Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Който от "Воденица" се учи той ще сполучи :)
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#21

Quote:Jordan Petrovski

Јас ти реков Војне ДЕКА онаа што сум го насетувал и гледал СУМ ГО ОБАЈАВИЛ 1999 година. Зошто ти тогаш кога сум го објавил тоа не си ми дал поткрепа. Tуку исто какои денеска плукате кон мене затоа што објавувам за неделата на Груевски.
10 hours ago · Edited · Like

Quote:Jordan Petrovski

Да за тој Божидар зборувам Милко.
10 hours ago · Like

Quote:Војне Војнески

da da Jordane si objavil i si zaminal Avstralija !!! a sega go napagas otade Makedonecot
10 hours ago · Like

Quote:Kuzman Mato

Ќе биде добро на Воденица да напишете нешто и за бугарскиот карактер на Јордан Петровски Црни.
10 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Војне објавив и после објавата бев уште 1,5 година во Македонија, чекаји вие "патриотите" да ми дадете поткрепа.
Груевски, Црвенковски, Георгиевски не се Македонија. Јас не плукам ни по нив туку изнесувам докази за нивното антимакедонскио работење. Повели демнтирај ме со докази ане со манипулации и приказни измислени во кујаната на УДБа.
10 hours ago · Like

Quote:Војне Војнески

Joco ----- tatarski karakter li imas ??? za Bc. NG. i lj. g. ne me interesira podole imas pisuvano i za Sina Ptica toa me interesira , kade sto gi napagas Makedoncite
10 hours ago · Like
20-05-2013, 12:11 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#22

Quote:Milko Stanojkovski

JORDAN citav i toa ama ako sakas komentar Toj Bozidar IMA EDNA MALA MANA -- MNOGU LAZE posto i jas nesto znam i razbiram !!!
10 hours ago · Like · 1

Quote:Jordan Petrovski

Те пратија и тебе Мато да се обидеш да ја дефокусираш темата. Да го смениме насловот во: "СРБОМАНИ не се откажуваат од лагите и манипулациите за ВМРО ДПМНЕ."
10 hours ago · Like

Quote:Војне Војнески

sega ke ti pise = sedi Milko i ne se mesaj ...ccc...
10 hours ago · Like

Quote:Војне Војнески

hahaha Mato koj ti se Javi tebe ...ccc...
10 hours ago · Like

Quote:Milko Stanojkovski

VOJNE toj sto saka neka PISE jas ne sum TALE i ne rabotam vo GRADSKA CISTOCA kako metlac !!!
10 hours ago · Like

Quote:Војне Војнески

se cudam ko0lku Makedonecot se saka ..... Joco zemi primer od siptarite bre ... koga e prasanje nivnata kauza site do eden se za toa a ovde Ocite si gi vademe
10 hours ago · Like

20-05-2013, 12:12 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#23

Quote:Jordan Petrovski

Војне јас не напаѓам никого. Презентирам ДОКУМЕНТИ. Тоа што стои за луѓето кои учествувале во местенката Сина Птица е чиста вистина. Еве зошто е чиста вистина.
Млекце се обиде првин во Куманово да "организира" паравојска. За таа цел во група вистински ВМРО вци се обиде да уфрли свој човек. Кога планот не му успеа. во вториот обид АНГАЖИРАА исклучиво соработници на службите кои се представуваа како ВМРО вци. Затоа по сведочење на Змејковски искажано на седница на парламентот тие по неуспехот на "Сина Птица" се префрлени во Германија и Белгија.
10 hours ago · Like

Quote:Војне Војнески

a za koja Kauza se pravese Sinata ptica Joco
10 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Милко јас имам документ кој го ПОТВРДУВА искажаното од Божидар Спасиќ. Имам документ издаден од овластен орган на Србија дека МАКЕДОНСКИТЕ досиеа за период од 1918 па до 2006 се во Белград.
2006 е затоа што барањето кое сум го поднекл било во 2009 година. Да сум поднел барање денеска би добил сигурно некоја друга година можеби 2009, 2010, .. незнам , само нагаѓам.
10 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Војне не за МАКЕДОНСКАТА. Таа требаше да послужи на ЈНА да спроведе државен удар и да ги испоапси сите дотогаш веке детектирани луѓе кои беа за Самостојна и Суверена Македонија а кои беа водачи во своите средини.
10 hours ago · Like

Quote:Војне Војнески

leleee Jocooo - znaci Zmejkoski se borel za Jna da napravi ,,puc,, vo Makedonija
10 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Војне читај убаво што пишува. Змејко го изјавува следново:

БОРИС ЗМЕЈКОВСКИ:

Впрочем ова што вели самиот Добри Величковски на состанокот:

Јас овде поголемиот дел од вас првпат ве гледам со исклучок на Љубо со кого се знам години наназад. Гаранција за доаѓање овде и разговор со вас ми е познанството и долгата и заедничка соработка со Љубо за доброто на оваа држава. На таа основа е и присуството на Драган Стојмановски кој исто така добро и долги години се знае со Љубо. . . "Значи се е јасно. Господинот Љубо Јовановски бил долгогодишен соработник и на Удба и на КОС, кој континуирано ги известувал именуваните за сите активности на ВМРО - ДПМНЕ, а посебно неговиот пријател Добри Величковски. Затоа целокупното негово однесување е по задача на СДБ, а не по барање на ВМРО-ДПМНЕ.

3. Во прилог на погоре изнесеното го наведувам и следниот факт:

Веднаш по обелоденувањето на Извештајот на Комиси- јата Г-динот Љубо под итно е повикан од СДБ, од Брисел да дојде во Скопје и помогне да се покрие оваа полициска ујдурма. За каков доушник се работи покажува и фактот што истиот заедно со Драган Богдановски (своевремено потсекретарот на СДБ Богоевски лично му дава патна исправа) во декември 1992 година, лично ги дочека Добри Величковски, на скопскиот аеродром, однесени во вилата на МВР на Водно. Тука е повикана екипа на МТВ пред која Љубо го чита однапред подготвениот текст од СДБ за "врховизмот" во ВМРО-ДПМНЕ. Тогаш заедно со Добри Величковски и Слободан Богоевски направен е и конкретен договор за формирање на уште една Удбашка национална организација -Македонски национален фронт на Драган Богдановски.
10 hours ago · Like


(This post was last modified: 20-05-2013, 12:20 AM by ЈорданПетровски.)
20-05-2013, 12:16 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#24

Quote:Jordan Petrovski


Значи Војне по твое излегува дека УДБа Добри Величковски и КОС Драги Стојмановски млекце кои се изведувачи на паравојската работеле за МАКЕДОНСКИ ИНТЕРЕСИ.
10 hours ago · Like


Quote:Jordan Petrovski

Одењето на Мане и Паргов во Бугарија да се бара помош од Бугарите за тебе Војне е во итерес на Макеонија ??? Да ми одговориш само на едно прашање Војне, дали Бугарите ке заминеле од Македонија по давањето на помошта.
9 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Милко еве го сведочењето на Божидар Спасиќ;

-Не мора да бил наш агент ама ние требаше да дадеме „амин“!

А еве што вели денес еден од врвните луѓе на српската СДБ, Божидар Спасиќ, во изјава за емисијата, замислете, „Кирилица“, на српската телевизија „Кошава„:
-„И ден денес, најголемиот интерес во бившите републики има да се дознае кој бил агент. Дали оној работеше за Вас? Мене дневно, по три-четири пати ме прашуваат, дали оној работеше за Вас? Тоа е сепак нешто што луѓето ги оптоварува...'
Новинарот прашува, „Ајде, ова е момент на вистината: Дали е можно некој да дојде на власт во овие бившите ЈУ-републики, да стане некој претседател или премиер, а да не бил агент на УДБА? Дали има некој што е сега на власт во овие нови држави што никнаа на урнатините на СФРЈ, а да не бил Ваш агент?“
- 'Не мора да бил наш агент, ама мораше ние да се согласиме!' Тоа е важно, вели Спасиќ."
9 hours ago · Like
(This post was last modified: 20-05-2013, 12:20 AM by ЈорданПетровски.)
20-05-2013, 12:19 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#25

Quote:Jordan Petrovski

Војне дали ке ми одговориш на прашањево:

Jordan Petrovski
Одењето на Мане и Паргов во Бугарија да се бара помош од Бугарите за тебе Војне е во итерес на Макеонија ??? Да ми одговориш само на едно прашање Војне, дали Бугарите ке заминеле од Македонија по давањето на помошта.

Можат и треба да одговорат на прашањево и Васко, Мато, Владе, поставувачот на темата Димче
23 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Милко дали ти или Димче ке дадете доказ за оваа тврдење:

Milko Stanojkovski Da i toj DIREKTOR na MKD arhiv toj na nasite Makedonski T.V. Kuci se proiznesuvase kako bugarin i deka ovoa e del od Bugarska !!!
11 hours ago
23 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Многу е чудно што поставувачот на темата, Димче се изгуби од дискусијава откако се замешав јас. Дали немаше контра аргументи или нешто друго е во прашње дали ке сака да објасни.
23 hours ago · Like

Quote:Vlade Sekulovski

mu gi polnish ustite na bugaristata i na site koi sto se protiv vlasta. te biva za toa jordane. ee da beshe ziv aleksandrov
23 hours ago · Like · 2

Quote:Vlade Sekulovski

a mane e udbash ili bugarofil, izjasni se
23 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Моето прашање е јасно, ако смееш да одговориш одговори ако не молчи.
23 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Да беше зив Александров тебе и тие како тебе ке ги немаше досега.
23 hours ago · Like
21-05-2013, 12:29 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#26

Quote:Peter Temelkoski

ALEKSANDROV I MIHALOV DA BEA ZIVI NEMASE DA RAZLIKUVA DALI SE VIKASE JORDAN ILI VLADE,TIE RABOTEA ZA BUGARSKIOT DVOR A ONA STO PROPOVEDAA *SVAJCARIJA NA BALKANOT*ILI DRUGI NEBULOZI BESE DRUGA RABOTA,TREBA JASNO I GLASNO DA KAZEME DEKA TOA BEA MAKEDONCI KOI JA IZGUBILE SVOJATA NACIONALNA SVEST ILI POTOCNO RECENO SO DENESNIOT DZARGON-BUGARO-MANI-MANIJACI SLICNI NA DENESNITE LUPCOVISTI!
19 hours ago · Like

Quote:Dimce Biceski

Boris Papuckoski: Se lazes prijatele. ne plukam po makedonstinata, jas sum pogolem makedones od ovie vo DPMNE (tie plukaat po se sto e makedonsko). Tie za site sto ne se vo DPMNE velat deka nebile makedonci, a dodeka za mene site se makedonci bez razlika dali se so DPMNE ili vo druga partija ili partiski neopredelini. Koga tie vregaat treba da im se dokaze tie sto se i za kogo gi poli zabot poveke, a najmalku gi boli za makedonija. Ne plukam po makedonija i makedoncite, plukam po aramiite na DPMNE, po bandata od Grujos, sto e upropastija drzavava, a sega veke pocnaja i da e albaniziraat. Od dupenkovci ne cekaj da se suprostavat zosto tie go podrzuvaat kriminalot na Grujo a se znae zosto, zosto mnogu od niv zemaat del od kolacaot. Plukam po fasisticko diktatorskite metodi na Grujos sto gi sproveduva vo drzavava i protiv svojot narod. Plukam po secacite na drvja i po unistuvacite na zeleniloto, plukam po tie sto so pomos na policijata seceja drva vo 3 casot nautro koga vo okolnite zgradi spijat mali decina, a ti da napravis bilo kakva bucava ke bidis kaznet. Plukam ne nepravdite na ovaa fasisticko-teroristicka vlada na DPMNE. Borce, jas sum istiot toj od Italija, sekogas sum bil za Makedonija i ke bidam za makedonija se dodeka sum ziv, ali ne sum za nepravdite sto i se nanesuvaat na drzavava i na nasiot narod, i jas gi sakam spomenicite ali ne podrzuvam izgradba na spomenici (luksiz) koga narodot edvam svrzuva kraj so kraj. Bez razlika koja partija e na vlast, ako raboti za dobroto na drzavata i za graganite ke im davam polna podrska. Partiite kaj nas poveke sirat omraza pomegu lugeto odkolku da rabotaat za koris na makedonija i na makedoncite, Ne sum clen na niedna politicka partija i veruvaj deka mi e mnogu podobro, nesakam nekoj kako Grujo da mi soli pamet i da me lazi cel zivot, zosto zel zivot zivee si lagi.
11 hours ago · Edited · Like

Quote:Jordan Petrovski

Димче на тој форум што го фалиш модератори се луѓе кои се или просрби или докажани соработници на УДБа

-Едниот јавно преку весник го молеше српскиот патријарх Павле да ја поведе МПЦ.

-Борче Трајковски "БОЈ", човек кој по налог на УДБа беше еден од актерите на рушењето на владата на Љупчо 2000 година е исто така модератор на воденица ..

Еве малку за него;

-"Но повеќето инсистираат на анонимност. Единствено преку Шпиц во серијалот за тајната улога на ДБК, а потоа и во Фокус неодамна проговори ексразузнавачот Јанко Бачев, сега веќе претседател на народното движење за Македонија. Но како ексклузивност е тоа што за прв пат се јави човек кој признава дека бил кодош на службата, токму во тој период. Станува збор за Борче Трајковски, кој после книгата 'Од Осака до Дижонска' објавена минатата година, наскоро ќе ги сподели со јавноста И своите искуства кога под псевдонимот 'БОЈ бил 'лице за трансфер на податоци и информации'.
Заслужува внимание каде високиот функционер што го контактира му посочува дека 'неколку одбрани луѓе од ДБК', меѓу кои е и тој, работат на рушење на владата, на подготовка на скандали, кои за воља на вистината ги имаше колку сакаш. Но, проблемот во нашава приказна е што излегува дека ДБК работела за интереси на една Партија. Уште повеќе, на партија во опозиција. Трајковски или БОЈ, на пример, ја опишува задачата кога требал да пренесе 'доверлива информација' на одредени новинари дека 'владата под 'строго доверливо подготвува акција против неколку познати фирми, а со помош и на експерт за финансиски малверзации од Еуропол."
11 hours ago · Like · 1

Quote:Dimce Biceski

Koj e forumot sto go falam??? ne pofaliv nikogo. A izjavite na Milososki jas licno gi gledav na video. Jas samo go prezedov dopisov da im pokazam na ovie od dunime sto gi negiraat site makedonci zatoa sto ne se so DUpenkovci i sto imaat podrugo mislenje od niv.
11 hours ago · Edited · Like

Quote:Nikola Janakiev

P.Temelkoski ne gi stavj Todor i Vanco za isti Obedineti Makedonci.raspravas od Srpska istorija,MAKEDONIJA NEMALA PO PAMETEN OD T.Aleksandrov.
11 hours ago · Edited · Unlike · 2

Quote:Jordan Petrovski

Како не го фалиш. За тема која е целата лага и манипулација велиш:

Dimce Biceski Ova e vistinata,...
Yesterday at 02:29

11 hours ago · Like

Quote:Dimce Biceski

Za mene i ona sto ti sekogas go drobis e laga, jas ne go napisav ova, go prezedov i go staviv. Ako ne ti cini nemoj da go citas a najmalku da komentiras.
7 hours ago · Like
21-05-2013, 12:31 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#27

Quote:Jordan Petrovski

Е Димче, Димче, кај мене нема дробење. Кај мене Димче има ДОКАЗИ, и тоа верификувани докази. Кога такви докази ке има на темата која ти ја нудиш како доказ, тогаш можеш да кажеш дека :

Dimce Biceski Ova e vistinata,...

Пoвели со тие докази од темата за која велиш дека ја кажува вистината, демантирај ги моите тврдења дека Доста Димовска не е Бугарски шпиун, туке е лице кое работело и за СРПСКИТЕ служби. Еве од тука ке почнеме, па ке видиме кој дроби.
4 hours ago · Like

Quote:Васко Курајчки Јосифовски

ЗНАЧИ СИТЕ СЕ ВО СЛУЖБА НА СРБИТЕ ? КУТРИ БУГАРИ , НИКОЈ НЕ ГИ ЕСАПИ ЗА НАРОД .
4 hours ago · Like

Quote:Dimce Biceski

Jas ne bev srpski spiun kako tebe da imam dokazi. A ti tesise so tvoite dokazi. Mozes da gi svitkas i da si stavis vo zadnikot.
4 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Васко, УДБа во Македонија имала мрежа од најмалку 200 илјади соработника. На тоа треба да се додадат вработените, инспектори, виши инспектори, началници, аналитика, прислушкување,... помеѓу 4 и 5 илјади души.
За да не мислиш дека бројаква е од ракав ке ти дам еден сигурен податок. На секој кој бил следен во просек имало помеѓу 5 и 10 кодоша-соработника. Бројот на следени лица е 14,6 илјади + 22 илјади кои биле судени и затворенo, вкупно 33,6 илјади
После 1992 година се водат околу 4 илјади досиеа. Во тие досиеа бројот на соработниците е поголем и е во просек околу 30 соработника по досие. Значи од 1992 година мрежата на соработници е околу 100 илјади. Бројот на вработени е ист. Тука не ги сметам припадниците на КОС и нивните кодоши-соработници.
Дали при ваква мреже е можно во службата да бидат инфилтрирани, Бугари.
3 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Димче зошто си нервозен да не ти пропадна хонорарот од УДБа заради мене.
3 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Да ви покажам дека незборам напамет за бројот на службените лица на УДБа и на нивните соработници. Еве колку УДБАШИ и колку соработници-кодоши работеле на досието на Александар Рунтевски. Една напомена главните соработници ги нема на оваа страница. Но тие не се во голем број дваица или троица не повеке.

[Image: siljanavramovski-Runtev_1.jpg]

2 hours ago · Like · Remove Preview
21-05-2013, 12:34 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#28

Quote:Jordan Petrovski

Еве кај мене. Но кај мене бројот на необјавените имиња е поголем. Се работи за преку 20 луѓе. до ниванта бројка дојдов читајки го досието.

[Image: scan0463.jpg]
2 hours ago · Like · Remove Preview

Quote:Jordan Petrovski

Димче треба да се договориш со администрацијата на форумот чии шпиун сум Еве еден школси пример на обвинување напишана од човек кој работи за УДБа:

-"Знам многу интересни детали за контактите на Јордан Петровски со Огњан Петров, службеник од бугарската влада (мислам дека бил 'формално' началник во Министерството за трговија на Бугарија), но не би ги изнесувал затоа што немам никакви докази кои што би можел да ги презентирам.."

Да објаснам каде е лагата. УДБИНИОТ човек вели:

- "Знам многу интересни детали за контактите на Јордан Петровски со Огњан Петров".

Значи ако знае постојат две можности: да бил присутен кога се остварувани тие контакти или пак треба да постои човек кој му ги пренел/раскажувал за тие контакти. За да на оваа тврдење му даде вистинитост и сериозност објаснува кој е Огњан Петков (мислам дека бил 'формално' началник во Министерството за трговија на Бугарија).!!!

И сега врвот на пефидноста

-"но не би ги изнесувал затоа што немам никакви докази кои што би можел да ги презентирам".

Како што напишав погоре УДБИНИОТ човек од ВОДЕНИЦА или присуствувал или информациите за моите тајни средбите со Огњан Петков му ги пренел човек кој постои. Така да доволно е да појде во УДБа и да се пријави со име и презиме и да каже се. Што е разговарано на средбите, кога се одржале средбите, место, ден, час, кој уште присуствувал на тие средби. Кој ми биле соработниците.
УДБа во работата најмногу користи соработници-кодоши врз база на чие сведочење поднесува и кривична пријава, така да негледам што е спорно, своите сознанија УДБИНИОТ човек од ВОДЕНИЦА под полно име и презиме да ги пренел на УДБа, изнел во весник или на форумот.
На суд врз база на искази на сведок судот носи пресуди.

Сепак само луд човек може да поверува дека САМ сум можел да го срушам уставниот поредок на Македонија-значи сум морал да имам соработници, УДБИНИОТ човек од ВОДЕНИЦА сигурно знае некој од нив!!!!?????
2 minutes ago · Like
21-05-2013, 12:36 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#29

Quote:Gjorgji Simeonov

Hehe , Vodenica .....zosto ni zbor za otvorenata sorabotka na partiski I finasiski plan ne sezbori za SDSM I Ljubco Georgievski ......pa jasno e ..... oti zemaa pari od KARAKACANOV Mizerii I tamu ke se jadat tatlii za probugarski elementi , [b]a KARAKACANOV I'm ja vodi kampanjata ...... NAVISTINA STE MIZERNI ..[/b]...
17 hours ago via mobile · Like

Quote:Jordan Petrovski

Голема грешка си. На ВОДЕНИЦА се докажани луѓе на УДБа.

Дали Љупчо 2000 година го рушеа со пари на Каракачанов. Толку ви е страв да ја погледнете вистината во очи или пак можеби не е страв туку задача.

-"Заслужува внимание каде високиот функционер што го контактира му посочува дека 'неколку одбрани луѓе од ДБК', меѓу кои е и тој-Боки Бургија, работат на рушење на владата, на подготовка на скандали, кои за воља на вистината ги имаше колку сакаш. Но, проблемот во нашава приказна е што излегува дека ДБК работела за интереси на една Партија."
17 hours ago · Like · 1

Quote:Gjorgji Simeonov

Ili nemas informacii ili tolku ti e capcitetot ili I ti si na platniot spisok na karakacanov ....
17 hours ago via mobile · Like

Quote:Jordan Petrovski

На информации без доказ тешко кој разумен ке верува. Дали имаш документ од трнасвер на пари или снимка каде Каракачанов на Љупчо му дава пари.
17 hours ago · Like

Quote:Petar Macedonian

Dimce Biceski, kako za informacija bugarofilot ljupco georgievski e desna raka vo SDSBJRM.
17 hours ago · Like

Quote:Gjorgji Simeonov

Jordane zarem ocekuvas da postiram dokumenti , pa ti imas mnogu nisko mislenje za mene ..... lovis vo matno I vo kada .....
17 hours ago via mobile · Like
21-05-2013, 06:59 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#30

Quote:Jordan Petrovski

Ако обвинуваш некого, обвинувањето треба да го докажеш. Какво мислење ке имам за тебе зависи од тебе. За такви кои имаат информации ама кои неможат да ги докажат пишував погоре.

-"Значи ако знае постојат две можности: да бил присутен кога се остварувани тие контакти или пак треба да постои човек кој му ги пренел/раскажувал за тие контакти."
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Интел, Стрелец, Прч, носителите на форумот воденица, финсирани од Каракачанов, ова е виц на милениумот.
16 hours ago · Like

Quote:Gjorgji Simeonov

Znaci te zabole seriozno koga go spomnav sojuzot KARAKACANOV , LJUBCO , SDSM I vednas baras dokazi , snimki , dokumenti .... ne se grizi tie postojat I ke se pojavat tam kade I'm e mesto , na ka kraev kolku tezat tvoite zborovi tolku I moite , lcno me zabavuvaat tvoite stavovi I viduvanja na nastan I , tolku energija za nesto sto bilo odamna ne e za djabe ke sledam do kraj
16 hours ago via mobile · Like

Quote:Gjorgji Simeonov

Za smeenje e da vlezis u koalicija so Ljubco a nekogo drug da obvinuvas za pro bugarsko custvo
16 hours ago via mobile · Like · 1

Quote:Gjorgji Simeonov

Vic na mileniumot .....
16 hours ago via mobile · Like

Quote:Gjorgji Simeonov

Tragedija komunjarska ..-...
16 hours ago via mobile · Like

Quote:Petar Macedonian

Strasno gjorgi.A jas poznavam mnogu sdsbjrmovci, si zemaat bugarski pasos bez oko da im trepne.
16 hours ago · Like
21-05-2013, 07:00 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#31

Quote:Jordan Petrovski

Знаеш каде е финтата, овој филм кој го нудиш е многупати веке гледан. Имаше приказна дека Љупчо и Доста добиле 50 илјади долари од Бугарија, приказната ја кажа Фрчковски. Прашање кое веднаш се наметнува зошто кога влегувале во Македонија не им направиле претрес и им ги нашле парите.
Во исто време КОС преку Радомировиш префрла пари на сметка на партијата секој месец. Радомировиќ сам признава дека на партијата и дале околу 400 илјади марки. За парите од КОС, за кои постои доказ никој никогаш не проговори. За парите од Буагрија за кои освен зборот на Фрчко нема друг доказ се зборува и денеска.
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Инаку за да го докаже тврдење дека Љупчо е бугаски човек сепак треба нешто повеке од голи зборови.
Во демократски свет полицијата нуди МАТЕРИЈАЛНИ ДОКАЗИ при докажување на нечија вина.
Треба да се понуди нешто од овие докази:

1. Планови за рушење по насилен пат на уставниот поредок.
2. Снимки од состаноци каде се договарале такви активност.
3. Снимки од состаноци со Воениот врв на Бугарија
4. Писма или друга преписка со Бугарските партии на власт или од опозицијата . Они со кој Соработувал Георгиевски за да ја СПОИ МАКЕДОНИЈА СО БУГАРИЈА.
5. Камповите во Македонија каде бугарофилското крило ја подготвувало својата паравојска.
6. Финансови документи. Бугарија морала да ги финансира.
7. Прелог на Георгиевски на референдумското прашање да се додаде и сојуз со Бугарија- и оваа ке го прифатам како сериозен доказ.
16 hours ago · Like

Quote:Petar Macedonian

Abre Jordan, pa neli gledas deka bugarot ljupco e desna raka na pijanicata.Sto dokazuvas fintata minatata.Gledaj odi vo stab na sdsbjrm prasaj gi kako e situacijata.!
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Да, десна рака му е. Ама по чив налог. Кој го има во раце Љупчо.
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Петар, кој му овозможи на Љупчо да зема пари од шверц на цигари уште од 1997 година. Кој не го чепна после завршување на мандатот. Зошто Груевски не бара да го екстрадираат Далаверски, договорот помеѓу Србија и Македонија е потпишан уште минатата година.
16 hours ago · Like

Quote:Petar Macedonian

Jordan, bezveze prasanja postavauvas.Odi vo stab na sdsbjrm, i gledaj sto e kako e i kaj.Barem sega se znae kade i kako stojat rabotite.
16 hours ago · Like
21-05-2013, 07:02 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#32

Quote:Jordan Petrovski

Прашањата не се без везе. Следи ги оарите и се ке откриеш. Јас тоа не сум го измислил, го измислиле многу поумни од мене.
16 hours ago · Like

Quote:Petar Macedonian

Jordan, ne treba da si mnogu umen.Ako znaes youtube da koristis, pobaraj ima i video i slika .Ke gi vidis site gluposti na sdsbjrm.
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Јас од "убавините" на СДСМ, Бранко и Љупчо сум тука. Не ми кажувај на мене за нив.
Јас прашувам нешто друго зошто Грувски ја продолжи нивната политика
16 hours ago · Edited · Like

Quote:Petar Macedonian

Jordan se so vreme.
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Ке зборуваш ти албански со време, размислувајки така .
16 hours ago · Like

Quote:Petar Macedonian

E sto ti trebase ovaj posledniov komentar?
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Тоа "се со време" води само натака.
16 hours ago · Like

Quote:Petar Macedonian

Jordan, toa so vreme vodi leka poleka do prigusuvanje na sdsbjrm i site tataromanski i grcki kopilinja.Siptarite se samo glodari sto glodaat raneta zemja.
16 hours ago · Like · 1

Quote:Petar Macedonian

Se ke si dojde so vreme Jordan, ti da ne se mislis mnogu.
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Тие проиказни сум ги слушал. Груевски е навласт СЕДУМ години. Цела УДБа ја собра околу него.
16 hours ago · Like

(This post was last modified: 21-05-2013, 07:03 PM by ЈорданПетровски.)
21-05-2013, 07:03 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#33

Quote:Petar Macedonian

Makedonskata partija Jordan e 7 godini na vlast, a se krena Aleksandar Makedonski posle 2100 godini.
16 hours ago · Like

Quote:Petar Macedonian

Se e vo red Jordan.Makedoncite sme se pojaki i pojaki.
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Лесна ти нок.
16 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Gjorgji, за тебе и за бугарштината на Доста, нели таа на времето со Љупчо ги земала парите од Бугарија:

"Еве уште еден доказа за "бугарштината" на Доста Димовска

"По венчавката, околу стотина сватови се забавуваа во клубот "Маракана" во Градскиот парк. Меѓу сватовите беше и г-ца Доста Димовска , долгогодишна блиска пријателка на Фрчковски. "Сестрата" како што Фрчко си ја нарекува Доста од милост, седеше до свекрвата, а беше облечена во црн елегантен костим со бел бисер на вратот. Традиционално за фризурата на Димовска се погрижи фризерското студио "Лепа Рада" во Кисела Вода. Од ВИП гостите на свадбата можеа да се видат вицепремиерот Минчо Јорданов, новинарот Сашо Ордановски, професорот Саркањац, и добриот пријател на Фрчко, познатиот бизнисмен Ралев кој за оваа пригода специјално допатува од Швајцарија."
15 hours ago · Like
Mitre Nikoloski Petar Macedonian: Ne treba da mi kazuvas koj e Lupco ama ti izgleda ne znaes koj. Toj bese vas lider dolgi godini od koga se formiravte. Vo nego se krstevte pa duri i vojvoda go napravivte a koga nee so vas odma imate podrugo mislenje. Jas ne sum clen na SDSM, ne sum nitu na niedna partija, ne sakam da bidam zabluden sektas kako tebe. Lupco e vo koalicija so SDSM ali nema nisto so partijata. Pa i vie ste koalicija so Amdi Bajram i dali jas sega mozam vam da ve narecam deka ste cigani???? Imas plitok mozok sto ne ti dava moznost da razmisluvas. Ako ste koalicija so DUI neznaci deka ste siptari, ali kako sto se gleda vo posledno vreme Ahmeti e vrso dolznosta na Grujo, pregovara za promena na imeto, dava glupavi izjavi a siroti Grujo samo cuti i nisto ne negira. Toa znaci Ahmeti ima polna podrska da pregovara za naseto ime. Ako Grujo ne go podrzuva treba so zabi da go izede a ne da bide koaliciner vo vladata. Petar, zosto ne probas da razmislis so glavata pred da komentiras i pred da postavuvas postovi prijatele, glavata e za mislenje a ne samo za da ti drzi ravnoteza.
11 hours ago · Like · 2

Quote:Peter Temelkoski

mitre nikoloski ljupco vojvodata e partner na branko crvenko.drugarot tito petkovski I dr,partneri se partneri za arno I za loso,isto e I so nikola I alija stom se partneri znaci moza da spijaat zaedno,ne e toa sporno sto se bliski alija I nikola I sto si dela tenderi,najpoveke makedonskiot narod e lazen od lazniot patriotizam na gruevski,samo zemete ja za primer sto im ja dade amnestijata na uck I odma dodade branko e kriv,e transformira makedonskata vojska vo uck,pak branko e kriv,a za golema zal poveketo od narodot mu veruva,a branko veke 8 godini zasluzno e vo opozicija!
9 hours ago · Like

Quote:Jordan Petrovski

Петер, Тито Петоковски беше коалиционен партнер и на Груевски. Така да денеска колицирањето на Љупчо и Бранко не е ништо ново.
Такви коалиции, коалиции на мачка и глушец, некој кој е над политичките партии диктира да се направат. Кој е над партиите и на врапците им е јасно.
5 hours ago · Like
21-05-2013, 07:04 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#34

(21-05-2013, 06:59 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Gjorgji Simeonov

Hehe , Vodenica .....zosto ni zbor za otvorenata sorabotka na partiski I finasiski plan ne sezbori za SDSM I Ljubco Georgievski ......pa jasno e ..... oti zemaa pari od KARAKACANOV Mizerii I tamu ke se jadat tatlii za probugarski elementi , [b]a KARAKACANOV I'm ja vodi kampanjata ...... NAVISTINA STE MIZERNI ..[/b]...
17 hours ago via mobile · LikeТАТАР, и на вашите лаги им дојде крај. ВОДЕНИЦА бил форум кој го финансира КАРАКАЧАНОВ SmajlitoSmajlitoPos23Pos23Pos23PosPosPos
21-05-2013, 07:23 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#35

То не е баш ясно и Каракачанов какво иска и какво може и по кой свет живее,ама не ми се вярва толкова да е хумнат та да дава пари на най-върли сърбокомуняри Icon_razz
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
21-05-2013, 09:16 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 14,142
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#36

(21-05-2013, 09:16 PM)TATAP Wrote: То не е баш ясно и Каракачанов какво иска и какво може и по кой свет живее,ама не ми се вярва толкова да е хумнат та да дава пари на най-върли сърбокомуняри Icon_razzВаква небулоза, форумот ВОДЕНИЦА да ти бил финасиран од КАРАКАЧАНОВ, може да излезе САМО од КУЈАНАТА на СЛУЖБИТЕ, кои во очајнички обид да спасат што може да се спаси од прикривањето на вистинската улога на УДБа и српското влијание, за форумот ВОДЕНИЦА, форум кој е легло на докажани СРБОКОМУЊАРИ, СОРАБОТНИЦИ НА УДБа, велат дека е бугарофилски, односно финасиран од Катракачанов. Icon_razz Icon_razz Icon_razz
21-05-2013, 09:27 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#37

(14-05-2013, 02:09 PM)TATAP Wrote:
Quote:Бугар е траурен, смрдлив, реосан, мемлосам, получовеков подвид на човеколик мајмун вкрстен со: брадавичесто прасе и исцедок од бубуљица од под опаш на канализациски ставор кој инцестоидно со своето мало туленце силува сестра, ќерка, старамајка и баба, откако тие ќе бидат дефлорирани од азган македонски и коњољубно мршојадно и пциштовидно растечено од лепра монголче.

Smeshko Аахахахахаха! Каков опис! Icon_twisted
Туку ако добро те разбрав Татар, ти дојде кај Јордан да се жалиш за она што си го прочитал на Воденица?
Иако на прв поглед погрешна адреса, штом Јордан вика дека Воденица ја водат проверен кадар на УДБА тогаш адресата сосема точно си ја погодил, кахм кахм... Јордан можеби Е вистинскиот човек за поплаки до УДБА.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
13-07-2013, 05:46 PM
Reply