Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДАЛИ СЛУЧАЈНО ЃОРГИ ТОМИЌ ЈА ПОТВРДУВА ПРОВОКАЦИЈА НА КАРАКАЧАНОВ ???
Author Message
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#1

Quote:Провокативно писмо на Каракачанов до Канал 5: Работев за бугарското разузнавање исто како и Делчев, Груев, Сандански...


Красимир Каракачанов не се срами и признава дека работел за бугарските тајни служби. Откако Канал 5 објави дека има документи за контроверзниот бугарски политичар во архивите во Софија, Каракачанов пишува провокативно писмо до редакцијата на Канал 5.


[Image: karakacanov11.jpg&imgSize=600&cropH=400]
Провокативно писмо на Каракачанов до Канал 5: Работев за бугарското разузнавање исто како и Делчев, Груев, Сандански...

Саркастично одговара дека како дел од бугарските служби придонел многу повеќе за опстанокот на Македонија и нејзината независност, отколку членовите на УДБА во Скопје.

- Да, мојата кауза е да ја прикажам историската вистина за Македонија, а вашата е србокомунистичка лага за Македонија. Мојата борба, е борбата која водеа генерации чесни Македонци како Кузман Шапкарев, Григор Прличев, Даме Груев, Гоце Делчев, Јане Сандански, Ѓорче Петров. Тие како мене работеле за бугарското разузнавање. Нивната борба беше да победи бугарштината во Македонија, вели Каракачанов.

Преполн со ироничност Каракачанов сака да гостува во Канал 5. Вели не се плашел да дојде за да објасни каква пропаганда се шири низ Македонија.

- Вие за што се борите? За српските лаги на Цвииќ и Новаковиќ или за глупоста наречена "античка нација", на која ви се смее целиот свет, вели Каракачанов.


Новопечениот милионер, наследникот на целиот имот на бугарското ВМРО, уште пред 23 години се согласил да работи за бугарските тајни служи, оцрнувајќи ја македонската нација и држава. Пред два дена Канал 5 откри дел од неговото досие. Под псевдонимот Дончо, Каракачанов врбувал Македонци и Бугари кои живеле тука. На своите полициски шефови им доставувал информации за нивните активности со цел да се спречи дејствување насочено против интересите на Бугарија.

Ѓорги ТомиќИмотот на ВМРО во Буагрија не е створен после 1945 година или после 1990 година. Стваран е од денот на самото основање на ВМРО од 1893 година.
(This post was last modified: 20-12-2011, 02:53 AM by ЈорданПетровски.)
20-12-2011, 02:47 AM
Reply
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12
#2

"ДАЛИ СЛУЧАЈНО ЃОРГИ ТОМИЌ ЈА ПОТВРДУВА ПРОВОКАЦИЈА НА КАРАКАЧАНОВ ???"

Дали случайно нещо те кара да мислиш така, или? Може би искаш да кажеш, че ЃОРГИ ТОМИЌ не е трябвало да дава явност на това отворено писмо?
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
23-12-2011, 01:29 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#3

(23-12-2011, 01:29 PM)Stefan Wrote: "ДАЛИ СЛУЧАЈНО ЃОРГИ ТОМИЌ ЈА ПОТВРДУВА ПРОВОКАЦИЈА НА КАРАКАЧАНОВ ???"

Дали случайно нещо те кара да мислиш така, или? Може би искаш да кажеш, че ЃОРГИ ТОМИЌ не е трябвало да дава явност на това отворено писмо?Јас на ЃОРГИ ТОМИЌ, никаде не му приговорив за пренесувањето на текстот.
Мојот приговор е за болдираното. ВМРО никогаш не било Бугарско.


(20-12-2011, 02:47 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote: наследникот на целиот имот на бугарското ВМРО, у
Ѓорги ТомиќИмотот на ВМРО во Буагрија не е створен после 1945 година или после 1990 година. Стваран е од денот на самото основање на ВМРО од 1893 година.
23-12-2011, 02:52 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#4

(23-12-2011, 02:52 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.
Седиш,седиш па речеш на магарето "Чуш!" Razmisluva А какво е ВМРО?А какво е ВМОРО преди него?Организация на македонците и одринците?....Требало е значи некой да създаде и одринска нация!

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
23-12-2011, 03:09 PM
Website Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

(23-12-2011, 03:09 PM)TATAP Wrote:
(23-12-2011, 02:52 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.
Седиш,седиш па речеш на магарето "Чуш!" Razmisluva А какво е ВМРО?А какво е ВМОРО преди него?Организация на македонците и одринците?....Требало е значи некой да създаде и одринска нация!Учествуваш на форуми каде што пишува АБЦ, тој е еден од основачите на ТВМОТРО, одовдека избега, затоа што стана за него жешко. Тој ке ти објани зошто го споменувал Одрин и Тракија. Така ке ја најдеш врската зошто се споменувл Одрин и при основањето на ВМРО.

Во Прилеп била активна: ТВМОТРО - Тајна Внатрешна Македоно Одрински-Тракијска Револуционерна Организација и делувала 1984 година и била водена под Оперативна Обработка "БУЛЕВАР"

http://forum.kotle.ca/showthread.php?pid=19155
23-12-2011, 03:27 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#6

Дали знаеш дека имало и Македонско-Ерменски организации, Македонско-Хрватски организации .....
23-12-2011, 03:29 PM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#7

(23-12-2011, 03:29 PM)ЈорданПетровски Wrote: Дали знаеш дека имало и Македонско-Ерменски организации, Македонско-Хрватски организации .....
Да де!Също както български от Македония!
Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
23-12-2011, 03:43 PM
Website Reply
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12
#8

(23-12-2011, 02:52 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.

Да, а Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Ванчо Михайлов, Тодор Александров никогаш не са били българи, нали?
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
23-12-2011, 06:37 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#9

(23-12-2011, 06:37 PM)Stefan Wrote:
(23-12-2011, 02:52 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.

Да, а Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Ванчо Михайлов, Тодор Александров никогаш не са били българи, нали?Стефане овдека не зборуваме за ИСТОРИЈА. За историјата на ВМРО можеш да пишуваш на пoдфорумот историја. А има и една интересна тема на која за чудо вас големите познавачи на историјата ве нема, повели на темата : ОДГОВОР НА ЛАЖНАТА ДИЛЕМА ЧИЕ Е ВМРО СЕ НАОЃА ВО ДЕЛУВАЊТО НА ВМРО ПО 1945 ГОДИНИНА и искажисе.
Овдека зборуваме дали Ѓорги Томиќ свесно или несвесно напишал дека имало БУГАРСКО ВМРО.
За да не ве пријавувам кај администраторот за спам ако имате по темата повелете ако немате прескокнете ја.
23-12-2011, 07:23 PM
Reply
Stefan Offline
Senior Member
****

Posts: 416
Joined: Jun 2010
Reputation: 12
#10

(23-12-2011, 07:23 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.


...Стефане овдека не зборуваме за ИСТОРИЈА. За историјата на ВМРО можеш да пишуваш на пoдфорумот историја....

1.Аз реагирам на думите ти :"ВМРО никогаш не било Бугарско".
Това история ли е или политика?
Цялата ти тема е сложена тук в този форум, най-вече за да заклейми думите за "българското ВМРО", нали?
Историческото ВМРО е замислено, създадено и предвождано от българи от Македония, така че, ако авторът е имал предвид него, много се е объркал, защото има САМО българско, и не френско или италианско.
2. Айде, ако обичаш да не ме препращаш на други форуми и да не ми обясняваш кое е спам и кое - не. Малък си още да ме командваш. Виж, за кодош може и да ставаш.
***
"Направен е несреќен избор на букви од стара плоча...со старословенски букви, незабележително, пишува „Блгарско"..."
23-12-2011, 08:20 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#11

(23-12-2011, 08:20 PM)Stefan Wrote:
(23-12-2011, 07:23 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.


...Стефане овдека не зборуваме за ИСТОРИЈА. За историјата на ВМРО можеш да пишуваш на пoдфорумот историја....

1.Аз реагирам на думите ти :"ВМРО никогаш не било Бугарско".
Това история ли е или политика?
Цялата ти тема е сложена тук в този форум, най-вече за да заклейми думите за "българското ВМРО", нали?
Историческото ВМРО е замислено, създадено и предвождано от българи от Македония, така че, ако авторът е имал предвид него, много се е объркал, защото има САМО българско, и не френско или италианско.
2. Айде, ако обичаш да не ме препращаш на други форуми и да не ми обясняваш кое е спам и кое - не. Малък си още да ме командваш. Виж, за кодош може и да ставаш.Јас те упатив каде можеме да дискутираме дали ВМРО некогаш било бугарско.
Јас не те командувам, јас амо реков дека ке го искористам моето право да го предупредам администраторот за твое спамирање на темава.

23-12-2011, 08:28 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#12

(23-12-2011, 06:37 PM)Stefan Wrote:
(23-12-2011, 02:52 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.

Да, а Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Ванчо Михайлов, Тодор Александров никогаш не са били българи, нали?
Вакви бугарашки испрдоци се толерираат, по нив се дискутира итн., ама јас ако му кажам на Јордан дека му треба помош со неговото ментално здравје- е тогаш мене ми се бришат постови. Smajlito
Па скапете тогаш у бугарашките помии...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
23-12-2011, 08:41 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,191
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#13

(23-12-2011, 08:41 PM)МрачниотКоњаник Wrote:
(23-12-2011, 06:37 PM)Stefan Wrote:
(23-12-2011, 02:52 PM)ЈорданПетровски Wrote: ВМРО никогаш не било Бугарско.

Да, а Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Ванчо Михайлов, Тодор Александров никогаш не са били българи, нали?
Вакви бугарашки испрдоци се толерираат, по нив се дискутира итн., ама јас ако му кажам на Јордан дека му треба помош со неговото ментално здравје- е тогаш мене ми се бришат постови. Smajlito
Па скапете тогаш у бугарашките помии...Ти како "голем македонец" дали упати протест до Канал 5.
Македонски новинар тврди дека целиот имот на бугарското ВМРО, или и ти се слагаш со него, имотот кој го стварале Христо Татарчев, Даме Груев, Гоце Делчев, Ванчо Михајлов, Тодор Александров е имот на Бугарското ВМРО.[quote='ЈорданПетровски' pid='47789' dateline='1324345637']
Quote: наследникот на целиот имот на бугарското ВМРО,
Ѓорги Томиќ

(This post was last modified: 23-12-2011, 08:54 PM by ЈорданПетровски.)
23-12-2011, 08:53 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#14

Како што реков, ви пожелувам пријатно скапување во бугарашките помии...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
23-12-2011, 09:04 PM
Reply
toni_a Offline
1 - 2 + 3 - 4 + ...
****

Posts: 610
Joined: Jan 2010
Reputation: 12
#15

(23-12-2011, 02:52 PM)ЈорданПетровски Wrote: Мојот приговор е за болдираното. ВМРО никогаш не било Бугарско.


(20-12-2011, 02:47 AM)ЈорданПетровски Wrote:
Quote: наследникот на целиот имот на бугарското ВМРО, у
Ѓорги ТомиќИмотот на ВМРО во Буагрија не е створен после 1945 година или после 1990 година. Стваран е од денот на самото основање на ВМРО од 1893 година.

по се изгледа, г-дин Томиќ мисли на ВМРО - БНД (Бугарско Национално Движење), кои се појавуваат како правен наследник на територијата на денешна р.бугарија.

во даден момент пресекле „великите демократи и хор(д)а„, а се зарадвале великите балгари, и демократски решиле да комунистички каракачанин (со квази балгарска свест) управува со имотот,преку денационализација, разбира се.
0+0+0=60%
(This post was last modified: 24-12-2011, 08:35 AM by toni_a.)
24-12-2011, 08:33 AM
Reply
TATAP Offline
турко-монгол
*****

Posts: 1,533
Joined: Aug 2010
Reputation: 35
#16

(23-12-2011, 08:20 PM)Stefan Wrote: Малък си още да ме командваш.
Има барем 60 лазарникаPos

Когато говориш на Бог, това е молитва. Когато Господ ти говори - това е шизофрения.
24-12-2011, 11:15 AM
Website Reply