Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
СЛУЧУВАЊА ВО СТРУГА
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1


31-01-2012, 06:49 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#2Quote:Во Струга попладнево запалено македонско знаме


[Image: zname_85067.jpg]


23.01.2012

Пред зградата на општината во Струга денеска после 15 часот запалено е македонско знаме.

Од СВР Охрид информираат дека знамето го запалил Исмаили Минир (47) од струшкото село Шум. Откако пристигнал пред зградата на општината тој го извадил знамето и го запалил, а потоа избегал од местото.

- По половина час Исмаили Минир е пронајден од полициски службеници и приведен во Полициската станица во Струга на информатовен разговор, изјави за МИА Стефан Димовски, портпарол на СВР Охрид.

Тој додаде дека во моментот се утврдуваат причините и мотивите поради кои Минир го сторил ова дело и дека со подетални информации ќе излезат откако ќе бидат познати сите детали.

Настанот бил пријавен од граѓани на Струга кои биле очевидци на целиот настан. Од полицијата потенцираат дека не станува збор за знамето кое се наоѓа пред општинската зграда во Струга, туку дека посоченото лице го носел со себе.
31-01-2012, 06:53 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(31-01-2012, 06:53 PM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote:Во Струга попладнево запалено македонско знаме


[Image: zname_85067.jpg]


23.01.2012

Пред зградата на општината во Струга денеска после 15 часот запалено е македонско знаме.

Од СВР Охрид информираат дека знамето го запалил Исмаили Минир (47) од струшкото село Шум. Откако пристигнал пред зградата на општината тој го извадил знамето и го запалил, а потоа избегал од местото.

- По половина час Исмаили Минир е пронајден од полициски службеници и приведен во Полициската станица во Струга на информатовен разговор, изјави за МИА Стефан Димовски, портпарол на СВР Охрид.

Тој додаде дека во моментот се утврдуваат причините и мотивите поради кои Минир го сторил ова дело и дека со подетални информации ќе излезат откако ќе бидат познати сите детали.

Настанот бил пријавен од граѓани на Струга кои биле очевидци на целиот настан. Од полицијата потенцираат дека не станува збор за знамето кое се наоѓа пред општинската зграда во Струга, туку дека посоченото лице го носел со себе.Ако власта не го ослободи под притисок Исмаили Минир, човекот што го запали знамето на 23.01.2012 во Струга, сигурен сум дека немаше да се случат овие настани.
Нели е малку чудно, карневалот беше на 19 јануари а исламистиве се свестија дека им се навредувани верата и веските обележја десет дена подоцна.
31-01-2012, 11:41 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 15,941
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#4

Quote:Janko Ilkovski

Fraer vo ovaa drzava bil i ke bide onoj koj nosi mir a ne razdor. da vidime sega koj ke smiri situacija, onoj koj e za konflikt DA MU UMRE MAJKA , onoj koj e za mir megju lugeto ALAL MU VERA!
Sunday at 21:39Quote:Jordan Petrovski

Како манипулира јадибуреков. Во правна држава институциите треба да реагираат според законот. Со оние кои не ја почитуваат државата не се преговара.
Дали ке повикуваше вака јадибуреков ако Македонец во знак на протест од политиката на Груевски го запалеше Македонското знаме?
Sunday at 21:44 ·Многу сакав да го слушнам одговорот од Јанко на оваа болдираното ама "патритиштево" молчи.
(This post was last modified: 31-01-2012, 11:43 PM by ЈорданПетровски.)
31-01-2012, 11:42 PM
Reply