Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ГРОМ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,108
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:ГРОМ нова партија на македонската политичка сцена


[Image: 34EE687E4C4B3741B337BE792CD5B2E4.jpg]

Градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски денеска ќе ја промовира својата нова партија - Грѓанска опција за Македонија (ГРОМ). Формирањето на ГРОМ ќе биде означено со седница на Иницијативниот одбор на партијата вечер во 19 часот во хотелот „Александар Палас“.

На Иницијативниот одбор се поканети да присуствуваат 500 лица.

ГРОМ, како што изјави Јакимовски за МИА, ќе биде мултиетничка партија на центарот отворена за соработка со сите.

- Во партијата е добредојден секој. Не сме разговарале досега со кој било од поранешните сопартијци затоа што целта не ни е да растураме партии. Нашата мисија е граѓанска и мисијата е по следните парламентарни избори да бидеме партија на власт, а не опозиција, вели Јакимовски.

Стевчо Јакимовски до локалните избори беше член на СДСМ, но беше исклучен бидејќи не ја почитуваше одлуката на партијата за бојкот на изборите. На локалните избори настапи како кандидат на Српската напредна страна.

Јакимовски го започна политичкиот ангажман во Либерално-демократската партија. Во 2003 година беше министер за економија, а во 2004/2005 го водеше и Министерството за труд и сцојална политика.
SITEL
29-05-2013, 10:50 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#2

So sreca neka im e na novite clenovi na Dpmne-Napredna...ustvari mislev Grom...se zbuniv...Icon_razz
01-06-2013, 01:50 AM
Reply