Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Efes- All Star
Author Message
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#1

Деновиве плејмејкерот на нашиот национален кошаркарски тим, Владо Илиевски, бил промовиран како најновото засилување на турскиот клуб Ефес Анадолу (поранешен Ефес Пилсен).
Погледнете во кое друштво игра Илиевски: Саша Вујачиќ (мммм и Марија Шарапова на трибините), Илијасова, Савановиќ, Барач, Батиста...
Воопшто претстојната европска кошаркарска сезона ќе биде доста интересна, европските клубови имаат сега на избор и НБА играчи кои заради претстојниот штрајк и откажана НБА сезона се расположени да играат во Европа, барем за оние НБА играчи кои потекнуваат од Европа.

Илиевски во Ефес
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
(This post was last modified: 23-09-2011, 06:12 PM by МрачниотКоњаник.)
23-09-2011, 06:10 PM
Reply