Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 3.29 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
УРАМУВАЊЕ НА ГОЛЕМА СРБИЈА
Author Message
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,471
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#61

(05-07-2011, 06:09 PM)Guest Wrote: Velika Srbija samo napred .Kumanovo i Severna Makedonije je vec srpska tako da to i nije losa ideja .

Само напред, па ќе биде Србија од Београда до Шумадије.

An inch today is tomorrow’s mile.
05-07-2011, 06:50 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#62

(05-07-2011, 06:50 PM)montehristo Wrote:
(05-07-2011, 06:09 PM)Guest Wrote: Velika Srbija samo napred .Kumanovo i Severna Makedonije je vec srpska tako da to i nije losa ideja .

Само напред, па ќе биде Србија од Београда до Шумадије.

Srbija je preko 130 000 km/2 ( Republika Srspa , Crna Gora ) pogledaj BJRM zapadni deo je vec izgubljen i tako sve manja i manja BJRM sada je oko 16 000 km/2 manja i manja nikakva .
05-07-2011, 07:41 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#63

(05-07-2011, 07:41 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 06:50 PM)montehristo Wrote:
(05-07-2011, 06:09 PM)Guest Wrote: Velika Srbija samo napred .Kumanovo i Severna Makedonije je vec srpska tako da to i nije losa ideja .

Само напред, па ќе биде Србија од Београда до Шумадије.

Srbija je preko 130 000 km/2 ( Republika Srspa , Crna Gora ) pogledaj BJRM zapadni deo je vec izgubljen i tako sve manja i manja BJRM sada je oko 16 000 km/2 manja i manja nikakva .

http://dpsmkumanovo.blog.mk/2010/05/04/s...-kumanovu/
05-07-2011, 07:54 PM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,471
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#64

(05-07-2011, 07:54 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 07:41 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 06:50 PM)montehristo Wrote:
(05-07-2011, 06:09 PM)Guest Wrote: Velika Srbija samo napred .Kumanovo i Severna Makedonije je vec srpska tako da to i nije losa ideja .

Само напред, па ќе биде Србија од Београда до Шумадије.

Srbija je preko 130 000 km/2 ( Republika Srspa , Crna Gora ) pogledaj BJRM zapadni deo je vec izgubljen i tako sve manja i manja BJRM sada je oko 16 000 km/2 manja i manja nikakva .

http://dpsmkumanovo.blog.mk/2010/05/04/s...-kumanovu/

Ти благодарам за твојата брига за Македонија, и благодарам за поканата да бидам благонадежен Србин, истата морам да ја прескокнам.
Колку и да се трудам не можам да бидам подобар Србин од тебе.
Јас сум комотен во оваа кожа во која сум.
Да си ми жив и здрав.
Господ нека е со тебе.
Ви честитам на правата, се гледа дека и албанците имаат чувство за вашите права, не само ние.
Инаку, училиштето Вук Караџиќ во Куманово во кое настава се изведува на српско-хрватски јазик постои уште пред да се распадне Југославија.
Дали имате уште некои барања кои не ви се исполнети?

И за крај, не се пишува Република Српса туку Српска.
Поздрав.
An inch today is tomorrow’s mile.
(This post was last modified: 05-07-2011, 10:02 PM by montehristo.)
05-07-2011, 09:58 PM
Reply
Guest
Unregistered

 
#65

(05-07-2011, 09:58 PM)montehristo Wrote:
(05-07-2011, 07:54 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 07:41 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 06:50 PM)montehristo Wrote:
(05-07-2011, 06:09 PM)Guest Wrote: Velika Srbija samo napred .Kumanovo i Severna Makedonije je vec srpska tako da to i nije losa ideja .

Само напред, па ќе биде Србија од Београда до Шумадије.

Srbija je preko 130 000 km/2 ( Republika Srspa , Crna Gora ) pogledaj BJRM zapadni deo je vec izgubljen i tako sve manja i manja BJRM sada je oko 16 000 km/2 manja i manja nikakva .

http://dpsmkumanovo.blog.mk/2010/05/04/s...-kumanovu/

Ти благодарам за твојата брига за Македонија, и благодарам за поканата да бидам благонадежен Србин, истата морам да ја прескокнам.
Колку и да се трудам не можам да бидам подобар Србин од тебе.
Јас сум комотен во оваа кожа во која сум.
Да си ми жив и здрав.
Господ нека е со тебе.
Ви честитам на правата, се гледа дека и албанците имаат чувство за вашите права, не само ние.
Инаку, училиштето Вук Караџиќ во Куманово во кое настава се изведува на српско-хрватски јазик постои уште пред да се распадне Југославија.
Дали имате уште некои барања кои не ви се исполнети?

И за крај, не се пишува Република Српса туку Српска.
Поздрав.

Pa zar ti stvarno verujes da ja ne znam kako se pise Republika Srpska !!!!!!!!!!!!!! svasta.
05-07-2011, 10:44 PM
Reply
montehristo Online
Неверен Тома
*****

Posts: 1,471
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#66

(05-07-2011, 10:44 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 09:58 PM)montehristo Wrote:
(05-07-2011, 07:54 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 07:41 PM)Guest Wrote:
(05-07-2011, 06:50 PM)montehristo Wrote: Само напред, па ќе биде Србија од Београда до Шумадије.

Srbija je preko 130 000 km/2 ( Republika Srspa , Crna Gora ) pogledaj BJRM zapadni deo je vec izgubljen i tako sve manja i manja BJRM sada je oko 16 000 km/2 manja i manja nikakva .

http://dpsmkumanovo.blog.mk/2010/05/04/s...-kumanovu/

Ти благодарам за твојата брига за Македонија, и благодарам за поканата да бидам благонадежен Србин, истата морам да ја прескокнам.
Колку и да се трудам не можам да бидам подобар Србин од тебе.
Јас сум комотен во оваа кожа во која сум.
Да си ми жив и здрав.
Господ нека е со тебе.
Ви честитам на правата, се гледа дека и албанците имаат чувство за вашите права, не само ние.
Инаку, училиштето Вук Караџиќ во Куманово во кое настава се изведува на српско-хрватски јазик постои уште пред да се распадне Југославија.
Дали имате уште некои барања кои не ви се исполнети?

И за крај, не се пишува Република Српса туку Српска.
Поздрав.

Pa zar ti stvarno verujes da ja ne znam kako se pise Republika Srpska !!!!!!!!!!!!!! svasta.

Јас не сум Србин, ти можеби си! Јас ако погрешам, барем ти не би требало, види погоре!

An inch today is tomorrow’s mile.
(This post was last modified: 05-07-2011, 11:25 PM by montehristo.)
05-07-2011, 11:23 PM
Reply