Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Момчета, всичките к`м балкончета!
Author Message
KRAZISTA
Unregistered

 
#21


Каква бе бугарија..зборувате...па нема бугари..освен 4 милиона..турци...2 милиона цигани...и мешавина помегју бугари и цигани така викани дЖОРЕВЦИ...друго нема..во таа скапана земја...каде тој Романтизамм...дај те реално зборувајте...тоа кажете и го на амбасадорите бугарски во Скопје кој не ве фермат вас бугарофилите 2 %...само јадете трици по форумите..сРамотааа..
25-11-2011, 04:47 PM
Reply
Valkanizater Offline
Senior Member
****

Posts: 431
Joined: Feb 2011
Reputation: 15
#22


"Момчета, всичките к`м балкончета-та!"

Инаку (инак/иначе...) зборот "балкон" како и "тераса" се исти на македонски и на бугарски...

Но не е како да нема ниjaнси.
25-11-2011, 06:56 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#23

(25-11-2011, 04:47 PM)KRAZISTA Wrote: Каква бе бугарија..зборувате...па нема бугари..освен 4 милиона..турци...2 милиона цигани...и мешавина помегју бугари и цигани така викани дЖОРЕВЦИ...друго нема..во таа скапана земја...каде тој Романтизамм...дај те реално зборувајте...тоа кажете и го на амбасадорите бугарски во Скопје кој не ве фермат вас бугарофилите 2 %...само јадете трици по форумите..сРамотааа..

Господине Кразишта, во ситуација на колективна холестеринемија, јадење трици може да бида добра превентива од можни последици по човековото здравје, каде, за жал, Македонија е на самиот европски врв.Smajlito

25-11-2011, 06:58 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#24

(20-11-2011, 10:48 PM)toni_a Wrote: јасно ми е со што си сакал да поентираш Icon_smile
затоа и пишав погоре... ;-)

но како што спомена - нијанси, а и интерпретација/толкување.
сепак, не секогаш човек знае што тој од спротива има в предвид.
затоа се важни делата и позициите кои се затапуваат.


пс - но искрено кажано, на моменти си ми доста сомнителен Icon_mrgreen

Тони, си го гледал српскиот филмо “ Професионалец“ на Душан Кавачевиќ? Таму убаво е дадено како човек треба да си отвори сите 4 очи...за да нешто не испушти. Никогаш не се знае од каде доаѓа опасноста. Surrender
25-11-2011, 07:01 PM
Reply
Il Schismatico Offline
Posting Freak
*****

Posts: 1,078
Joined: Sep 2010
Reputation: 19
#25

(25-11-2011, 04:47 PM)KRAZISTA Wrote: Каква бе бугарија..зборувате...па нема бугари..освен 4 милиона..турци...2 милиона цигани...и мешавина помегју бугари и цигани така викани дЖОРЕВЦИ...друго нема..во таа скапана земја...каде тој Романтизамм...дај те реално зборувајте...тоа кажете и го на амбасадорите бугарски во Скопје кој не ве фермат вас бугарофилите 2 %...само јадете трици по форумите..сРамотааа..

хехехе, you made my day :-)

Стига плачове! Всяка луна е ужасна,
всяко слънце – горчиво, додето умре.
Любовта в сладки спазми защо ли ме тласна…
Разтвори се, мой трюм! Погълни ме, море!

http://tsvetno.blogspot.com/2008/07/blog-post_257.html
25-11-2011, 09:41 PM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#26

(25-11-2011, 04:47 PM)KRAZISTA Wrote: Каква бе бугарија..зборувате...па нема бугари..освен 4 милиона..турци...2 милиона цигани...и мешавина помегју бугари и цигани така викани дЖОРЕВЦИ...друго нема..во таа скапана земја...каде тој Романтизамм...дај те реално зборувајте...тоа кажете и го на амбасадорите бугарски во Скопје кој не ве фермат вас бугарофилите 2 %...само јадете трици по форумите..сРамотааа..
Ахахаха, па ни бугарскиот амбасадор не пие нафта, им ја прочитал удбашката позадина на бугарашите.
Во два реда пост на Кразиста има повеќе вистина од 20 теми на Јордан П. секоја од 2+ страни...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
28-11-2011, 07:58 PM
Reply