Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДНО НА МК НОВИНАРСТВО, ЈАНКО ЈАДИ БУРЕК, ДОМАКИНОТ НА ЛАТАС
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,108
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Сите коментари кои ги читав се однесуваат на Латас, како да ја заборавија онаа народната дека и за кавга и за љубов треба дваица. За да се направи емисија како во златните времиња на Тито, Ранковиќ, треба водител кој е продукт на тоа време.

Јанковата глума на недоветност и наивност со поставување на потпрашањата е изум кој го користеше УДБа ама тој поминуваше во едно друго време, во времето кога информацијата единствено кожените мантили беа "овластени" да ја дадат и на која беспоговорно мораше да се верува.

Како се формирани "ЕКСПЕРТСКАТА", БРАНКОВАТА и СНАЈПЕРСКАТА влада мислат дека знаат многу луѓе но не е така, ке треба уште време да се разбистри кои се носителите на "ДЕМОКРАТИЗИРАЊЕТО" на Македонија од 1990 година па до денеска.
Второто продолжение на текстот "РЕВИДИРАНИ СТАЉИНИСТИ, ВАНЧОМИХАЛОВИСТИ И АНАРХО ЛИБЕРАЛИ ЈА „ДЕМОКРАТИЗИРАА“ И „ОСАМОСТОЈУВАА“ МАКЕДОНИЈА" ке се обиде да даде одговор кој кого именува, дали Кљусев и "експертите" Глигоров за председател или Глигоров, Кљусев за премиер и "експертите" за министри.
Еве дел од текстот:


Quote:
Quote:„‘Се собравме во вилата на Михајло Апостолски, кој беше оженет за сестрата на Киро Глигоров, Цвета. Таму бевме јас (Кљусев), Ѓорѓи Наумов, Јордан Мијалков и Борис Змејковски. Ние одлучивме дека, преку Пане Велев, треба да го вратиме Киро во Македонија, зашто тој има доволно искуство да ја води државата’.“

Кога ке се погледне кој се присуствивал на "собиранката" во вилата на Михајло Апостолски се наметнува прашањето по која основа се состанале овие луѓе, што ги поврзувало. КОЈ ГИ ПОВРЗАЛ.
Состанокот по се се одржал пред да завршат првите повекепартиски избори или пак по самото завршување на изборите. Но едно е сигурно состанокот се случил пред решението на ВМРО ДПМНЕ да се преговара со Андов, Реформските Сили и Гошев СКМ ПДП за поделбата на власта по изборите.
Зошто Змејковски на состанокот на езерото Младост кога се договараше стратегијата на партијата за преговорите и кога беше побарана и добиена оставка од Голубовски заради слично деание, преговори со членови на стариот извршен совет за формирање на ВМРО-вска влада, не спомена дека и тој имал слична мисија но со други структури. Змејковски со присуството на "собиранката" во вилата на Михајло Апостолски исто како Голубовски ја прекршил одлука на партијата.

04-12-2012, 08:52 PM
Reply
Larsson Offline
Senior Member
****

Posts: 656
Joined: Sep 2011
Reputation: 6
#2

Kako se blizi 28 taka i trubadurite trubat se poglasno...:

Quote:Скромно ем небитно мислење

Фала, благодарам, џенкјујем, тенкју енд мерси .. знаевме

Фуфулеле ... Оваа дефектна личност чија политичка определба ја подржуваат само педофилите, дојде да ни каже дека сега нема да сме добиеле датум за преговори со ЕУ.
И погодете зошто? После илјадапетсточетириестеиседум позитивни извештаи од ЕУ, доаѓа ова човечко монструмче, корифеј на расипаноста и лошотилакот да ни каже дека заради неспроведени реформи и немање политички дијалог!?!?!?!?!?
Секако, неговиот пристап кој е силно и докажан досега, е исклучително анти-македонски и кој неславно замина одовде како една од најогавните личности кои досега еу ни ги пратила. Победна, пониска, полигава, личност не сум запознал во животот, олицетворение на сите мои предрасуди кои досега сум ги немал, но после него ... евтаназија!!! Icon_razz)))))

А кога Џери и неговите новинарски мачори ги обвинуваат дека се грчки платеници, а таа констатација не ги лути, воопшто, напротив ... доказ за тоа е само италик фонтот ( hihi ;-) ) на објавата на веста дека и сликата на фецесот, но ниту еден збор дека главаната, единствена, вулгарно најартикулирана и најочигледна пречка за наш влез во ЕУ и НАТО е попречувањето, ветот и блокадата од страна на Грција. За нема НЕМА ниту збор, за хашката пресуда, за неправдата која земјата ја трпи, а секако ни изјавата на Хил кој јасно кажа пред неој ден дека меѓународната е нефер спрема Македонија.

Затоа искрено верувам и сум убеден дека Том и Џери се слуги на овие платеници само и зашто и они се како нив.
Се надевам дека динамитот кој Мирка го фрли во нивната застоена усмрдена септичка јама кога-тогаш ќе ги покаже на виделина акциите и другите мрсни средствички кои ги добија демократски за да биде покритие за гадење на сопствената земја до потполно нејзино разнебитување
Janko Ilkovski
19-06-2013, 03:23 PM
Reply