Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 8 Vote(s) - 3.25 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ЖЕНСКО - ПО ВТОР ПАТ !!!!!!!!
Author Message
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#1

Deneska dovivme uste edno zensko premierce...

Premierot treba da se potrudi za treto, togas belkim ce bide masko...
(This post was last modified: 06-02-2010, 04:21 AM by Администратор.)
04-02-2010, 10:20 PM
Reply
vancevtodor Offline
Member
***

Posts: 194
Joined: Dec 2009
Reputation: 0
#2

(04-02-2010, 10:20 PM)mence Wrote: Deneska dovivme uste edno zensko premierce...

Premierot treba da se potrudi za treto, togas belkim ce bide masko...


Kude si NACIIIIII , treba da chastish. Sm_winkSm_winkMusic5Music5 Grujo pa dobija kerku...Icon_lolIcon_lolIcon_lol
04-02-2010, 10:39 PM
Reply
mara-popara Offline
Posting Freak
*****

Posts: 769
Joined: Dec 2009
Reputation: 6
#3

(04-02-2010, 10:39 PM)vancevtodor Wrote:
(04-02-2010, 10:20 PM)mence Wrote: Deneska dovivme uste edno zensko premierce...

Premierot treba da se potrudi za treto, togas belkim ce bide masko...


Kude si NACIIIIII , treba da chastish. Sm_winkSm_winkMusic5Music5 Grujo pa dobija kerku...Icon_lolIcon_lolIcon_lol

Naci,neka mu ziva i zadrava kerka na premiera, YeaYea pa na svdbu da vu igrash, da dade gospod. Yea Nego kazi kuda ke davash krchmu. Kazuj da palu engine i da dovadjamJeeeJeee
04-02-2010, 10:43 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#4

E jas pak ne sum slusnal za taa novost, e dobra novost aj neka mu e ziva i zdrava da rasti golema.
Znaci ne go potrefi i po ftor pat, treba da menja majstora
(This post was last modified: 04-02-2010, 11:50 PM by NACIONALIST.)
04-02-2010, 11:50 PM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#5

Ne Naci, programata kako bese na VMRO, TRETO dete ....

Pa ako saka da pokaze na narodot deka i toj ja pocituva svojata programa, bi trebal da ide na treto dete....

Togas belki ce ima sreca da e masko....
04-02-2010, 11:58 PM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#6

(04-02-2010, 11:58 PM)mence Wrote: Ne Naci, programata kako bese na VMRO, TRETO dete ....

Pa ako saka da pokaze na narodot deka i toj ja pocituva svojata programa, bi trebal da ide na treto dete....

Togas belki ce ima sreca da e masko....


Oooo pa jas si rekov deka mu dade gospod uste edna kerka na premierot, znaci nedorazbiranje.
05-02-2010, 12:00 AM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#7

DA Naci, nasiot premier deneska dobi vtora cerka...

Sigurno utre ce citame po vesnicite, ce go razbereme i imeto...
05-02-2010, 12:19 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#8

E sega nisto ne razbiram
05-02-2010, 12:19 AM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#9

Zaboraviv da ti napisam:

Ovaa e EKSKLUZIVNA vest. Mislam deka uste nikade ne e objaveno.
05-02-2010, 12:20 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#10

E sega ima li vtora kerka Gruevski ili nema
05-02-2010, 12:24 AM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#11

Втора ќерка во семејството Груевски


Боркица Манчевска Груевска, сопруга на Премиерот Никола Груевски, вечерва (4 февруари 2010) околу 23.00 часот ја роди втората ќерка. Бебето е тешко над 3 килограми и е добро, исто како и мајката. Кое име ќе го носи, засега не се знае. породувањето беше извршено во приватната гинеколошко-акушерска болница Систина, каде што и првиот пат, на свет Боркица ја донесе 2 годишната Анастасија, прва ќерка во семејството Груевски.

Првата ќерка Анастаија беше родена на 6 ноември 2007 година. Боркица првиот пат се породи со царски рез околу 19,30 ч. во приватната болница Мала Богородица - Систинаа во Скопје, под стручен надзор на доктор Слободан Дракулевски. Анастасија родена во знакот на Скорпија, тежеше 3.200 г, долга 50 см.Премиерот Груевски и неговата избраничка Боркица, вработена во Комисијата за хартии од вредност, се заколнаа на вечна љубов на 10 мај 2007, а на свадбата во хотелот Холидеј инн, на која и' претходеше венчавка во Соборниот храм со која чиноначалствуваше поглаварот на МПЦ, г.г. Стефан, присуствуваа околу 200 гости. Двојката се забавуваше една и пол година пред да стапи во брак, а романсата ја држеше настрана од очите на јавноста. Нивното прво заедничко појавување беше на концертот на Брајан Фери во Охрид на 14 јули 2006 година.http://IZVOR
05-02-2010, 12:27 AM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#12

Sega poveruva li ????

Jas sekogas samo vistinata ja zboruvam.
05-02-2010, 12:30 AM
Reply
NACIONALIST Offline
Senior Member
****

Posts: 485
Joined: Dec 2009
Reputation: -11
#13

E togas po vtor pat da mu e ziva i zdrava
05-02-2010, 12:33 AM
Reply
Славјански Offline
Junior Member
**

Posts: 37
Joined: Jan 2010
Reputation: 0
#14

Нека е жива и здрава, голема да расне.

За машко рецепт, треба слики од ѕдове да падав.
05-02-2010, 01:13 PM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#15

Imeto na bebeto e SOFIJA.....

Majkata na Borkica se vika Sofce...taka da bebeto e krsteno po babata...
05-02-2010, 02:09 PM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#16

Јохан пржел мекици за ќерката на Груевски
На 22-ри овој месец ќе има статусна конференција за постапката против Јохан Тарчуловски и Љубе Бошкоски

Јохан Тарчуловски завчера честел мекици и сирење во Шевенинген, за раѓањето на Софија, втората ќерка на премиерот Никола Груевски, која се роди на 4 февруари. Ѓезмето било само за затворениците од вториот кат на зградата, бидејќи така налагале прописите, иако веста за приновата на македонскиот премиер се расчула низ целиот затвор.
Како што раскажува сопругата на Јохан Соња Тарчуловска, веднаш штом ја чуле убавата вест, затворениците на Јохан му рекле: "Е за ова сега Јохан треба да честиш. И тоа по македонскиот обичај, со мекици и со сирење. Некои од нас се запознал, некои само сме го сретнале неколку пати кога доаѓал да те посети, радосни сме и затоа ред е да прославиме за детето".
"Бидејќи мојов не го бива баш за месење тесто, Драгољуб Милошевиќ ги засукал ракавите, го замесил тестото и стручно го стасал. Кога нараснало како што треба, направил топчиња за цел кат. Тука Јохан се покажал. Како што ми раскажа, тој и Миле Мркшиќ ги испржиле сите мекици, кои на крајот биле прсти да излижеш", вели Соња за организацијата за мекиците.
Како што раскажува таа, на софрата имало и сирење. Алкохолот, се разбира, изостанал. На компјутер Јохан им пуштил стара македонска и комитска музика, па атмосферата излегла одлична.
Затворениците од вториот кат на Софија Груевска И посакале долг и среќен живот.
Јохан Тарчуловски е пред конечна пресуда. Жалбената постапка против 12-годишната затворска казна за случајот "Љуботен" заврши, го чека датумот кога ќе му биде соопштена крајната одлука на Кривичниот совет на Хашкиот трибунал. Според најавите, на 22-ри овој месец ќе има статусна конференција за постапката против Јохан Тарчуловски и Љубе Бошкоски, на која, според очекувањата на сопружниците Тарчуловски, ќе биде соопштен датумот за пресуда.
С. К. Делевска

http://izvor
08-02-2010, 02:00 PM
Reply
hristo Offline
Super Moderator
******

Posts: 2,955
Joined: Dec 2009
Reputation: 33
#17

(05-02-2010, 02:09 PM)mence Wrote: Imeto na bebeto e SOFIJA.....

Majkata na Borkica se vika Sofce...taka da bebeto e krsteno po babata...

Велиш Софија!? Овие вмровци никако да си го скријат опашот.YeaYeaJeeeJeeeLove058Love058
09-02-2010, 12:06 AM
Reply
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#18

Менче, после овој твој пост, Латас ќе треба да го смени слоганот на неговиот весник ’Вечер прв дознава’... Icon_razz

Треба да ни признае дека ’Котле прв дознава’... Icon_razz

09-02-2010, 12:32 AM
Reply
mence Offline
Moderator
*****

Posts: 545
Joined: Dec 2009
Reputation: 2
#19

(04-02-2010, 10:20 PM)mence Wrote: Deneska dovivme uste edno zensko premierce...

Premierot treba da se potrudi za treto, togas belkim ce bide masko...

BLAGODARAM ACKO STO SI PRIMETIL, OD SEGA SO GORDOST MOZEME DA KAZEME DEKA " KOTELE PRVO DOZNAVA".

Sporedi Latas "familijarniot prijatel" na Gruevski vo kolku doznal deka e rodena kerkickata, a jas koga go imam napisano. A pravo da ti kazam doznav nekolku minuti i pred toa, ama moram da priznam deka bev vozbudena i ne mi bese prijatno da jas prva ja objavam vesta. Sakam da kazam deka sum SKROMNA.
I za imeto veruvaj mi deka i toa e 103 % tocno (ovaa fraza e po Amdi Bajram).


(09-02-2010, 12:32 AM)acko Wrote: 05-02-2010 04:20 AM
Менче, после овој твој пост, Латас ќе треба да го смени слоганот на неговиот весник ’Вечер прв дознава’... Icon_razz

Треба да ни признае дека ’Котле прв дознава’... Icon_razz


(05-02-2010, 12:27 AM)mence Wrote: Втора ќерка во семејството Груевски


Боркица Манчевска Груевска, сопруга на Премиерот Никола Груевски, вечерва (4 февруари 2010) околу 23.00 часот ја роди втората ќерка. Бебето е тешко над 3 килограми и е добро, исто како и мајката. http://IZVOR
(This post was last modified: 10-02-2010, 05:08 AM by mence.)
10-02-2010, 05:05 AM
Reply
intel
Unregistered

 
#20

(05-02-2010, 02:09 PM)mence Wrote: Imeto na bebeto e SOFIJA.....

Majkata na Borkica se vika Sofce...taka da bebeto e krsteno po babata...


Gi lazes ova maloumnive ili smiot si se lazes ?
Ako si doznal dve minuti pred toa treba da si im blizok ama spored ova so imeto na majka i na Borkica gledam deka si L'zgo Baeh
10-02-2010, 10:17 AM
Reply