Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.38 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонија го крие гробот на Александар Велики?
Author Message
vargo Offline
Member
***

Posts: 133
Joined: Feb 2010
Reputation: 0

(28-03-2010, 02:34 AM)demmian Wrote:
(28-03-2010, 02:02 AM)raspberry Wrote:
Quote:Каснаковски,како сред вакви бугари софорумџии да не испростиш???
Smiley-happy068Smiley-happy068Smiley-happy068Smiley-happy068
Пак българите виновни Icon_wink Аз си мисля че си си такъв попринцип ама карай .... А Ванчо си е македонец по твоите разбирания , Варго също , тризначките също така че... Sepotsmeva

Ниту во овој ниту во минатиот ти пост не те разбрав што сакаш да кажеш,ниту што се обидуваш да намекнеш.

Прв пат ми се случува тоа во комуникација со бугарин.

Поубаво оформувај си ги мислите и изразувај се директно и до крајот на мислата ти,оти вака не те разбирам.

Те за тези тризначки става въпросPos23Pos23Pos23"македонки"от ДупницаSepotsmeva
http://www.vbox7.com/play:ed718adb?r=google

малко смях!!!!!!!Jeee
Времето е в нас и ние сме във времето!!! В.Левский
28-03-2010, 05:13 PM
Reply
vargo Offline
Member
***

Posts: 133
Joined: Feb 2010
Reputation: 0

(28-03-2010, 02:34 AM)demmian Wrote:
(28-03-2010, 02:02 AM)raspberry Wrote:
Quote:Каснаковски,како сред вакви бугари софорумџии да не испростиш???
Smiley-happy068Smiley-happy068Smiley-happy068Smiley-happy068
Пак българите виновни Icon_wink Аз си мисля че си си такъв попринцип ама карай .... А Ванчо си е македонец по твоите разбирания , Варго също , тризначките също така че... Sepotsmeva

Ниту во овој ниту во минатиот ти пост не те разбрав што сакаш да кажеш,ниту што се обидуваш да намекнеш.

Прв пат ми се случува тоа во комуникација со бугарин.

Поубаво оформувај си ги мислите и изразувај се директно и до крајот на мислата ти,оти вака не те разбирам.


ей за тези тризначки става въпрос-македонки от Дупница
http://www.vbox7.com/play:ed718adb?r=google
Времето е в нас и ние сме във времето!!! В.Левский
28-03-2010, 05:14 PM
Reply
Vodno konche Offline
Senior Member
****

Posts: 601
Joined: Feb 2010
Reputation: 6

Демиан, приличаш ми по мислене на Крсте Мисирков. Ето един цитат от "Македонцките работи" специално за тебе.
"Мнозина од македонцките читачи ке бидат удивени от поiавуан'ето на таiа книга. За удивуаiн'е ке им бидит во неiа много. Некоiи ке речат: зошто отцепуаiн'е от бугарите, кога ниiе до сега сме се велеле бугари и соединеiн'ето, а не расцепуаiн'ето праит силата?”
Знаеш, дека македонците са от един корен заедно с българите. До 1944 г - сме били един народ, но зборваш исто като Мисирков. Но он все пак умира като учител и директор в българско училиште во България и е имал българска свест, докато това за теб не може да се каже, макар, че доста знаеш за българите(според теб баш бугарите) и македонските българи Icon_razz. Но зашто Демиане да спориме коj е по-голем клошар и има повеке цигани в државата си Icon_razz)? Виж, дури и Мисирков знае дека мнозина ке питат зашто е това разделение? А всеки знае дека соединеiн'ето а не расцепуаiн'ето праит силата. И сега продалжават да се питат това што са се питали и по времето на Мисирков.Това се питам и аз.
28-03-2010, 07:01 PM
Reply
Зора Offline
Човѣкъ
****

Posts: 256
Joined: Mar 2010
Reputation: 13

Ехей, цѣло аллбг е преселено тука. Icon_lol
Прличев до крајот на својата учителска кариера па и во Солунската гимназија предавал на македонски и ги терал учениците да изговараат според гласовниот систем на македонски јазик

Прличев во Солунската гимназија предавал на македонски јазик, свесно и настојчиво.
28-03-2010, 09:12 PM
Reply
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15

(28-03-2010, 09:12 PM)Зора Wrote: Ехей, цѣло аллбг е преселено тука. Icon_lol

А ти си...? Icon_razz Страоселски–мк? Icon_razz))))Iconflowerhr4
Којшто има очи ќе види.
Којшто има уши ќе чуе.
Којшто ја љуби вистината ќе разбере.
28-03-2010, 09:35 PM
Reply
Зора Offline
Човѣкъ
****

Posts: 256
Joined: Mar 2010
Reputation: 13

(28-03-2010, 09:35 PM)Pirinec-Vrhovist Wrote:
(28-03-2010, 09:12 PM)Зора Wrote: Ехей, цѣло аллбг е преселено тука. Icon_lol

А ти си...? Icon_razz Страоселски–мк? Icon_razz))))Iconflowerhr4

Язе сѫм, староселскио Jeee
Прличев до крајот на својата учителска кариера па и во Солунската гимназија предавал на македонски и ги терал учениците да изговараат според гласовниот систем на македонски јазик

Прличев во Солунската гимназија предавал на македонски јазик, свесно и настојчиво.
28-03-2010, 10:13 PM
Reply
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15

(28-03-2010, 10:13 PM)Зора Wrote:
(28-03-2010, 09:35 PM)Pirinec-Vrhovist Wrote:
(28-03-2010, 09:12 PM)Зора Wrote: Ехей, цѣло аллбг е преселено тука. Icon_lol

А ти си...? Icon_razz Страоселски–мк? Icon_razz))))Iconflowerhr4

Язе сѫм, староселскио Jeee

Хаха добре дошъл на форумот Yea
Којшто има очи ќе види.
Којшто има уши ќе чуе.
Којшто ја љуби вистината ќе разбере.
28-03-2010, 10:36 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

Зорка е мажко?
28-03-2010, 10:42 PM
Reply
Зора Offline
Човѣкъ
****

Posts: 256
Joined: Mar 2010
Reputation: 13

(28-03-2010, 10:36 PM)Pirinec-Vrhovist Wrote:
(28-03-2010, 10:13 PM)Зора Wrote:
(28-03-2010, 09:35 PM)Pirinec-Vrhovist Wrote:
(28-03-2010, 09:12 PM)Зора Wrote: Ехей, цѣло аллбг е преселено тука. Icon_lol

А ти си...? Icon_razz Страоселски–мк? Icon_razz))))Iconflowerhr4

Язе сѫм, староселскио Jeee

Хаха добре дошъл на форумот Yea

Добре ве найдов.

Да машко сум Icon_wink, скратено од ЗораНаС(в)лободата.
Прличев до крајот на својата учителска кариера па и во Солунската гимназија предавал на македонски и ги терал учениците да изговараат според гласовниот систем на македонски јазик

Прличев во Солунската гимназија предавал на македонски јазик, свесно и настојчиво.
28-03-2010, 10:45 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33

Е, добря до! както казват в нашия край Icon_razz
29-03-2010, 06:19 AM
Reply
Vodno konche Offline
Senior Member
****

Posts: 601
Joined: Feb 2010
Reputation: 6

(28-03-2010, 10:45 PM)Зора Wrote:
(28-03-2010, 10:36 PM)Pirinec-Vrhovist Wrote:
(28-03-2010, 10:13 PM)Зора Wrote:
(28-03-2010, 09:35 PM)Pirinec-Vrhovist Wrote:
(28-03-2010, 09:12 PM)Зора Wrote: Ехей, цѣло аллбг е преселено тука. Icon_lol

А ти си...? Icon_razz Страоселски–мк? Icon_razz))))Iconflowerhr4

Язе сѫм, староселскио Jeee

Хаха добре дошъл на форумот Yea

Добре ве найдов.

Да машко сум Icon_wink, скратено од ЗораНаС(в)лободата.
PijanicaНали знаеш. Мило ми е мамо, драго ми е татко...в македонски форум да отидаBaehНали все оште не правим голема разлика между Македония и България...Icon_razz)Не е като да си в сръбски или гръцки форум - там бугари нема да найдеш.
29-03-2010, 10:23 AM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(28-03-2010, 09:12 PM)Зора Wrote: Ехей, цѣло аллбг е преселено тука. Icon_lol


Of-topic

Зора добредојде на форумов.
29-03-2010, 02:03 PM
Reply
Зора Offline
Човѣкъ
****

Posts: 256
Joined: Mar 2010
Reputation: 13

(29-03-2010, 02:03 PM)Администратор Wrote: Зора добредојде на форумов.

Of-topic

Благодарам Music4
Прличев до крајот на својата учителска кариера па и во Солунската гимназија предавал на македонски и ги терал учениците да изговараат според гласовниот систем на македонски јазик

Прличев во Солунската гимназија предавал на македонски јазик, свесно и настојчиво.
29-03-2010, 06:01 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18

Of-topic

Абе гледам има некаков проблем со одбројување на активните корисници.

Јас од каде и да влезнам во форумов (од работа од неколку компутери влегував анонимно) секогаш се гледам активен, а би требало да не сум - дома немаше никого.

Каква е работата?

Зора, нѢма ли да отвориме тема за Ѧзик-ът. Освен каi лозарите видѢх нѢкои интересни идеи и каi Миладиновци.
29-03-2010, 07:17 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6

(29-03-2010, 07:17 PM)Kasnakovski Wrote: Of-topic

Абе гледам има некаков проблем со одбројување на активните корисници.

Јас од каде и да влезнам во форумов (од работа од неколку компутери влегував анонимно) секогаш се гледам активен, а би требало да не сум - дома немаше никого.

Каква е работата?

Зора, нѢма ли да отвориме тема за Ѧзик-ът. Освен каi лозарите видѢх нѢкои интересни идеи и каi Миладиновци.


Kasnakovski за да постојано не сте вклучени, треба да се одјавите кога го напуштате форумот и потоа кога ке дојдете повторно да се логирате. И што користи Mozila или Оpera.
29-03-2010, 07:37 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18

Јасно. Не ми се одјавува, нека си бидам вечно активен.
29-03-2010, 07:50 PM
Reply
Зора Offline
Човѣкъ
****

Posts: 256
Joined: Mar 2010
Reputation: 13

(29-03-2010, 07:17 PM)Kasnakovski Wrote: Of-topic
Зора, нѢма ли да отвориме тема за Ѧзик-ът. Освен каi лозарите видѢх нѢкои интересни идеи и каi Миладиновци.

Яс би отворил уще одма, ама ти имаш поголѣми сознания и си по информиран за да напишиш вовед за тѣмата.
Прличев до крајот на својата учителска кариера па и во Солунската гимназија предавал на македонски и ги терал учениците да изговараат според гласовниот систем на македонски јазик

Прличев во Солунската гимназија предавал на македонски јазик, свесно и настојчиво.
(This post was last modified: 29-03-2010, 08:00 PM by Зора.)
29-03-2010, 07:59 PM
Reply
Kasnakovski Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,223
Joined: Mar 2010
Reputation: 18

Я нели е руска, лозарите не ја сакале. Шо да ја правиме? Да ја замениме со iа или?

И друго - дали да биде видов или видох?

ПС
На мојот дијалект е видѢф.
(This post was last modified: 29-03-2010, 08:14 PM by Kasnakovski.)
29-03-2010, 08:09 PM
Reply
Зора Offline
Човѣкъ
****

Posts: 256
Joined: Mar 2010
Reputation: 13

(29-03-2010, 08:09 PM)Kasnakovski Wrote: Я нели е руска, лозарите не ја сакале. Шо да ја правиме? Да ја замениме со iа или?

И друго - дали да биде видов или видох?

ПС
На мојот дијалект е видѢф.

Ай ке сѧ договорим(е), по пп, да не я троловаме тѣмата.
Прличев до крајот на својата учителска кариера па и во Солунската гимназија предавал на македонски и ги терал учениците да изговараат според гласовниот систем на македонски јазик

Прличев во Солунската гимназија предавал на македонски јазик, свесно и настојчиво.
29-03-2010, 08:59 PM
Reply
basilius_2 Offline
Moderator
*****

Posts: 1,136
Joined: Dec 2009
Reputation: 17

Zora da ti pozelam dobredojde na forumot.
01-04-2010, 04:27 PM
Reply