Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
МАКЕДОНЦИ - ПРОТЕСТ
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,944
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#61


[Image: hakiran-dpmne.gif]
04-03-2013, 01:20 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#62

(03-03-2013, 07:19 PM)Larsson Wrote:
(03-03-2013, 06:57 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Концерт на... Блур?! Виолинисти у кафана?! Ама кого типов зафркава...

Nikogo vo NORMALNI drzavi gradjanite so takvi raboti se zanimaav,muzika sport,biznis,hobi licni zadovosltva,a bidejci kaj nas nenormalnoto e normalno,zatoa i ti izgleda kako zaebancija....

Зборот ми е... Блур одамна нема снимено ништо ново и популарно, за концерт да не збориме. Заглавил некако авторот у времето (помалку веројатно) или појма нема што пишува (најмногу веројатно). Дечкото најверојатно нема стапнато у кафана и користи стереотипи наместо сопствено искуство (виолинист у кафана, а не на пр. синтисајзер и певаљка што е стандардна музичка постава низ кафаните). Неизживеано маже најверојатно, тој веројатно не се сеќава последен пат кога довел девојка во неговиот стан (под услов да не живее со неговите родители кахм кахм, инаку во Македонија скоро правило) на кафе камоли сабајле доручек да и` готви, па вака низ блог фантазира.
Затоа ми изгледа Ларсоне заебанција, обично драшкање на меланхоличниот нерв што успешно пали кај извесен ментален ков во Македонија.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
04-03-2013, 07:34 AM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#63

(04-03-2013, 07:34 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(03-03-2013, 07:19 PM)Larsson Wrote:
(03-03-2013, 06:57 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Концерт на... Блур?! Виолинисти у кафана?! Ама кого типов зафркава...

Nikogo vo NORMALNI drzavi gradjanite so takvi raboti se zanimaav,muzika sport,biznis,hobi licni zadovosltva,a bidejci kaj nas nenormalnoto e normalno,zatoa i ti izgleda kako zaebancija....

Зборот ми е... Блур одамна нема снимено ништо ново и популарно, за концерт да не збориме. Заглавил некако авторот у времето (помалку веројатно) или појма нема што пишува (најмногу веројатно). Дечкото најверојатно нема стапнато у кафана и користи стереотипи наместо сопствено искуство (виолинист у кафана, а не на пр. синтисајзер и певаљка што е стандардна музичка постава низ кафаните). Неизживеано маже најверојатно, тој веројатно не се сеќава последен пат кога довел девојка во неговиот стан (под услов да не живее со неговите родители кахм кахм, инаку во Македонија скоро правило) на кафе камоли сабајле доручек да и` готви, па вака низ блог фантазира.
Затоа ми изгледа Ларсоне заебанција, обично драшкање на меланхоличниот нерв што успешно пали кај извесен ментален ков во Македонија.Dobra dijagnoza dade,avtorot zaglavil vo vremeto,da vo Makedonija vremeto stoi,ludjeto seuste se palat na nekoi grupi i muziki,od porano zasto Makedonija kulturna interakcija "in live" so svetot nema,novi i popularni grupi ne svirat vo MKD,ludjeto nemaat pari da "zapalat" avion pa za vikend vo London ili Amsterdam,edinstvena zabava im e youtube,turski serii i Pinktv,ima violini po kafanite,ne si bil odamna i ti (standardna postava ne e vece sintisajzer i pevaljka)...
Da mladite se frustrirani zasto nemaat sopstven stan,imaat po 30+ i ziveat so sopstvenite roditeli(a necii majki imaat i po 4 stana),ne se vraboteni,ako se vraboteni ili se prijaveni na pola rabotno vreme,ili se na crno,da izlezes u grad ti treba pola plata,da dobies rabota mora da lizes gaz u partija,non stop se pod stres dali ce ja bide ili nema da ja bide drzavata,i sto im ostanuva osven mentalna i fizicka masturbacija na internet.

Ludjeto se depresivni,melahonicni,apaticni,bez zivotna radost...zosto?

Odgovori i resenija na tie prasanja treba da se baraat.
04-03-2013, 01:24 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#64

Quote:Албанците најавуваат нови протести во петок

Албанската младина во петок, 8 март, повторно ќе протестира во Скопје.
Како што најавуваат на социјалните мрежи протестот ќе започне пред Јаја Пашината џамија во Скопје по петочната молитва.
Причина за новиот протест како што велат се апсењата на голем број на демостранти од протестите во саботата и поради претепаните момчиња.
http://brif.mk/makedonija/albanci-najavu...-vo-petok/

Glava_vo_zidGlava_vo_zidGlava_vo_zid
04-03-2013, 06:31 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,944
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#65[Image: protest-albanci21.jpg]
08-03-2013, 02:07 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#66

(08-03-2013, 02:07 PM)ЈорданПетровски Wrote:

[Image: protest-albanci21.jpg]

Еве зошто Владата ја финансира полицијата, а скратува на армијата.

08-03-2013, 02:27 PM
Reply