Добредојдовте
  • Users with e-mails at mail ·ru, aol ·com and gmx ·com to contact admins for registration.
  • Новорегистрираните членови повратниот одговор од форумот за активирање на сметката нека го побараат и во Junk на нивните пошти.
  • Сите регистрирани членови кои неучествуваат во дискусиите три месеци автоматски им се брише регистрацијата

 

Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 1.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ДАЛИ СЕ ПОДГОТВУВА АТЕНТАТ ВРЗ ГРУЕВСКИ ??
Author Message
acko Offline
Moderator
*****

Posts: 1,437
Joined: Jan 2010
Reputation: 21
#21

(24-08-2011, 02:05 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(24-08-2011, 12:33 AM)acko Wrote:
(23-08-2011, 10:59 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ne deka acko ostana kuso od objavuvaneto gebelshtini I razuznavachki patki. Sho bidna acko, go uapsija li general Stojanche?

Ти знаеш да читаш? Знаеш што значи знакот прашалник(?) на крајот на реченица? Или вака си поголем фраер?

Koj tebe te stavil za moderator sekoja mu chest.

Сигурно е некоја ’разузнувачка патка’... Icon_razz Како не примети кога си експерт за тоа, еве последниве недели постојано откриваш ’разузнувачки патки’.

24-08-2011, 02:47 AM
Reply
barba Offline
שמע ישראל
****

Posts: 589
Joined: Jul 2011
Reputation: -8
#22

(23-08-2011, 10:35 PM)REX Wrote: а овој Шумадинац кој го спомна прв пат слушам за него, ниту пак некогаш сум сакал да знам и да слушнам.

shumadinac e kumot na branko crvenkovski.... istiot toj koj vo devedesetite godini go proslavuvase rodendenot niz skopskite ulici pukaki od ogneno oruzje....nemoj tie finti od tipot -> ja ne znam.... ja sum bil u podrum!!
I am that which grips the heart in fright, hearkens night and silence the light!!

Peace is lie, there is only a passion,
Trough passion i gain strength,
Trough strength i gain power,
Trough power i gain victory,
Trough victory my chains are broken.

The Force shall set me free
(This post was last modified: 24-08-2011, 02:51 AM by barba.)
24-08-2011, 02:50 AM
Reply
МрачниотКоњаник Offline
stop the brainfcuk
*****

Posts: 1,391
Joined: Dec 2010
Reputation: 1
#23

(24-08-2011, 02:47 AM)acko Wrote:
(24-08-2011, 02:05 AM)МрачниотКоњаник Wrote:
(24-08-2011, 12:33 AM)acko Wrote:
(23-08-2011, 10:59 PM)МрачниотКоњаник Wrote: Ne deka acko ostana kuso od objavuvaneto gebelshtini I razuznavachki patki. Sho bidna acko, go uapsija li general Stojanche?

Ти знаеш да читаш? Знаеш што значи знакот прашалник(?) на крајот на реченица? Или вака си поголем фраер?

Koj tebe te stavil za moderator sekoja mu chest.

Сигурно е некоја ’разузнувачка патка’... Icon_razz Како не примети кога си експерт за тоа, еве последниве недели постојано откриваш ’разузнувачки патки’.

Ne, ne e patka, ova navistina e moderator na kotle vo akcija...
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Борба за слобода од шарените окупатори!
(This post was last modified: 24-08-2011, 03:55 AM by МрачниотКоњаник.)
24-08-2011, 03:54 AM
Reply
REX Offline
Member
***

Posts: 63
Joined: Dec 2010
Reputation: 6
#24

(24-08-2011, 02:50 AM)barba Wrote:
(23-08-2011, 10:35 PM)REX Wrote: а овој Шумадинац кој го спомна прв пат слушам за него, ниту пак некогаш сум сакал да знам и да слушнам.

shumadinac e kumot na branko crvenkovski.... istiot toj koj vo devedesetite godini go proslavuvase rodendenot niz skopskite ulici pukaki od ogneno oruzje....nemoj tie finti od tipot -> ja ne znam.... ja sum bil u podrum!!

Деведесетите сум имал десет години, а со оглед на фактот што не ме интересира ниту Бранко ниту неговата поблиска и подалечна роднина навистина прв пат слушнав сега за шумадинац. Од друга страна како студент неколку години поминав во автокоманда (студентски дом Стив Наумов) така да многу добро знам кој е Урко и дргите од тајфата. Ако сакаш верувај ако сакаш не мораш.

Очигледно се трудиш цело време да докажеш нешто без никакви аргументи (не етикетираш како комуњари, веројатно затоа што го напаѓаме твојот пастир). Точно е дека еве јас лично цело време пишувам против актуелната власт, а ти имаш проблем со тоа. Не знам како не сфаќаш дека повеќе од 5 години власта во државата ја има Груевски. Ако Бранко или било кој друг во државата правел криминал, обврска е на владеачката гарнитура да презеде активности за решавање на тие проблеми. За држава која како самостојна постои 20 години, 5 години да управуваш со истата е доста голем период.

Гревовите на Грујо и свитатат која во моментов е на власт се за мене исти како и оние на Бранко и компанија. Ако си реален ќе признаеш дека и на двајцата местото им е на ѓубриштето на македонската историја, и тоа преку транзитно место Шутка и Идризово. Но со луѓе кои својот личен интерес го ставаат пред интересот на државата и општитот интерес за жал Македонија нема светла иднина.

Барба јас политиката ја разбирам како вештина која треба да придонесе за општото добро. Не сме сите макиевалисти кои се обидуваат да остварат некој свој личен интерес за сметка на останатите.

И на крај еве нешто и ќе ти ветам. Гледам дека цело време пласираш некоја теза како Груевски и Мијалков ќе го апсат Бранко. Ако тоа се случи јас ќе ти оставам контакт и на следните избори одиш со мене јавно да гласам за Грујо. Ама ако не се случи за кого тогаш да гласаме. Јас како и доесга ќе апстинирам. А ти?
24-08-2011, 10:36 AM
Reply