zivo, napisano. Pozdrav
Yesterday at 16:31 · Like · 1

Quote:Aleksandar Jovanovski

Јас мислев дека Сашо е стручен за вакцинации, кога ете тој бил стручен и за еволуција. Во колумни како формат на изразување веќе одамна не верувам (со оглед на тоа кој се стана колумнист), но треба да се верува на стручни и аргументирани научни податоци. Топло препорачувам да се побараат истите и се надевам дека таму ќе си го најдат одговорот на многу прашања голем дел од луѓето кои коментираа на постот. Само за потсетување, Кончита баш ја заболе одоздола па нагоре што мислат другите за неа, она покажа што мисли за себе и можам да речам дека мисли многу добро. Стана победник на еден од, сакал некој тоа да признае или не, најпрестижните фестивали во Европа и светот.
23 hours ago · Like · 3

Quote:Senkovska Katerina

Pocituvan Sasho Tasevski, nemam poraka vo inbox ....
23 hours ago · Like

Quote:Senkovska Katerina


23 hours ago · Like

Quote:Gia Cash

Jas uste odamna napisav " Poveke ne me cudi ova vreme...Vreme vo koe se cita Saso Tasevski...Vreme vo koe makedoncite odat na stand up komicari koi se tazno bizarni , samo ne harizmaticni, a pravite stand up komicari nastapuvaat vo vladata i gi gledame sekoj den...Vo sekoj slucaj, ne me cudi Tasevski ama ic...Ova e sosema ocekuvano od nego, zar ne?Ne znam zosto gubite vreme vo komentiranje?? Podobro da drkame, odkolku da raspravame za Saso i negovite bolesni viduvanja kon LGBT lugeto, i voopsto razlicnostite...Poradi ovaa recenica se drznav da kazam i tvrdam deka e BOLESNO toa sto go misli " Само не сакам кога некои дубиозни организации, многу моќни, се обидуваат да наметнат на сила вредности или начин на живот и да ги прикажат како најнормални." ...Ete...Pa ni dedo mi koj ja prezivea vtorata svetska vojna ne mislese vaka, veruvajte mi!!! Ajde site na cigara ili kakao, dosta se zamarate! Pustete gi neka grakaat od nivnite kafezi....
22 hours ago · Edited · Like · 2
15-05-2014, 10:58 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

Quote:Gia Cash

Ova mu e "naj jako" : Сите тие, а особено геј-движењето се ставени во функција на една малтузијанска идеологија која има за цел драстично да го намали наталитетот на европско тло, разбивајќи го семејството како јадро на едно здраво општество. Само што војната е малку непопуларно средство за ретчење на населението, па сѐ повеќе се користат другите пософистицирани средства. Гејови и феминистки. А математиката е оваа: Колку е населението помалубројно, толку полесно се контролира. Проста малтузијанска математика., Najtazno e sto mnogumina "strejteri" i "hristijani" veruvaat vo ova sto go sere .....E pa ne izlegle malku nadvor od makedonskite kafezi da vidat deka vo taa GAY evropa od cicko Saso isto taka ima milioni luge koi oformuvaat semejstva, dali strejteri ili gayevi nebitno...Licno sum svedok na mnogu prekrasni semejstva i od strejteri i od "negovite pusti pederi"... I dodeka go citaat Sasko ovie sto veruvaat vo gore citiranovo go dozivuvaat kako da otkril nekoja nevidena masonska tajna...Denovive dosta ke go zborat uz kafe..."Ej Saso kaza deka ovie pederive se pusteni da go sotrat svetot" Vo pravo e!!!!!!! hahahahaha
22 hours ago · Edited · Like · 4

Quote:Velickovski Svetozar

Tragedija si ...
22 hours ago · Like

Quote:Gia Cash

Svetozar bejbi koj e tragedija?
22 hours ago · Like

Quote:Velickovski Svetozar

Ti sto se grizis samo za pederskite i travestitskite gazinja...a za se drugo te zabole...
22 hours ago · Edited · Like

Quote:Gia Cash

Jas mislam deka ti mnogu poveke se grizis za niv odkolku jas I cesto go upotrebuvas zborceto "gazinja" Slucajno da ne ti se mnogu slatki tie gazinja ? Nema veze, samo citaj go Saso i sve ke bide vo red....Saso vo nekoja sledna kolumna ke najavi treta svetska-pedersko- strejterska vojna vo koja ke pobedat pederite so pomos na vonzemjanite koi ke im doniraat nekoi novi oruzja... Ne znaese deka i od vonzemjanite se finansirani pederite,trangjite i lezbo feministkite? A Sveto?
22 hours ago · Like · 4

Quote:Velickovski Svetozar

Bladaj ...bladaj...Bolesniku..ocigledno e deka premnogu se vozbudi
22 hours ago · Like

Quote:Gia Cash

ti vec drkashhh, dok ja pricam....mmmm
22 hours ago · Edited · Like · 1

Quote:Velickovski Svetozar

Gospodata od Pederaaanaata ...se malku nervozni...
21 hours ago · Like · 1

Quote:Gia Cash

jas gi zalam tvoite deca Sveto....koi utre ke frlaat kamenja na se sto odskoknuva od nivnite ramki na koi gi naucil nivniot tatko-idiot, koj ete za sreka napravil i deca....steta...kolku prekrasni luge ne mozat da imaat deca, dodeka idioti kako Sveto ke odgleduvaat ( nazalost) idiotcinja mali...
21 hours ago · Like · 4

(This post was last modified: 15-05-2014, 11:04 PM by ЈорданПетровски.)
15-05-2014, 11:00 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,616
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#10

Quote:Velickovski Svetozar

Te zalam tebe ..sto frlas drva i kamenja po Gospod..jas moite deca ke gi naucam na vistinskiot zdrav i hristijanski zivot...a ne da im solat pamet idioti kako tebe...
21 hours ago · Like


Quote:Gia Cash

Petar Stojkovikj ti se molam ne spodeluvaj vakvi bolesni kolumni...Kako da ne znaeme kade ziveeme , i kako da ne znam se' koi idioti stanaa kolumnisti vo pustava Makedonija, pa uste ne' podsetuvas so idiotstinite od Sasko..Sramota, stvarno ne sum ramnodusna..Mi doaga da se pukam vo vena so hors vecerva, kade ziveam bre brate mili, zarem ovde da odgleduvam deca? Pa stvarno dedo mi i baba mi pokojni porazumni bea od ovoj Sasko, za koj slusnav duri neodamna( ete do koj stepen sum izolirana od Makedonija iako ziveam tuka) od edna idiotka koja imase spodeleno negov blesav text za prodavanjeto vo koj vika deka site kao prodavame nesto pa nekoi i teloto i tkn...A vo Sexualnata Usluga ne gledam nikakva prodazba..Eve vecerva srabotiv nekolku sex uslugi, dadov super pushanki, si zarabotiv solidno, i ustata si ja donesov pak doma, eve sega pusam cigara so istata usta.. Ti se molam Petar , te pocituvam maximalno, te sledam, ama misli pred da spodeils nekoja budalstina od vitezive templari,,,Zarem malku templari od vlada brcat sekoj den, pa uste i kolumnistive ....znaeme sve...nema potreba od podsetuvanje...A glumec e kao pustiov Sasko...Zamislete vo nekoj lud son da dobie uloga vo film za Lars von Trier, i dodeka srkaat kafe da mu ja preraskaze ovaa kolumna, a muabetov da go podslusne i Uma Thurman Icon_razz)))))
21 hours ago · Edited · Like · 4

Quote:Velickovski Svetozar

Ccccc...pa ti si bil/a placko...Te molam Pero..ke ti go ispusam ...ama ne objavuvaj poveke. Icon_razz . Se gordeete koga stiskate like na slikata so Isus, navreduvate se zivo i divo sto ne e kako vas,se drzna duri i decata da gi navredis -deka ke bile idioti (sto ne se kako tebe )...a sega cvikasss aman Pero ...ke si puknel hors...pukni 2 slobodno,ke se spasis.Iskreno voopsto ne mi smeta Lgbt zaednicata(neka pravat sto sakaat -toa e nivna rabota ),no mi smetaat takvi kako tebe i Pero sto ne gi pocituvaat drugite ,a veke za nekoj den ke barate prava za vas...Slobodno ti lapaj patlaci i mavaj se vo vena..no nemoj od toa da pravis reklama i da bides ti toj sto ke gi nauci decata.Zalno e sto sekogas ke lapas patlaci,mesto da osetis iskren detski roditelski baknez na dete zacnato vo ljubov.Pri toa na krajot ke ostanat dve ispuseni mustikli(ti i onaa na cigarata ). Garant sega i baba ti i dedo ti se prevrtuvaat vo grobovite sramejki se od tebe i takvi kako tebe.
11 hours ago · Edited · Like · 1

Quote:Gia Cash

ahhh Sveto , pa da, stvarno sum mnogu emotivna..I od takvi kako tebe nekogas mi doaga ne samo da se pukam vo vena, nego i vo glava so gun...Sto da pravam koga sum tolku emotivna i empaticna?? Nikogas ne sum se dozivuvala kako pust ostrov sam po sebe...Del sum od vas, od nas..covek sum,i me bolat idiotstini kako tvoite, iako ne bi trebalo...Se izvinuvam na site za mojata lucidna necenzura i ete vulgarna i stetna explicitnost...iako ne mislev na horsot kako na nesto dobro nitu pak kako na reklama...Da bese razumen nemase da go sfatis toa taka...I da, sexualna rabotnicka sum i "lapam patlaci" kako sto vikas, no toa ne me pravi pomalku covek od tie sto ne lapaat...Koga sme kaj reklamite, mislam deka ne e soodvetno decata da imaat facebook i da citaat "vozrasni raboti" od dadi kako mene i cickovci kako tebe koi ne znaat za cenzura isto taka ...Icon_razz Pozdrav i pocesto baknuvaj gi decata so topli tatkovski baknezi, namesto da sedis tuka kaj pederive i da lupas komentari...Jas da bi imala deca ama ic ne bi sedela tuka i ne bi se zamarala...Icon_razz


44 minutes ago · Like · 1
(This post was last modified: 15-05-2014, 11:05 PM by ЈорданПетровски.)
15-05-2014, 11:02 PM
Reply
Тодор Offline
Македонски Българин
***

Posts: 111
Joined: Oct 2010
Reputation: 27
#11

....... Яс не съм педер ами гей.
Я майката, ти да не си музикант бе?
Не съм.
Да не си глумец?
Не съм.
Политикант да не си?
Не бе, не съм.
Ти тогаш не си нищо друго осим едно голямо педерище.
Небото да е книга, морето мастило, не ще можам да напишам своите ядови.
16-05-2014, 10:26 PM
Reply