Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонија го крие гробот на Александар Велики?
Author Message
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8
#91

(27-03-2010, 09:00 PM)Kasnakovski Wrote:
(27-03-2010, 08:53 PM)ivan mihajlov Wrote: [quote='demmian' pid='4969' dateline='1269719047']


НЕМОЖЕ ЗАЩОТО НЕМОЖЕШ ДА ГО ПРОУМЕЕШ КАКТО СА ТРАКИЙЦИТЕ,МИЗИЙЦИТЕ ,ШОПИТЕ ,ДОБРУДЖАНЦИТЕ ТАКА И МАКЕДНЦИТЕ СА СО ЕДНО ИМЕ БЪЛГАРИ ОТ ПРЕДИ ДЕСЕТ5 ВЕКА СЕ ЗНАЕ !!!Baeh.............КАКО Е СЕ ВЕЛА ВО ЕДНА СТРА МАКЕДНСКА ПЕСЕН ОТ ЧЕРНО МОРЕ ДО ОХРИД ЕДИН НАРОД ЖИВЕЕ ЕДИН НАРОД СО ЕДНО ИМЕ БЪЛГАРИ Icon_wink

Да, ама Македонците никогаш не живееле во Бугарија како држава. (освен за време на војните)

Добруџанците колку се северно од границата? Тракијците колку се јужно од границата? Шопите западно од границата со мали исклучоци се веќе посрбени.
Македонците се одделен случај. Тие си ја создале својата нација.
Проблемот е дека таа е градена врз лаги и антиб`лгаризам.

Колко сме македонците во Бугария ???? т.е. Колко българи имат корен от Македония по последни данни над 2 600 000 луге ове е половината от етническите българи защо само 500 -600 се самоопределят като македонци по националност ???

А за Мисирков е хубаво да прочетеш всичко писано от него не само "За македнските работи "примерно дневника му или писмата му до С.Бобчев ....Icon_wink
27-03-2010, 09:17 PM
Reply


Messages In This Thread
RE: Македонија го крие гробот на Александар Велики? - by ivan mihajlov - 27-03-2010, 09:17 PM