Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 1.57 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Бегалци од грцкиот и србскиот геноцид!
Author Message
mungos
Unregistered

 
#21

Да си жив и здрав ако не беше ти и твојот лажен патриотизам,јас ќе ги учев децата мои дека треба да се сака државата.Вака сега со мирна совест ќе можам да си земам бугарски пасош оти што има потреба да се бориме за Македонија кога србите ни ја продадоа.Секоја чест.
25-02-2010, 10:53 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8
#22

(25-02-2010, 08:47 PM)mungos Wrote: Читам бугарски форуми и дебатирам на нив ама никаде не сум ве напишал поранешна турска провинција бугарија.

Прашањето е зошто да дебатирам со некој кој ме нарекува ФИРОМ?


И имам доста пријатели бугари и со нив дебатираме и си разменуваме книги и документи,не страдам од омраза кон народите,јас го мразам системот на вашите кралеви,цареви и претседатели и премиери.Односно и вашите и нашите а со обичниот човек никогаш сум немал проблеми.Но кога едно дете сакајќи да ме омаловажи ме нарекува ФИРОм а при тоа администраторот ништо не превзема мислам дека нема потреба од понатамошна дискусија.


А што се однесува до историја секогаш ќе дебатираме не за џабе имам и бугарски книги од историја,треба вистината да се види од сите страни.

ФИРОМ е името на Република Македония кое е записана во ООН оти Р.Македония не признта под уставнното име от повеке от половината држави во светот.АКО НЕ СИ СВЕСТЕН ДА ГО ЗНАЕШ ОВОЙ ФАКТ ЗНАЧИ ДЕКА НИШТО НЕЗНАЕШ Icon_idea
25-02-2010, 11:50 PM
Reply
ivan mihajlov Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,067
Joined: Feb 2010
Reputation: 8
#23

(25-02-2010, 10:53 PM)mungos Wrote: Да си жив и здрав ако не беше ти и твојот лажен патриотизам,јас ќе ги учев децата мои дека треба да се сака државата.Вака сега со мирна совест ќе можам да си земам бугарски пасош оти што има потреба да се бориме за Македонија кога србите ни ја продадоа.Секоја чест.

Бугария е признала Р.Македония под уставното име Јас иа сама Р.М. и правото да си нарекувате државата Република Македония оти во Република Македония имам четирима братчеда и две братчедки те са македнци ние сме бугари ове незначе дека не сме една крв....Е то неколко от децта им веке имат бугарски псаоши и студират во Бугария ама ове за туга тема е за друк дебат.Поздрав
25-02-2010, 11:59 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#24

[Image: 1919.jpg]

Бежанци от Кърчово, Горно Броди, Чифлик, Гайтаниново и Неврокоп, настанени в у-ще Св.Св. Кирил и Методий, София 1913г.


ЕВЕ КАКО ПОСТАПУВАВТЕ СО БЕГАЛЦИТЕParty3
01-03-2010, 08:15 PM
Reply
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15
#25

Ей манипулатор тия номера ако ти минавали в сърбославия тук нема да ти минат! Това което си постирал е екзекуция на военнопрестъпници а не бегалци разбра ли србче?!?

Ето оригиналниот наслов:

Екзекуция на военнопрестъпници чрез обесване
1910-1920, Балкански войни (1912-1913), ТОП, военни, събития


[Image: 1919.jpg]

А ето и сайта: http://www.lostbulgaria.com/?cat=3&paged=3
Којшто има очи ќе види.
Којшто има уши ќе чуе.
Којшто ја љуби вистината ќе разбере.
01-03-2010, 08:57 PM
Reply
vargo Offline
Member
***

Posts: 133
Joined: Feb 2010
Reputation: 0
#26

И аз щях да му пиша същото но Пиринеца -Върховист ме изпревари !!!
Такива са им методите и "доказите""!!!! Лъжа и пак лъжа !!Като че ние ручаме жабета или сме дечковците от Каjгана -та да не разберем -кое е лъжа и кое истина !!!Devil3Devil3
Времето е в нас и ние сме във времето!!! В.Левский
01-03-2010, 09:14 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#27

Јас ви сум крив што текстот го клавате над сликата.

И еве му велам на администраторот да ја повлечи оваа слика оти настана грешка.

http://www.lostbulgaria.com/?cat=209
01-03-2010, 10:58 PM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#28

проблема е че си постнал снимка на обесени с надпис - Бежанци от Кърчово, Горно Броди, Чифлик, Гайтаниново и Неврокоп, настанени в у-ще Св.Св. Кирил и Методий, София 1913г.
дори не си го дочел явно PijanicaPijanica
01-03-2010, 11:35 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#29

Surrender
Јас реков дека грешката беше ненамерна.
02-03-2010, 12:30 AM
Reply