Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДВЕ ГОДИНИ ОД ПОСТОЕЊЕТО НА КОТЛЕ !!!!
Author Message
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#21

(02-02-2012, 03:31 AM)афион Wrote: Само поздрав до Црни , и до мојот сосед Гној Icon_razz

Поздрав од мене до тебе... иако ме нема во списокот... Icon_razz

02-02-2012, 02:27 PM
Reply
афион Offline
Posting Freak
*****

Posts: 2,509
Joined: Mar 2010
Reputation: 3
#22

Поздрав и до тебе пријателе.
Низ срцето на Македонија тече Вардар,а не Дунав...Нашиот бисер е Охрид, а не Јадран...Нашето наследство се патриотските песни, а не ТВ Пинк...Јас навивам за ПЕЛИСТЕР, а не за Ѕвезда...Слобода ми донесе мојот дедо,а не КПЈ...Македонија ја создаде Господ,а не Тито...МАКЕДОНИЈА е вечна, а Југославија е мртва!!

Makedonija


http://macedoniahistorydocuments.blogspo...-post.html
02-02-2012, 08:38 PM
Reply
Вовата Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,983
Joined: Jan 2010
Reputation: 33
#23

(09-01-2012, 02:56 AM)Gnoj Wrote: Аирлија вториот роденден на Котле. Малку е замрено во споредба со порано, барем во однос на пишувањето, инаку и по мене си знам дека посетата е многу поголема од пишувањето на коментари. Можеби модераторите треба малку да се активираме како иницијатори - да отвораме теми и да провоцираме дискусии, да се поттикне повеќе пишување. Ова ми е само првична генерална идеја, убаво е да размениме мислења во таа насока. Тоа што форумов е имун на дневнополитикантските случувања и препукувања е една од работите кои најмногу ги вреднувам во врска со него и мислам дека е стандард кој треба да се задржи.

Криза е брате... Барем кай мене ова е причината. A050
13-05-2012, 12:34 AM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#24

Каква криза бе Вова?
Let me hear you make decisions without your television.
13-05-2012, 01:37 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#25

Времето лети!Некои помъдряват,а некои само остаряват...Живи и здрави да сте всички,а останалото са подробности Icon_razz

ПП-Както е казал народа:"Преблаг светец и Богу не е драг!"
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
13-05-2012, 04:50 AM
Website Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#26

Makedonija
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
(This post was last modified: 13-05-2012, 04:51 AM by TATAP.)
13-05-2012, 04:50 AM
Website Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#27

(28-12-2011, 04:40 AM)Администратор Wrote: Драги наши пријатели, учесници во работата на форумот, да ни е честита втората година од заедничкиот напор од Котле да направиме почитуван и читан форум.


Tuka sum i jas posle dolga pauza, sepak pozeluvam srekna rabota na forumov i poveke um vo glava


(This post was last modified: 01-02-2014, 01:03 PM by NACIONALIST.)
01-02-2014, 12:58 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#28

(01-02-2014, 12:58 PM)NACIONALIST Wrote:
(28-12-2011, 04:40 AM)Администратор Wrote: Драги наши пријатели, учесници во работата на форумот, да ни е честита втората година од заедничкиот напор од Котле да направиме почитуван и читан форум.


Tuka sum i jas posle dolga pauza, sepak pozeluvam srekna rabota na forumov i poveke um vo glava
О Наци па ти си бил бре жив. По се ти стаса директива од штабот, избори идат, па да се активираш да ја одработиш платата што ти ја два Грујо !!!SmajlitoSmajlitoSmajlito

01-02-2014, 03:20 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#29

(01-02-2014, 03:20 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-02-2014, 12:58 PM)NACIONALIST Wrote:
(28-12-2011, 04:40 AM)Администратор Wrote: Драги наши пријатели, учесници во работата на форумот, да ни е честита втората година од заедничкиот напор од Котле да направиме почитуван и читан форум.


Tuka sum i jas posle dolga pauza, sepak pozeluvam srekna rabota na forumov i poveke um vo glava
О Наци па ти си бил бре жив. По се ти стаса директива од штабот, избори идат, па да се активираш да ја одработиш платата што ти ја два Грујо !!!SmajlitoSmajlitoSmajlitoJordan!!! kako prvo treba da mi posakas srdecno dobredojde, pa posle kazi toa sto imas za kazuvanje. Jas ne rabotam pod nicuja direktiva, jas rabotam po svoe ubeduvanje, a ako ti rabotis za tugi interesi, i takvi kako tebe togas gospod neka ti e na pomos.

02-02-2014, 05:29 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#30

(02-02-2014, 05:29 PM)NACIONALIST Wrote:
(01-02-2014, 03:20 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-02-2014, 12:58 PM)NACIONALIST Wrote: Tuka sum i jas posle dolga pauza, sepak pozeluvam srekna rabota na forumov i poveke um vo glava
О Наци па ти си бил бре жив. По се ти стаса директива од штабот, избори идат, па да се активираш да ја одработиш платата што ти ја два Грујо !!!SmajlitoSmajlitoSmajlitoJordan!!! kako prvo treba da mi posakas srdecno dobredojde, pa posle kazi toa sto imas za kazuvanje. Jas ne rabotam pod nicuja direktiva, jas rabotam po svoe ubeduvanje, a ako ti rabotis za tugi interesi, i takvi kako tebe togas gospod neka ti e na pomos.
Наци одма на кавга ја тераш а си виновен. Се изгуби, го батали форумот а беше еден од иницијаторите да го отвориме и јас сега да ти кажам добредојде. PishtoldzijaPishtoldzija
02-02-2014, 06:13 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#31

(02-02-2014, 06:13 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(02-02-2014, 05:29 PM)NACIONALIST Wrote:
(01-02-2014, 03:20 PM)ЈорданПетровски Wrote:
(01-02-2014, 12:58 PM)NACIONALIST Wrote: Tuka sum i jas posle dolga pauza, sepak pozeluvam srekna rabota na forumov i poveke um vo glava
О Наци па ти си бил бре жив. По се ти стаса директива од штабот, избори идат, па да се активираш да ја одработиш платата што ти ја два Грујо !!!SmajlitoSmajlitoSmajlitoJordan!!! kako prvo treba da mi posakas srdecno dobredojde, pa posle kazi toa sto imas za kazuvanje. Jas ne rabotam pod nicuja direktiva, jas rabotam po svoe ubeduvanje, a ako ti rabotis za tugi interesi, i takvi kako tebe togas gospod neka ti e na pomos.
Наци одма на кавга ја тераш а си виновен. Се изгуби, го батали форумот а беше еден од иницијаторите да го отвориме и јас сега да ти кажам добредојде. PishtoldzijaPishtoldzija


E falati za posakanoto dobredojde, navistina mi e zal sto dolgo vreme me nemase ali takov ri e zivotot vo tuga zemja. E sega da ti kazam i toa nemam ni najmala namera ovoj pat da fakam kavga dokolku ima korektnost od sprotivnata strana. Inace da vo pravo si bev mnogu zagrean vo toa vreme da se otvori forumov, i bidna dlagodarenie na tebe prijatela Jordan.
02-02-2014, 10:11 PM
Reply
goran10 Offline
Junior Member
**

Posts: 23
Joined: Feb 2014
Reputation: 0
#32

postoi li moznost novi politicki sili da se povrzat so dijasporata i da pocne da se raboti na demaskiranjeto na dosegasnite vlasti, mislam deka vo makedonija postojat takvi politicki sili no im fali malku pomos od dijasporata
05-02-2014, 04:25 AM
Reply
goran10 Offline
Junior Member
**

Posts: 23
Joined: Feb 2014
Reputation: 0
#33

ima li dijasporata energija i zelba da vlijae vo makedonija ili ne se dobro organizirani
05-02-2014, 01:33 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,133
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#34

(05-02-2014, 04:25 AM)goran10 Wrote: postoi li moznost novi politicki sili da se povrzat so dijasporata i da pocne da se raboti na demaskiranjeto na dosegasnite vlasti, mislam deka vo makedonija postojat takvi politicki sili no im fali malku pomos od dijasporataКако и во Македонија така и во диаспората постојат групи и организации со ралични политички убедувања. Има се, од ортодоксни комунисти па до десница. Така да новите политички субјекти од Македонија треба да бидат тие кои ке се представат првин кои се и така да бараат свои соистомисленици во диаспората.
05-02-2014, 05:50 PM
Reply
goran10 Offline
Junior Member
**

Posts: 23
Joined: Feb 2014
Reputation: 0
#35

ke vi dadam veb strana vo izrabotka na nova politicka partija - moro-cdu.tk , na stranata imaat samo programa i statut no od toa moze da se vidi nivnata orientacija, sustinata na nivnoto dejstvuvanje e cvrstata opredelba nikogas da ne koaliciraat so vmro - dpmne i so sdsm za koi mislat deka se ideoloski slicni i stetni za makedonija
08-02-2014, 05:37 AM
Reply
ogan_gori Offline
Junior Member
**

Posts: 9
Joined: Apr 2014
Reputation: 0
#36

(08-02-2014, 05:37 AM)goran10 Wrote: ke vi dadam veb strana vo izrabotka na nova politicka partija - moro-cdu.tk , na stranata imaat samo programa i statut no od toa moze da se vidi nivnata orientacija, sustinata na nivnoto dejstvuvanje e cvrstata opredelba nikogas da ne koaliciraat so vmro - dpmne i so sdsm za koi mislat deka se ideoloski slicni i stetni za makedonija

Da_ne_si_lud
Pa neli si ti pretsedatel na taa moro Icon_question
Na Jordan li mu pravis film?
26-04-2014, 02:48 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#37

Здраво на сите. Христо пак јава по демократските ливади на Котле Icon_razz . Им пожелувам на администрацијата добар успех во работата и давање битен допринос кон демократизацијата во Македонија.
17-11-2014, 10:45 AM
Reply