Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Македонија 78 - 76 Хрватска
Author Message
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#1

Прва победа за Македонија на Европскиот шампионат во Литванија

Во вториот натпревар на Европското првенство во Литванија Македонија стигна до првата победа. Нашите репрезентативци успеаја да ја совладаат Хрватска со 78 - 76.

[Image: kosarkareprezentacija1_68804.jpg]

Натпреварот беше крајно неизвесен и тежок, но Македонија успеа да победи по неколкуте преземања на водството.

Во самиот финиш, при резултат 78 - 76, Хрватите не успеаја да реализираат тројка.

Реашавачките поени за нашата репрезентација ги постигна Владо Илиевски.

Најдобар стрелец кај нашите кошаркари беше Лестер Бо Мек Кејлеб со 19, а Илиевски 18 поени.

Утре Македонија е слободна, а во сабота во 17 часот игра против Грција.
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
01-09-2011, 09:13 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#2

И за ова посебна тема? Што не го ставиш во една генерална тема „Остваруваме“. :D
Let me hear you make decisions without your television.
01-09-2011, 09:17 PM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#3

epa vidi ako ti smeta toa sto na evropsko prvenstvo makedonska reprezentacija pobedila a bugarskata izgubi togas mozes a i imas nacini da ja izbrises temata...

svakas???

[Image: ostvaruvame2.jpg]
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
01-09-2011, 09:48 PM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#4

Немам начин да ја избришам темава, не сум модератор на форум „Спорт“, а и ако бев немаше да ја избришам. Љутач си бил ти бе машко, шо е то да се немало смисла за хумор. Icon_razz Мене лично ми е криво што не успеав да најдам интернет страница да го гледам преносот од натпреварот, бидејќи моментално сум надвор од Македонија.
Let me hear you make decisions without your television.
(This post was last modified: 01-09-2011, 10:00 PM by Gnoj.)
01-09-2011, 09:55 PM
Reply
ЈорданПетровски Online
ЈорданПетровски-ЦРНИ
*****

Posts: 17,082
Joined: Mar 2010
Reputation: 36
#5

(01-09-2011, 09:13 PM)barba Wrote: Прва победа за Македонија на Европскиот шампионат во Литванија

Во вториот натпревар на Европското првенство во Литванија Македонија стигна до првата победа. Нашите репрезентативци успеаја да ја совладаат Хрватска со 78 - 76.

[Image: kosarkareprezentacija1_68804.jpg]

Натпреварот беше крајно неизвесен и тежок, но Македонија успеа да победи по неколкуте преземања на водството.

Во самиот финиш, при резултат 78 - 76, Хрватите не успеаја да реализираат тројка.

Реашавачките поени за нашата репрезентација ги постигна Владо Илиевски.

Најдобар стрелец кај нашите кошаркари беше Лестер Бо Мек Кејлеб со 19, а Илиевски 18 поени.

Утре Македонија е слободна, а во сабота во 17 часот игра против Грција.BravoBravoBravoBravoBravoBravoBravoBravoBravo
02-09-2011, 03:29 AM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#6http://www.zulu.mk

za gledanje vo zivo na site makedonski televizii....
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
02-09-2011, 09:02 AM
Reply
Gnoj Offline
кабадаја
*****

Posts: 1,169
Joined: Feb 2010
Reputation: 33
#7

(02-09-2011, 09:02 AM)barba Wrote: http://www.zulu.mk

za gledanje vo zivo na site makedonski televizii....

Знам и проверив сношти, ама не ги отвораше телевизиите.
Let me hear you make decisions without your television.
02-09-2011, 09:18 AM
Reply