Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бугарите, мажествени
Author Message
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#21

(30-07-2013, 08:56 PM)хан Ацо Wrote:
(29-07-2013, 08:13 PM)Larsson Wrote: Icon_confused
(29-07-2013, 05:32 PM)хан Ацо Wrote: МАКЕДОНЕЦ БАРА ГЕЈ-АЗИЛ ВО САД!

Имигрантска еднаквост - организација од Њујорк, која им помага на хомосексуалци од разни држави да добијат азил во САД врз основа на сексуална дискриминација, работи на случај на еден Македонец. Од организацијата потврдија дека станува збор за македонски државјанин, кој престојува во САД и кој се обратил за помош за да добие азил врз таа основа, како и дека овој случај може да „повлече нога“ за други барања од Македонци, велејќи дека веќе добиле барања за помош од уште неколку наши државјани. Ако ова барање биде успешно, ќе се работи за пилот-случај во кој Македонец ќе добие азил, можност за престој и работа во САД, како и финансиска помош, поради тоа што се чувствува загрозен во Македонија.
http://www.dnevnik.com.mk/?ItemID=58F61E...AE4EEADE90


Icon_razz nema sansi da e makedonec, 100% ima bugarski pasos,ili e nekoj od malcintvata...Icon_razz Icon_razz Icon_razz

Абе тамо пишува дека е Македонец,па и да има бугарски пасош нали Македонците го зимаат само за азил,а не зато што се осекьат бугариIcon_twistedAjde pa I ti,kaj ti e smislata za humor,se li mora da e vistinito I tocno,sto e vazno kakov e bitno da e gayIcon_razz Icon_razz Icon_razz ;)
30-07-2013, 11:50 PM
Reply
хан Ацо Offline
Member
***

Posts: 72
Joined: Mar 2013
Reputation: 3
#22

Бугар и чуство за хумор-такова нещо нема!!!
Smajlito
31-07-2013, 05:44 PM
Reply