Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
В Македония не са живеле антични македонци, а пайноци
Author Message
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#81

eee stiga ako shte si razmeniate lubeznosti minete na lichni Icon_lol koi na kakyv doktor shte hodi ne ni interesuva.... Icon_wink
18-02-2010, 08:58 AM
Reply
mungos
Unregistered

 
#82

Па кога сакате да се занимавате со мене а не со темата да кажиме некој збор и за преубавите докторки од софиските болници.А за фалангата не бери гајле го прими копјето вашата докторка.Не за две црвени,го прими гратис од Македонец.Ако можевме да ја оплодуваме Азија не е проблем и вашите докторки да ги оплодиме.
18-02-2010, 01:40 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#83

Of-topic

Alleycat и Mungos да ве замолам да ги одбегнувате личните навреди. Треба да го задржиме нивото на дискусијата а со тоа и нивото на форумот а и на самите дискутанти. Неможат некултурни луѓе да разговараат за сериозни теми а уште помалку со таква дискусија да се дојде до историската вистина.
18-02-2010, 02:35 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#84

Администратор ако целта на бугарите на форумот е да се занимаваат со моето здравје и мојата професија јас морам да им одговорам.Ни ме интересира некој каков е а ни што е по професија.Пиринецот запнал професоре,овие двата за лечење.Сето оваа ме потсетува на милењето што го имаат бугаите за Стефан Влахов Мицков.Ако некој им е против нивната кауза одма е за на доктор.
18-02-2010, 05:07 PM
Reply
vargo Offline
Member
***

Posts: 133
Joined: Feb 2010
Reputation: 0
#85

Привет на всички,приятели и "доброжелатели"!!!!!!!YeaYeaYea
18-02-2010, 06:17 PM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#86

(18-02-2010, 05:07 PM)mungos Wrote: Администратор ако целта на бугарите на форумот е да се занимаваат со моето здравје и мојата професија јас морам да им одговорам.Ни ме интересира некој каков е а ни што е по професија.Пиринецот запнал професоре,овие двата за лечење.Сето оваа ме потсетува на милењето што го имаат бугаите за Стефан Влахов Мицков.Ако некој им е против нивната кауза одма е за на доктор.

pfff eto pak celia post absolutno nishto obshto s temata Tuktuk0ni Tuktuk0ni
18-02-2010, 06:46 PM
Reply
Администратор Offline
Administrator
*******

Posts: 716
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#87

(18-02-2010, 05:07 PM)mungos Wrote: Администратор ако целта на бугарите на форумот е да се занимаваат со моето здравје и мојата професија јас морам да им одговорам.Ни ме интересира некој каков е а ни што е по професија.Пиринецот запнал професоре,овие двата за лечење.Сето оваа ме потсетува на милењето што го имаат бугаите за Стефан Влахов Мицков.Ако некој им е против нивната кауза одма е за на доктор.

Of-topic

Јас не те обвинив тебе посебно ниту Alleycat , тука ве замолив дваицата да се држите на темата и да се воздржите од таков начин на дискусија.Iconflowerhr4Iconflowerhr4

На форумов единствено што не е дозволено се лични навреди, вулгарност и пцовки помедју дискутантите. И единствено за тоа ке има казни-бан
18-02-2010, 08:48 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#88

Sto ima vrska sto zivele vo Makedonija koga,okolnite sosedi se povikuvaat deka se slovenska masa.Nie sakame da sme anticki kako grcite!!!Oti po forumite bugarite gi uslovuvaat grcite so braka?Kako mozi Anticki Grk da e brat so Slovenski Bugarin?
19-02-2010, 02:35 AM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#89

abe mangus kvi antichni gryci be Icon_lol I gryckata istoria e edna prikazka ot 1001 noshti Icon_lol
Quote:Nie sakame da sme anticki kako grcite!!!
Samo s zelanie ne stava Devil3
Vse pak ima razlika mezdu istoricheska istina i politizirana istoria, zar ne? Icon_lol
19-02-2010, 09:06 AM
Reply
Массаракш Offline
Junior Member
**

Posts: 29
Joined: Dec 2009
Reputation: 0
#90

(19-02-2010, 02:35 AM)mungos Wrote: Nie sakame da sme anticki kako grcite!!!

Хората напред вървят тоя пак тича назад...
19-02-2010, 10:09 AM
Reply
veritas Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,691
Joined: Feb 2010
Reputation: 7
#91

Македонското сонце всъщност е звезда (в античността и средновековието са правили разлика между слънце и звезда). През антиката и средновековието с този знак са обозначавани звездите. В християнските паметници той символизира Витлеемската звезда. В България я има в много стари къщи и църкви, особено резбована по таваните.

http://www.eclipse.net/~molnar/
http://images.google.bg/images?hl=bg&rlz...CCMQsAQwAw
http://www.welcometohosanna.com/LIFE_OF_..._Visit.htm
http://dodona777.wordpress.com/category/...0%26um%3D1
http://www.thehiddenrecords.com/vatican_secret.htm
http://www.google.bg/search?hl=bg&rlz=1R...0%B0%D0%BA
http://www.museumsbg.com/search/DaskalovHouseM-b.html
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D1%8...0%B1%D0%B0
http://www.bgjourney.com/Architecture/vk...ravna.html
http://www.100turobekta.com/forum/viewto...?f=4&t=101
http://www.dnevnik.com.mk/?itemID=DE7F41...F587&arc=1
19-02-2010, 02:27 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#92

(19-02-2010, 09:06 AM)raspberry Wrote: abe mangus kvi antichni gryci be Icon_lol I gryckata istoria e edna prikazka ot 1001 noshti Icon_lol
Quote:Nie sakame da sme anticki kako grcite!!!
Samo s zelanie ne stava Devil3
Vse pak ima razlika mezdu istoricheska istina i politizirana istoria, zar ne? Icon_lol
Гледате дека сте паметни значи има разлика од желби и можности.И вие сакате санстефанска бугарија ама тоа е ваша желба а реалноста е дека во Македонија живееле Македонци и тогаш и сега.


Доволно е само малку за да се лизнитеDevil3
19-02-2010, 04:56 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#93

проф. Микулиќ?Значи пиринец ако некој ти одговара тогаш за тебе тој е историчар.Овој е србин и е со просрбска ориентација,нели тие не беа историчари?
19-02-2010, 05:11 PM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#94

Az pyk si misleh che shtom e syrbin za vas e istorik Icon_lol E shtom dori srbite go priznavat che imalo bylgari v mk... Baeh
A inache San Stefanska Bylgaria si e bila mnogo realna Icon_lol Ako ne beshe nqmashe VMORO vyv vsiaka voina da se prichislqva kym bylgarskata armia Devil3
I ne etnicheski makedonci niamalo po tova vreme Icon_wink a hora ot geografskata oblast makedonia e imalo prez vekovete no za zhal ne na syshtata teritoria kato vas Devil3
Zashto ima makedonci samo v makedonia i kakto vidiahme dazhe v niakoi chasti koito vaobshte sa niamali nishto obshto nito s antichna nito s rimska nito s vizantiiska makedonia?? Da_ne_si_lud
19-02-2010, 07:08 PM
Reply
mungos
Unregistered

 
#95

Абе бугар имаше попис 2001 година,оти не се пишаа бугарите туку само 1000 бугари имало во Македонија?
20-02-2010, 09:12 AM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#96

(20-02-2010, 09:12 AM)mungos Wrote: Абе бугар имаше попис 2001 година,оти не се пишаа бугарите туку само 1000 бугари имало во Македонија?

Koi te izlyga? Devil3
20-02-2010, 10:40 AM
Reply
mungos
Unregistered

 
#97

КОлку сте смешни ни самите немате појма,има бугарски форуми за историја каде ич не се замараат со вас,тие си ја глеадаат својата историја нивното потекло.Од тие сајтови доста книги најдов,ама што да правам?

Една мисла од Кузман Јосифовски -Питу „Од каде би не познале бугарите кој сме,ако не се тука нашите домашни кодоши„

Секој муабет со вас е излишен,ако некој ви одговара тој е чист Бугарин,ако не ви одговара е Србоман,односно бугарин со испран мозок.
И вие си го играте орото заедно со гркот,србинот и албанецот ги кршите копјата за Македонија.


Зошто не им докажвате на Србите дека и тие во минатото биле бугари?
Зошто не им докажвате на Албанците дека и тие во минатото биле бугари?


Зошто таму ќе испадните смешни,а и смешни сте во европа и вие и србите и грците.
20-02-2010, 12:08 PM
Reply
raspberry Offline
Senior Member
****

Posts: 287
Joined: Feb 2010
Reputation: 9
#98

I nie i srbite i grcite i albancite nqmame problemi s imeto ili identiteto za vas vseki koito ne e syglasen s vas e bylgarski grcki srubski propagandator Devil3 (toest 99% ot uchenite Icon_lol) i da spokoino i na nashite forumi ima dostatychno makedonci koito obiknovenno sled okolo mesec dva opiti da dokazat neshto izchezvat v nebitieto Devil3
http://www.nsi.bg/Census/Ethnos.htm Eto ti go prebroqvaneto ot 2001 "makedoncite" sa po-malko ot rusnacite i vlasite v Bylgariq Shok
Po lubopitno e zashto sled kato ima poveche ot 20 000 dushi s bg pasport ot mk nqma grafa bylgarin? Icon_lol Neshto plashat li se vlastite ot bylgarite v makedonia? Icon_lol I ne se opitvai da me ubedish che ot 20 000 nito edin ne se chuvstva bylgarin Tuktuk0ni
P.S. Tova e forum ISTORIA ako imash da kazhesh neshto istorichesko koeto da ne e kopy paste DAVAI Icon_lol Inache si ima pod forum muabeti na masa Icon_wink I niama absolutno nikakvo znachenie kolko knigi si prochel ne vsichko koeto se pishe po knigite e viarno vse pak Icon_lol
20-02-2010, 03:19 PM
Reply
exlexmk
Unregistered

 
#99

отвориле татариве 2 теми ...
во едната не обвинуваат нас за фалсификат на историја ...
во другава т.е оваа ... не демантираат како Македонци ... и подржуваат теоријата на љуБчо татарот ... и темиве си стојат супер ... се пишуваат постови ... а ние треба да им докажеме дека не е така?? ц ц ц .... ако ако ... помогнете им на татарите да ни докажат дека сме бугари .... хехех .... бетер форумов од воденица ќе стане кај да е...
20-02-2010, 03:22 PM
Reply
Pirinec-Vrhovist Offline
Воjвода
****

Posts: 399
Joined: Dec 2009
Reputation: 15

(20-02-2010, 03:22 PM)exlexmk Wrote: отвориле татариве 2 теми ...
во едната не обвинуваат нас за фалсификат на историја ...
во другава т.е оваа ... не демантираат како Македонци ... и подржуваат теоријата на љуБчо татарот ... и темиве си стојат супер ... се пишуваат постови ... а ние треба да им докажеме дека не е така?? ц ц ц .... ако ако ... помогнете им на татарите да ни докажат дека сме бугари .... хехех .... бетер форумов од воденица ќе стане кај да е...

Демантирай бе хунзоDevil3 Ама като немаш факти не сме ти криви ние! Отворени са теми за да има дебат,спор,факти...... тоа е демокрация,а не бришене и ставане на банове!

П.С. Народна поговорка за теб: Най лесно е да извадиш селяко от селото....по трудно е да извадиш селото от селяко Pos
Којшто има очи ќе види.
Којшто има уши ќе чуе.
Којшто ја љуби вистината ќе разбере.
20-02-2010, 03:27 PM
Reply