Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
НОВО ПОДМЕТНУВАЊЕ НА ГРУЈОВИТЕ МЕГАФОНИ: ЛАТАС И КУРИР
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,059
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1Дали СОПИРАЊЕ е исто што и ПРЕКИН ??


Quote:САД нема да поддржат прекин на преговорите


Петок, 23 Декември

САД никогаш нема да поддржат СОПИРАЊЕ на преговорите за името. Нашето мислење е дека двете страни треба да вклучат повеќе напори во преговорите.


Јас мислам дека не,

-ПРЕКИНОТ Е РЕШЕНИЕ

-СОПИРАЊЕТО е ОДЛОЖУВАЊЕ, ОДОЛГОВЛЕКУВАЊЕ, купување на време.


Еве каде се открива манипулацијата:


Quote:Запрашан за намерата на Грција да ги напушти преговорите, амбасадорот Волерс истакна дека не знае за таквите намери и дека за тоа треба да се прашаат Грците.


НАПУШТАЊЕТО значи РЕШЕНИЕ. Амбасадор, Пол Волерс тоа не го спори.
24-12-2011, 01:45 PM
Reply