Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 2.75 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонисти
Author Message
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#21

(14-07-2010, 12:19 AM)demmian Wrote:
(13-07-2010, 09:54 PM)demmian Wrote: Ако продолжиш со постови како овој што ти го избришав, ке бидеш баниран.


Банирај ме!Не можам да гледам како задкулисно бугари си ги искажуваат болните фантазии кон Македонија и Македонците!!!

Како можеш да го дозволиш тоа?!

Ти знаеш ли бре што е бугарин?! Целосно ништожество,кое нема ни човечки карактеристики,а ти како можеш да ги штитиш тие болни умови не ми е јасно?!!


Не ги искажуваат заткулисно demmiane. Постираат скенови од книги, списанија..... и тоа јавно, не се задскривааат зад никого и ништо. Ако ги бришеме нивните постови само ке им сториме услуга. Ке можат да ТВРДАТ пред светот: гледате нема одговори на нашиве тврдења, значи така е ние ја зборуваме вистината.

За да сториш нешто што е во Македонски интерес, на кој се повикуваш непрекинато, теба да одговориш со факти. Но ти на тоа одговараш ислучиво со навреди. А со таквиот настап само им помагаш на Бугарите во докажување дека нема Македонци.
Дискусииве ги следат доста луѓе, тие читаат и врз база на прочитаното носат заклучок/одлука на кого ке му веруваат. Што ке заклучат/поверуваат врз база на твоите постови....

Зошто дозволувам ????...во кое време живееш бре demmiane, кој може денеска да спречи некого да пласира што сака. НИКОЈ !!!! Ако сакаш нешто да сториш во Македонски интерес тогаш треба да бараш одговори со кои ке ги побиеш Бугарите во нивните пропаганди....

Оваа последен мој обид да ти укажам на грешките-непочитувањето на форумсклите правила.
14-07-2010, 01:08 AM
Reply
demmian
Unregistered

 
#22

(14-07-2010, 01:08 AM)Администратор Wrote:
(14-07-2010, 12:19 AM)demmian Wrote:
(13-07-2010, 09:54 PM)demmian Wrote: Ако продолжиш со постови како овој што ти го избришав, ке бидеш баниран.


Банирај ме!Не можам да гледам како задкулисно бугари си ги искажуваат болните фантазии кон Македонија и Македонците!!!

Како можеш да го дозволиш тоа?!

Ти знаеш ли бре што е бугарин?! Целосно ништожество,кое нема ни човечки карактеристики,а ти како можеш да ги штитиш тие болни умови не ми е јасно?!!


Не ги искажуваат заткулисно demmiane. Постираат скенови од книги, списанија..... и тоа јавно, не се задскривааат зад никого и ништо. Ако ги бришеме нивните постови само ке им сториме услуга. Ке можат да ТВРДАТ пред светот: гледате нема одговори на нашиве тврдења, значи така е ние ја зборуваме вистината.

За да сториш нешто што е во Македонски интерес, на кој се повикуваш непрекинато, теба да одговориш со факти. Но ти на тоа одговараш ислучиво со навреди. А со таквиот настап само им помагаш на Бугарите во докажување дека нема Македонци.
Дискусииве ги следат доста луѓе, тие читаат и врз база на прочитаното носат заклучок/одлука на кого ке му веруваат. Што ке заклучат/поверуваат врз база на твоите постови....

Зошто дозволувам ????...во кое време живееш бре demmiane, кој може денеска да спречи некого да пласира што сака. НИКОЈ !!!! Ако сакаш нешто да сториш во Македонски интерес тогаш треба да бараш одговори со кои ке ги побиеш Бугарите во нивните пропаганди....

Оваа последен мој обид да ти укажам на грешките-непочитувањето на форумсклите правила.

Администраторе,не знаев дека политиката на форумов е таква.Зарем целта е натпревар меѓу Македонци и бугари ??!!!(та тие се за мене цигани,ништо повеќе)
Не можеш да им дозволиш да ја пласираат својата пропаганда и тоа на македонски форум!

Ако е целта на форумов токму горенаведената,тогаш ќе те замолам да ми го избришеш сосема никот.
14-07-2010, 01:17 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#23

(14-07-2010, 01:17 AM)demmian Wrote: Администраторе,не знаев дека политиката на форумов е таква.Зарем целта е натпревар меѓу Македонци и бугари ??!!!(та тие се за мене цигани,ништо повеќе)
Не можеш да им дозволиш да ја пласираат својата пропаганда и тоа на македонски форум!

Ако е целта на форумов токму горенаведената,тогаш ќе те замолам да ми го избришеш сосема никот.


Прочитај го ова уште еднаш!!


(13-07-2010, 09:40 PM)Администратор Wrote:
(28-03-2010, 04:10 PM)Kasnakovski Wrote: Да дојде да разговара како маж, да ја заштити македонската вистина. Ете има представници кои ќе ја докажуваат бугарската вистина, a јас сум за историската вистината каква и да била.


Kasnakovski, нашево максимално толерирање на дискусииеве не е ништо друго освен понуда на оптимални услови за конкуренција (натпревар). Централно место во таа филозофија зазема одбивност кон монополист/монарх и опсноста која произлегува од неговата позиција/власт/владеењее...

Поарно сто "виновни"(пропагандни мислења) да ги оставиме на форумов одошто да "убиеме" (избришеме) една историска вистина.

Многу одамна напишав, Администраторот не е судија да одредува чие мислење е точно од научна гледна точка, бидејки со тоа ке зазема страна . Никој од нас (екипата на КОТЛЕ) не е доволно стуручен да превземе таква одговорност, за да пресудува за работи за кои водат полемики Академици, доктори по историски науки......по наши сваќања: тоа е да има демократија а да нема цензура....


Македонија стаса дотука заради лажните патриоти. "Патриоти" кој решението го гледаат во забивање на главата во песок. Така неможеш да се избориш твојата вистина да ја прифати светот.


Никој не те присилува да пишуваш на форумот. Ако не ти се допаѓа политиката на форумот не доадѓај, не учествувај во дискусии....се е оставено на твој избор. Јас ке те банирам ако продолжиш да ги кршиш правилата на форумот.
14-07-2010, 01:43 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#24

Ајде вака... Значи, да не спамираме тука, гледам дека настанува проблем околу тоа што треба да остане, а што да се брише. Предлагам дискусијата по тоа прашање да продолжи тука, па сите да најдеме некое взаемно решение. Така и самите ќе увидите дека немаме никаква скриена намера во ова што го правиме (како што често знае да напише некој дека одработуваме за други држави). Но притоа бидете свесни за идејата на овој форум и дека таа мора да се сочува (без разлика што мислам јас или Администраторот за ставовите на некои членови).

Ваму нема повеќе потреба од вакви постови.

14-07-2010, 03:52 AM
Reply