Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Професорот Светозар Шкариќ потврдува Република Македонија ПРЕСТАНА ДА ПОСТОИ
Author Message
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#1

Професорот на Правиот факултет Светозар Шкариќ потврдува Република Македонија ПРЕСТАНА ДА ПОСТОИ

20.03.2013
ВЕСТИ НА ТЕМА: ЦРНИОТ ПОНЕДЕЛНИК И ПОТОА

Професорот на Правниот Факултет, Светомир Шкариќ настаните од 24 декември ги спореди со масакрот од Вартоломејската ноќ во Франција и истакна дека црниот понеделник ќе придонесе одредени политичари во Македонија да бидат прогласени за макијавелисти. Според него, со исфрлањето на пратениците и новинарите од салата за да се донесе Буџетот за 2013 година, се прекршени човековите права, владеењето на правото и начелото на поделба на власта.

Во такви услови е нарушен уставниот поредок, и тоа со насилство. Обвинители, и онака ве имаме многу, погледнете је пошироката слика и ќе видите за што се работи.
Тв Телма

http://www.telma.com.mk/index.php?task=c...item=25287

Ете и професорот Светозар Шкариќ потврдува дека имаме насилно менување на Уставно правниот пордок практично на 24 декмври 2012 година Република Македонија ПРЕСТАНА ДА ПОСТОИ .

И професорот ги повикува од јавно обвинителство да ги уапсат лицата ( организаторите Груевски Никола Ставревски Зоран и Јанкуловска Гордана ) кој го организираа државниот удар .
Од 24 декември Макеоднија е обична географска територија без воспоставен Уставно правен поредок . Доколку јавното обвинителство не ги уапси лицата кој кај ја укинаа Република Македонија секому требада му е јасно дека и јавното обвинителство е под контрола на српско -грчките тајни служби .

Ако не се врати Уставно правниот поредок пред 24 декември тогаш распарчувањето на географската територија Макеоднија ќе се случи многу бргу .
Не лаже Никос Грујос кога вели дека овие локални избори се референдум .
Да навистина се референдум за распачување на Македонија .

Мирка Велинопулос и Паловиќ-Латас во весник Нова Макеоднија веќе објавија како ќе се дели Макеоднија .
Вака :
Едно парче : линија ќе оди Охрид – Струга – Битола – Неготино – Струмица би станал дел од Грција .
Едно парче : Линија ќе оди Берово – Делчево – Кочани- Штип ќе станат дел од Бугарија
Едно парче : линија ќе оди Куманово дел од Скопје КриваПаланка , Кратово , Велес Прилеп би станале дел од Србија
Едно парче : линија се што ќе остане ...Тетово , Гостивар ,Дебар Кичево , дел од Скопје би станал дел од Албанија .

Со тоа што ќе има голема размена на население .
И тоа ќе се случи оваа година .
Затоа Никос Грујос не лаже кога вели дека овие избори се избори за распачување на Македонија како референдум .

После успешниот државен удар кој очигледно многу долго е спреман и нефункционирање на државните органи пред се јавно обвинителство веќе распарчувањето е неизбежно и српско -грчките квислиншко -петоколонашки елементи веќе се многу далеку отидени во оваа работа така што и да сакаат веќе неможат да се откажат туку мора да одат до крај во уништувањето-распарчувањето на Македонија.

Апла очигледно е дека веќе и нема сила во Македонија која може да ги спречи во намерите .
(This post was last modified: 20-03-2013, 11:05 PM by Flok.)
20-03-2013, 11:03 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2

Денеска, во хотелот Холидај ин во Скопје се одржа промоцијата на книгата „Црн понеделник“ во издание на Фондација отворено општество – Македонија
20-03-2013, 11:07 PM
Reply
симеон Offline
Member
***

Posts: 90
Joined: Mar 2013
Reputation: 0
#3

Това писание с тези разделителни линии сериозно ли е ?Референдум за какво?
20-03-2013, 11:46 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#4

Жална вест за отпорашите- отпорот е мртов да живее народот!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
22-03-2013, 09:21 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#5

(22-03-2013, 09:21 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Жална вест за отпорашите- отпорот е мртов да живее народот!

Па, Мрачен, нели и отпорашите се дел од народот? Или ке им ги одземете македонските државјанства? После, немој да се чудите на големиот број на Блгари во МакедонијаSmajlito

24-03-2013, 08:49 AM
Reply
симеон Offline
Member
***

Posts: 90
Joined: Mar 2013
Reputation: 0
#6

Какви са "отпорашите"?
24-03-2013, 08:57 AM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 16,926
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#7

(24-03-2013, 08:57 AM)симеон Wrote: Какви са "отпорашите"?
Да не беа денешните "ОТПОРАШИ" на власт од 1991 до 1998 година, Македонија денеска ке беше и во ЕУ и во НАТО и немаше да може човек како Груевски да дојде на власт.

За да добиеш јасна представа кои се отпорашите, еве што вели еден "ОТПОРАШ" :(21-03-2013, 11:23 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Nano Ruzin

Злоделата на ДПМНЕ се многу поголеми одколку оние на комунизмот во СФРЈ
4 hours ago · Like
24-03-2013, 09:50 PM
Reply
симеон Offline
Member
***

Posts: 90
Joined: Mar 2013
Reputation: 0
#8

Значи ,отпорашите са социалистите.
25-03-2013, 07:04 AM
Reply
симеон Offline
Member
***

Posts: 90
Joined: Mar 2013
Reputation: 0
#9

Какво е отношението към идеята за обединение на Сърбия и Македония на македонците и на албанците?
25-03-2013, 07:22 AM
Reply
Flok Offline
Senior Member
****

Posts: 442
Joined: Jan 2012
Reputation: 3
#10

(20-03-2013, 11:03 PM)Flok Wrote: Мирка Велинопулос и Паловиќ-Латас во весник Нова Макеоднија веќе објавија како ќе се дели Макеоднија .
Вака :
Едно парче : линија ќе оди Охрид – Струга – Битола – Неготино – Струмица би станал дел од Грција .
Едно парче : Линија ќе оди Берово – Делчево – Кочани- Штип ќе станат дел од Бугарија
Едно парче : линија ќе оди Куманово дел од Скопје КриваПаланка , Кратово , Велес Прилеп би станале дел од Србија
Едно парче : линија се што ќе остане ...Тетово , Гостивар ,Дебар Кичево , дел од Скопје би станал дел од Албанија .

Со тоа што ќе има голема размена на население .
И тоа ќе се случи оваа година .
Затоа Никос Грујос не лаже кога вели дека овие избори се избори за распачување на Македонија како референдум .

После успешниот државен удар кој очигледно многу долго е спреман и нефункционирање на државните органи пред се јавно обвинителство веќе распарчувањето е неизбежно и српско -грчките квислиншко -петоколонашки елементи веќе се многу далеку отидени во оваа работа така што и да сакаат веќе неможат да се откажат туку мора да одат до крај во уништувањето-распарчувањето на Македонија.

Апла очигледно е дека веќе и нема сила во Македонија која може да ги спречи во намерите .

Оп оп загодитак....Се си тече по планот и програмата
Струга ја замаат Македонците а Кичево Албаниците
Овие денови луѓе што ги знаат состојбите во Кичево кажуваат дека има тука некоја ујдурма .И не може да нема .Па тек Грујо трча да ги теши демек некоја територјална поделба била виновна .Абе па имало територјална поделба па ете поминале 4 години од претхдните локалани избори значи 2009 година кога Грујо беше на власт и ете тогаш победил Македонец .Сега испаѓа дека и Македонците гласале за ДУИ во Кичево .Епа како победил Македонец 2009 година при иста територијална поделба и плус гласовите на Македонците се делеле меѓу СДСМ и ДПМНЕ . А сега настапуваат со единстевн кандидат и губат ?Абе им кажав ( нели ти реков Ибраим) дека се продадени . Да де глупо е за локани избори да се збори кој е изгласан треба да се гласа без разлика на национална припадност да се избере тој кој нуди најдоба понуда да им ги подобри услови за живот без разлика на нацонална при падност ама самите тие работата ја доведоа како некакво национално пребројување .Плус Грујо одржал како велат најпатриотски говор у хисторији човјечанства . Така што Грујо не ги излажа кога кажа дека ќе им понуди три опции на Кичевчани кага ги посети пред некој ден нели им вети трикратна помош . И да знат дека ќе ја добијат еве и јас им потврдувам . Ама не во Кичево .
Како што и преходно (пред изборите ) им објаснив дека работата е договорена .
Макеоднците ќе ја добијат Струга .
Па така Кичевчани ( и сите од Македонски Брод и Маврово итн) ќе имаат опција освен да останат таму да бидат Албански државјани плус ТРИ опции .
Ете ПРВА опција ќе може да разменат тариторија имоти со Албанци од Струшко а целиот тој дел линија Охрид – Сруга – Битола – Кавадарци – Неготино – Валандово – Гевгелија – Струмица ќе подпадне под Грција па така ќе станат “Грци по род “ ќе бидат дел од Северна Грција и повторно ќе ги раководи Никос Грујос а ќе се гледаат и во Мирка Велинопулос .Или ВТОРА опција може да станат Јужносрбијанци со територија од Кумоманова све до Прилепа града сас престедника Ѕингосуруса и министра жандармерије Дража Павловиќа – Латаса .Или ќе имаат ТРЕТА опција да станат благонадежни Бугари на територија од Берово до Штип каде Грујо направи најголемо етничко чистење на Македонците но затоа и цената на земјата е падната многу ниска многу евтино ќе си купат цело село или град ..Е тука неможам да им кажам кој ќе ги ракводи оти има многу кандидати ..многу браќа а е едно рало гаќи .
Треба само малку да се стрпат оти работата е пред крај .
Ете на 24 декември 2012 година Уставот а со него и сите закони се укинати па сега Македонија е само географска територија .Бранко ќе го тргнат тоа Заев у Струмица не игра улога оти Грујо и пред државниот удар бараше – се пофали дека веќе има терористички банди па нели бараше нивна легализација така што Заевци – маевци ќе бидат елиминирани по кратком поступку .
27-03-2013, 06:29 PM
Reply
симеон Offline
Member
***

Posts: 90
Joined: Mar 2013
Reputation: 0
#11

Подялбата на Македония е започнала ,защото разбрах ,че Кичево е предадено на албанците .
Да видим какво друго по плана за разделяне ,ще се изпълни в скоро време.
28-03-2013, 08:53 PM
Reply