Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 6 Vote(s) - 2.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонското малицинство во Бугарија реагира
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,338
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Македонското малицинство во Бугарија и Грција реагира

Бугарскиот предлог договор за добрососедство, може да биде сериозна замка и подготовка за блокада на македонските евроатлански интеграции, по примерот на Грција.

ОМО Илинден Пирин, предупредува на последиците од овој договор, доколку тој биде парафиран без суштински измени.

Бугарија прво треба да ги признае македонската нација и јазикот, а дури потоа да се разговара за другите прашање, оценува партијата на македонското малцинство во Бугарија.

“Македонските организации во Бугарија се дело на македонското малцинство кое што живее тука, а не на македонската држава. Тие се создадени од државјани на Бугарија и не може Македонија да забранува на бугарски граѓани со македонско самочувство да постојат и да се организираат, ниту пак Бугарија може да го стори тоа“, стои во писмената реакција на ОМО Илинден Пирин.

Тие предупредуваат и на сериозните кршења на човековите права во Бугарија. Не тоа не е само случај со официјална Софија.Македонците во Бугарија но од еден друг агол.
Во Канада сите Македонци, велат дека се Македонци кога поднесуваат барање за АЗИЛ, кои доааѓаат од Бугарија, АЗИЛОТ го добиваат скоро по автоматизам. Но што се случува понатака. Тие луѓе како да исчезнуваат. Никој од нив да се јави, да напише збор за тоа што се случува во Бугарија со Македонците. Причините зошто избегал. Полициски тортури и таму сега се отворени архивите. Да организираат некое здружение. Здруженија на Македонци бегалци-азиланти од Грција и Албанија сум сретнал но од Бугарија јас досега не сум сретнал. Во што е причината ???
18-03-2010, 05:32 PM
Reply
Gemeto
Unregistered

 
#2

Quote:... Бугарија прво треба да ги признае македонската нација и јазикот, а дури потоа да се разговара за другите прашање, ...
Те таа работа с ОМО Илинден не ви ли се види малко сбъркана !?
Излиза дека Македония требе да постави условия на България за влизане в ЕУ !
И ако България не се съгласи што ? Sepotsmeva
03-04-2010, 10:56 AM
Reply
pirinec Offline
Junior Member
**

Posts: 26
Joined: Apr 2010
Reputation: 0
#3

(03-04-2010, 10:56 AM)Gemeto Wrote:
Quote:... Бугарија прво треба да ги признае македонската нација и јазикот, а дури потоа да се разговара за другите прашање, ...
Те таа работа с ОМО Илинден не ви ли се види малко сбъркана !?
Излиза дека Македония требе да постави условия на България за влизане в ЕУ !
И ако България не се съгласи што ? Sepotsmeva

Nema pogolema kazna za BG od nejzinoto vleguvanje vo EU.
A sto se odnesuva do spogodbata predlozena od BG, Makedonija treba namesto da razmisluva vednas da ja otfrli ! Samiot fakt deka vladata molci i demek ja analizira e indikativen !
BG ne e nikakov faktor i ne e GR, nejze EU nema da i dozvoli da gi zagrozuva strateskite EU interesi.
05-04-2010, 11:23 PM
Reply
Gemeto
Unregistered

 
#4

(05-04-2010, 11:23 PM)pirinec Wrote:
(03-04-2010, 10:56 AM)Gemeto Wrote:
Quote:... Бугарија прво треба да ги признае македонската нација и јазикот, а дури потоа да се разговара за другите прашање, ...
Те таа работа с ОМО Илинден не ви ли се види малко сбъркана !?
Излиза дека Македония требе да постави условия на България за влизане в ЕУ !
И ако България не се съгласи што ? Sepotsmeva

Nema pogolema kazna za BG od nejzinoto vleguvanje vo EU.
A sto se odnesuva do spogodbata predlozena od BG, Makedonija treba namesto da razmisluva vednas da ja otfrli ! Samiot fakt deka vladata molci i demek ja analizira e indikativen !
BG ne e nikakov faktor i ne e GR, nejze EU nema da i dozvoli da gi zagrozuva strateskite EU interesi.
Щом мислиш дека Македония е во центарот на "strateskite EU interesi" секакво продължаване на този дебат се обезсмисля. Sepotsmeva
05-04-2010, 11:57 PM
Reply
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15
#5

(05-04-2010, 11:23 PM)pirinec Wrote: Nema pogolema kazna za BG od nejzinoto vleguvanje vo EU.
A sto se odnesuva do spogodbata predlozena od BG, Makedonija treba namesto da razmisluva vednas da ja otfrli ! Samiot fakt deka vladata molci i demek ja analizira e indikativen !
BG ne e nikakov faktor i ne e GR, nejze EU nema da i dozvoli da gi zagrozuva strateskite EU interesi.

Преведи бе нищо не те разбирам говориш во стил: сакам кажам-незнам речам Pos
Незнам що нема ама се гледа дека при теб нищо немаPos Ке пукнете от мака вие титоюгосрбославците затоа дека България е во ЕУ и НАТО ама тоа е тоа....вие от омраза неможете да видите вашто дередже до дека ви докара тоо гол национализъм! Иди утре на площадо во Скопие и дигни лозунг: Да ставиме бенчмаркове на България и ЕУ за влез во Македония Pos Гледам ви во сите теми само България ви е трн во очите .....явно така си го щитите идентитето кой се држи само на омраза кон източнио сосед т.е. така си бехте и во титостанот : само лошо спремо БГ!
Којшто има очи ќе види.
Којшто има уши ќе чуе.
Којшто ја љуби вистината ќе разбере.
(This post was last modified: 06-04-2010, 12:27 AM by Pirinec-Vrhovist.)
06-04-2010, 12:26 AM
Reply
Misla
Unregistered

 
#6

quote: Преведи бе нищо не те разбирам говориш во стил: сакам кажам-незнам речам
Незнам що нема ама се гледа дека при теб нищо нема Ке пукнете от мака вие титоюгосрбославците затоа дека България е во ЕУ и НАТО ама тоа е тоа....вие от омраза неможете да видите вашто дередже до дека ви докара тоо гол национализъм! Иди утре на площадо во Скопие и дигни лозунг: Да ставиме бенчмаркове на България и ЕУ за влез во Македония Гледам ви во сите теми само България ви е трн во очите .....явно така си го щитите идентитето кой се држи само на омраза кон източнио сосед т.е. така си бехте и во титостанот : само лошо спремо БГ!

Kakov e ovoj primitiven selski dijalekt - Moze nekoj da prevedi sto saka da kaze avtorot?
01-10-2010, 02:02 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#7

Преди малко попаднах на няколко репортажа за отношенията (най-общо казано) към българи в Македония и си спомних за някои изказвания на омовци за унижавани,преследвани,гонени от работа македонци в България...
Защо няма нито едно пряко доказателство за подобни отношения?
Само общи думи на платеника Стойков и ко.Все пак (убеден съм),ако имаше дори и един подобен случай македонските медии щяха да надигнат глас до небесата!В един репортаж на скопската телевизия репортерка обикаляше из пазара на Благоевград и питаше хората с общ въпрос:"Как живеете?" "-Не е лесно!"-отговаряха повечето,а коментара беше:"Ето колко е труден живота на македонците в пиринска Македония!Не е леко да си македонец в България!".Ако някой откажеше да спре пред камерата момата казваше:"Македонците се страхуват от репресии!Не е леко да си македонец в България!"...
В един клип на "омо" показваха списък с лежали по затвори,коментирайки,че е било заради това,че са се изявили като македонци.Много от тях бяха лежали и във врачанския затвор,а той е за криминални рецидивисти с присъди над 5 години-аз ви гарантирам,че там "политически" не са лежали.
Та въпроса ми е:Някой знае ли нещо,което доказва неравностойно положение на обявили се за македонци в България?Ама нещо истинско,а не "изсмукани от пръсти репортажи" и крадци и изнасилвачи,които се обявяват за "политически"?
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 12-08-2011, 08:52 PM by TATAP.)
12-08-2011, 08:50 PM
Website Reply
Илиян_Луков Offline
Senior Member
****

Posts: 456
Joined: Aug 2011
Reputation: 6
#8

На мене ми е чудно едно нещо ... при хилядите да не кажа милиони македонци по националност или етнички в Пирин, колко от тия взеха македонски паспорт,за да потвърдят етническата си принадлежност ... ако некой има некакви данни моля да ги сложи, за да ги видя ...
18-08-2011, 09:06 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#9

(18-03-2010, 05:32 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Македонското малицинство во Бугарија и Грција реагира

Батали удбашката статија...Македонците во Бугарија но од еден друг агол.
Во Канада сите Македонци, велат дека се Македонци кога поднесуваат барање за АЗИЛ, кои доааѓаат од Бугарија, АЗИЛОТ го добиваат скоро по автоматизам. Но што се случува понатака. Тие луѓе како да исчезнуваат. Никој од нив да се јави, да напише збор за тоа што се случува во Бугарија со Македонците. Причините зошто избегал. Полициски тортури и таму сега се отворени архивите. Да организираат некое здружение. Здруженија на Македонци бегалци-азиланти од Грција и Албанија сум сретнал но од Бугарија јас досега не сум сретнал. Во што е причината ???

Батали ја удбашката статија - тие се како по матрица правени. НО! Поинтерерно е зошто не се најде барем еден да му одговори на прашањето на Јордан (поготово со големите букви). Да му објасни на човекот на сосемо логичното и легитимно прашање... Каква е, аџеба, причината Razmisluva
19-08-2011, 03:33 AM
Reply
Guest
Unregistered

 
#10

(19-08-2011, 03:33 AM)Вовата Wrote: Батали ја удбашката статија - тие се како по матрица правени. НО! Поинтерерно е зошто не се најде барем еден да му одговори на прашањето на Јордан (поготово со големите букви). Да му објасни на човекот на сосемо логичното и легитимно прашање... Каква е, аџеба, причината Razmisluva

За коjа матрица зборуваш? За та матрицата на тодорживковската ДС-14-"историчка" шпионажа?!
20-08-2011, 02:17 PM
Reply
Playboytaxi Offline
Senior Member
****

Posts: 614
Joined: Jun 2010
Reputation: 24
#11

(19-08-2011, 03:33 AM)Вовата Wrote:
(18-03-2010, 05:32 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Македонското малицинство во Бугарија и Грција реагира

Батали удбашката статија...Македонците во Бугарија но од еден друг агол.
Во Канада сите Македонци, велат дека се Македонци кога поднесуваат барање за АЗИЛ, кои доааѓаат од Бугарија, АЗИЛОТ го добиваат скоро по автоматизам. Но што се случува понатака. Тие луѓе како да исчезнуваат. Никој од нив да се јави, да напише збор за тоа што се случува во Бугарија со Македонците. Причините зошто избегал. Полициски тортури и таму сега се отворени архивите. Да организираат некое здружение. Здруженија на Македонци бегалци-азиланти од Грција и Албанија сум сретнал но од Бугарија јас досега не сум сретнал. Во што е причината ???

Батали ја удбашката статија - тие се како по матрица правени. НО! Поинтерерно е зошто не се најде барем еден да му одговори на прашањето на Јордан (поготово со големите букви). Да му објасни на човекот на сосемо логичното и легитимно прашање... Каква е, аџеба, причината Razmisluva

Vse pak da kajem ,zashtoto moje nekoj da ne se seshta zashto. Mnogo e prosto. V BG vseki moje svobodno da se opredeli za kakavto iska. V sashtoto vreme arhivite v BG sa otvoreni i vseki moje da otide i da chete originali. Makedonite v BG namaliavat ,zashtoto veche nikoj ne moje da gi laje s srbo-komunisticheski falshifikati.Nikoj ne iska da izglejda kato glupak i da viarva v takava izmislica kato makeonizma.....
My Blog with hundreds of original VMRO and other old documents related to Macedonia:
http://macedoniandocuments.blogspot.com/...lchev.html20-08-2011, 05:46 PM
Website Reply
Guest
Unregistered

 
#12

(20-08-2011, 05:46 PM)Playboytaxi Wrote: Vse pak da kajem ,zashtoto moje nekoj da ne se seshta zashto. Mnogo e prosto. V BG vseki moje svobodno da se opredeli za kakavto iska. V sashtoto vreme arhivite v BG sa otvoreni i vseki moje da otide i da chete originali. Makedonite v BG namaliavat ,zashtoto veche nikoj ne moje da gi laje s srbo-komunisticheski falshifikati.Nikoj ne iska da izglejda kato glupak i da viarva v takava izmislica kato makeonizma.....

България е странта с най-много полицаи на глава от населението в ЕС и с най-големия бюджет за полицията в целия ЕС!
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=183468
---------------------------
България и българщинизмът са с най-много лъжливи "исторически" митове, сътвотени от разни "исторически" шпионски отдели!
---------
сп. “Либерален преглед“
http://librev.com/discussion-bulgaria/12...8-20-10-39
Понеделник, 18 Юли 2011 21:09
---------
http://e-vestnik.bg/12402/tsarkvata-napr...-rodopite/
11 Август 2011
---------
от Боян Добрев, Либерален преглед
[Българската] Църква направи светец измислен човек в Родопите
Той излиза от същия съчинен бележник, върху който е написан романът “Време разделно” [на комунистическия драскач и блюдолизец Антон Дончев]
---------------------------
Колкото и да се напъват бългаските последователи на Тодор Живков (дори и в Чикаго) да прикриват истината с лъжливи пропагандни калъпи, предназначени за българските аграрни лумпен-пролетари, само могат да накарат македонците (най-вече в България) да се смеят с глас! :-)))
20-08-2011, 06:40 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#13

(20-08-2011, 02:17 PM)Guest Wrote:
(19-08-2011, 03:33 AM)Вовата Wrote: Батали ја удбашката статија - тие се како по матрица правени. НО! Поинтерерно е зошто не се најде барем еден да му одговори на прашањето на Јордан (поготово со големите букви). Да му објасни на човекот на сосемо логичното и легитимно прашање... Каква е, аџеба, причината Razmisluva

За коjа матрица зборуваш? За та матрицата на тодорживковската ДС-14-"историчка" шпионажа?!

Оди се гръмни Icon_razz.
20-08-2011, 10:54 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#14

(20-08-2011, 06:40 PM)Guest Wrote:
(20-08-2011, 05:46 PM)Playboytaxi Wrote: Vse pak da kajem ,zashtoto moje nekoj da ne se seshta zashto. Mnogo e prosto. V BG vseki moje svobodno da se opredeli za kakavto iska. V sashtoto vreme arhivite v BG sa otvoreni i vseki moje da otide i da chete originali. Makedonite v BG namaliavat ,zashtoto veche nikoj ne moje da gi laje s srbo-komunisticheski falshifikati.Nikoj ne iska da izglejda kato glupak i da viarva v takava izmislica kato makeonizma.....

България е странта с най-много полицаи на глава от населението в ЕС и с най-големия бюджет за полицията в целия ЕС!
http://www.mediapool.bg/show/?storyid=183468
---------------------------
България и българщинизмът са с най-много лъжливи "исторически" митове, сътвотени от разни "исторически" шпионски отдели!
---------
сп. “Либерален преглед“
http://librev.com/discussion-bulgaria/12...8-20-10-39
Понеделник, 18 Юли 2011 21:09
---------
http://e-vestnik.bg/12402/tsarkvata-napr...-rodopite/
11 Август 2011
---------
от Боян Добрев, Либерален преглед
[Българската] Църква направи светец измислен човек в Родопите
Той излиза от същия съчинен бележник, върху който е написан романът “Време разделно” [на комунистическия драскач и блюдолизец Антон Дончев]
---------------------------
Колкото и да се напъват бългаските последователи на Тодор Живков (дори и в Чикаго) да прикриват истината с лъжливи пропагандни калъпи, предназначени за българските аграрни лумпен-пролетари, само могат да накарат македонците (най-вече в България) да се смеят с глас! :-)))

Види тамо горе црвената боя и пий една вода од вардарот Icon_razz.
20-08-2011, 10:55 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#15

(20-08-2011, 05:46 PM)Playboytaxi Wrote:
(19-08-2011, 03:33 AM)Вовата Wrote:
(18-03-2010, 05:32 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Македонското малицинство во Бугарија и Грција реагира

Батали удбашката статија...Македонците во Бугарија но од еден друг агол.
Во Канада сите Македонци, велат дека се Македонци кога поднесуваат барање за АЗИЛ, кои доааѓаат од Бугарија, АЗИЛОТ го добиваат скоро по автоматизам. Но што се случува понатака. Тие луѓе како да исчезнуваат. Никој од нив да се јави, да напише збор за тоа што се случува во Бугарија со Македонците. Причините зошто избегал. Полициски тортури и таму сега се отворени архивите. Да организираат некое здружение. Здруженија на Македонци бегалци-азиланти од Грција и Албанија сум сретнал но од Бугарија јас досега не сум сретнал. Во што е причината ???

Батали ја удбашката статија - тие се како по матрица правени. НО! Поинтерерно е зошто не се најде барем еден да му одговори на прашањето на Јордан (поготово со големите букви). Да му објасни на човекот на сосемо логичното и легитимно прашање... Каква е, аџеба, причината Razmisluva

Vse pak da kajem ,zashtoto moje nekoj da ne se seshta zashto. Mnogo e prosto. V BG vseki moje svobodno da se opredeli za kakavto iska. V sashtoto vreme arhivite v BG sa otvoreni i vseki moje da otide i da chete originali. Makedonite v BG namaliavat ,zashtoto veche nikoj ne moje da gi laje s srbo-komunisticheski falshifikati.Nikoj ne iska da izglejda kato glupak i da viarva v takava izmislica kato makeonizma.....

Аз познавам българи, които в Канада се писаха с циганско съзнание за азил. Icon_razz. Целта оправдава средствата. Стойко, професионалниот "македонец" и клубот по интереси од Мусомище ще им намалят дажбата - криза е Icon_razz.
20-08-2011, 10:59 PM
Reply
Радко Offline
Junior Member
**

Posts: 30
Joined: Sep 2011
Reputation: 0
#16

(18-03-2010, 05:32 PM)ЈорданПетровски Wrote: Македонското малицинство во Бугарија и Грција реагира

За сведение: в България - нито етническа, нито географска, нито каквато и да е друга група, няма и никога не е имала статут на малцинство!
30-09-2011, 04:43 PM
Reply
montehristo Offline
Неверен Тома
*****

Posts: 1,433
Joined: Aug 2010
Reputation: 30
#17

(20-08-2011, 10:59 PM)Вовата Wrote:
(20-08-2011, 05:46 PM)Playboytaxi Wrote:
(19-08-2011, 03:33 AM)Вовата Wrote:
(18-03-2010, 05:32 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Македонското малицинство во Бугарија и Грција реагира

Батали удбашката статија...Македонците во Бугарија но од еден друг агол.
Во Канада сите Македонци, велат дека се Македонци кога поднесуваат барање за АЗИЛ, кои доааѓаат од Бугарија, АЗИЛОТ го добиваат скоро по автоматизам. Но што се случува понатака. Тие луѓе како да исчезнуваат. Никој од нив да се јави, да напише збор за тоа што се случува во Бугарија со Македонците. Причините зошто избегал. Полициски тортури и таму сега се отворени архивите. Да организираат некое здружение. Здруженија на Македонци бегалци-азиланти од Грција и Албанија сум сретнал но од Бугарија јас досега не сум сретнал. Во што е причината ???

Батали ја удбашката статија - тие се како по матрица правени. НО! Поинтерерно е зошто не се најде барем еден да му одговори на прашањето на Јордан (поготово со големите букви). Да му објасни на човекот на сосемо логичното и легитимно прашање... Каква е, аџеба, причината Razmisluva

Vse pak da kajem ,zashtoto moje nekoj da ne se seshta zashto. Mnogo e prosto. V BG vseki moje svobodno da se opredeli za kakavto iska. V sashtoto vreme arhivite v BG sa otvoreni i vseki moje da otide i da chete originali. Makedonite v BG namaliavat ,zashtoto veche nikoj ne moje da gi laje s srbo-komunisticheski falshifikati.Nikoj ne iska da izglejda kato glupak i da viarva v takava izmislica kato makeonizma.....

Аз познавам българи, които в Канада се писаха с циганско съзнание за азил. Icon_razz. Целта оправдава средствата. Стойко, професионалниот "македонец" и клубот по интереси од Мусомище ще им намалят дажбата - криза е Icon_razz.

Значи подобро ќе му било на Стојко Стојков да се пише Циган отколку “клет“ Македонец, нели?


‘What has been will be again, what has been done will be done again; there is nothing new under the sun‘ ( Eccl. 1:9).
01-10-2011, 03:33 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#18

Стойко Стойков в България е със статута на "джедаите" при преброяванията в държавите с чувство за хумор.
Неслучайно у Вардарско се занимавате само с него-просто няма други "македонци" у нас-тъжно, но факт.
Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
06-10-2011, 08:00 AM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#19

(01-10-2011, 03:33 PM)montehristo Wrote:
(20-08-2011, 10:59 PM)Вовата Wrote:
(20-08-2011, 05:46 PM)Playboytaxi Wrote:
(19-08-2011, 03:33 AM)Вовата Wrote:
(18-03-2010, 05:32 PM)ЈорданПетровски Wrote: Македонците во Бугарија но од еден друг агол.
Во Канада сите Македонци, велат дека се Македонци кога поднесуваат барање за АЗИЛ, кои доааѓаат од Бугарија, АЗИЛОТ го добиваат скоро по автоматизам. Но што се случува понатака. Тие луѓе како да исчезнуваат. Никој од нив да се јави, да напише збор за тоа што се случува во Бугарија со Македонците. Причините зошто избегал. Полициски тортури и таму сега се отворени архивите. Да организираат некое здружение. Здруженија на Македонци бегалци-азиланти од Грција и Албанија сум сретнал но од Бугарија јас досега не сум сретнал. Во што е причината ???

Батали ја удбашката статија - тие се како по матрица правени. НО! Поинтерерно е зошто не се најде барем еден да му одговори на прашањето на Јордан (поготово со големите букви). Да му објасни на човекот на сосемо логичното и легитимно прашање... Каква е, аџеба, причината Razmisluva

Vse pak da kajem ,zashtoto moje nekoj da ne se seshta zashto. Mnogo e prosto. V BG vseki moje svobodno da se opredeli za kakavto iska. V sashtoto vreme arhivite v BG sa otvoreni i vseki moje da otide i da chete originali. Makedonite v BG namaliavat ,zashtoto veche nikoj ne moje da gi laje s srbo-komunisticheski falshifikati.Nikoj ne iska da izglejda kato glupak i da viarva v takava izmislica kato makeonizma.....

Аз познавам българи, които в Канада се писаха с циганско съзнание за азил. Icon_razz. Целта оправдава средствата. Стойко, професионалниот "македонец" и клубот по интереси од Мусомище ще им намалят дажбата - криза е Icon_razz.

Значи подобро ќе му било на Стојко Стојков да се пише Циган отколку “клет“ Македонец, нели?


Исто ке му било. Но веќе се "борил" во Бугарија како "македонец" има "био" зощо да менува боја.

Одговор - исто.
07-10-2011, 04:58 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#20

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
10-10-2011, 06:37 PM
Website Reply